Гастрален пръстен за отслабване

  • 141 090
  • 547
# 375
дай пример какво количество например ядеш
Виж целия пост
# 376
Запис Peace
Виж целия пост
# 377
Здравейте  момичета   bouquet , приемате  ли  още  една  дама  в  клуба  на  бандингованите ?
Малко   е  позамряла  темичката  , но трябва да  ви  кажа  че  именно  споделеното  от  някои  от вас тук  ми помогна да вземе  това  трудно  решение  и  ето  ме  сега , четвърти  ден от  операцията . Днес  определено  се  чувствам  различно и  много  по добре , малко  ме  мъчи течната  диета и  леко ми се гади  от антибиотика  , но  иначе  всичко  е  наред . От доста  време  се  канех  да пиша  , но  реших  да  го направя  след  като  всичко  мине  именно  защото  нямах  желание  , някой  да  ме  разубеждава .  Crossing Arms
Надявам  се  пак  да  посъживим  нещата тук , как  сте , за повечето  от вас  вече  е  минало  доста  време  от  поставянето  на  пръстена  и  може  малко  да  ви  е писнало да го  обсъждате ...
Ами  , това  е за  сега  , пак  ще  пиша .  Hug
Виж целия пост
# 378
Момичета (и момчета ако четат този форум) здравейте!!
Отдавна не съм писала, и моля да ме извините! Явно съм размаркирала опцията да бъда известявана за нова публикация във форума, и без да го погледна, мислех че е замрял!
Бадемче, Yogurina, специални поздрави! Simple Smile Hug  bouquet
Нека да ви дам малко инфо за мен. Година и половина след операцията съм 16 кг надолу. Всъщност мога да кажа, че ги свалих за една година и оттогава не мърдам.. т.е. мърдам в рамките на 1-2 кила но все още не мога да сляза под 75 Sad а целта ми беше да бъда под 70! както и да е, сега е пролет, и пак съм се амбицирала да действам в полза на здравето и добрата визия!
Иначе по отношение на пръстена.. съм повече разочарована отколкото доволна. Не мога да кажа, че нямаше никаква роля за отслабването ми, но все пак най голям дял имат усилията ми.. Може би затова успехът ми не е така потресаващ Simple Smile (т.е. волята ми идва късичка). Много рядко "ми се обажда" пръстенът.. Почти нямам никакви затруднения да приемам каквато и да е храна и в каквито и да е количества. Много рядко се "затъквам" и бързо ми минава. Не усещам ситост като се затъкна. 4 пъти са ми го затягали, един път в София и 3 пъти във Варна (а аз съм от Русе). Отначало страдах, че не усещам помощ от пръстена, но на 2 пъти имах такива стряскащи инциденти, че не смея да го затягам повече. Много е странно това, но понякога ми е по-трудно да пия вода отколкото да приемам твърда храна.
Та - за инцидентите - и 2та пъти щях да се удавя с по една чаша вода, изпита неразумно бързо. Водата ми се връща нагоре и не мога да поема въздух, или по-точно - поемам вода в дробовете си.. Много се уплаших, и единия път уплаших и семейството си. След  тези случки пия вода много бавно и повече нямам проблеми, но все пак ме е страх. Освен това, в този форум освен положителните мнения има разказани и много трагични случки, така че не искам да рискувам..
Все пак 75 кг, при моя ръст (168) и години (44) не са чак толкова много и аз съм доволна. Обмислям да отида на един контролен преглед при д-р Енчев, за всеки случай..
Бих ли се подложила отново на тази операция? Не. Бих се стегнала и щях да имам същия резултат. Никого не ангажирам с мнението си, знам че при някои случаи само и единствено волята не помага.. Всеки преценява сам за себе си Simple Smile успех на всички които са се решили и НИКАКВИ УСЛОЖНЕНИЯ или проблеми! Simple Smile
Целувки!
Виж целия пост
# 379
calm99, как изобщо си решила да се подложиш на тази операция, та твоите килорами за сваляне изобщо не са били кой знае колко много. Хората с гастрален  пръстен имат за сваляне по 40-60 кг. Но както и да е  вече е минало. На мен ми е интересно защо въпреки пръстена не можеш да влезеш в норма и не сваляш килограми, да не би да си започнала пак да хапваш по много?
Виж целия пост
# 380
На мен ми дадоха  доста  строг режим  за  първия  месец , а  след  това правилото  да хапвам по  200мл храна  на прием ,  като следващия  прием  може да  е  след  няй-малко  един  час  и това да  е  максималното  количество , от  сега  и  завинаги , при  вас  така  ли е ?
Сега  съм  само  на  течности  и  нищо  друго , вода , чай , кафе, мляко  и  сок , но  прецеден  без  парченца . Simple Smile
Виж целия пост
# 381
girlspower, дано всичко се нормализира при теб бързо и всичко да е наред, сподели колко си висока и колко кг си сега
Виж целия пост
# 382
violetkatana, как как?? ей така, от желание без много усилия да постигна големи резултати! Simple Smile 91 кг не са малко (бях толкова в деня на операцията), но съм стигала до 100!!
Да, явно хапвам повече отколкото трябва.. В момента бих казала, че се храня нормално (т.е. като човек, който няма проблем). Гледам да не прекалявам, но от време на време се изпускам..  Blush
Ще ви кажа какво ям:
Сутрин една чаша мляко с мюсли или една филийка ръжена с някакъв колбас или сирене.
На обяд: една супа с една филийка хляб или един сандвич или една баница.  Blush
Вечер е проблема: ядене със салата, гледам да е без хляб, но после постоянно мишкувам в кухнята... и слакдо похапвам ако не ме видят..  Blush
Предполагам че, ако свия пръстена още ще имам по-добри резултати, но ме е страх.. И така съм си добре Simple Smile ако почна да качвам - ще тичам към гаечния ключ да ми затегне гайките! Simple Smile
Иначе ходя пеша минимум по 4 км на ден, понякога по 10-12.. Ходих малко на народни танци, но нямам време,, т.е. не ми беше удобен часа, в който се провеждаха тренировките..
Виж целия пост
# 383
Здравейте , момичета.   bouquet
Изглежда пътя  на  слабеенето  е  стръмен  и  трънлив . Simple Smile Violetkatana  , благодаря  за пожеланието . Simple Smile
Висока  съм 165см и  в  деня  на  операцията  тежах 91,5кг . Цял  живот  се  боря  с теглото  си  , отслабва, качвам  и  все  така  ...... почти  не  мога да задържа  постигнатите  резултати  Sad Rolling Eyes След първото  раждане  едвам  свалих  каченото , пропуших  отново  с  предтекст че  така  по - лесно  ще  отслабна ....   Rolling Eyes (пълна тъпота) , забременях отново  и спрях цигрите  окончателно ,след  като родих , тежах  около 110кг  Embarassed ooooh! свалих  ги  до  78 с  Дюкан  ....и   година  по  късно , айде  пак  91,5 . #Cussing out
И цялото  това  нещо  е  в  рамките  на  6 години  , неравностойна  борба с  килограмите  , започна  да  се  отразява на  здравето  ми  , няма  смисъл  да споменавам психиката  и  самочувствието .  Cry
Сега отново  съм  много  амбицирана  , надявам  се  вече  да  задържам  постигнатите  резултати .  Praynig
calm99  , определено  не  хапваш  кой знае  колко .... може  би  само  сладкото  да  е проблем , но  щом  не  качваш това  е прекрасно.   Hug
Violetkatana , ти как  си  ,  как  вървят  нещата  при  теб ? Simple Smile
Виж целия пост
# 384
Здарвейте!
Исках да попитам,преди 2 години цената на пръстена ва рираше между 6,500 и 10 000 лева.Сега има ли някаква промяна или е пак толкова?Аз съм с доста наднормено тегло-1,73 см 100 кг.
Иска ми се да си сложа такова нещо,но за съжаление не мога да си го позволя.Авече имам доста съпътстващи заболявания,но каквото и да правя не успявам да сваля нито кило,напротив струва ми се,че при диета дори качвам килата  #Crazy
Виж целия пост
# 385
Цената  все още  е  в тези  граници . Simple Smile
Виж целия пост
# 386
Това са страшно много пари, а едва ли няма друг начин. newsm78
Виж целия пост
# 387
Има, ако можеш да гладуваш. Ама веднъж като ти се разшири стомаха изпитваш голям апетит и спазваш някаква диета временно, отслабнеш мъничко и после като почне едно плюскане, та си ги върнеш килограмите двойно.
Виж целия пост
# 388
Здравейте!
И аз съм с доста наднормени килограми, но пръстен на стомаха според мен трябва да се слага само в краен случай, при болестни състояния, когато смъкването на тегло е невъзможно по естествен начин.
А колебанията сваляне-качване се получават, защото когато се достигне нормалното тегло не трябва да се връщате към "нормално" ядене, благодарение на което сте натрупали кг., а да си спазвате един режим, който позволява задържане на теглото.
Виж целия пост
# 389
Мишел, ти с каква диета свали 18 кг. ?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия