Коликите още не минават, но Януарчетата почват да се заиграват!

  • 18 359
  • 285
# 120
 Здравейте и от мен. Ние се завърнахме от Пловдив днес. Жалко, че не успяхме да се организираме с Усмивка да се видим, но следващия път ще се стиковаме  Wink. Времето беше супер и вчера като излязохме в 11 се прибрахме в 17ч.  с две хранения - едно в парка и едно в колата. За пръв път кърмих навън. Беше ми малко неудобно, но ще свикна  Mr. Green
По-късно пак ще намина да ви видя, че имам багаж да разопаковам. Много мразя!!!!!!!!!
Виж целия пост
# 121
патенцето-нашата кака още си кара в стол за кола, защото е 16кг и скоро няма изгледи да е в бустър. Много са практични.
Коментирахте кърмене на обществени места- тук има едни покривала- тънки въ вид на пончо специално за тази цел. Слагаш го докато кърмиш, дупката за главата  е достатъчно голяма, за да виждаш бебчето, а в същото време и двамата сте скрити. Смятам да се обзаведа с такава екстра особено ако реша да кърмя повече от 5-6 месеца.
мари- при нас няма еднократна помощ. Провинцията дава $100 на дете до 6год+ до $277 на дете в зависимост от дохода, после дават още за детска градина. Тези пари са си доволно за дете, по-скоро покриват разходите за храна на цялото семейство. Как вървят детските градини при вас?
Виж целия пост
# 122
Мари, тук еднократна помощ няма, но за сметка на това има всеки месец. В нашата провинция Онтарио има по 100$ всеки месец за деца до 6 години, независимо от дохода и отделно до 250 $ на дете в зависимост от дохода, ако ти е много голям може и да не те огрее. аз първата година с Маги не съм вземала детски, но миналата ме хвана, а сега сигурно ще са повече, засхтото вече сме четирима, но още не са пристигнали документите.
Александра, бързо оздравяване и се пазете, че ние нали бяхме така. Първо каката, после аз и накрая бебето. Ако има начин старайсе да си по-настрана от Мони докато оздравее, че аз така прихванах. Пак и след раждане сме малко поизнежени с отслабена имунна система.
Столчетата за кола ги смятам за много удобни. нашият педиатър дори ни беше казал щом повръща да я държа повече в това столче, 1 час след ядене.
п.с. докато пиша и коконка вече е отговорила за детските Grinning
Виж целия пост
# 123
И тук излезе вятър,но въпреки всичко се видяхме с МИА в парка,замалко,но другия път повече:)
Моя син също нещо се разболява,и сега сме си разделили функциите с таткото кой кого да гледа,пък дано ни се размине на нас с бебка.

За стерилизацията и аз този път не съм много редовна,преди след всяко позване помпа,шишета,биби всичко се пъхаше в микровълновата,а сега веднъж на ден,а може и да прескоча.....


kokonka тези дни гледах точно тези покривала за които говориш,много ми хареса идеята,можеш ли да ми кажеш каква име  цената при вас?
Виж целия пост
# 124
Аз изварявам шишенцето за вода през ден. Бибата само веднъж досега, но той въобще не я обича. Няколко пъти съм опитвала да го  залъгвам с нея, ама не става  Laughing Помпата не я изварявам - акушерката в болницата ми каза: "Тя гърдата не е стелиризирана  Joy а иначе трябва на 2-3 месеца да сменяш помпата с нова" И аз не съм - само веднъж като я купих. Но пък и не давам кърма от шише.

Taila: Честита месечинка  Hug Да сте здравички, усмихнати и без колики да спинкате по цяла нощ. Ти кога ще правиш погачата (нашата ще е на 03.03.) и само сладки неща ли ще сложиш на масата или и нещо солено? Аз мисля освен вкички сладки неща да сложа и някакво филенце, сиренце.. все пак не всички обичат сладко  newsm78

Да, и аз исках да попитам откъде могат да се купят тези покривала за кърмене, че тук в БГ не съм виждала
Виж целия пост
# 125
Коконка, не съм много запозната с таксите, но знам че ако дам Даная на ясла долу горе детските ми ще отиват за таксата, иначе за второ и трето детските се увеличаваха, за трето минаваха 300евро май.А за самотна майка държават ти дава 900евро и ти плаща половината наем на апартамента, изобщо Франция е толкова социална , че хората се възползват много здраво, не работят и чакат само на социални помощи, много ме е яд, големи мързеливци са иначе пък все са недоволни и си търсят правата.
Виж целия пост
# 126
з исках да знам за тези, които дават изцедената кърма дали стерилизират помпата. Пусто започвам да си мисля, че нещо от седенето в хладилника на помпата и шишето детето има такива колики...колкото и тъпо да звучи. Embarassed Whistling
Виж целия пост
# 127
Тайла, искаше ми се да направя питка, ама трябваше по рано да се организирам.Иначе франсетата такива обичаи нямат, то и изписването от болницата на мама и бебето не е събитие, няма цветя, фотоапарати, камери , роднини просто едно чао и това е Laughing
Виж целия пост
# 128
А и да ви питам как се справяте с носенето при коликите? ConfusedНие хем се носим хем плачем и моят мъж иска да го оставял да си поплачел малко...представете си!?!? ShockedТака щял да се поизмори и да заспи. Иначе хем се тормозело детето от болките хем ние от носенето. newsm78
Виж целия пост
# 129
Здравейте от хайманосване навън и от носене вкъщи няма време за писане.Чак сега сядам замалко само пред компа. Rolling Eyes
Днес направихме отново разходка от 4 часа.То само навън има живот за мама вкъщи само ревем. Sick
Аз стерилизирах помпата и шишето всеки ден.Сега всекидневно стерилизирам шишетата за АМ,чайчето и залагалките.
А за реването и носенето и ние сме така,надявам се като започнем да ставаме социални  Mr. Green и се заглеждаме да не ревем толкова. Mr. GreenДали?? Heart Eyes
Виж целия пост
# 130
сланчогледче- покривалото- сайтовете са американски:

http://www.amazon.com/dp/B000BK8RHC?smid=A3GT9J5DMETM4D&tag= … &linkCode=asn

http://www.target.com/gp/detail.html/601-4836172-4019335?asin=B0 … mp;LNM=B000A40WEK|The_First_Years_Breast_Feed_Nursing_Wrap&ref=tgt_adv_XSC10001
Виж целия пост
# 131
Дама аз стерилизирам помпата и шишето от което давам изцедена кърма по веднъж на 2-3 дена. А след като ги ползвам ги мия със гореща вода и сапун. Не мислиш ли че е по-вероятно коликите да са от нещо което ядеш?  newsm78 При нас поне така беше. Откакто внимавам какво ям, мога да кажа че почти нямаме колики. А не давам никакви капки!
Виж целия пост
# 132
 Аз не стерилизирам помпата,а бибероната  само мия и на 2-3 дни в МВ.Мойта беба не суче повече от 7мин,в изклЮчителни случаи-10 TiredПосле настав акански рев и да се носим.Минава около половин час  и след като я залъгвам с бибата,давам още около 2-3 минити,най много 5 и то като сменявам гърдите.Като и дам шише и започва да се клечи,а вчера при голяма настоятелност пак повърна Rolling EyesА иначе е жилава и пъргава,опитва се да се обръща,а като е по гръб и и застопоря крачетат,т.е. подпра на стъпалата-се изтласква-като тЮленче,ама от днес се усеща и да мърда ръцете.На едно място не стоим-не само да се държим,ами и да ходим,а защо не и да танцуваме...
  Вечер е голям рев,но повече като на нервна основа.И днес купих Камомила(някакви хомеопатични хапчета)-давали се при колики и като тръгнат зъбите,но пък не знам как да го давам-вие знаете ли или да питам в Хомеопатия?
Мари,стискам палци за снаха ти и малкия Габриел Praynig Praynig Praynig
Виж целия пост
# 133
Тара, и аз се чудех дали не е от храна но пусто почти нищо забранено не ям. Картофи, ориз, овесени ядки, бисквити, свинско....това като цяло в разновидности. newsm78 Сега се опитвам да огранича до минимум млечните неща, минавам на овче сирене и да видим. Ето (не че си внушавам) но днес е сам на гърдите ми и ето на! сега спи кротко и мирно. Е гуца се, размрънква се но направо си е рай в стравнение с предните дни. Поплаква си малко след ядене но си спи днес добре. А дали не е от дупката на бибата???? newsm78 Защото циците си ми пускат доста трудно и той да се е научил да дърпа яко и биберона да му пуска прекалено по много? И без това направо като слушам имам чувството, че му се излива в корема. Rolling Eyes
Клои, тъкмо преди да седна на компа се чудех защо не съм те срещала напоследък. Simple Smile Тез мъже, тез мъже.... сега ни вземат акъла после...ушите ще ни изядат. Whistling
Хайде момичета, бързам да ходя да си лягам докато косето не е станал, че толкова имам нужда от сън. smile3524
Виж целия пост
# 134
Добър вечер!

Явно сега ще сме по активните вечерите.
И ние правихме опит днес за разходка, но набързо се прибрахме заради гадния вятър. Е, направихме два  три тигела, накупихме си мартенички (Ники беше в стихията си Laughing) и се прибрахме. Утре повече, дано само времето позволява.

За стерелизацията и аз този път съм джаста праста. Биберонът залъгалка мия само с топла вода, а шишета не ползвам. Whistling
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия