Помощ хлебарки!

  • 103 595
  • 283
# 105
Сещам се, че разни потребителки хвалеха Регент, точно от селскостопански аптеки... дали е същият... И дали наистина е безвреден...
  rotfImbo
"регент" е човек, който управлява, докато монархът е неспособен (най-често непълнолетен)
А онова дето се купува от селскостопанските аптеки е РЕГЕН -
препарат на прах, цена ок. 1.80 - 2.00 лева.
Не помня как се казва,май Регент, но това всъщност е едно прахче, което всъщнос е отрова за земеделски култури.
rotfImao Кой би искал да си трови земеделските култури?  newsm78
Ако иначе не го знаят в аптеката - това е отрова за голи охлюви, с хлебарките е странично действие, открито случайно! Внимание - много е отровно! Пише, че е отрова за всички топлокръвни!
Аз най - вероятно ще се възползвам от този Регент, ако все пак някой не изтъкне основателни причини против.
Смятам, когато тръгнем за морето да напръскам, така ще избегнем бърз контакт с препарата.
Нещо такова - може!
ВНИМАНИЕ!!! Пръска се с маска на устата и носа, после помещението се затваря за известно време (колко - не помня - по-добре попитайте) и накрая отлично се проветрява! Непременно прочетете упътването и помолете за съвет този, който ви го продава!
Ние пръскаме само когато детето не е вкъщи за дълго...
Но всъщност се е случвало само 3-4 пъти за 4 години...
Трепе хлебарките като за световно!  Mr. Green (поне за кафявите - гаранция!)
Знам за още един препарат, който е предназначен за обезпаразитяване на домашни любимци... Име няма да цитирам, за да не ми се смеят и на мен (мисля, че включваше "-line"). То пък се купува от ветеринарните аптеки - може да попитате там. Помня, че е от ония, с които се маже само гръбначният стълб на кучето/котето. Ако много държите, ще попитам за името...
Но пак за РЕГЕН (не точно регент, компилирайте го по-добре с леген - може да се получи Joy):
Живеем в препълнен панелен блок, точно над ресторант, а в съседство има хранителен магазин, сладкарница и друго заведение за бързо хранене (всичките са в нашия блок) - хлебарки бол.
С това чудо нямаме хлебарки по около година... #Crazy  newsm44 И когато почнат да се появяват не идват легиони, а тук-там по едничка, колкото да ни подсетят, че е време да поновим третирането... То добре, че е така, щото на рахат човек бързо свиква и забравяш ужасиите...
Виж целия пост
# 106
Аз също използвах Регент и съм много доволна. Нашите хлебарки бяха огромни  и черни. Пръсках с какво ли не, но винаги се появяваха. напръсках с Регент и от половин година ги няма. Много е ефективен. Струва 2 лв. от Агро аптека. Казват че бил много отровен, но като се проветри хубаво няма проблем. Ние имаме и куче, което доста се търкаля по земята- оживя Grinning
Виж целия пост
# 107
и моята борба с гадините продължава ,в началото на лятото имаше бум на бебета хлебарки и аз вече тотално изтрещях,поднових къщичките,лентите,напръсках с Райд и ръсих с Демор(много ефикасна)струва 1 лев,ее на другия ден изметох купища трупове Sick,сега са се кротнали(имаме от черните големите) #Cussing out
Виж целия пост
# 108
Az i ti, благодаря за уточнението за името, но аз зная какво означава "регент". Цитирах други ползвали го, лично не съм го виждала, та да гарантирам за името... Голям смях падна  Tired
Ветеринарният препарат, който ти имаш предвид, може би е Фронтлайн? Не съм убедена, че ще подейства срещу хлебарките; то май невинаги и на кърлежите действа... (това пак го четох в една тема, не е от лични наблюдения)
А Реген(т)ът сигурно не е безопасен, така че най-добре пръскайте, когато можете да отсъствате няколко дни след това, и добре проветрете!  Peace
Виж целия пост
# 109
Наистина Реген(т)ът е силно отровен. Действа на нервната система и при поглъщане и при контакт с кожата. Вкъщи имам листовка за начина на употреба и ефектите му.

Ако има интерес ще я пусна довечера.

П.П. Името на препарата е Регент 800, а на Реген.
Виж целия пост
# 110
Az i ti, подозирам,че имаш доста свободно време (за което благородно ти завиждам)....
 rotfImbo rotfImbo rotfImbo rotfImbo rotfImao rotfImao rotfImao rotfImbo rotfImbo
Виж целия пост
# 111
Взех кубчета.На опаковката пише,че има резултат след седмица.Трябва да ви кажа трупове непрекъснато виждам (както малки,така и големи),но все още се мотаят и живи.(днес е 11ден).След няколко дни ще пиша какво е положението.
Виж целия пост
# 112
Какви купчета си взела, на коя фирма.
Виж целия пост
# 113
В баба ми се бяха появили,жената ми се оплака и й взех от къщичките на Райд,доколкото си спомням,че пишеше,че кат осе върнат при другите хлебарки ги заразяват и така всички си умират постепенно.Баба ми тогава каза,че първите дни като стане сутрин е намирала трупчета,след известно време е спряла да намира.Сега сменя къщичките на 2 месеца и от тогава повече не са виждали хлебарка в тях.
Вкъщи слава богу няма,но пък има други гадинки от които полудявам.Минички са,с много крачета отстрани,но не са стоножки,а нещо друго изключително неприятно.Където има тапети гледат да влезнат под тях (ако има някоя дупчица и т.н. де,същото и в едната стая има отлепена част от  тапет,зад едно перде) бутат се къде ли не!? ooooh! Много ще се радвам някой ако може да ми даде съвет.  bouquet
Виж целия пост
# 114
Какви купчета си взела, на коя фирма.

¨Хлебомор¨. Към 3лв са,от аптека ги взех.В кубчетата ми се струва е има тебешир,от този който е за хлебарки.Пише на кутията,че 25квм обхващат,но не разбрах дали едно кубче или цялата кутия.

Кухнята ни е малка,към 5квм,но почти всички ги сложих там.Оставих няколко в спалнята,защото и там видях.Моят приятел казва,че се привличат заради храната на рибите,макар че добре се затворени опаковките.Преди беше в шкафа и се срещаха хлебарки.От известно време аквариума и храната са върху друг шкаф и снощи видях една гад там.Ама какво да правя трябва да храня хайваните,пък покрай тях и онези гадини.
Виж целия пост
# 115


Така изглежда.Българско е.явно изнасяме за Чехия.
Виж целия пост
# 116
И аз да дам своя принос. Години наред не можехме да се отървем по никакъв начин от хлебарки- пръскане в нас, на целия блок, къщички, Райд...... какво ли не. Но открих въпросният Реген и от 3 години нямаме жива буба. Но ние не пръскахме, а  смесих 1 гр. препарат с два сварени картофа намачкани на пюре- и в капачки от бира наслагах навсякъде. Измряха гадините и повече не се и появиха. Тъй че давайте смело с реген-та и така с картофите е по-безопасно- поне според мен и разбира се да се пипа с ръкавици или да се използват прибори за еднократна употреба.....
Поздрави и успех в борбата с напастта... Grinning
Виж целия пост
# 117


Така изглежда.Българско е.явно изнасяме за Чехия.
Първият път като сложих от тях,бяха много ефикасни,сега нещо не,май свикнаха #Crazy newsm78мисля,че от демора който сложих измряха
Виж целия пост
# 118
От 5 години идва един човек в къщи и пръска с някакъв разтвор.Той е против всякакви насекоми.Много съм доволна.Държи една година и после пак пръскам.От както е напръскал за първи път аз не съм имала проблеми с каквито и да било гадини.Най-важното е,че е напълно безвреден.Пръскат от него и в родилните отделения.
Виж целия пост
# 119
От 5 години идва един човек в къщи и пръска с някакъв разтвор.Той е против всякакви насекоми.Много съм доволна.Държи една година и после пак пръскам.От както е напръскал за първи път аз не съм имала проблеми с каквито и да било гадини.Най-важното е,че е напълно безвреден.Пръскат от него и в родилните отделения.

Пусни някакви координати, че много често има теми за хлебарките и сигурно ще бъде от полза на някого  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия