Великден е сега и нека с ДЕКЕМВРИйските деца нашарим най-красивите яйца!

  • 10 960
  • 292
# 150
Сайта на Юлинка е страхотен!

Иве, моля те дай повече подробности за това прехвърляне на майчинство. Сигурна ли си че е до 3 г? Свекърва ми гледа детето в момента детето на брата на мъжа ми. То става на 2 г сега и според нея се спира и майчинството което и бе прехвърлено.
Виж целия пост
# 151
Много малко сте писали днес, трудите ли се що ли  newsm53
Иве , клипчето е уникално , но за съжаление мен хич ме няма в тези фотошопски и подобни истории , затова мога само благородно да завиждам  Hug
Аз моите 9 месеца изобщо не знам кога изтичат, но те ще ми кажат. Иначе съм измислила следното : имам 40 и кусур дни платена отпуска, която не съм ползвала и ще си я взема. Ако не ми стигат до края на годината, ще си взема болнични и от Нова година смятам да се върна.
При нас бабите нямат възможност да гледат Мони, защото работят, а и аз съм много против, така че този вариант изобщо не подлежи на обмисляне. Тъй като ще сме в Пловдив повечето време, заради работата ни, открих там някаква частна ясла, която ако ти е малко детето, ти пращат у вас жена да го гледа. Та това мисля да направя, но не знам каква цифра ще обявят, разчитам на това, че в Пловдив тези неща са доста НЕ популярни и съответно и цените няма да са като тук.
Та с други думи , ще се връщам на работа от 2009г. А и ми се ходи на работааа, харесвам си я ...
Виж целия пост
# 152
nivear, не става въпрос за прехвърляне на майчинството Naughty
До навършване 2г. на детето, т.е. докато тече платеното майчинство, и се върне майката на работа има право на половин майчинство при условие, че детето не е на детска градина, а самата програма "Помощ при майчинство" /не зная дали точно така е формулирана/ е до 3г. на детето, т.е. обхваща и периода на неплатения отпуск, при все че той може да се ползва до навършване 8г. на детето и да се ползва по 6месеца от двамата родители...

НАЦИОНАЛНА ПРОГРАМА В ПОДКРЕПА НА МАЙЧИНСТВОТО
Виж целия пост
# 153
Иве, искаш да кажеш, че ако преди детето да навърши две години се пусне на ясла и нямаш право и на тези 110 лв. ли? Че като ходи на ясла не яде ли това дете, не се облича ли  newsm78
А всъщност тези две години водят ли се за трудов стаж? Ако се водят аз мисля неофициално да се върна да се върна на работа и да си взимам 220 лв. Аааа, егати държавата  #Cussing out
Виж целия пост
# 154
Добро утро,
Shantal-4е, точно така, за съжаление.Не само 2-те години на платено майчинство, а и последната - 1г. на неплатено майчинство се зачитат за трудав стаж Peace
Ние днес мислим да идем до Плевен и то с малкия шушон Flutter Дано само времето да е добро, че както нещо го дават с превалявания newsm78
Виж целия пост
# 155
Добро утро!Да сложа кафенцето:


 За майчинството-аз мисля да я гледам до две години малката,защото нашите баби работят,а толкова рано на ясли не ми се дава.И без друго разчитаме на заплатата на мъжа ми основно-да ми е жив и здрав, че ако чакаме на моята... (знаете какви са учителските заплати)  #2gunfire
 И ние мислим днес да пътуваме до Хасково,да се видим със сестра ми и племенника,дано времето е хубаво!
 Весел и усмихнат ден на всички мами и бебчета!  love001
Виж целия пост
# 156
Добрютрю  Grinning
Днес май ще е последния сред почивните дни, в които можем да очакваме слънчице, и ако се вярва на метеоролозите ще е само сутринта. Та аз смятам да се възползвам и ще хукваме след малко с бебочо навън.
Иве, малката е прекрасна. Браво на леля й за прекрасния подарък!   bouquet
За майчинството аз също се чудя. От една страна да работиш от вкъщи на свободен режим е страхотно удобство, но пък в повечето случаи представлява комрпомис със заплащането. От друга страна, с малко дете е почти невъзможно наистина да се върши работа и ще се налага постоянно да работя нощем, за да смогвам.
Щях да пиша още нещо, ама кой да помни...  newsm78
Виж целия пост
# 157
Добро утро!
Днес майчето ми има рожден ден, ето и една скромна почерпка от мен   party023 Coffee beer Wine Glass, да ми е жива и здрава! В неделя празнува и татко ми, а пък във вторник ще ви почерпя и за себе си Grinning
Иве , това е невероятен подарък, а малката е супер сладко бебоче Heart Eyes
Виж целия пост
# 158
Alex83 да е жива и здрава майка ти! Вие как сте се наредили... Grinning и мерси за инфото за бънджито, както и на Деница  Hug

Вие всички сте по разходки тези дни и ние ще тръгваме след малко. бебока тази нощ ни подлуди отвсякъде 4 хранениа направи  Crazy, ужас! ooooh! Ама ще излизаме и ще гледаме да сме навън цчл ден че и тук времето е разкошно и не е за пропускане! Приятни разходки на всички!
Виж целия пост
# 159
Здравейте и от мен!Честито Възкресение с малко закъснение,но за празниците бяхме при свекитата!                                                                                                                                          Ивче,подаръка на Юлинка е страхотен! PeaceАлекс,да е жива и здрава майка ти и още дълги години да е с вас!  bouquet
Виж целия пост
# 160
Да са ви честити всички изминали празници! Много здраве и късмет!

Ние с бебо днес ходихме до Дружба да се видя с една приятелка и направо ми скъса нервите  Twisted Evil На отиване добре, но на връщане такова пищене настана, че спирах насред пътя да го кърмя и въпреки това после продължи да се дере! И докато го стоваря от колата пак пищене - чак вкъщи се успокои. Какво му стана и аз не знам  newsm78

А за работата - аз вече започнах, но моята е лесна - аз сама съм си шеф и си определям работното време, та засега съм на два часа. През това време мъж ми гледа Калоян, понеже той вече се е прибрал от работа - става въпрос за 16,30-18,30 часа. Моите съображения не са финансови - поела съм ангажимент към родители и деца /логопед съм, ако не съм го споменавала/ и не мога да сега да ги отрежа. Обещах, че ще се върна бързо на работа, хората ме чакаха и нямаше как! Е, имам още няколко деца, с които не съм възобновила уроците, че няма как да ги вмъкна в този момент, но те са по-леки случаи и ще почакат до есента. Тогава вече ще му мисля...

Иве, подаръчето е страхотно. И малката Юлинка също  Heart Eyes

Гледам , че сте започнали вече със захранването. Ние сме все още само на кърма. Ще захранвам чак след като мине теста за алергия, който включва 20 храни и в зависимост от резултатите с алерголога ще обсъдим план за захранване.
Виж целия пост
# 161
Алекс,честит рожден ден на майчето ти!

Иве,клипчето на Юлинка е супер!

Нашата Одисея с шефовете продължава,да видим до кога!
Виж целия пост
# 162
Иве, подаръка от сестра ти е страхотен. Направо ми се насълзиха очите докато го гледах.
Аз мисля да си гледам детето до 2 годинки, а след това направо 2-ро. Така съм го запланувала, пък ще видими.
Така и така не си харесвах особено работата, седях защото ме осигуряваха на реалната заплата. А и ми се иска да имам 2 деца . Не ми се връща на работа и тамън да влезна в ритъм и отново да се наложи да излизам майчинство. Alex83, да е жива и здрава майка ти. Ама вие как сте се наредили през ден  Laughing
Виж целия пост
# 163
Благодаря ви за хубавите пожелания за майчето ми  bouquet
Наистина е много странно съвпадение, все едно нарочно са ме гласили и мен Joy
Виж целия пост
# 164
Здравейте,момичета! Най-после имам малко интернет,та реших да ви посетя. Христос Возкресе!!! (с много закъснение) . Не съм ви чела отдавна,трябва мн да наваксвам,но това ще правя следващите дни. Исках обаче да ви питам за ваксините в БГ и по-точно дали има Превенар или някоя подобна за пневмококовия вирус,който причинява и менингит. Защото съм решила да се прибирам в БГ завинаги до края на годината,а пък от друга страна искам да сложа и тази ваксина на бебока. Това е от мен за сега.Лека нощ   Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия