Коликите още не минават, но Януарчетата почват да се заиграват!

  • 18 359
  • 285
# 75
Тук наитстина е направено много удобно за кърмещи майки. В мола който ходя най-често стаичката за кърмене е оборудвана много добре - има си много удобни кожени кресла 4-5, масичка, мивка, масичка за преобуване и дори микровълнова печка. Но това е единствения мол в който досега съм виждала микровълнова, а с Маги съм обиколила почти всички Grinning
На мен ми се струва че Мони порасна много на дължина, дори днес я мерих със сантиметъра и ми показа 55 см. Направи ми впечетление че дрешките изведнъж и окъсяха. И кълчици почна да напълва ама нали си беше слабичка, че още дрешките са и широки. Да видим резултатите в понеделник, става на месец и сме на консултация.
Виж целия пост
# 76
Добър вечер!

Да се отчета и аз, че вече започнахме с активните разходки и като гледам най-активни във форума са канадските мами. Sunglasses

Да се похваля, моето момче се държа като истински герой на операцията и всичко мина успешно. Heart Eyes

Миа, много е сладка малката. Добре сте й взели и на нея бебе, та да види тя лесно ли е. Laughing
Виж целия пост
# 77
Шушони - браво на героя   bouquet

Жужу - явно сме почти съседки - аз живея на Костенски водопад почти до Каблешков  Simple Smile
Виж целия пост
# 78
МИА ние обикновено към 13.00 сме на вън,ако искаш ми прати телефон на лични да ти звънна като сме в парка(ако нямаш друго уговорка разбира се)
Виж целия пост
# 79
Привет   bouquet

Браво на мамите с две и повече дечица, които се справят успешно  Hug
Днес и ние излязохме на разходка. Михаела спа през цялото време, върнахме се вкъщи за да я накърмя, изака се и пак заспа. Това е то - какво повече да искам от едно бебе.

Относно кърменето навън - мноого ми е рано, пък и незнам .. от сегашна позиция не бих се осмелила да го правя. Няма да ми е удобно. Мисля, че все пак  е интимен момент между майката и бебето. А особено както съм сега, хвърчи и пръска в началото като фонтан, най-много да пръсна малко млекце в кафето на седналите на съседната маса  Joy Joy

Аз предупредих нашата педиатърка, че ще опитам да захраня късно.
Тя се съгласи  bowuu

M_I_A  Laughing Честито внуче  Wink

Виж целия пост
# 80
Здравейте от нас!
Ние най-после ходихме на консултация! И както все си мисля че нямам кърма, май сме рекордьори - за месец и 5 дни Виктор е наддал 1800гр и е порастнал с 5см  Shocked и това без да съм давала АМ!!! Доктора ни увеличи капките Вигантол на 3 капки на ден заради това! Аз нали все трябва да се притеснявам за нещо Blush, сега пък си мисля че не е много добре да наддава толкова много! Но пък какво мога да направя поне докато кърмя, той си яде колкото си иска, не повръща значи не му е много!?
На разходки ходим по два часа на ден след обедното хранене. Виктор спи, ама като наближи време за следващото хранене и започва да се размърдва и да промрънква и аз бързам да го прибера.

Шушони - браво на момчето ти, пожелаваме бързо възстановяване!  bouquet

Виж целия пост
# 81
здравейте момичета, ние сме на месец и 12 дни вече, но имаме още жълтеничка което ме притеснява, правихме изследвания и се оказа че билирубина ни е малко височък, ходихме на доктор който каза че проблема е в кърмата ми и да съм спряла да кърмя известно време за да премине и после ако детето иска отново, но на мен не ми се иска да спирам да кърмя, а и имам доста кърма....вие какво ще кажете по въпроса има ли някоя с подобен проблем....притеснена съм...
Виж целия пост
# 82
Добър вечер и от нас  wavey! Ние днес цял ден бяхме навън newsm44   1stroller. Като излязохме в 11.00ч.  newsm68(само в 13.00ч. се прибрахме да се нахраним) та чааак до 16.00ч. Баткото също беше с нас , защото е болничък #Puppy dog и не е на детска . Поигра си и той добре  football. Точно до нашия блок има детска площадка с люлки и пързалки  1swingи въобще - добре си прекарахме и тримата . Само каката горката жално - милно cry замина втора смяна на училище .Ама , какво да се прави ...    33uu
Виж целия пост
# 83
delinda_d, а обясни ли защо трябва да спираш с кърменето? Сигурно и глюкоза ти препоръча?  #2gunfire Казват, че по - хубаво от кърмата при висок билирубин няма, ние също бяхме малко по - дълго с жълтеница, но я преодоляхме само на кърма.
Виж целия пост
# 84
И ние днес се разходихме из Икея, цял ден отметнахме там Simple Smile
По принцип и аз съм за дискретното кърмене но това не ми пречи да я кърмя понякога в парка например, случвало се е и в ресторант да го правя, но няма как да си държа детенцето гладно, пък и тук  както споменах това е много хубаво нещо в очите на хората, кърмеща майка Simple Smile
Нашата да чукна на дърво е много спокойна напоследък, дали е от Лефаксина newsm78 който и поръчах против колики.
Утре правим 40 дни но за съжеление незнам къде има руска църква да отида.
Шушони браво на малкият герой Hug
Делинда, не спирай да кърмиш, мисля , че в Спок четох точно за това, че някой кърмачета минавали по бавно жълтеничката, точно пишеше че някой педиатри препоръчвали временното спиране на кърмене други не , но специално Спок беше за Simple SmileИ нашата Даная си я влачи по дълго жълтеничката но и мина, държ бебето повече на слънце и ще видиш колко бързо ще се управи Hug
Виж целия пост
# 85
доктора ми каза че в кърмата имало някакъв ензим който пречел да премине жълтеничката та затова ...ама аз не мисля да сприма да го кърмя все си мисля че ще премине, и да каза ми да давам глюкоза между храненията
Виж целия пост
# 86
MIA, и твоята малка принцеска е много сладка  Laughing Браво на вас мамчета с две и повече дечица, особено ако по-големите проявяват ревност  Peace

Шушони: Браво на малкия герой  Hug

Мамита, които сте правили погача - само сладки неща ли трябва да има на масата? И има ли значение по кое време на деня се прави - дали преди обед или ранния следобед?!?!?! Аз съм ходила на погача следобед, но ми казаха, че трябвало преди обед, ама защоооо  newsm78  Ние ще ходим на черква на 29.02. и мисля да направим погачата на 03.03.


Виж целия пост
# 87

Да не забравя да ви пиша какво ми каза ортопеда- че всички тези столчета за кола дето са уж 0 + и стават за малки деца- не ставали. Каза ми да не я слагам в такова докато не навърши 4 месеца. #Crazy

Това ми звучи абсурдно. То тогава на целия западен свят бебетата трябва да ходят с луксация, защото столчето за кола е абсолютно задължително от нулева възраст.
Виж целия пост
# 88
   Здравейте мамчета!

   Аз съм от мартенските мами, но родих първата си рожба на 27.01. и сега ви чета и научавам доста неща. Може ли да ми кажете колко време преди сутрешното хранене се дава Вигантола, защото забравих да попитам педиатъра ни.

   Благодаря ви предварителни за отделеното време. Спокойна вечер на вас и на вашите бебчета.
Виж целия пост
# 89
Добре дошла Stambolieva !!! Да ти е живо и здраво детенцето и много радост да ти носи ! newsm51 newsm51 newsm51
А що се отнася до "Вигантол" - а  :  преди да му дадеш да папка капваш в една лъжичка малко кърма (или АМ) и в нея 2 капки "Вигантол" . И сте готови . newsm10
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия