За скъпата и евтината козметика

  • 267 479
  • 1 767
# 270
Имам въпрос (най-вече към Sofi)
в съседна тема една мама беше публикувала този линк:
http://neways.hit.bg/Composition.html
тези неща, които пише за съставките верни ли са?
Виж целия пост
# 271


Ефи,бъди,моля те по-конкретна.Кой е гланца,колко струва,пусни и снимка ако можеш.Аз използвам две течни червила на Лореал в момента.Страхотни цветове,стоят много хубаво,но са много нетрайни.Най-трайното,което съм използвала е на Максфактор,но много ми "тежи" на устните
[/quote]
Малко по късничко, че съм на работка. Само да кажа ,че е 42лв.
Виж целия пост
# 272
Много ми харесва темата.Софи, прекрасна си!
Имам и аз един въпрос за козметиката, защото често се спори по него.Задължително ли всеки един крем има слънцезащитен фактор, дори и да не е упоменато?
Виж целия пост
# 273
Прочетох темата с огромно любопитство.
И аз искам да благодаря на Софи за отзивчивостта и търпението й.

И аз се включвам с една молба.
Софи, моля те само за оценка на качеството на крем с посочените съставки. Не можах да ги намеря с оригинални латински наименования, за което се извинявам.

Стабилизиран гел от Алое Вера, дестилирана вода, глицерил стеарат, стеаринова киселина, пропилен гликол, С12-15 алкил бензоат, хидрогенизиран полиизобутен, разтворим колаген, триетаноламин, Полиетиленгликол-100 стеарат, масло от кайсиева ядка, полисорбат 60, натриев хиалуронат, хидролизиран еластин, натриев PCA, натриев лактат, токоферол (естествен витамин Е), сквален, пчелен прополис, пантенол (провитамин В5), екстракт от черен оман, екстракт от лайка, ретинил палмитат (витамин А палмитат), глюкозен глутамат, глицериди от пшеничен зародиш, аскорбинова киселина (витамин С), цетилов алкохол, алантоин, имидазолидинил карбамид, метилпарабен, пропилпарабен, аромат.
Виж целия пост
# 274
След като купувам предимно Шисейдо, Диор и Ланком от сайтовете за козметика, днес влязох в една аптека и имайки предвид прочетеното в тази тема се спрях на маска на Nuxe със следното съдържание: екстрат и масло от боабаб 6% /тук не е ясно кое колко процента е newsm78/, екстракт от лилия, флорентинска перуника и водна лилия 7%, екстракт от сладък бадем 3%, а останалите вече са под 1%. По късно ще споделя отзиви дали съм доволна.
Виж целия пост
# 275
SOFI,БИ ЛИ СПОДЕЛИЛА С НАС ТИ КАКВА КОЗМЕТИКА ПОЛЗВАШ В МОМЕНТА?

ВИДЯХ, ЧЕ НА ПРЕДХОДНА СТРАНИЦА СА ТИ ЗАДАЛИ ТАКЪВ ВЪПРОС, НО МОЖЕШ ЛИ ДА ПОСОЧИШ "НЕЩО ХУБАВО", КОЕТО СМЯТАШ ДА СИ ВЗЕМЕШ И С КОЕТО РАЗНООБРАЗЯВАШ ОТВРЕМЕ НАВРЕМЕ "СКУЧНИТЕ КУТИЙКИ С БОГАТО СЪДЪРЖАНИЕ". НЕ Е ВЪЗМОЖНО ДА НЕ СИ КУПУВАЛА/НЕ КУПУВАШ НИКАКВА МАСОВА КОЗМЕТИКА, ГРИМОВЕ, КРЕМОВЕ, ЧЕРВИЛА И ДА НЯМАШ МНЕНИЕ ЗА НЯКОИ ПРИОРИТЕТНИ МАРКИ/ЗА ТЕБ/, КОИТО СИ НАБЕЛЯЗАЛА.  chef

СПОДЕЛИ НИ КАК СЕ ГРИЖИШ ЗА ЛИЦЕТО СИ...

МЕРСИ bowuu

Виж целия пост
# 276
SOFI,БИ ЛИ СПОДЕЛИЛА С НАС ТИ КАКВА КОЗМЕТИКА ПОЛЗВАШ В МОМЕНТА?

И аз се интересувам. Ще бъда много благодарна.
Виж целия пост
# 277
момичета откъде вземате съставките на кремовете? нали не ги преписвате на ръка от кутията?
Виж целия пост
# 278
Нещо за Shiseido моля да кажат спецовете в тази тема  Praynig
Невероятна марка. Ползвам я от около 3г. Много съм доволна. Жалко, че досега трябваше да си я закупувам на "едро"Simple Smile от чужбина или да моля някой познат да ми я носи от чужбина. Сега се надявам, че ще стъпи добре на нашия пазар и ще може да се разшири асортимента й /четох, че внасят само 4 линии Sad - Pureness - за проблемна кожа, Skincare - овлажняваща серия, Benefianсе - за по-зеяла кожа, White Lutence - избелваща серия + линията им за тяло/
Питай нещо по-конкретно, надявам се, че ще ти бъда полезна.
Виж целия пост
# 279
Нещо за Shiseido моля да кажат спецовете в тази тема  Praynig
Невероятна марка. Ползвам я от около 3г. Много съм доволна. Жалко, че досега трябваше да си я закупувам на "едро"Simple Smile от чужбина или да моля някой познат да ми я носи от чужбина. Сега се надявам, че ще стъпи добре на нашия пазар и ще може да се разшири асортимента й /четох, че внасят само 4 линии Sad - Pureness - за проблемна кожа, Skincare - овлажняваща серия, Benefianсе - за по-зеяла кожа, White Lutence - избелваща серия + линията им за тяло/
Питай нещо по-конкретно, надявам се, че ще ти бъда полезна.
Интересува ме избелващата им линия за лятото подходяща ли е ?
Виж целия пост
# 280
Нещо за Shiseido моля да кажат спецовете в тази тема  Praynig
Невероятна марка. Ползвам я от около 3г. Много съм доволна. Жалко, че досега трябваше да си я закупувам на "едро"Simple Smile от чужбина или да моля някой познат да ми я носи от чужбина. Сега се надявам, че ще стъпи добре на нашия пазар и ще може да се разшири асортимента й /четох, че внасят само 4 линии Sad - Pureness - за проблемна кожа, Skincare - овлажняваща серия, Benefianсе - за по-зеяла кожа, White Lutence - избелваща серия + линията им за тяло/
Питай нещо по-конкретно, надявам се, че ще ти бъда полезна.
Интересува ме избелващата им линия за лятото подходяща ли е ?
Лично мое мнение - единствената серия на Шисейдо, която не ми допадна:( Няма достатъчно овлажняващо действие, въпреки че се води хидратант. Плюс дневният крем няма защитен фактор, което води и до отговора на въпроса ти - не , не смятам, че е добре за лятото. Но винаги можеш да ме обориш;)
Виж целия пост
# 281
Питай нещо по-конкретно, надявам се, че ще ти бъда полезна.

Някакви отзиви за околоочният крем Bio Performance Super Eye Contour Cream на Shiseido, има ли ефективно противобръчково действие ?
Виж целия пост
# 282
Питай нещо по-конкретно, надявам се, че ще ти бъда полезна.

Някакви отзиви за околоочният крем Bio Performance Super Eye Contour Cream на Shiseido, има ли ефективно противобръчково действие ?
Не мога да кажа със 100%сигурност. Не мога да сравня, защото засега /три пъти пфу/ нямам бръчки около очите. Явно помага предотвратяването им. Тепърва започвам серията Benefiance, досега бях на Skincare, но вече ми идва недостатъчна. А за Bio Performance съм чувала, че се препоръчва след 35г.
Виж целия пост
# 283
yourDesire , от кой околоочен крем, дневна и нощна грижа на Шисейдо сте изключително доволна ?

Съответно с какъв тип кожа сте и години ?  Wink
Виж целия пост
# 284
yourDesire значи няма да рискувам с избелващата серия.Благодаря   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия