ПРОТЕСТИ И СТРАСТИ - градините в София

  • 16 497
  • 494
# 165
 яд  ме е основно на общината, защото си е факт,че ще има деца, които няма да влязат, ние сигурно също няма да влезем, но ние ще се оправиме, защото не е опрял ножа до кокала. ами тия дето нямат вариант.. и Бойко ще ми строи барачки, за да заврем децата като кучета, еми не става така.. А на Добромир Хриз детската ясла пустее (реституирана отдавна, сега завита с найлони).
И да построят барачките, откъде ще намерят персонал да гледа 3000-те деца за 2 седмици????
ЗА по- ранно класиране!Да знаем  #Cussing out
Виж целия пост
# 166
От кой мейл получавате потвържденията - аз още нямам, в Яху съм?

Сайта не работи определено! Явно нещо правят, а дали ще резберем какво ще излезе...???

Аз също съм за по-ранно класиране!

За срещата какво стана - като се съберем и какво?
Виж целия пост
# 167
Не работи! Аз се опитвам от два часа да я отворя,но не става!
цял ден е така
явно трият дублажите  Laughing малко да се хванат и те в работа  Close Twisted Evil

Не знам на какъв принцип ги трият, но аз като си трия из пощата, не увисва цялото АБВ  newsm78 Както и тук като се трият теми и мнения. Де да знам всъщност
Виж целия пост
# 168
аз пък се чудя имат ли право да пипат системата, докато й се извършва одит?

Не би било редно, но....
Виж целия пост
# 169
...
 И не забравяйте,че през декември и януари сто на сто доста дечица са били привикани набързо да си заемат местата в градините (Хич не упреквам възползвалите се майки.Ако са имали вече подадени молби)

Да, аз познавам лично едно такова привикано дете. Това наистина се случва. Tired

========================================

Хубаво. Набелязахме основните моменти. Давайте да решаваме от тук нататък какво правим. Протест ли, подписка ли, да си формулираме ясно и точно исканията:

- Проверка на всички ОДЗ-та и ЦДГ: колко деца имат към момента, кога са приети тези деца и колко ще са свободните места към 01.09.2008 г.
- Изтегляне на класирането по-рано
- Потвърждение на обещаното от г-жа Фандъкова, че тази учебна година градините няма да почиват по 2 месеца лятото
- .... дописвайте и да действаме, време няма
Виж целия пост
# 170
...
 И не забравяйте,че през декември и януари сто на сто доста дечица са били привикани набързо да си заемат местата в градините (Хич не упреквам възползвалите се майки.Ако са имали вече подадени молби)

Да, аз познавам лично едно такова привикано дете. Това наистина се случва. Tired

========================================

Хубаво. Набелязахме основните моменти. Давайте да решаваме от тук нататък какво правим. Протест ли, подписка ли, да си формулираме ясно и точно исканията:

- Проверка на всички ОДЗ-та и ЦДГ: колко деца имат към момента, кога са приети тези деца и колко ще са свободните места към 01.09.2008 г.
- Изтегляне на класирането по-рано
- Потвърждение на обещаното от г-жа Фандъкова, че тази учебна година градините няма да почиват по 2 месеца лятото
- .... дописвайте и да действаме, време няма

-откриване на нови/стари градини в най-скоро време
Виж целия пост
# 171
Тръгна сайта.
По моята регистрация и позициите в ДГ няма промени.
Виж целия пост
# 172
Тръгна сайта.
По моята регистрация и позициите в ДГ няма промени.
да и при мен няма промяна,все още си седят и двата дублирани регистьра  Rolling Eyes  ooooh!
явно нищо не са правили  Naughty
Виж целия пост
# 173
От кой мейл получавате потвържденията - аз още нямам, в Яху съм?

Сайта не работи определено! Явно нещо правят, а дали ще резберем какво ще излезе...???

Аз също съм за по-ранно класиране!

За срещата какво стана - като се съберем и какво?
провери си в спама. моят мейл беше там.
Виж целия пост
# 174
...
 И не забравяйте,че през декември и януари сто на сто доста дечица са били привикани набързо да си заемат местата в градините (Хич не упреквам възползвалите се майки.Ако са имали вече подадени молби)

Да, аз познавам лично едно такова привикано дете. Това наистина се случва. Tired

========================================

Хубаво. Набелязахме основните моменти. Давайте да решаваме от тук нататък какво правим. Протест ли, подписка ли, да си формулираме ясно и точно исканията:

- Проверка на всички ОДЗ-та и ЦДГ: колко деца имат към момента, кога са приети тези деца и колко ще са свободните места към 01.09.2008 г.
- Изтегляне на класирането по-рано
- Потвърждение на обещаното от г-жа Фандъкова, че тази учебна година градините няма да почиват по 2 месеца лятото
- .... дописвайте и да действаме, време няма
да има прием целогодишно,а не само на септември ИЛИ поне на пролет и на есен Peace
Виж целия пост
# 175
Ето нещо което намерих в Интернета:
Документация за проведена обществена поръчка за избор на изпълнител
http://www.sofia.bg/pressecentre/images/procedura_sirma.pdf

Техническо предложение на Изпълнителя
http://www.sofia.bg/pressecentre/images/sirma.pdf

Договор
http://www.sofia.bg/pressecentre/images/dogovor.pdf

Това е.
Виж целия пост
# 176
лелеееее, като си помисля, че и в събота така ще бъде - всеки ше си знае своето и ше тъпчеме на едно място  Twisted Evil
Ним,

Предлагам да поискаме списък със затворените, пустеещи, продадени и тн детски градини и ясли.
Всички пустеещи градини да се ремонтират и да отворят врати септември месец. Ама няма няма пари! Ако не стигат - да вадят от джобовете на тия дето са взели рушвети, за да сме на това дередже  #Cussing out
Ранно класиране не виждам какво ще помогне, ако решим да се борим за осигуряване на липсващите места още за тази година!
Да се взема спешно решение и да се субсидират и частните градини, както държавните - те ще отворят места за доста деца..
Да се помисли отново върху предимствата - определено смятам, че трябва да остане само родители с по-голямо дете в градина, инвалиди - само ако са самотни родители. И първо се записват родителите с предимство - срок 1 месец, и за нас после 1 месец и класиране.
Целогодишен прием на деца в градините и яслите.
Да се увеличат заплатите на лелките в градините. Да се назначават на 2 смени, а не да ми работят само до 16.30ч и после - идвайте да си вземате децата по-рано..
Осигурявайки места на децата ни да върнат старата наредба, а не да се водят по последната с плюс още 6 и незнам колко си деца извънреден прием и групите да се пукат по шевовете

И не на последно място - тия дето ни докараха до тук - на съд!!!!!!! тия дето знаят, че сме на това дередже и се чешат - и те на съд... ааамааа хааа

и следващата стъпка е овреме да се обърне внимание на бройките места в училищата, щотоооооо не ми се мисли....

това от мен..


събота и аз ще дойда, но с детенце...
Виж целия пост
# 177
...
 И не забравяйте,че през декември и януари сто на сто доста дечица са били привикани набързо да си заемат местата в градините (Хич не упреквам възползвалите се майки.Ако са имали вече подадени молби)

Да, аз познавам лично едно такова привикано дете. Това наистина се случва. Tired

========================================

Хубаво. Набелязахме основните моменти. Давайте да решаваме от тук нататък какво правим. Протест ли, подписка ли, да си формулираме ясно и точно исканията:

- Проверка на всички ОДЗ-та и ЦДГ: колко деца имат към момента, кога са приети тези деца и колко ще са свободните места към 01.09.2008 г.
- Изтегляне на класирането по-рано
- Потвърждение на обещаното от г-жа Фандъкова, че тази учебна година градините няма да почиват по 2 месеца лятото
- .... дописвайте и да действаме, време няма

-откриване на нови/стари градини в най-скоро време

Определяне на срокове за откриването на нови градини, възстановяването на стари, какво ще се случи ако не се спазят сроковете и мисля че е редно да се отчитат за дейността си , все пак ние - данъкоплатците сме им един вид работодатели. Всичко това в писмен вид, за да не ставам нахална и да не искаме медии да записват и излъчват обещания.
Виж целия пост
# 178
............Определяне на срокове за откриването на нови градини, възстановяването на стари, какво ще се случи ако не се спазят сроковете и мисля че е редно да се отчитат за дейността си , все пак ние - данъкоплатците сме им един вид работодатели. Всичко това в писмен вид, за да не ставам нахална и да не искаме медии да записват и излъчват обещания.


хихихихи, плащат на родителите, чиито деца са извън класацията, за детегледаааачкиии  Outta Joint
Виж целия пост
# 179
има ли други, които след регистрация и кандидатстване, да не са получили мейл - аз от понеделник, все още нямам?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия