МЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвет&#

  • 195 783
  • 1 002
# 855
Здравейте!

Искам да Ви помоля за малко помощ. Не мога да разчета резултатите от една спермограма. Казаха ни, че всички показатели са в норма , но резултатите са написани на ръка и има и съкращения и на едно място не мога да разбера за какво иде реч. Спермограмата явно не е по Крюгер, защото там, където пише морфология, няма % за нормални и с отклонония. Само пише: Б-о. Наличие на ед. Zenc. Е това, ако може някой да ми каже какво означава ще му бъда много благодарна.
Виж целия пост
# 856
zдравеите, правихме спермограма преди 2 дни, реzултатите са 4удесни, но мен zапо4на да ме гложди съмнение, ако кажа на моя, ве4е сте се скараме сериоzно, zатова споделям с вас...... доктора при които ходя ми даде номера на жена от окръжна болниzа с която работел (инсеминаzии и т.н.), мъжа ми отдели материала, можело да се донесе до 1 4ас , zастото е топло.......zанесохме го на 50мин., живеем иzвън пловдив, жената ни 4ака6е пред болницата, сложи пробата в джоба на мантата си, каzа ни 4е сте е готово иzследването в 12 4аса, струва 30лв., но някак си не се раzбърzва6е, а ние биахме карали като луди......каzах и 4е спермата е от един 4ас , а тя каzа , 4е веднага отива да я иzследва....и 6те ни се обади после да ни успокои.....така и направи, обади се, каzа 4е реzултатите са мн. добри.... после се ка4и в колата ни да я zакараме до спирката, тогава zа пръв път се представи, като лекар.... сега колкото пове4е гледам тоzи лист хартиа с подпис драzкулка и беz пе4ат, толкова пове4е се панирам, сте мине много време докато мъжа ми се навие на друго иzследване, обиавиава ме zа паранои4ка, пък и реzултатите го устроиват....а аz все си мисля, какво, ако таzи жена просто си е написала, някви данни и е хвърлила пробата.......на въпроса ми към доктора zасто не правим иzследването в лабораторията в която си правих на хормоните, ми каzа само, "ами zастото не са им хубави".......неzнам от скоро съм в бг. такива филми нормални ли са, хвър4а6ти листове и про4ие.....моля даите ми мнение....... Sad
Виж целия пост
# 857
Kidman , в медицинските документи там където пише б.о. обикновено означава без отклонения или без особености
Наличие на ед. Zenс- това предполагам е наличие на ед Leuc и значи наличие на единични левкоцити
Що се отнася до морфологията по Крюгер- във всичките спермограми, които сме правили ние имаше не само проценти, но и нещо като разбивка след това- колко са с главични дефекти, колко с двойни опашки и т. н, така че вашата предполагам е без изследване на морфология по Крюгер

 kokonito , според мен имаш основания за съмнения. Ако си спомням правилно материал се изследва до 30 минути след отделянето му, а при вас е минал повече от час. По принцип не случайно се препоръчва спермограма да се прави само в  специализирани клиники по стерилитет, там има хора, които са специалисти в това отношение, а не се прави от обикновени лаборанти например. Освен това като гледам и цената на спермограмата най-вероятно  е стандартна, без изследване на морфология по Крюгер, а това е много важно
Виж целия пост
# 858
mozzi много ти благодаря за отговора  bouquet

 А това "ед. Zenс", за което питах наистина може да е наличие на ед Leuc, но нали е написано на ръка и явно не съм го разчела както трябва Blush, и да не е по Крюгер и от доста време се чудя дали да не направим и една разширена и дали може да има някаква връзка между морфологията и 2-та ми спонтанни аборта?

kokonito и на нас ни бяха казали до 30 мин. да занесем материала.
Виж целия пост
# 859
 kokonito  и аз мисля,че имаш основания да не и вярваш много на тази спермограма- ние като пускахме микробиология- за хламиди и други гадинки,урологът ни каза,че спокойно можем да занесем материал от вкъщи до едни час, в този случай не било толкова фатално и не е необходимо да ходим до клиниката,както при спермограмата, което ме навежда на мисълта, че тези разходки не са много препоръчителни за други показатели. Пък от личен опит се убедих,че безпроблемната обикновена спермограма,каквато изглежда тази, не дава инфо за морфологията, което всъщност при нас се оказа проблемът. Чудесна нормална, проблеми с морфологията при разширената, а и в добавка-антитела при имунологичен тест. В Пловдив,доколкото четох има клиника по стерилитет,изчакай да мине малко време и се опитай да го заведеш там. Още повече, че,ако решите да правите инсе, материалът трябва да бъде обработен в стерилна среда от биолози. Доколко можеш да се довериш на такива прехвърляници на шишенца?
Виж целия пост
# 860
благодаря ви zа отговорите, на6ата спермограма не е раz6ирена, но това го zнаех от самото на4ало, това zа единия 4ас , било zастото било топло, не ми zву4е6е логи4но, zатова попитах осте веднъж и ми потвърдиха , 4е 1 4ас е о.к........вси4ко останало е като на филм, както ве4е писах......маи 6те иz4акам малко да се пооталожат не6тата и сте навивам мъжо zа спермограма в клиника по стерилитет, 6те е трудно Sad, пък и може би в момента си губим времето и парите, офффффффф понякога ми се реве, ако деиствително теzи доктори деистват толкова беzсъвестно, то нямам думи......... #Cussing out #2gunfire
Виж целия пост
# 861
благодаря ви zа отговорите, на6ата спермограма не е раz6ирена, но това го zнаех от самото на4ало, това zа единия 4ас , било zастото било топло, не ми zву4е6е логи4но, zатова попитах осте веднъж и ми потвърдиха , 4е 1 4ас е о.к........вси4ко останало е като на филм, както ве4е писах......маи 6те иz4акам малко да се пооталожат не6тата и сте навивам мъжо zа спермограма в клиника по стерилитет, 6те е трудно Sad, пък и може би в момента си губим времето и парите, офффффффф понякога ми се реве, ако деиствително теzи доктори деистват толкова беzсъвестно, то нямам думи......... #Cussing out #2gunfire
ако наистина мислиш,че имате проблем,за мен клиниката е най-доброто решение. Няма нищо срамно и унизително в това да потърсиш помощ на такова място. Както няма и нищо унизително в това,проблемът да е у мъжа,случва се доста често,въпросът е да се пребориш с предрасъдъците му и нагласата. Поемат те хора,които занят какво правят и се сблъскват ежедневно с подобни проблеми.
Виж целия пост
# 862
hristina21, благодаря ти zа мнението, неzнам как си стигнала до иzвода 4е съм на мнение 4е има не6то "срамно и унизително в това да потърсиш помощ на такова място. Както няма и нищо унизително в това,проблемът да е у мъжа,случва се доста често,въпросът е да се пребориш с предрасъдъците му и нагласата" Simple Smile........аz нямам морални проблеми с това кои е "проблемния" аz или тои Simple Smile.......но ина4е те подкрепям като иzкаzване........ при нас не6тата са други, по обикновенни......мъжа ми ниама биологи4ен 4асовник като моя, тои о6те си мисли 4е имаме мнооооого време, а аz се 6а6кам, 4е остаряваме (ние сме на аz 32, тои 37г.), тои се доверява на лекарите, а аz искам ве4но няколко мнения, zа него правенето на 2ра спермограма сте са zагубени пари и сте трябва да пожертва 1 ден отпуска, та zатова не иска, по лесно му е да приеме таzи спермограма zа вярна (егоисти4но е , но е факт Crazy), но както и да е , мисля 4е и други го имат проблема с латентните мъже, сте се справим Wink #Cussing out #Cussing out #Cussing out........е хаиде и хубав ден на вси4ки
Виж целия пост
# 863
hristina21, благодаря ти zа мнението, неzнам как си стигнала до иzвода 4е съм на мнение 4е има не6то "срамно и унизително в това да потърсиш помощ на такова място. Както няма и нищо унизително в това,проблемът да е у мъжа,случва се доста често,въпросът е да се пребориш с предрасъдъците му и нагласата" Simple Smile........аz нямам морални проблеми с това кои е "проблемния" аz или тои Simple Smile.......но ина4е те подкрепям като иzкаzване........ при нас не6тата са други, по обикновенни......мъжа ми ниама биологи4ен 4асовник като моя, тои о6те си мисли 4е имаме мнооооого време, а аz се 6а6кам, 4е остаряваме (ние сме на аz 32, тои 37г.), тои се доверява на лекарите, а аz искам ве4но няколко мнения, zа него правенето на 2ра спермограма сте са zагубени пари и сте трябва да пожертва 1 ден отпуска, та zатова не иска, по лесно му е да приеме таzи спермограма zа вярна (егоисти4но е , но е факт Crazy), но както и да е , мисля 4е и други го имат проблема с латентните мъже, сте се справим Wink #Cussing out #Cussing out #Cussing out........е хаиде и хубав ден на вси4ки
kokonito, извинявай,ако съм се изразила погрешно,не съм имала предвид  факта,че конкретно ТИ мислиш,че е срамно и унизително, а че все още има хора с такава нагласа-след като пишем тук, е ясно,че за нас е нормален здравословен проблем,на който се търси решение. Идеята ми беше,че доста мъже са над нещата,по принцип, и не се стряскат толкова,колкото ние в такива ситуации и трябва да се борим с това....а за биологичен часовник по-добре да не говорим Simple Smile,че аз направих 36, мъжът ми  е на 37 и едва от няколко месеца най-накрая стигна сам до извода,че е време да отдели няколко часа от скъпоценната си работа, за да го види някой и друг доктор. Но пък сега като си е взел засилка,не мога да го удържа-записва си часове сам, уговаря си разни консултации, купува лекарства и си ги пие, което е по-странното  Wink
Виж целия пост
# 864
Но пък сега като си е взел засилка,не мога да го удържа-записва си часове сам, уговаря си разни консултации, купува лекарства и си ги пие, което е по-странното  Wink

Joy hahaha Joy Извинявай, много се смях! Laughing Спомних си за моя мъж. Толкова беше амбициран, че изпадах в умиление, когато го гледам. Веднъж го попитах - Къде ти е цинк-а? Защо не си си купил нова разфасовка? Ти пък защо си толкова изостанала? - отговаря ми той Не знаеш ли, че вече има ЦеТеБе /вит С с отложено действие/, обогатено с цинк? Тук ме поглежда с такъв възмутен поглед, все едно съм най-невежата жена на света. Laughing
Много такива смешни случки имаме, понякога си мисля, че трябва да си направим такава тема, за всички смешни изцепки, свързани с времето, през което сме се борили със стерилитета.
Виж целия пост
# 865
Hope,така  е,има си и доста забавни неща в цялото ходене по кабинети,пък и,ако допреди време аз бях "вманиачената", сега вече съм на заден план Grinning-където седнем и станем "докторът каза това, докторът се потресе от онова,докторът препоръча не занам какво си".....Дано ентусиазмът му доведе и до вашия резултат  Hug
Виж целия пост
# 866
Ей, девойки, последните двечки, кажете  Praynigкак са стигнали до такива само инициативи мъжете ви, аз искам само цигарите да остави ама нъц #Cussing out
Виж целия пост
# 867
Ей, девойки, последните двечки, кажете  Praynigкак са стигнали до такива само инициативи мъжете ви, аз искам само цигарите да остави ама нъц #Cussing out
ааа,чакай! кой говори за цигари???  Naughty ..."Докторът каза,че лошата морфология е главно от лекарствата за кръвно....е, и цигарите понякога вредят, ама те не са съществения фактор в нашия случай",можел да си пуши....е, след такова изказване,как  да се преборя с доктора??  и по скоро с цигарите Twisted Evil Щом няма да ги отказва,няма проблем,тъпче се с каквото му напишат-предполагам и затова толкова го хареса този уролог и си записва консултации,не дудне като мен,че е крайно време да спре да пуши. Много ме сърбеше езикът, за първия му преглед да звънна в клиниката и да помоля човекът да наблегне на вредата от цигарите,ама щеше да изглежда съвсем изперкало сигурно и се отказах Sad
Виж целия пост
# 868
AZ всеки път напомнях на наШия лекар да му каже оЩе веднъж каква е вредата от цигарите, обаче моя мил съпруг ни иzненада при последните 3 инсеминации и по време на процедурата с прекрасни стойности (190 милиона обЩ брой, 90% подвижни след обработка). Ходи му раzправяй, че цигарите вредели.  ooooh!
Виж целия пост
# 869
уфффф,абе,ясно,че тази битка сме я загубили Tired Дано поне да спечелим другата newsm17
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия