Трифон Зарезан и Сан Валентино завинаги заедно - 77 италианска тема

  • 23 398
  • 297
# 120
Емил от Льонеберя Peace Peace Peace
Била съм в грешка с името Laughing
Виж целия пост
# 121
Миликс и мен ме обхванаха тези сладко-носталгични спомени.
Имам бледи спомени за заглавията на филмите "Жената зад щанда", "Болница на края на града", бих ги изровила да ги гледам, но не знам, как се изписват заглавията  newsm78 Мисля, че бяха чешки.
Виж целия пост
# 122
ще питам новата ни приятелка, чехкиня, но едва ли ги помни, а може би ги помни, на 31 е, бо!
Имаше и разни на немски като Хотел РАй, един не помня май Буденброкови се казваше, ох, не помня, и тук са го давали, гледах го сред сапунените опери на рете куаттро рано сутрин ставах от мерак, е не ставах, в леглото го гледах в 6!
Виж целия пост
# 123
как ми се ще да намеря и фимчетата от нашето детство като Рпизраци под виенското колело, Арабела, Синъо лято...  Пробвах да ги смаъкна от нета, но са чешки, само последният е дублиран на нашия език, но са много епизоди и не се намират. А помните ли Околия на север и Жената зад щанда? Малко смених темата, но за мен си е свързано всичко. Имам си запазени книжки и ще си ги донеса малко по малко. Даже букварчето ми е тук, издателство '77! Вито учи по него, има и стихотворение за чичко полицай хихихи!
Аз като бях малка, на 8_10 години, по телевизията даваха "Костенурките нинджа" и ние ги събирахме на лепенки от дъвки. Confused
Много ме е яд, че съм изпуснала времето на тези филми, за които Миликс говори, понеже за всички са свързани с много хубави спомени.
Гледала съм като по_голяма повторенията на "Войната на таралежите" и "С деца на море". Laughing Това от българските.
А преди няколко години си свалих от нета 20 епизода на "Ну, погоди!". Grinning Даже ги гледахме със Симоне и му обясних, че това са комунистическите "Том и Джери". Mr. Green Трябва да си ги запиша и да ги донеса тук за Андреа. Wink

Тсугуми, Том Сойер е страхотна книга, да. Класика. Simple Smile И аз харесвам повече книжките и романчетата за деца. Но това, за когато се научат да четат сами, за да си вихрят фантазията с пълна сила.
Божеееее, аз колко фантазирах като малка. Обожавах да се захласвам по разни измишльотини, а баба ми, която беше много рационална жена, направо се пръскаше от нерви, че се занимавам само с глупости. Joy

Има страхотни книжки за деца и много, много искам един ден да успея да събудя интереса на Андреа към разни приклЮченски и детски романи. Ама не знам как точно да стане, без да изглежда като задължение "Чети!". Аз например никога не си четях книгите от задължителните списъци от училище, понеже бяха задължителни. Crossing Arms Twisted Evil

А виждали ли сте какво чудо е сега по Cartoon network? Всичко друго има там, но не и детски филмчета. Нито тематиката, нито хуморът им е детски. Tired
Виж целия пост
# 124
Миликс и мен ме обхванаха тези сладко-носталгични спомени.
Имам бледи спомени за заглавията на филмите "Жената зад щанда", "Болница на края на града", бих ги изровила да ги гледам, но не знам, как се изписват заглавията  newsm78 Мисля, че бяха чешки.
Ako можете наистина дайте превод на Жената зад щанга ....???
Тсугуми , аз си изтеглих онзи ден от замундата "Призраци под виенското колело " и "Летящия Чесмир " .Имаше и Арабела и един детски руски филм но не се сещам как му е името .Изтеглих си и един любим бг сериал "Дом за нашите деца "  актуален дори и днес .Иначе преди си бях изтеглила всички бг детски и не детски стари бг филми ..... Heart Eyes
Виж целия пост
# 125
Ами аз на Киара пускам филм4ета от тук:
http://www.vbox7.com/play:e3ff67e1
Има от "Ум белия делфин","Том и Джери",Уди Кълва4а","Патето Яки","Пипи"вси4ки хитове от моето време на български PeaceИ да съвсем са разли4ни от Картоона....слава Богу Peace
Виж целия пост
# 126
момичета здравейте може ли един въпрос да ви задам вие теглите ли филми например от замудна.нет
Виж целия пост
# 127
Ей, в какви приятни спомени ме хвърлихте! Аз като малка обожавах да чета, само това правех! От споменатите книжки с приказки единствено Алиса в страната на чудесата и Мечо пух не съм чела. А малко като порастнах, много обичах и Старогръцки легенди и митове и Тримата мускетари.
Бре, че хубави времена бяха......
Виж целия пост
# 128
Старогръцки легенди и митове
ЛЮбими! "Язон и аргонавтите" също от гръцката класика. Simple Smile Ей какви хубави работи ми припомнихте! Hug
А "Тримата мускетари" прочетох доста като голяма, десети или единадесети клас май. Тогава вече бях и по_напред с френския, та успях да прочета книгата направо на френски. Е, много ми беше забавна тази книга. Grinning А като малка ми се струваше такава тъпотия. ooooh! Основните ми наблЮдения за ролята на кардиналите и Папата по онова време са от тази книга. Wink
Аз и "Под игото" чак в дести клас успях да прочета от край до край и да го оценя, а в шести, когато е задължително, ми беше супер противна и неразбираема книга. Sick
Виж целия пост
# 129
Не става дума въобще самата схема на захранване, тъй като мисля на всички ни  е пределно ясно. Въпросът е доколко считаме методите за удачни за собствените си деца и ако нещо не ни харесва, как бихме могли да го подобрим, заменим и т.н.
Всички педиатри дават почти същата схема, интернет е пълен, така че въпросът не е до картофа и моркова.
Ясно е, че тук има хора, които сляпо следват утвърдената схема и се нахвърлят върху всеки друг, който я поставя под съмнение. Да не говорим за наставническия и поучителен тон, в някои публикации!  Stop
Обичайте си децата, съпрузите си и ако имате проблеми у дома, поговорете с тях, вместо да се впускате в празни полемики и плитки спорове, избивайки комплекси, липса на комуникация или разбиране!
Въздържам се от по-нататъшни коментари и публикации тук, тъй като смисъл не виждам- вместо да има обмяна на опит, тук са някакви непрекъснати полемики и дискусии, за да докажем кой видиш ли е прав и колко другите са в грешка! В това отношение явно скоро ще надминем дори италианската политика. Смешки!

4увствам се длъжна да ти отговоря понеже о4евидно имаШ предвид моите постинги. Mr. Green

От около два месеца питаШ тук и се информираШ за захранването. Доста хора ти отговориха а предполагам и педиатърът ти е дал въпросната схема, по която се захранва. Щом не си убедена в неЩо просто не го прави а карай както смятаШ за правилно. Няма ниЩо задължително.  Stop
По какъв повод реШи,4е следвам сляпо определени правила ? Просто се доверявам на някой,който може би има малко пове4ко опит от мен и 4иито методи явно се базират на някаква нау4на обосновка. Не съм на принципа "фай да те" ако не съм на "ти" с материята.
Наставни4ески и поу4ителен тон,казваШ.Ако за теб е наставни4ество и поу4аване,когато някой ти каже ,4е не си права и се аргументира,ок,така да е. Май ти е трудно да приемеШ,4е не винаги 4овек може да е специалист и компетентен във всяко отноШение. Crossing Arms
Благодаря ти искрено за съвета.Децата и мъжа си оби4ам безкрайно, нямам проблеми в къЩи ( фа4ендо ле корна ) както и на работното си място и да 4укам на дърво нямам комуникационни проблеми. Ако позволиШ да отбележа не става дума за безцелно 4есане на езици,нито за заяждане от лЮбов към спорта.Ако за теб излагането на разли4но от твоето мнение и подкрепата му с определени аргументи е празна полемика и излиШен спор тогава давай да си пускаме само снимки с капу4ино ( Кала,ниЩо ли4но  Wink ) и да си пожелаваме приятен ден и лека ве4ер. Така Ще бъде хорово пеене в един глас и Ще цари ве4на идилия без "празни дискусии и излиШни спорове".
Айде със здраве...


П.С. И недей да се косиШ толкова за италианската политика... Joy
Виж целия пост
# 130
момичета здравейте може ли един въпрос да ви задам вие теглите ли филми например от замудна.нет

Да,оттам тегля. Peace
Виж целия пост
# 131
момичета здравейте може ли един въпрос да ви задам вие теглите ли филми например от замудна.нет
Иаз от там ги тегля  Peace
А има и Арена  Wink
Виж целия пост
# 132
момичета здравейте може ли един въпрос да ви задам вие теглите ли филми например от замудна.нет
Иаз от там ги тегля  Peace
А има и Арена  Wink

Я,имаме си мъжко присъствие в редиците  Crazy
Виж целия пост
# 133
 Чук- чук... Party
  Я да видим кой е тук! Wink Hug

  Съвсем съм занемарила форумския живот, от време на време хвърлям поглед от работата, но след цял ден на компа изобщо не ми се седи и у дома в нета.  Rolling Eyes
  При мен нищо ново - работата върви напред, имам много да уча, но пък и в някой аспекти аз съм уникална за фирмата, което компенсира. Wink
  Бяхме миналия уикенд до Лигурия да си приберем свекърите от едномесечна ваканция. Peace
  Със студентката мога само да се хваля- взе си първия изпит с 30/30.  Peace
   В понеделник е следващия.  Sunglasses
  Направихме си  доста необходим подарък за Св.Валентин - Пежо 207 Енерджи, че горкото Поло чукна вече 9 годинки и  взе през месец да създава проблеми. Peace
 
   В телеграфен стил - това е покрай мен.  Embarassed
 
  ЧРД с голямо закъснение на Италина, но пък от сърце!  Hug  bouquet

  За сметка на това предварително ви желая хубав празник утре. Hug
  Обичайте и бъдете обичани!! Heart Eyes   bouquet

 http://digilander.libero.it/acqua67/aktop.jpg

Наздраве за празнуващите Трифон Зарезан!

До скоро от мен!   bouquet



 
Виж целия пост
# 134
Гери,4естито возило   bouquet Със здраве да си го ползвате  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия