Всички очакваме сьс нетърпение да гушнем ФЕВРУАРИ своето творение !!!

  • 19 468
  • 294
# 165
gotika80 големи емоций си имала.Пожелавам ти следващото влизане в болница да е за да родиш едно здраво и хубаво бебче. Hug
Виж целия пост
# 166
Готика, големи преживелици са били. Пожелавам ти никога да не се повтаря подобно нещо. Сега спокойно- още мъничко се крийте на топличко. И следващия път в болницата- за мъничко и с бебе Grinning
Виж целия пост
# 167
Готика, страх ме хвана докато четях какво си преживяла, добре че всичко е наред и наистина следващият път да си излезеш с бебо. Peace
Виж целия пост
# 168
Gotika 80 - ти си истински герой - и ти и бебчо. Докато ти четох поста и плаках и се смях. Понякога имам чувството че лекарите действат като на конвейр - да извадят бебетата а не да се помислят за това кое е подобро за мама и бебе. Това което си преживяла си е истнски кошмар - подобно нещо преживях с първото си раждане - след като ме вкараха насила да родя... Аз само че избягах от болнбицата и на следващия ден си влязох с истинско 6 см разкритие и родих Боби за 2 часа. И още нещо - докато четях - имах чувството че си била в Бургаското родилно... Е там да не попаднеш....Важното е че си вече у дома. А бебо нека излезе когато той си реши. Трябва наистина да се гордееш с него. Hug
Преди малко говорих и с Balenka -тя си е все още в болница, на системи и се надява скоро да да си има бебка. Пита за всички ви,  а аз я осведомявам за новините тук сред нас. Peace
ele0norкa  благодаря ти мила за инфото което си дала за еднократната помощ Peace Изидка - нищо незнам мила за тези болки. Оправяй се и ако можеш се раздвижвай повече.. Hug
Чара, радвам се че сте по добре вече. Грижи се за себе си  Hug
Illinka мисли позитивно... Макар че като се замисля и аз колко черногледа съм станала... само притесниения в главата ми. Ще се оправиш. Пожече витамини и кажи му на гадния вирус да си ходи #2gunfire
Евелинка - кажи на майсторите че си мноооооого бременна и да се смилят на теб и да направят изключение. Дано ти ремонтират пералнята скоро  Peace
Ей какво става с Алекс 99? Мила драсни 2 реда...
Аз се чувствам не особено добре днес. Корема ми се смъкна до неузнаваемост и ме боли. Болката е отвътре близо до пъпа. Не са контракции (имам някакъв смътен спомен от преди 8 години) и за това съм притеснена. Болката е странна - отвътре и пареща. Вече 2-ри ден се опитвам да намеря доплер за да видя бебо как е и къде му е пъпната връв и дали не го мъчи нещо и НЕ мога да намеря работещ такъв в Бургас #Cussing out Само на едно място има, но няма часове до края на месеца. Та утре ще ходя до Айтос- представете си колко смотан град е Бургас... И още нешо ме притеснява... Моят АГ не ме е викал нито веднъж за тонове, следващия ми преглед е на 04.02...ако не родя до тогава....Странно ми е - все пак трябва някой да ми следи състоянието.... Ох незнам ... И аз нещо изперквам  #2gunfire
Виж целия пост
# 169
Готика бебетата се раждат в 9ти месец особено толкова близо до термина Peace ,затова лекарите са взимали под внимание всичко.А при някои жени контракциите може да не са толкова болезнени и затова са те измъчили с това разкритие.В крайна сметка целта е да родим(ако може на време).
Утре е големият ден на дездемонка!Пожелавам й успех и се надявам да се радва на едно прекрасно мъниче както и всички ние!Следващото секцио съм аз!
А за бебенцата са просто страхотни.Гледам ги и те са май най-сладки!
Аз днес бях при доки нито ми мери тонове ,нито ме гледа на ехограф ,нито кръвно.....Само ми даде документите и ми вка в понеделник във 2ра градска. ThinkingА аз така се бях настроила да видя бебо. Crossing Arms
Колкото наближава толкова повече ме е страх,ама незнам от какво вече!!!вякакви глупости измисля моят бременнен мозък #Cussing out
И свекито и майка ми ме дразнят само искат някви панаири да правят....На мен ми се пука душата дали всичко ше е наред,дали е живо и здраво,дали няма да има усложнения,а те моля ти се най-големия дерт им е къде щял татито да се напие,колко човека щели да бъдат,къде ще са,кой ще направи руската салата #Crazy И едни такива тъпотии че думи нямам!!!Кви са тия хора нероден петко!Казали на 25 човека кога е секциото и щяли там да седят баби ,дядовци,лели,чичовци,братя,сестри! Shocked
Как си представяте в 7.30 сутринта на мен ми правят клизма и 25 човека седят и чакат отвън да видят как е минало!Много ми е тъпо това и за капак свеки ми вика "ее ние ще го видим бебето преди тебе още!" #2gunfire #2gunfire #2gunfire Страшна работа е хората като изтрещат Crazy Crazy Crazy
Виж целия пост
# 170
Goti, настръхнах! Дано това да са ти последните такива емоции. Стискам палци следващия път, когато влезеш в болницата да е по-лесно и бързо и да излезеш с един прекрасен, здрав Бебчо!
Dezdemonka, Успех!
Виж целия пост
# 171
Готика  Shocked големи премеждия си имала.Скоро ще се гушкате с твоя малък мъж  Hug
Радвам се че се обади и сте добре.   bouquet

Аз утре също ще влизам в болницата,защото тези микоплазми не били безобидни.Толкова ме е страх ...  Sad Sad Sad
Стискайте палци да ми мине успешно раждането,защото май там ще си стоя да чакам !

Обичам ви много всички ! И ви пожелавам леко раждане и много щастливи мигове !
До скоро  Hug Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 172
Леле Гот, много премеждия мила... Щастлива съм че всичко е свършило добре и сте се справили подобаващо, само така, те ша ви кажат кога какво да правите аамаха  Grinning
Видях и аз бебетата ни, страхотни са всички, много се радвам за вас мами! Hug
Дездемона с теб съм утре!  Praynig

Тъй като бебетата ни тръгват наред, искам да наблегна за тези които имат нужда, било в родилния дом или у дома, че могат да ми звънят по всяко време на телефона 0889 483 105, за съвет, помощ, справка или просто насока или кураж! Без да се чувствате неудобно или да смятате че досаждате или че въпроса ви може да е глупав, питайте за всичко за което имате нужда, свикнала съм с позвъняванията или ЛС, и отговарям  с удоволствие вече 2 години, стига да мога да съм в полза!  Давам тук данни и на останалите майки консултанти по кърмене в България (за жалост се броим на пръсти все още)  Към кого мо … 77;не за тези от вас които не харесват мен или стила ми на писане, или просто се съмняват в съвета ми и искат да сверят часовника си. Има и телефон на консултативния кабинет в Майчин дом София който е записан в темата най горе в подфорума.
(дали да закова това отпред на страницата  Rolling Eyes )  

П.П. Изабелка и за теб ще се помоля!
Виж целия пост
# 173
Изабела вярвам,че всичко ще бъде наред и при теб!Стискам ти палци и ти ппожелавам да попаднеш на добри ръце,които да се грижат за теб,защото когато хората си разбират от работата тя върви добре!
Мери благодаря ти мила!
Много ми се яде ананнас купих си и смятам да си хапна ,но съм чувала,че действал като система окситоцин  newsm78 ,ако имате познания кажете вярно ли е? newsm78
Готика дано не съм те обидила нещо.За маййчиния инстинкт съм съгласна!просто исках да каза,че са нормални тези неща за лекарите като си наумят че трябва да излезне и прават всичко възможно,а то пази боже да попаднеш на кофти лекари!
За свекито вече нямам думи за нея направо незнам неискам да се принизявам,но скоро ще го направя и всичко ще си дойде на мястото!
Виж целия пост
# 174
Иллана: Миличка, аз не се оплаквам от грижите на лекарите, просто разказвам какво ми се е случило и какво съм правила тези дни. Разбира се, че аз съм в деветия месец и то почти в края му и е съвсем нормално бебето да се роди, но смятам, че нито един лекар и нито един апарат или уред не могат да почувстват кога бебето е готово да излезе, в сравнение с майчиното чувство и майчиния организъм. то няма равно! от както свят светува майката - било то човешка или животинска най - добре е усещала дали бебето и е тръгнало да излиза, добре ли е, страда ли, и т.н. налитова се казва майчински инстинкт. аз не смятах, че съм готова да родя точно в тези дни, когато беше престоят ми, не смятах също, че и бебето е готово. и вътрешното ми чувство беше, че всичко е наред и точно този майчински инстинкт ме крепеше да мисля положително и да запазя спокойствие и разсъдък, въпреки, че на моменти психиката ми се клатеше като зъбче на първолак. и смятам, че всичко мина ок, най вече заради положителната нагласа и оптимизъм, който пазех скътан дълбоко в мен.

Момичета, кураж! мислете положително и знайте, че всичко ще е страхотно и резултатът ще бъде - здрави, пухкави и усмихнати бебешорчета И МОЖЕ БИ МАЛКО ИЗТОЩЕНИ, НО БЕЗКРАЙНО ЩАСТЛИВИ РОДИЛКИ!
а онтосно разсъжденията на майка ти и свекървата за сигурния запой по време на секциото - направо се изблещих! е честно казано не мога да разбера такива хора!!!!! просто само ти казвам да не обръщаш внимание, дай им на всички едно огромно:  ignore2 ignore2 ignore2 и не се разправяй повече с тях, щото смятам, че няма да ги промениш или пък да ги накараш да мислят по - различно, само нерви ще изхабиш!
а относно Изказването : "ее ние ще го видим бебето преди тебе още!" смятам, че СА ТВЪРДЕ МАЛКО ТРИТЕ КАРТЕЧНИЦИ, КОИТО СИ ПОСТАВИЛА!!!!

 дездемонка късмет" всички сме с теб!

Изабелка: също кураж и късмет ти желая! да се оправиш и да излезете двамата с бебето живи и здрави съвсем скоро!



Ей МЕРИ! Благодаря предварително за услугите, които ни предлагаш! над 100 процента съм сигурна, че ще се чуем, когато се роди бебето, защото нито то ще знае как точно да суче, нито аз ка да го насоча! а и не само това, но със сигурност ще се чуем, най малкото да си честитим рожбите!
Виж целия пост
# 175
ГОТИКА  когато сте готови с бебко -тогава ....Само Бог знае кога ще е това... Hug  bouquet
ИЗАБЕЛКА стискам палци за теб да се оправиш сьс тези истории по-бьрзо и да мине всичко дпбре  Praynig  bouquet Praynig

МЕРИ имам такова запитване отново кьм теб -очаквам   компетентният ти отговор- вярно ли е , че като се ползва помпата за кьрма ,зьрното се деформира -в смисьл формата става друга заради накрайника на помпата-и бебето усеща това и можело да не поиска повече да го кьрмят newsm78 Мерси предварително

  HugСПОКОЙНА НОЩ ВИ ПОЖЕЛАВАМ  и СЛАДКИ СЬНИЩА  АЗ ОБЕЩАВАМ  Hug
Виж целия пост
# 176
Момичета, мен и тази нощ ме хвана безсънието и реших да почета, а то имаше доста изписано!

            Готика, миличка страшна работа, получих контракции докато четях. Радвам се, че всичко е ОК  Hug, сега знаеш колко силен характер е мъника!!!  smile3503. Пожелавам ти скоро бебче да гушкаш и то да е по желание  Simple Smile.
            По повод, това че сте решили да не казвате на роднините, и аз много се чудя с какво помага, когато 5-6 човека чакат и нервничат отвън, звънят по телефона и т.н. Ние за нас ли да мислим или за роднините?! И понеже вече сме сами с мъжа ми даже ми мина през акъла да звъним когато се роди бебо, а не като тръгна да раждам, само че май ще обидим доста всички, а майка ще ме убие после  #2gunfire  Joy
          Изабела, стискам палци и вярвам, че всичко ще се нареди, докторите си занят работата!  Hug, кураж!!!
          Иллана, заставам зад това да покажеш  ignore2 на всички, по-важни от теб и бебче няма, особено в този ден, важно е да запазим спокойствие (не че съм добър пример за това, но се опитвам), за да се насладим на случващото се, появата на новия живот, който расте в нас  newsm03!!! Нито едно свеки не може да ни го отнеме  Naughty

           ЛЕКА НОЩ!!!  smile3524
Виж целия пост
# 177
Бубенце напротив, помпата би спомогнала да се изтегли зърното навън и така бебето ще засуче значително по лесно. Освен това самото зърно няма досег с помпата, помпата обхваща ареолата а зърното просто се засмуква от вакума който тя прави.
Объркване настава най- често от биберон за хранене или залъгалка, тъй като начина на сукане от биберон е един, а на този от гърдата е съвсем друг. От биберон само се дърпа и няма нужда от особени усилия, да не говорим че повечето биби изливат млякото в устата на бебето а то само гълта, а и самия биберон стига до средата на езика. За да суче от гърдата бебето поглъща зърното чак в гърлото си, а ареолата е върху езика (никога не трябва да суче само зърното, поне 2/3 от ареолата трябва да е в устичката иначе няма да достигне до млякото а и ще разрани зърното), с езика извършва вълнообразни движения от вътре навън и така изтласква и си доставя млякото от гърдата, така я масажира и стимулира. Сукането от гърда, видно е, че е значително по трудно за бебето, за това и някой по- лениви бебета още с първото пиене от биберон се отказват завинаги от гърдата. Не съм против залъгалките, но е добре те да се предлагат след първия месец, когато вече сукателната техника на бебето ще е утвърдена добре и няма да се обърка и да създава проблеми на мама. А за биберона за хранене мога да кажа че деца се отбиват по всяко време заради него, не винаги разбира се, има шампиони дето не им дреме особено как ще напълнят коремчето, важното е да има материал. Препоръчително е ако се налага дохранване да се дава с обикновена чашка (изумително бързо се научават как се пие от нея), сламка, спринцовка, лъжичка, така объркване няма как да стане.
Аз гладих до сега, готов ми е комплекта, утре ако се задържа у дома ще снимам всичко, без количката, тя е разглобена за пране. Баща ми днес ми заяви че ще родя по пътищата, някъде между Айтос и Бургас Mr. Green, голяма скитница съм била  Joy
Дойде сънчо май и при мен, сладки сънища!
Виж целия пост
# 178
Здравейте момичета, голямо будуване е паднало тази нощ гледам  ooooh! почти не съм мигнала цялата нощ и аз, ужасни болки имам във венеца и чакам да стане поне 8.00 и да видя зъболекарката дали е днес на работа да отида да ми го изкюретира. Много ме е страх да не започне да ме боли не дай си Боже в родилното, че болките са адски ooooh!
Изабелка, гледам и при тебе притеснения Crossing Arms, успокой се и се довери на докторите, сигурна съм че всичко ще е наред. Очаквам хубави новини в най-скоро време от теб. Пази се миличка  bouquet
Готика, доста си преживяла миличка. Да ти кажа честно не ме е страх от самото раждане не знам защо но съм с положителна нагласа и очаквам с нетърпение да гушна малкото същество, ужасно много ме е страх обаче от случки като твоята. Почивай сега и мисли само за хубавите моменти, които ни очакват  bouquet
Мери, благодарности хиляди пъти и от мен за всичко което правиш за нас  bouquet
Дездемонка има силно стиснати палци от мен, ще следя днес темата и ще очаквам хубави новини Hug
Момичета, започнахме седмицата добре я вижте какви хубави бебенца си имаме вече, нека се настроим позитивно и се преборим с всички трудности, които ни предстоят Praynig
Виж целия пост
# 179
Здравейте мили мами! Ох като ви четох косата ми настръхна. Готика ,мила големи премеждия си имала. Стискам палци всичко да е наред от тук нататък и да си гушнеш своето сладко бебче! Мери и аз благодаря за всичко което правиш за нас! Аз съм раждала преди 13 години, а се плаша сякаш е за първи път. Дездемонка стискам палци! Желая ви приятен ден мили майчета!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия