За ПАП 3 *Б*

  • 271 128
  • 1 295
# 135
Абсолютно точно ее обяснила mmery.
Не разбирам как така са решили да се направи хистеротомията без конизация.....
Самата конизация е изрязване на конуса на маточната шийка и се изследва от патолог.Ако резултата е лош, имам в предвид засегнатия участък да е  повече от от половината на изрязания конус тогава се прави РЕконизация.Чак след всички тези изследвания се предприемат други действия и това се решава от комисия.
Така ми е обяснено от доцент Кърлов който е шеф на гинекологичното отделение в Раковата б-ца и лично ми е направил конизацията.Ходя само при него за цитонамазките и ги нося за изследване на доцент Милев пак там.
Дано всичко мине добре.
Виж целия пост
# 136
Много е важно да попадне човек на кадърен и човечен лекар ... Но щом така или иначе момичето вече е в операционна за хистеректомия, трябва близките и приятелите й да я окуражават в последващите стъпки на лечение, за да й укрепне имунната система. А както всички знаем това става с хубава храна и спокойствие. Пожелавам й бързо да се възстанови, за да може да си отгледа детето и да се радва на живота.
Иначе и аз като Емоли имам вяра само на лекарите и патолозите в Раковата, само че ходя при друг доктор. Там действително знаят какво вършат, имат тактика и стратегия за борба с това заболяване и всички  са в час с най-съвременните  световна /протоколите са предимно американски/ методи за лечение на такива заболявания.  Пиша това, за да окуража тези от вас, които се стряскат от името на болницата и поради това за съжаление не попадат винаги на подходящото място. 
Виж целия пост
# 137
Много, много благодаря за точната информация! Ще кажа сега на таткото, ако вече не е къснол Дано не са й махнали всичко. Да си призная поуспокоихте ме. Голяма съм паника и поради тази причина на 5-6 месеца ходя на лекар и правя цитонамазки и микробиология. Дори днес минах през лекарката. Каза, че всичко е о.к. Каза само, че имам леко зачервяване на шийката, най-вероятно от приема на жанин. Иначе съм втора група от цитонамазката. Страшно много ви благодаря! Дано не се случват такива неща на никой   bouquet
Виж целия пост
# 138
Момичета, препоръчайте ми лекар за профилактичен преглед за цитонамазка и т.н. , през Здражна каса ако може, преди 2 год бях с "3 д", и вируса, след обгаряне резултатът беше ПАП 2 , след 6 мез забременях ....в 8-мият мес. беше пак 2-ра група, и след това покрай грижите за малкият и савсем забравих за това, но сега като чета пак всичко ми мина пред очите и се притесних !
Успех на всички!
Виж целия пост
# 139
Бубабо, като прочетох историята направо изтръпнах и съм много учудена, че направо се е тръгнало на такава сериозна операция. И въобще не казваш нищо за конизация, което направо ме хвърля в оркестъра. Сигурно си прочела, че с 3д далеч не си винаги за подобна операция. Тук има и други момичета с подобна цито и с направени конизации и после всичко е ок.
Не знам дали ще те успокоя, но помисли си и от друга страна - да, махат един вид органите, които ни правят жени, но помисли си - може и да е за добро, да се изчисти и после да няма никакви главоболия, ако лекарите са сметнали,ч е положението е по-зле от 3д. Но това не спира да ме очудва.  Дано ме разбереш правилно.
Стискам палци за успешно възстановяване. И много сили!!!!!!!
Виж целия пост
# 140
Бубабо, веднъж писа, че утре й е операцията, а после виждам, че говориш за днес. Ако има още време, направо да тръгват за София и онкологията тук. Как по  време на бременността не са й открили най-малкото промени на шийката?
Виж целия пост
# 141
Момичета, не мога да повярвам как е възможно да има толкова различния сред тия доктори, относно методите на лечение на проблемите предизвикани от ЧПВ. Някои препоръчват да се върви постепенно през мазане с разни лекарства, биопсия, горене на раничка с лазер или ток, конизация и т.н. Други доктори, обаче изцяло отричат по-леките форми на лечение и защитават директното третиране на проблема със строги мерки - решения. Оказва се, че в майчин дом горенето с лазер е най-леката форма на лечение на подобен проблем.
Слава богу, оказа се, че моята раничка, третирана със Солкожил е изчезнала и на колпоскопския апарат не се вижда нищо тревожно. Взеха ми и контролна цитонамазка, която ще е готова само до вторник срещу 7лв,  (а не за 3 седмици, колкото отнемаше на предишния ми гинеколог за 6лв), при това ще я разчита едно от светилата в бранша. Стискайте палци!
Дано всичко е наред, че синът ми, който е на 3 и 9 месеца е доста нетърпелив и си е поръчал сестричка.
Виж целия пост
# 142
Момичета, не мога да повярвам как е възможно да има толкова различния сред тия доктори, относно методите на лечение на проблемите предизвикани от ЧПВ......
Шоши, мен и друго ме притеснява - вече не знам в коя тема беше, но една жена каза, че е носила материал на две различни места и е получила два много различни резултата. Не се споменаваше дали материалът е бил един и същ, но ми стана притеснено  Sad
Значи не само от лекарите зависим, а и от лабораториите  Sad ... дано не е така!!!
Виж целия пост
# 143
Tedi_b, със сигурност колкото ръце пипнат, толкова по-сложно става.
 Със сигурност има значение дали пробата е взета от едно изсъщо място или зоните са различни. А както разбрах има значение дали ти е взета с четчица или с обикновен тампон с памук!! И ако и докторите освен мамите го знят това, защо не го спазват?!?!?! Май ситуацията те превръща сам са сис си доктор, иначе.. лоша работа
Виж целия пост
# 144
Естествено, че има значение, дори решаващо кой патолог гледа резултатите.  Нали върху неговото заключение докторът предприема терапията.
И поради много некадърни патоанатоми, колко момичета са хистеректомирани без причина... И на всичкото отгоре трябва да са благодарни на некомпетентния екип, че им е спасил живота, защото след това естествено резултатите се оказват добри ...
Аз лично се доверявам единствено на патолозите в ОНКОЛОГИЯТА, защото там работят с качествени химикали, а пък и очите им са се нагледали на какви ли не "раци" ...
Така или иначе при съмнителен резултат, мола ви искайте поне втора експертиза на абсолютно различно място ...
Виж целия пост
# 145
Лоша работа  Sad
Виж целия пост
# 146
Мен ме увериха, че в Майчин дом са най-добрите специалисти по всичко. Там била и най-опитната доцентка по разчитане на цитонамазки доцент Макавеева, която 50 години това прави и е виждала какво ли не. Дано е така, защото сега съм в ръцете и  Rolling Eyes  
Иначе  онколозите са си онколози и тям не би трябвало да става въпрос за грешки, но сапо по принцип, за жалост
Виж целия пост
# 147
Много разводних темата, но и моят лекар каза в Майчин дом да си дам пробата.
Да не ни се налага пак!!!
Виж целия пост
# 148
Същата тази Макавеева на мен ми беше прочела преди година резултати с направление за хистеректомия.
След това направих проби в Онкологията, които говореха за тежък възпалителен процес с препоръка за консерватилно лечение /считай хапчета и глобули/. Когато коментирах с нея втория резултат тя ми отговори /иначе е много мила/, че ако съм й била дъщеря би ме посъветвала за незабавна операция... иначе може да развия инвазивен карцином.
Добре че не се поддадох на паника и ето че една година след това съм с цитонамазка І-ва група /последните резултати, които си взех бяха тия дни/ след компетентно лечение.
Виж целия пост
# 149
Оффффф....!
В потвърждение по темата за един случай -  различни лекари, лечения, диагнози, лечения.
Къде е истината??
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия