Машина за хляб - 8 част

  • 50 511
  • 668
# 555
 
Да покажа и моята козуначена питка с канела.  Simple Smile  Не са много добри снимките, но на вкус питката е страхотна  Blush

http://img442.imageshack.us/my.php?image=img0697pl1.jpg
http://img442.imageshack.us/my.php?image=img0696rt3.jpg
Виж целия пост
# 556
Джемма а каква ти е машинката? моята е Аляска, с една бъркалка, тези формички дали ще влезнат в нея?

Моята машинка е Северин, ама във фурната ще ги пека. Няма да станат за машинка- няма да влезе, дълга е.
Виж целия пост
# 557
ей, благодаря ти за бързия отговор. не се бях сетила за варианта с фурната. като имам време ще разгледам този сайт
Виж целия пост
# 558
Момичета,пак да си задам въпроса - как се прибира тесто в камерата - само омесено или втасало ? Embarassed
И един към Джемма - в коя секция са тези форми ? Че хич не му разбирам на този френски.Повече ме интересуват силиконовите форми.
Виж целия пост
# 559
И един към Джемма - в коя секция са тези форми ? Че хич не му разбирам на този френски.Повече ме интересуват силиконовите форми.
Ето тук, 40 страници са:
http://www.laredoute.fr/achat-electromenager-cuisine.aspx?catego … e_electro:cuisine
Виж целия пост
# 560
Ее Джема браво, завиждам ти благородно за получените форми от Ла редут. И аз чакам силиконови такива няколко броя. Хайде похвали се с багетки.
Виж целия пост
# 561
Джемма, твоята кухня е с по-богат асортимент от някои магазини за домашни потреби. Все си мислех, че няма нещо, което да ти липсва и .. айде сега - багетни форми. Да са ти честити и да им се радвате  Heart Eyes

Момичета,пак да си задам въпроса - как се прибира тесто в камерата - само омесено или втасало ? Embarassed

хммммм  newsm78 не знам за замразяване на сурово тесто, за пръв път чувам такова нещо. Но виж, в хладилник можеш да го съхраниш до няколко дни. Макар и с всеки изминал ден качеството да спада. Ако ще го слагаш в хладилник, го направи веднага след омесването. Втасването става на студено  Peace
А защо искаш да го замразяваш? Няма нищо по-хубаво от прясното тесто  Peace
Виж целия пост
# 562
Момичета, помагайте за хлебопекарна Таурус? С една бъркалка е, 1000гр., 11 програми и ми се струват много дълги програмите......

Приемам всякакви съвети за машинки с 1 бъркалка - тънкости и пр.
Виж целия пост
# 563

Отгоре на търсене може да напишете "moule silicone". Изкарва 4 страници само със силиконови форми, но като гледам цените им, малииии Shocked Тая форма "роза" аз си я купих за около 8-9 канадски долара, което хич не прави 12 евро Rolling Eyes Ама тая година няма да си идвам към Бг, за да изпълня поръчки на тия от вас, които искат да се сдобият с такива (видях, че желаещите са доста).

Аз винаги замразявам половината тесто от дозата, защото ми идва много за веднъж. Никога не съм имала проблем. Като направя тестото по програмата за тесто (моята е 2 часа), изваждам го, деля го на 2, едната половина я слагам в торбичка, залепвам хубаво с тиксо, за да не влиза въздух и слагам в камерата. Когато ми трябва го вадя вечерта от камерата, слагам го в хладилника и до сутринта се е отпуснало. Забелязала съм, че мекиците стават по-хубави, ако тестото е било в хладилника преди употребата му, а не непосредствено след направата му. Това може да не важи за всички теста, но за това, което аз правя е така Peace
Джемма, имам като една от твоите силиконови форми (формата роза), но имам проблем с нея. Два пъти съм опитвала да пека в нея сладкиш, и двата пъти отвън коричката прегоря, а вътре остана суров. И алуминиево фолио слагах, и на слаба фурна дълго време пекох, и въпреки всичко и двата пъти го изхвърлих Sad Има ли някаква тънкост при работата със силиконови форми? Надявам се да можеш да ми отговориш, защото иначе тая форма ще я ползвам за Хелоин, ще си я сложа на главата, за да се направя на зелка (защото моята форма е зелена и точно на къдрава зелка прилича)  newsm45
Виж целия пост
# 564
Привет от мен, скоро не съм се разписвала тука, но освен обикновен хляб нищо не съм правила, имам въпрос към Пина за рецептата и за козунак, сол не се ли слага  newsm78 правих козунак, всичко направих както трябва, но не втаса въобще, съвсееееем леко се надигна за 1 час втасване Sad
Виж целия пост
# 565
А не е вярно, че имам всички форми- колко още са ми крайно необходими, ако знаетеееее. Щот мъжо ми го светнах по въпроса още колко са ми "жизнено необходими". Laughing Laughing Laughing

Сега се меси тестото за багетите, вчера не ми остана време.

Колкото до формата роза - нямам проблеми с нея, особено чудесно става козунак вътре. Идеално се изпича и има нестандартна форма. Laughing Ето го:

Може дори да сложиш тесто за питка- ще имаш прекрасна форма на празничен хляб. Laughing
Само кекс не можах да направя в нея- не с еотдели добре и се разчупи, не знам защо.


 
Виж целия пост
# 566
Ето ги моите багети, много вкусни и с хрупкава коричка:




Виж целия пост
# 567
   Така като гледам май не са много почитателите на черните хлебчета,
но за тези които имат желание да пробват все пак ще покажа рецептата
за моя любим хляб.  Peace



Хляб със семена и ядки

1 cup вода
1 1/2 с.л. захар
1 1/2 с.л. олио
2 cup бяло пшенично брашно
1 cup ръжено пълнозърнесто брашно
1/2 cup пшенични трици
1 с.л. пшеничен зародиш
1/2 с.л. сол
1 пакетче суха мая - 7 гр.

2 с.л. орехи
2 с.л. тиквени семки
2 с.л. слънчогледови семки
2 с.л. сусам
1 с.л. ленено семе
1 с.л. маково семе


1 cup = 240 мл.
1 с.л. = 15 мл.

Програма Основна - бърза (2ч и 24 мин)
Големина на хляба - 900 гр.

Виж целия пост
# 568
Привет! Да ви навестя, че откакто сме на диета, избягвам да чета каквото и да е Simple Smile
Джемма, козунака и багетите изглеждат превъзходно  Peace
Виж целия пост
# 569
Момичета, помагайте за хлебопекарна Таурус? С една бъркалка е, 1000гр., 11 програми и ми се струват много дълги програмите......

Приемам всякакви съвети за машинки с 1 бъркалка - тънкости и пр.
Аз имам такава, страхотна е според мен.
Още първият хляб стана страхотен и досега нямам проблеми.
Слагаш всичко и вадиш хляб.
Дори сложих първия път мая от камерата - замръзнала, разтопи се и хляба стана прекрасен.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия