Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви са тези промивки след раждане?
Какво е бебеносене?
Защо не се препоръчва използването на омекотители при пране на бебешки дрехи?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви са тези промивки след раждане?
Промивките след раждане се отнасят до използването на разтвор, който се поставя в пластмасово шише и се прилага върху родилката вместо с вода. Те обикновено се препоръчват, особено ако има шевове, тъй като в болничните заведения няма бидета. Този метод помага за по-добро почистване и подсушаване на интимната зона след раждането.
-
Какво е бебеносене?
-
Защо не се препоръчва използването на омекотители при пране на бебешки дрехи?
Използването на омекотители при пране на бебешки дрехи не се препоръчва, тъй като те съдържат химикали, които могат да причинят алергии и раздразнения върху чувствителната кожа на бебето. Следователно е препоръчително да се избягва използването им, особено през първите няколко месеца от живота на бебето, когато кожата му е най-чувствителна.
-
Какво представлява слингът и има ли препоръчани модели?
-
Какви са мненията за количките на Чиполино?
, а сега от края на 7 месец имам желание , ама таткото не иска нещо го стряска корема. Казва , че го е страх да не направи нещо в смисъл на контракции
и сега аз се съобразявам.



И двамата не се притесняваме и досега, слава богу, не сме имали никакви грижи. А в последния месец вече някакси съвсем не се тревожа. Както Кали каза, най-много да му помогна на бебчо да излезе по-бързо и лесно
, за инфекции - по-кофти, но то и от басейн може да стане и от всичко. Все пак ще питам док на следващата консултация 

Но пък на последния преглед преди няколко дни мъникът тежеше вече 1800гр.
и цяла нощ ми е втвърден коремът
Сестра ми гледат и куче и котка. Отказаха да ги махнат като се роди бебка и детето от малко започна да развива алергии, въпреки ваксините и обезпаразитяванията на животните. Как ли не се опитахме да я убедим, но те са непреклонни. Братовчед ми е ветеринарен лекар и и обясни, че алергията на дихателните пътища е от това, което се отделя от козината на котката, въпреки че не е с дълъг косъм и не се скуби, а просто защото се концентрирали някакви прашинки от това, че се гледа в апартамент, а не е на открито. Сега детето има и кожна алергия
Аз обожавам котките /то и от зодията ми сигурно
Док каза, че ме чака до 27 март да раждам, после-под ножа, че нали след секциото немогат да предизвикват раждане, ако се наложи