Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви съвети за коликите сподели една майка?
Какви съвети за кърмене сподели една майка?
Какви съвети за измерване на температурата на бебето споделиха майките?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви съвети за коликите сподели една майка?
Една майка споделя, че медицинската сестра й е дала съвети за коликите. Тя препоръчва да гушкате бебето, като го приближите до корема си за успокояване. Освен това предлага вариант с пластмасово шише с топла вода, което да поставите в коремчето на бебето. Друга майка споделя, че гушкането помага, особено от таткото, като препоръчва използването на топла кърпа или друго топло нещо. Освен това споменава, че прилагането на леблебия може да помогне в случаи на колики.
-
Какви съвети за кърмене сподели една майка?
Една майка споделя, че пие чай на Хип за кърмачки и смуче хомеопатично Ricinus communis 5. Тя се притеснява, че гърдите й не стават твърди преди кърмене, но друга майка я уверява, че това не означава липса на кърма. Съветва я да изчака реакцията на бебето преди да започне с дохранване. Освен това, друга майка споделя, че не е имала достатъчно мляко и се наложила да дохранва с АМ, но подчертава, че майчината кърма е най-добрата храна за бебето.
-
Какви съвети за измерване на температурата на бебето споделиха майките?
Майките споделят различни методи за измерване на температурата на бебето. Една майка препоръчва използването на електронен термометър, но се съмнява в неговата точност. Друга майка съветва да използвате живачен термометър, като същевременно предупреждава за риска от грешки при измерването. Освен това една майка споделя, че не се тревожи за температурата на бебето си, предпочитайки да изчака до изпиването му, вместо да рискува да го безпокои в дупето.
-
Какви съвети за къпане на бебето споделиха майките?
-
Какви съвети за справяне с болестта са споделени?

.
Ама гледам да съм спокойна,че да не изнервям и мъжа си.Лека нощ ви желая!
Запознах се дидимора, която е много сладка мацка и малката Кали..страшна сладуранка!И с верчо се засякох но неможах да се видя, защото точно тогава ми тръгваше кърмата и се цедях 24 часа и с тия топли кърпи по цяял ден
и някаква гадна температура...абе ще ви разкажа после.Кърмими се успешно за сега, след малко болки на зърната сега загрубяха и след малко стискане на зъби сега вече сме ок. Кърма имам по 200мл! Дано се запази толкова!
Откакто ни изписаха та и преди това не дохранвам с АМ!
Много ми е хубаво пак да съм сред вас! 
Желая ви дълги години семейно щастие