Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какво е мнението за помощта на близките след раждането?
Какви са препоръките за хигиената на бебето?
Какви са препоръките за хранене на бебето?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какво е мнението за помощта на близките след раждането?
Мненията за помощта на близките след раждането варират. Някои майки се чувстват спокойни и уверени, когато има някой близък, който да им помага с домакинските задължения, докато те се грижат за бебето. Други предпочитат да се справят сами, за да се чувстват по-независими и уверени в собствените си умения. Важно е да намерите баланса, който отговаря на нуждите и предпочитанията на всяка майка.
-
Какви са препоръките за хигиената на бебето?
Препоръките за хигиената на бебето включват редовно миене на дупето при смяна на пелените, използване на вода или бебешки шампоан. Освен това е важно да подсушавате бутилките след стерилизация и да избягвате изцяло изсушаването им преди употреба. За по-специфични въпроси относно хигиената винаги е добре да се консултирате с лекар.
-
Какви са препоръките за хранене на бебето?
Препоръките за хранене на бебето варират в зависимост от възрастта и нуждите на детето. Обикновено се препоръчва изключително кърмене през първите месеци, без да се дава вода или други течности. След този период въвеждането на вода става постепенно, следвайки консултация с педиатър. Важно е да се вземат предвид индивидуалните нужди на всяко бебе и да се консултира лекар в случай на въпроси или притеснения.
-
Какви са мненията за капките за бебета срещу колики?
-
Какви са препоръките за упражнения след цезарово сечение?
Вече съм по-добре,наистина.
)
!!
!!!Може и на мен да ми се падне ред скоро,знае ли човек.Това ще ме направи щастлива ,ама повече от всякога!!!
Още една мома!!ЧЕСТИТО и на мама
по-ми харесва.
!
На мен майка ми помага с домакинството, баткото сутрин отива към 9 при другата баба и си го взимаме към 5-6 и пак не мога да се оправя. Да ви кажа, като беше само 1 дете не беше май така, сама си се оправях чудесно с всичко. може би се получава така, защото той си е още 1 голямо бебе, нищо, че в сравнение с бебето е направо голям. Ще ми е интересно да чуя другите майки, особено тези, на които по-голямото детенце е на 2-3-4 години.


При мен след в4ерашното туширане,днес сутринта ми падна тапата,а на тоновете се показаха по силни контракции,които не усетих.
ЕММА стискам ти палци,вси4ко ще е о.к
аз ве4е преносвам 4 дни,и нервите са ми на предела 
Като се роди голямата ми дъщеря живеехме при свекър ми и свекърва ми. За да бъда обективна ще кажа, че все едно не живеехме заедно - изобщо не са ми се натрапвали, даже в стаята ни не влизаха хората. Но първия месец бебчето като наддаде само 0,5 кг свекърва ми я обзе манията : 1. че нямам достатъчно кърма или 2. че имам, но не е хранителна. По цели нощи седеше и пушеше по нощница на стълбите на блока и мислеше с какво да ми я подсили. Е, оказа се, че понеже бях много стриктна и спазвах всички предписани режими - хранех детето ТОЧНО през 3 часа и ТОЧНО по Х минути (не помня Х колко беше). А то детето баш в тия моменти си спяло на гърдата и не яло достатъчно. Ако ревеше в интервалите между "храненията" давах само вода... Патка глупава
