Трифон Зарезан и Сан Валентино завинаги заедно - 77 италианска тема

  • 23 393
  • 297
# 180

Обесването на Васил Левски

О, майко моя, родино мила,

защо тъй жално, тъй милно плачеш?

Гарване, и ти, птицо проклета,

на чий гроб там тъй грозно грачеш ?

 

Ох, зная, зная, ти плачеш, майко,

затуй, че ти си черна робиня,

затуй, че твоят свещен глас, майко,

е глас без помощ, глас във пустиня.

 

Плачи! Там близо край град София

стърчи, аз видях, черно бесило,

и твой един син, Българийо,

виси на него със страшна сила.

 

Гарванът грачи грозно, зловещо,

псета и вълци вият в полята,

старци се молят богу горещо,

жените плачат, пищят децата.

 

Зимата пее свойта зла песен,

вихрове гонят тръни в полето,

и студ, и мраз, и плач без надежда

навяват на теб скръб на сърцето.
Виж целия пост
# 181

Обесването на Васил Левски

О, майко моя, родино мила,

защо тъй жално, тъй милно плачеш?

Гарване, и ти, птицо проклета,

на чий гроб там тъй грозно грачеш ?

 

Ох, зная, зная, ти плачеш, майко,

затуй, че ти си черна робиня,

затуй, че твоят свещен глас, майко,

е глас без помощ, глас във пустиня.

 

Плачи! Там близо край град София

стърчи, аз видях, черно бесило,

и твой един син, Българийо,

виси на него със страшна сила.

 

Гарванът грачи грозно, зловещо,

псета и вълци вият в полята,

старци се молят богу горещо,

жените плачат, пищят децата.

 

Зимата пее свойта зла песен,

вихрове гонят тръни в полето,

и студ, и мраз, и плач без надежда

навяват на теб скръб на сърцето.
по повод  обесването на Васил Левски
Виж целия пост
# 182
Ех,какви хубави спомени  Crazy

НО прочетете това http://dnes.dir.bg/2008/02/19/news2681182.html    Thinking
Виж целия пост
# 183
Ех,какви хубави спомени  Crazy

НО прочетете това http://dnes.dir.bg/2008/02/19/news2681182.html    Thinking
Ле ле какъв срам ooooh! ooooh! ooooh!
Виж целия пост
# 184
Буонди' банда  Mr. Green

Без капучо сте мълчаливи  Mr. Green




Ето и една новинка:
http://novini.dir.bg/2008/02/20/news2686406.html

Ник, и аз нямам думи просто!!!

Наоколо съм Crazy
Виж целия пост
# 185
В Пловдив се видяха в чудо как да обяснят на децата си кога е обесен Васил Левски.
Днес България отбелязва 135 години от трагичната гибел на Апостола, но в същото време в учебниците за VI клас на пловдивските малчугани пише, че революционерът е обесен на 18 февруари, отбелязва в. "Стандарт". Недоразумение има и със смъртта на Христо Ботев. Хлапетата учат, че е загинал на 1 юни, а не на 2 юни, когато вият сирените. Според историци разнобоят в датите идва от изчисляването на стария и новия стил.
 smile3516СТАРИЯ  И НОВИЯ СТИЛ ТЕЗ ПРОСТАЦИ - Embarassedизвинете ме  за термина ма само си дойде -знаетели усетих че над БГ има едно масово опростяване не беше така преди години  newsm78
Виж целия пост
# 186
Буонди мами Hug
ние сме болни Confused.Габи е целия запушен и едва диша Cryа на вси4кото отгоре  взе и да кашля.Направо ми се къса сърцето като го гледам в такова състояние.Снощи по4ти не мигна и днес сме като размазани.
Какво ли стана с Лени newsm78 никаква не е писала след срещата със слона Mr. Green.Сигурно се е влюбила  и сега не иска да слезне от него.Ве4е подо4ух,4е са се оплаквали в амбашата булгара и са молили за помощ,защото нашата съгражданка категори4но отказвала да слезне от слона,а той бил на ръба на силите си  Mr. Green
Виж целия пост
# 187
Петя 81,ти от Русе ли си?Видях в  темата  за гледката от балконите,част от Русе, и ми се стори,че виждам и нашия блок.
Виж целия пост
# 188
Петя 81,ти от Русе ли си?Видях в  темата  за гледката от балконите,част от Русе, и ми се стори,че виждам и нашия блок.
не от ямбол съм , но това е в италия гледката
Виж целия пост
# 189
http://images22.snimka.bg/004877592.jpg
Петя това е една от снимките ,който си пуснала в покажете си гледката от балкона.Това е бингото в Русе.Но все пак щом от балкона си в Италия виждаш бингото в Русе,какво да ти кажа,блазе ти
Виж целия пост
# 190
http://images22.snimka.bg/004877592.jpg
......Но все пак щом от балкона си в Италия виждаш бингото в Русе,какво да ти кажа,блазе ти

Ей, Ов4ева,голяма си скица. Разведри сивият ми,ску4ен и съвсем НЕспорен следобяд.  Joy hahaha
Ай ся,неЩо се е объркало моми4ето пък ти взе,4е му завидя  Laughing
Виж целия пост
# 191
http://images22.snimka.bg/004877592.jpg
Петя това е една от снимките ,който си пуснала в покажете си гледката от балкона.Това е бингото в Русе.Но все пак щом от балкона си в Италия виждаш бингото в Русе,какво да ти кажа,блазе ти
не е не е това
това е http://www.snimka.bg/profile.php?view_album&album_id=220865
Виж целия пост
# 192
http://images22.snimka.bg/004877592.jpg
Петя това е една от снимките ,който си пуснала в покажете си гледката от балкона.Това е бингото в Русе.Но все пак щом от балкона си в Италия виждаш бингото в Русе,какво да ти кажа,блазе ти
съжалявам овчева но такава снимка не съм пускала незнам от каде я видя  newsm78
Виж целия пост
# 193
Маке разбрах ,че момето се е объркало,но все пак очаквах да се появи някой с пара нормални способности и орлов поглед.Така де ,ако Петя потвърди дългия си взор моля да ми каже дали вижда баща ми подстригал ли се е,майка ми дали пак си накъдри неподходящо косата и най вече племеничката дали си е сменила гаджета и най вече племенникът ми дали си хвърля хартийките в коша .
НЕспорен следобяд newsm78.За боклука говорихме,Берлускони разбрахме,че е брат на Исус Христос,.......съгласна съм със всичко bowuu
Виж целия пост
# 194
Петя в темата "покажете си гледката от балкона или там каквото беше".видях я в албума,но предполагам,че аз нещо съм се объркала. Rolling Eyes не се коси.Кон риспето парландо
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия