М & БИ - 64

  • 24 778
  • 291
# 180
Здравей и от мен .Прекрасни сльнчица са твойте деца.
Шилан & Шиар,ти тоз братовчед не си ли го грьмнала още?
Деси кьде е ?
Кате ,Кате какви приятни и щастливи мигове те очакват  на твоята свадба Чак ти завиждам ,
Ох, да сьм натоз акьл като се жених , щях да си отварям очите на 28,
ама пуста любов.
Другарчето го чакам с разказа за рейса.
hayati,не само на Катето ,ами и на нас разкажи за кафето .
И мен ме черпиха такова кафе ,ама....
  На другите мами приятна вечер и целувки на децата
Виж целия пост
# 181
Добро утро, дами!

Дала, не се ли оправи вече Райънчо? Миличкото, сигурно и той вече е много изтощен;

Да, обешавам да правя снимки и да водя дневник на пътуването и на сватбата и дано наистина дойде някой да хареса и поиска голямата сестра, че тя е самата почтеност и кротост, но не пропусна да ми спомене, че като чужденките взимат мъжете им, такива като нея си остават сами. Може и така да се каже, но пък .... тя като на работа - вкъщи и при някой роднина, къде да я види някой да я хареса и поискаnewsm78 newsm78 Пък и аз нямам никой познат да го заведа... иначе няма да го отхвърлят .... толерантни са, независимо, че на етапа на познанството той има друга вяра. Много се разприказвах аз за тази 2-ра сватба.  Laughing

ТарикМом, аз пък си мечтая за такъв подарък за сватбата - бебенце.

Деси къде е? Здрави ли са всичките?

Кате, а за щуротии, моят мъж си остави паспорта в едно такси... после в 12 часа посред нощ звъним на софийските таксите ОК да пуснат съобщение.... много .... сега смешно, но иначе ми се изправи косата.

А, сега се сещам, едни от моите братовчедки са от много малък град. Като станаха моми да женене, казваха на по-малката, че трябва първо кака й да се омъжи.   

Пак надиплих форматирането ..... нямам думи.
Виж целия пост
# 182
Кате, така си е, не може по-малката сестра да "прежени" по-голямата. Е, вече е отмряла тази традиция, на който , когато му дойде късмета, но ако изпревариш кака си/батко си, трябва да им купиш нещо, каквото си поискат, обикновенно обувки се купуват или дрешка (не апартаменти и коли Mr. Green ) . Интересно, че при кюрдите също я има тази традиция, само че се спазва, за арабите не знам. Вие кажете.
Много гадно това за голямата сестра на твоя. Дано си намери. Моя има така една вуйна, голяма красавица е била на времето, с гъсти дълги плитки, но от подбиране и капризи не се е оженила. Сега е около 38, многооооо яка, защото от нерви само хапва и вече не била онова нежно и миловидно създание, а една озлобена женица. Дали й там да се грижи за 1-2 от децата на братята й, при нея спят, тя ги  гледа и се надява като остарее, те да й се отблагодарят Confused
А най-гадната случка, една от лелите , пак позастаряваща и я оженили за някакъв болен от  хемофилия , само и самп да не е стара мома #2gunfire  И са наясно какви са последствията от болестта, че се предава по наследство задължително ooooh! тя пак си живее сама жената, зашото 2 год след сватбата мъжа й умира от кръвоизлив естествено. Има 14годишна дъщеричка-баш за женене,  100% момиченцето ще предаде болестта на децата си, и настръхвам при мисълтта, че скоро ще я оженят за някой братовчед и малко по малко цялата рода ще се напълни с малки хемофилици. И  това ако не е варварство!!!  #Cussing out


Хаяти, каква е турската рецепта за сирийската къна  Mr. Green ? И моята е сирийска в едни чувалчета, вече половината я раздадох на дружки, но има да се мацна 1-2 пъти още. Аз слагам да заври черен чай, попарвам къната, без да я варя, похлупвам с капак да преседи 1 час и плякам, на главата ми седи около 4 часа, момчето настоява, че трябвало цяла нощ, ама няма как да издържа, и всичко ще омажа.  Аз и ръчичките и крачката си каносвам. Един път докато спеше момчето, намацах и неговите стъпала, 2 месеца не се отми Mr. Green
Иначе за варненски фризьор и Дезърт се оплакваше , че няма свестни. Аз няколко години самичка си се подстригвах, оттук оттам, нали съм овчица и не се личи. Напоследък почнах по фризьори да се подстригвам, нали имаме в работата, та по всяко време мога да притичам. А този дето оня ден ме оформи си е от моя град, но казват че бил добър newsm78


Тарикмам, забавна жено ( много ми харесва другото Кате ти го измисли, някак си индиански звучи, пък нали си в Канада  Mr. Green), малко ли ти е едно бебе за подарък??? Я го виж какво е хубаво и палаво, пу пу Flutter


Деси, Деси, чакаме те
Виж целия пост
# 183
добро утро и от мен!допивам си аз кафенцето на спокойствие, тя и сестра ми спи и няма кой да ме юрка за компа....
а да се похваля аз съм доволна от един фризъорски салон в варна- escape. първия път го посетих случайно защото беше на нашата улица и супер удобно и така вече близо 3 години. и от постригването и от боядисването съм мн ди ходя само при една фризиорка там. но по принцип знам поне 2,3 хубави салона още, но не ми се е налагало да сменя фризиорката.
хайде весел ден на всички!  bouquet
днес имам среща с една прителка, която не съм виждала вече почти 2 години и с нетърпение чакам срещата. чао от мен!
Виж целия пост
# 184


Сабах-ал-хаер дами

Другарче чакаме да разказваш за детенце, но ти беше споменала ,че не си добре ,пооправи ли се вече ,чака ме те   bouquet

И Деси я няма ,иштиктааляки (има ли превод това)

Ели личният ми лекар се казва Испар Вейсалов , но и при него е голямо чакане ,защото обръща голямо внимание на всички и на пенсионери , и на деца .Но винаги преглежда децата с предимство ,колкото и хора да има .От повече от 5 год. го познавам и до сега не съм чула,някой да се оплакал от него ,като имаш в предвид ,че половината квартал са при него  Joy Joy Joy

Кате аз си купувам къна от арабският магазин тук и е на грамаж,но ми излиза по евтино ,а и е много трайна и наистина няма измиване от ръцете.
Та рецептата е от приятелка туркиня ,която я знае от баба си и т.н. , та като я забъркваш се добавя и малка чашка с ракия, 3 с.л. кисело мляко и не се вари а запарва ,както ти каза .Аз добавям зрънца кардамон и карамфил. Като я сложа на главата ,я оставям да изсъхне ,не я увивам.

А относно фриз. салони , има добри професионалисти ,но изключително скъпо ми излиза. А в кварталните салончета все ги сменят момичетата  и аз докато им свикна , и те нови дошли

Раче как така не си пила арабско кафе с кардамон  newsm78 newsm78 newsm78 ,то не е по вкуса на всеки ,но е запомнящо се  Joy ,аз си умирам за такова ,но в къщи като направя и отварят врати и прозорци да се измирише  Joy

 
Виж целия пост
# 185
хаяти, то и една колежка разшравя за къна с яйце, кисело мляко, бадемово масло  и водка,  ама като манджа с грозде ми звучи.Трябва да пробвам все пак. Докато мога ще карам с къна, боята максимално дълго да отложа.

Свеар, само ни нагости и изчезна  chef

Лили,каква ти е програмата за днес?Ако видиш шейх Хамдан, много поздрави, стари приятели сме с него, извини ме , че много съм заета тука с вуйчовци, чичовци и братчеди, та нямам време за него, да не ми се разсърди Joy

какво е това кафе с кардамон? някак си разтърсващо звучи, май не е за всеки вкус Simple Smile
Виж целия пост
# 186
Ето ме рано -рано да разкажа
Но преди това да почерпя, че да ни върви по-добре ...Я заповядайте тук-....а пък каквото си изберете

В Спешното този път ни приеха бързо и останахме близо до полунощ-взеха секрети на бебо ....оказа се че Чревната инфекция се е комбинирала с поставената преди време ваксина .......То,бебето ми точно започваше разстройството ,когато отидохме на консултация-казах аз ,че запова леко неразположениеу-ма....мина покрай ушите!Карай-Нека на мен да ми е за Урок....Друг път-Мерси Лили за съвета -ще питам и ще разпитвам до дупка!...Ами не е трябвало да го ваксинира педиатърката-това е!Трябвало е да изчака -да се успокои коремчето и тогава.....Няма да коментирам! Това го отчитам не като нейна грешка-а като Моя!
Не минава бързо-така казаха и в болницата.На мляко без Лактоза сме-още поне три дни....и после започваме Захранване по схема...Иншаалах

Много се радвам на новодошлата Самира-

За сватбите в Магреба-тук имаме едно приятелче,което е дисководещ и организира точно сватби на алжирци -има си и сайт.Ще го поставя ,за тези които искат да видат и облекла,танци ...тук алжирците-да се изхвалят ли ...или да покажат ,че са добре на чужда земя  newsm78 Не знам-ама правят сватбата по три дни!!!!Всеки ден булката е с различен тоалет-от бялата рокля,до кафтана,
Музиката е ....абе какво да се обяснявам-Ето сайта  -интересно е!   
 http://www.anouar.fr/
Най-много ми харесва сватбата на Nadia & Abdel-черния и кафтан е моя мечта!
А в страни има една песен-Goulou l'ommi която ми е любима .Поздравявам Ви с нея и Ви желая Много Слънчев Ден
Виж целия пост
# 187

Добре дошла на Самира.Много са сладки дечицата ти,да са ти живи и здрави и все така послушни.  bouquet
Виж целия пост
# 188
Добро утро-милички(ей Рабубата как само чука по клавиатурата-иска и тя като мама
ако на някой му су пие капучино на този балкон в Сур(Ливан)-моля заповядайте  bouquet

аз щеси взема от кафето с кардамом на Хаяти Heart Eyes

Дала-ейии,значи аз като ходя на ваксина с беба ме обхваща параноя-точно заради такива,незабележими инфекции-дно се оправи Райанчо Heart Eyes...в ресторантчето ще отседна на кушетката в десния ъгъл-да не ме виждат всички,ма аз да виждам всичко Laughing
Кате-какви са тези щури прищевки-в Девин вечерта-ама има нещо романтично-можеш пак да го направиш Mr. Green-а за старите моми-има иш в Ливан-сестрите на моямъж-са хубавици и много бързо са се омъжили-едната е съблазнила учителя си по математика Mr. Green,другата се омъжила замного беден,но и много честен човек-сега обаче (имат син на 36г.)са много богатипонеже човекът има цех за гипсови орнаменти в Саудитска арабия-и все още е честен и помага на бедните...а третата му сестра-не е имала голям късмет-блъска и работи домакинска и работа по двора-но мъжът и е безотговорен Sad...иначе и той има братовчедки стари моми-голямата обаче си има магазин и си е заета-много добра жена...другата неочаквано се омъжи на 38(хубава-руса,слабичка-ма и тя подбирала)мъжът и е разведен с големи деца-и не държи тя да му ражда-обаче тя искаше-забременя,но пометна Cry

Снежна-прекрасни цветя  bouquet
Виж целия пост
# 189
Ако някой знае нещо за Амал-да казва-два дни не е писала и взех да се паникьосвам
А Хари-и тя къде е
Виж целия пост
# 190
Дуа,ясно, че вече няма да го направим, остарели и помъдрели сме Mr. Green  Преди все гледах да спретна някоя сценка на ревност, ей така за разнообразие,  но вече дори не се сещам я телефон, я джобове , я скайп да проверя Mr. Green  Прибирам се , да сготвя, да пооправя, ако той не се е сетил, и сядам да пошия гобленче, съвсем като бабките ooooh! А откакто пия хапченца сънят ме настига още в 9часа Sunglasses Та нито гостите ми пречат, нито шума , нито нищо, нахлузвам пижамата на мечета, завивам се с чарфафите на овчици и спинкам до сутринта Mr. Green  И най-интересното, не ми пука , че ще разправят по Сирия каква съм лоша домакиня и как невъзпитано се държа и само спя Joy  Преди като прислужвах и гледах всичко да е идеално, пак не казаха добра дума, та вече ми е все едно Rolling Eyes

Магда,твоя сватбен салон да не е бил в Младост. Преди като бяхме на косъм от сватбата и търсихме по нета и ни изкара салон в Младост, на арабски нещо пишеше newsm78

Снежна, ама все ги намираш хубави букетчета.

Хаяти, много си мълчалива днес. Като ги няма Деска , Другарче, Тони, Дезърт, Свеар и кой още пропуснах и не върви мухабета
Виж целия пост
# 191
   Здравейте и от мен.
Самира-добре дошла сред нас.
Дала,
[/color]
трудно се лекуват стомашно -чревните инфекции,но ти не се отчайвай.Много лошо,че педиатъра не е обърнал внимание и е ваксинирал детето,затова друг път им настоявай да ти обясняват и разпитвай за всичко.Права е Лили,то и аз така правя ,че с първия нямах опит и все недоразбрала а и да не им губя времето,ама после се изучих и сега питам за всичко.Давай прахчетата и лечебното мляко ,а после внимавай много със захранването.Аз като заведох Махмуд за първи път в Ливан ми направи такава инфекция та се бях видяла в чудо,що доктори обиколих и колко безсънни нощи изкарах...
Дуа,
и аз не съм много по златото,иначе мъжа ми за сватбата ми беше накупил ,но нищо не съм носила,че не харесвам 21к.,свеки и тя обича да ме изненадва без повод и задължително след като родя винаги пристига по някое бижу от нея.Дори сега единствената гривна която нося е от нея-за раждането на Яси,тя беше в Америка та се обади специално да пита ако има и кръстчета по нея ще я нося ли.Е избора и беше сполучлив,харесва ми и си я нося с удоволствие.Вчера като те четях и на мен ми домъчня за вечерните разходки в Ливан,децата спят на задната седалка .....
Иначе май Махмуд няма шарка и е разочарован,само се проверява за някоя нова пъпка,ама....няма.Ще видим после личната какво ще каже.А от брат му Хамуди съм във възторг,вчера донесе три 10 от 10,а сутринта станал измил се ,облякал си приготвените дрехи,оправил си кревата и идва в кухнята при мен за мляко.Аз мислех ,че още спи и пиех кафе в 7и15 ,а той нямал търпение да тръгва да изкарал пак 10 от 10 да ме зарадва.Ех и Махмуд да имаше такова желание за у-ще,не че е слаб ученик ,ама повече го вълнува с кой каква лепенка ще смени от кроасаните на Наруто, а другото няма проблем.
Поздрави и хубав ден на всички.
Виж целия пост
# 192
Кате,сега виждам ,че си ме питала-не салона ми беше на Пиротска и Самуил ама си беше предимно с български рокли от Асеновград.Само някои аксесоари,покани и шаферски рокли и костюми взимах от Сирия.Затворих го като бях бременна с Яси,че се наложи да лежа за задържане,а мъжа ми от булченски облекла не разбира.
Виж целия пост
# 193
Магда-зная къде беше салона-колко съм се заплесвала по витрините Joy-ма не съм имала повод да вляза Wink...иначе браво на Хамуди-не се тревожи за Махмуд-всички деца са различни,но всяко си има своите преимущества-и моя Мохаммед все събира разни стикери,но сега ми заяви,че не иска да събира на Наруто-защото те(търговците)само омайвали децата за да купуват кроасани-а Наруто бил някакъв сбъркан герой,който казвал,че бил всевишния Crazy-така ми каза ,пък и аз го увещавам да не купува ,а да мисли от сега за тия неща-да знае какво е комерсия-пък и в първи клас,направи една алергична реакция(тогава много кроасани ядеше-пак събираше нещо)та в б-цата казаха,че може да е от кроасаните в комбинация с антибиотика Sick
Деси,Жасмин и вас ви няма newsm78

Кате-само така-като ти се спи,спи си-те като са дебили-та какво Wink
Виж целия пост
# 194
Иии,какво сте се разписали-не мога да ви изчета и да се нагледам на картинките Heart Eyes

Дуа-за съжаление линковете не ми зареждат и не мога да видя танците..Обаче в Сур много хубаво,гледката е страхотна!А капучинотои на борда на някоя от яхтичките долу бих го пила...Така де Party

Шилан-какви са тези приключения с автобуси CrazyАз си мислех,че не съм наред-искам да водя моя на рафтинг и в пещера в БГ  Crazy,без да го отвличам де!Преди да се роди Сара ходихме да се катерим на Банско-супер беше!Тука само гледаме палатки и обурудване,но кога ли ще идем-не се знае..Като тръгнем ще минем да ви вземем-ние с теб да си изкараме дивотията на воля в планината,пък те да си муабедстват в палатката,става ли?
В БГ има чудесни условия за туризъм..Аз съм на вълна ,,ваканция,,нещо,само ровя сайтове...Ако някой знае форум за туризъм,моля да ми каже!!

akhyal_katya -има шанс за 2-ра сватба,само кажи на свекито и тя ще се погрижи,поне така стават нещата в Египет.Ще покани кандидати и останалото от младите зависи.

Самира-хайде разказвай,ние обичаме дългите постинги Party

Магда-вчерашното ти кафенце си го сейвнах на компа и сега ме чака винаги,когато го включа!Да ти кажа Кари се разболя от шарка,когато Сара беше на 2 месеца.Ами толкова внимавах да не прихване бебето-нямаше ваксина още...Едно стерилизиране беше в нас-като в лаборатория..Не я хвана,алхамдулилла!Тук правят ваксини по желание,но казват,че въпреки това не е гаранция,че няма да се разболее...как пък доктора не може да каже шарка ли е или не,странно newsm78

Амал-хайде влез да ми кажеш от къде ти е блузката с романтични ръкави Simple SmileМного ми харесва!

Програмата за днес ми се провали-Кари донесе много домашно и диктовка има по английски утре и отложихме излизането..Училището е по-важно от игрите-какво да се прави..

Снежана-казаха ли ти какво ще е бебето?Ред е на момиченце май Thinking Grinning


Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия