Любопитства януарското човече и отворено към света е вече!

  • 13 537
  • 283
# 195
Здравейте и от мен.
Кафява мечка- дано скоро да се оправиш

Ели- много съжалявам за бебчето .Дано скоро да му минат очичките.



Аз за съжаление не мога да дойда на срещата.Поканила съм си гости в неделя в 1 ч и няма как да ме няма. Ще правя нещо като питка със закъснение, че досега не ми остана време от това плачещо бебе. Hug


Миа като чета моето бебче като твоето - голямо пъшкане и сумтене става. Заспива към 10-10.30 и от 1.30 до 3 пъшкане сумтене , а уж спи. След това яде и половин - един час  спи и пак започва да пъшка. Питах педиатърката- каза че децата така пъшкали. Като чета другите момичета ядят децятя им 5 ,че и четири пъти и не пъшкат. какво ли и има.  #Crazy


От няколко дни  ми се сърди като и давам да яде и иска водичка. Какво ли означава това. Още като види шишето с млякото и почва да плаче- един или два пъти на ден. На някой случвало ли му се е newsm78 #Crazy
Виж целия пост
# 196
Здравейте  Hug Flutter

На мен тези дни не ми остава време за форума, все по задачи бягам , но ще трябва да наваксам с четенето .
Дано са познали синоптиците да е слънчево и топличко през уикенда, за да си правим повечко разходки .
Мъжа ми изкара доста тежко гадния грип, за сега ние с Мими сме добре, дано да ни е прескочила болеста .

Целувки на всички !
Виж целия пост
# 197
Днес и ние ходихме при Педито, но нея я нямаше и помолих само да го претеглим, така и така бях дошла  Mr. Green
Станал е 5650 (+ 850). Сестрата се пошегува, че е змей  Mr. Green Бавно ви настигаме  Mr. Green
Днес за пръв път му дадох 2 лъжи1ки сок от ябълка, много му хареса  Crazy Утре може пак и ще следя за реакции, дано всичко е ок.

И Стефчо все се опитва да седи, даже съвсем малко му повдигам количката, като сме си вкъщи, за да може да ме вижда Simple Smile

За бебефоните - моя е Бертони и става, но не е нещо особено.

Относно срещата, не знам дали ще успея, не ме много мобилни. Но другия път дано се класираме,
Виж целия пост
# 198
Благодаря ви момичета за отговорите
то не че нашия апартамент е голям, и не че момата не е гласовита  newsm45 но все пак искам да я чувам преди да е показала пълни гласови възможности че после става много трудна за укротяване   newsm48 та затова мисля за бебефон  Simple Smile
Виж целия пост
# 199
Бебефона е страхотно нещо . Не знам моя какъв е точно но върши работа.
Може да стои в контакта включен, може и на батерийки и си го носиш с теб предавателя .
Нашия апартамент е голям и е невъзможно да чуя бебенцето от другата стая колкото и да е грамогласна .
а така понякога е оставям за малко на терасата на слънчице и с бебефончето .
Много ми е лесно . Доволна съм от този уред !
Виж целия пост
# 200
lusesita , браво на Стефчо - колко много е пораснал  Hug
И Мими скоро беше 4,600 кг на последната консултация.
Помниш ли като се родиха кви малки бяха и колко много се притеснявахме, а сега бавно но славно настигаме останалите .
Абе да са живи и здрави , другото е лесно .
Виж целия пост
# 201
А теб болеше ли те бучката или не, защото аз не мога да преценя - те гърдите нали си имат някаква структура и не знам дали има нещо.
iramira, въобще не ме болеше, но имаше зачервяване. Започна да ме боли чак след повишаване на температурата. А това дали има или няма бучка мисля, че може да се разбере чрез опипване и сравняване на двете гърди. Ще е прецедент да се появят две симетрични бучки.

Благодаря за подкрепата на всички!

Момичета, все пишете за това как бебчетата сумтят, пъшкат и се въртят на сън. Това си е специфична фаза от бебешкия сън за която явно няма популярна българска дума. Моята баба нарича действието "кошлявчене", а съпътстващият това действие глагол: "кошлявча се", "кошкам се" или "прокошквам се". Няма да ви казвам колко смешни ми бяха тези думи като ги чух за първи път, но наистина си трябва дума, която да се използва за това поведение, а и да не се чудят майките какво правят децата им. Та майки, не се чудете, децата ви се "кошлявчат" - би казала баба ми Simple Smile  Laughing Mr. Green
Виж целия пост
# 202
От известно време ме мъчи едно колебение .. защото все чета за кърмене на поискване, естествена бебешка хигиена, за гушкане, за сън на бебето в леглото на мама.. ей такива неща и обратния вариант - детенцето в собственото си легло, режим на храна и сън, по-малко носене на ръце и т.н.
Знам че всеки избира за себе си и бебето най-добрия вариант, но тези крайни становища по темата ме объркват. Карат ме да се чувствам непълноценна като майка, защото бебето ми заспива само, спи си в леглото и не съм му винаги на разположение за ядене ....  Това не означава, че не го гушкам, бебето ми е спокойно дете ... Разбирате какво искам да кажа, нали? Смятам, че режимът е хубаво нещо както и по-свободното поведение. И който и вариант да избера ми се струва, че нещо ще пропусна ...

Хм .. спирам че се увлякох  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 203
От известно време ме мъчи едно колебение .. защото все чета за кърмене на поискване, естествена бебешка хигиена, за гушкане, за сън на бебето в леглото на мама.. ей такива неща и обратния вариант - детенцето в собственото си легло, режим на храна и сън, по-малко носене на ръце и т.н.
Знам че всеки избира за себе си и бебето най-добрия вариант, но тези крайни становища по темата ме объркват. Карат ме да се чувствам непълноценна като майка, защото бебето ми заспива само, спи си в леглото и не съм му винаги на разположение за ядене ....  Това не означава, че не го гушкам, бебето ми е спокойно дете ... Разбирате какво искам да кажа, нали? Смятам, че режимът е хубаво нещо както и по-свободното поведение. И който и вариант да избера ми се струва, че нещо ще пропусна ...

Хм .. спирам че се увлякох  Rolling Eyes
Ханна, и мен ме мъчеше същото колебание до скоро. Сега съм намерила вариант горе долу по средата.
Теди предпочита кошарата си пред нашето легло, но когато е неспокоен му е добре да полежи при мен. Ако не иска да спи не се и опитвам да го приспивам. Случва се да заспи точно преди часа за ядене, и да се поизмести малко.
Гледам да го храня на 3 часа, но ако иска по рано го кърмя, ако спи повече пък не го будя. Когато иска го нося без притеснение че ще свикне на ръце. Общо взето както дойде и така и той е добре и аз вече съм по-спокойна. Wink
Е, има и неща за които още се колебая - ЕБХ, имунизации, но ще видим.
Виж целия пост
# 204
aanet, и аз правя нещо подобно.
Мисля дори, че ще мога да се справя и с естествената бебешка хигиена Simple Smile
Като и сменям памперсите поне 5-6 мин. стои по голо дупе да ритка, много се кефи  Crazy
Ако не е наакан памперса я изчаквам да се изака, защото вече и познавам физиономията когато и се ака  Crazy После след минутка и се допишква, забърсвам с мокра кърпичка малко отпред  Embarassed Embarassed да и помогна и тя се изпишкваа  bowuu
И съм доволна, че като и сложа памперса известно време ще и е чистичко  Simple Smile
Не съм маниачка на тази тема, но ми става драго, когато усетя нуждите и  Peace
Виж целия пост
# 205
Ханна - За ЕБХ и мен ме притеснява, че няма да се справя. Embarassed Иначе смятам, че е по-добре за бебо. Може би като стане малко по-голям...

А да попитм за лецитина - дали е добре да се пие профилактично?  Защото имах фиброаденом преди да забременея, но беше малък и се оправи с мазане с гелче без операция. 
Виж целия пост
# 206
Ох, в някои вечери направо ми иде да се гръмна  Rolling Eyes Днес мъжът ми излезе с приятели и от 18 часа насам съм сама с двете - това включваше едно кърмене, приспиване, вечеря с Мони /хранене на Мони  Tired/, игра, забаламосване един час на Маги докато стане време за къпане, къпане на двете едно след друго и накрая пак кърмене, което се оказа борба. Знам че много от вас си се оправят самички с двете по цял ден, обаче аз съм свикнала винаги мъжа ми да е тук вечерно време, и да си разпределяме задачите, когато единия се изнерви, другия го сменя, и сега ми дойде нанагорно. Добре че Симонка е послушна, та с нея проблеми нямах, но и тя си има нужди и не се справя сама..
Оплаках се  Sad

Ханна, и аз съм за златната среда. Досега, почти две години и половина, смятам че сме се справили добре с отглеждането на Мони, като съм се опитвала да търся винаги средното положение. Общо взето както Аанет го е описала  Peace Но ЕБХ не смятам да опитвам  Grinning
Виж целия пост
# 207
А пък Гого за втория месец е наддал 1,100 кг  и вече е 5300. Незнам за вас, но на мен с тези ваксини ми се къса сърцето. Докторката се шегуваше, че първата въксина на бебето е по-стресираща за родителите, отколкото за него. Ужас, плака милото, пък и тук нали бият две- по една във всяко краче . ... мноооо ми е зле.

Относно привържениците и противниците на режима - аз гледам малкия както ни харесва и на двамата. Сутринта в 5 ми се хилеше и ми създаде такова настроение, че светнах, гушнах го при мен и гукахме до 6,30 ч, после пак си заспа. Никоя секудна сън не би ми доставила повече удоволствие. Радвам му се всеки ден, защото всеки ден е различен и вече осъзнавам, че някой ден ще искам да си спомня как е изглеждал във въпросната сутрин, когато сме се гушкали и гукали, и няма да се сетя, защото толкова бързо растат гъбките ...  Не си заслужава да се изпускат такива моменти заради т.нар. режим. Това е моето мнение, никой да не се чувства задължен да се съгласява с мен   bouquet

Alexandra , аз днес ще съм така, мъжът ми е на работа, няма начин, има ги тези моменти, но пък иначе как ще остареем ако не е гърч  Sunglasses
Виж целия пост
# 208
И ние днес станахме на два месеца Hug Grinning
От днес съм официална собственичка на колата Grinning :И сега ще се возим с Даная, залепих един голям стикер бебе в колата но и без това те тук са си доста внимателни Simple Smile
Ако видите моята Даная как се   надува и като пишка много е смешна Laughing Laughing
Виж целия пост
# 209
  И Емали се обърна от корем на гръб за първи път преди две вечери-на масажа след баня Whistlingи ме изъкали,че колкото си е мръдлеста и шавлива,сега вече задачите"смяна на памперса" и "преобличане" се усложняват...Опитва се да пристъпва в коритото,а когато и подпра крачетата като е по корем-се изтласква.Режим няма никакъв и няма един ден ,който да е същия като предишния.Аз ли съм лоша майка,тя ли непредвидима,ама никога не се случват по един и същи начин нещата-нито сън,нито хранене,да не говорим за банята ,за забавленията.За сега най и допада една звездичка"ТОМИ" от Метро-свири (3мелодии,автоматично за 5 или 10мин и прожектира много хубави картинки на таван)и с това заспива.
 И мен ме е страх,че се опитва да се отбие-като я храня от гърда само си върти главата,опъва зърното,но не гълта,а само се мокри и реве.Трябва да я храня като е полусънене,само така се лъжем.

честито,Мари-безаварийно шофиране и никакви ремонти по колата Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия