Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какво е утрогестан и как се използва за лечение на миома?
Какви са преживяванията на други хора при лечение на миома?
Какви са рисковете и ползите от хирургичното отстраняване на миома?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какво е утрогестан и как се използва за лечение на миома?
Утрогестанът е синтетичен прогестеронов агент, използван за лечение на миома. Прогестеронът може да помогне за намаляване на размера на фиброидите и забавяне на растежа им. Ефективността му обаче е противоречива, като някои жени съобщават за положителни резултати, докато други не изпитват значително подобрение.
-
Какви са преживяванията на други хора при лечение на миома?
-
Какви са рисковете и ползите от хирургичното отстраняване на миома?
Хирургичното отстраняване на миома може да доведе до усложнения като кръвоизливи, инфекции и потенциална хистеректомия. Въпреки това, това може да е необходимо в тежки случаи, когато миомата застрашава здравето на жената или пречи на бременността. Ползите включват облекчаване на симптомите и повишен шанс за успешна бременност.
-
Какви могат да бъдат потенциалните последици от бременност с миома?
-
Какви са различните лечения за миома и какви са методите за лечение на миоми?
. Бях в 9 г.с., но бебето като че ли не се развиваше добре - до 8 седмица не се виждаше пулс, после реших да отида на друг лекар, за второ мнение, който пък видя пулс, но 1 седмица по-късно направих спонтанния аборт. Тъй като бяха почивни дни, отидох на дежурен кабинет в една от големите АГ болници - нарочно няма да пиша коя и кой доктор ме прегледа. Докторът, между другото, беше готин, хареса ми. За щастие не се наложи допълнително кюретиране, но ми каза, че имам миомни възли - 4-5 на брой, които според него пречат да се износи бременност и ме посъветва да направя лапароскопия възможно най-бързо, за да ги отстраним. Това, което не ми дава мира, е факътът, че същият лекар по принцип прави лапароскопии. Тъй като той е първият, който ми го казва, не мога да се отърва от съмнението, че ми препоръчва ненужна инвазивна процедура. Само да спомена, че и други лекари са ми казвали за миомни възли - 1-2, но са ми казвали, че не са опасни и че много жени на моя възраст (35 г.) ги имат. Записах час и при друг лекар за второ мнение, но ще съм ви благодарна, ако споделите какво знаете. Освен това ми каза, че поне 4 месеца не бива да забременявам пак. Някакви мнения?

износих, преносих
от 7 см. миомата стана 5 см. 