За ПАП 3 *Б*

  • 271 096
  • 1 295
# 570
Остава вариант за изкуствено осеменяване и секс с презерватив за цял живот,иначе ЧПВ може постоянно да атакува шийката.Засега звучи много гадно,не знам акво да правя....

Той ли ти го каза това? На мен не с ми го казвали, питали са ме, говорили сме по този въпрос, но подобно неща не са ми казвали. Инфекцията при мъжете е по-лесно лечима, при жените просто се заглушава. Инсеминации и презервативи за цял живот не е реалистично.
Просто първо трябва да премахнеш тази висока група, както и съпругът ти да се лекува.
Ами той ми го каза.Не разбрах само дали мъжа ми непреъснато е вирусозаразител или само при определени условия.Тоест,ако успея да потисна вируса,той може ли пак да ми го активира ,като атакува клетките на шийката със спермата?Презерватива бил точно за това-да няма повече атаки.Вече съвсем се обърках.И защо сега трябва да си правя типизация на ЧПВ,щом имам индикации за зараза и партньорът ми е заразен също.Как би помогнало това,щом няма активно лечение на болестта?..Много въпроси,но просто ми се говори с вас...много ми е притеснено...
Виж целия пост
# 571
Зарежи я тая типизация, само ще се травмираш, ако е лош щам. Давай с лечението, типизациите са си изследвания за самите изследвания...
Виж целия пост
# 572
И аз и моят лекар смятаме, че типизирането за щамове на ЧПВ за момента е излишно. Това вече сме го писали и коментирали в по-предните страници, но не е излишно пак да се каже. Смятам, че лекарите, които ти настояват за това скъпо изследване имат някаква договорка с лабораторията.
Щом имаш установени клетъчни изменения дължащи се на ЧПВ, непременно трябва много редовно да си правиш профилактични цитонамазки. Те са отличен скрийнинг за предракови изменения. Изобщо областта около влиянието на ЧПВ е много неизяснена, а също и с тази профилактична ваксина. Аз много бих искала да ваксинирам дъщеря ми като и дойде времето, но се страхувам да не се появят вредни странични ефекти.
Виж целия пост
# 573
helooo
Виж целия пост
# 574
Здравейте, момичета.
След като прочетох постингите на ДесиХ2 съвсем се обърках. Ще се опитам да синтезирам моите познания и ще ви помоля да ме поправите, ако съм сгрешила някъде.

  • (Все още) няма терапевтична ваксина срещу ЧПВ.
  • От горното следва, че типизацията е безмислена що се отнася до лечение. Само ще си имаме още един лист с цифри в и без това дебелите папки.
  • Профилактичната ваксина се препоръчва само на млади момичета, които още не са започнали да водят полов живот и са изследвани за ЧПВ (трябва да нямат).
  • Безопасна ли е профилактичната ваксина? (Това е специално за alpha_beta. Ваксинирай момичето си и не се притеснявай, мила!)
    Ваксината срещу HPV тип 6, 11, 16 и 18 не съдържа вирусна ДНК, вирусоподобните частиците в нея не могат да инфектират клетки, да се възпроизвеждат (репродуцират) и да причиняват заболяване. Следователно ваксинацията не може да причини инфекция и заболяване!
    Както и при  всяка ваксина, при прилагането на ваксината срещу HPV тип 6, 11, 16 и 18 могат да се наблюдават, макар и рядко, някои нежелани странични реакции, като:
        * Болка, подуване и зачервяване на мястото на инжектиране.
        * Леко повишаване на температурата.
    Тези реакции на организма са преходни и отшумяват за кратко време. При евентуалната им поява, задължително се консултирайте с Вашия личен лекар.
  • Точност и надежност на резултатите от различни скрийнинг методи:
        * Колпоскопия - най-неточен метод. Само се виждат (не винаги) променените клетки. Не може да се правят по-конкретни заключения.
        * Цитонамазка - определя се ПАП-а. Изследват се самостоятелни клетки.
        * Биопсия - най-точния метод.
    Повече за разликите между цитонамазка и биопсия прочетете тук.
  • Няма лечение за мъжете. Те са само носители и нямат симптоми и не се разболяват от наличието на ЧПВ.
  • След конизация, ако тъканното изследване на ампутирания участък покаже, че няма по-тежко изменение, то тя се превръща в окончателна лечебна операция.



Имам и няколко въпроса. Тъй като начините на терапия в България са доста различни от тези в Германия (където живея аз), не ми е ясно какво са Изопринозин и Бетадин и защо се изписват? Какви са тези глобули и за какво трябва да послужат?



ДесиХ2, изкуствено осеменяване и секс с презерватив за цял живот ми се струват малко крайни изказвания. Подкрепям Suprema и alpha_beta да не правиш типизация.

Инфекцията при мъжете е по-лесно лечима, при жените просто се заглушава...
Просто първо трябва да премахнеш тази висока група, както и съпругът ти да се лекува.

Suprema, това много ме обърка.  newsm78  #Crazy
Как да се лекува съпругът й? - Нали няма лечение за мъжете? А и те няма какво да лекуват, защото нищо не им става. Според мен всякакви спекулации на тази тема опират до пари (които вие трябва да дадетена лекар, лаборатория, аптека и прочие...)
И как да се премахне високата група? - Имаш предвид криотерапия, лазер или горене с високочестотен ток или...?

Адски съм разколебана в знанията си и чакам с нетърпение вашите отговори, потвърждения на моите мнения и корекции.  Confused
Виж целия пост
# 575

за цял живот ми се струват малко крайни изказвания. Подкрепям Suprema и alpha_beta да не правиш типизация.

Инфекцията при мъжете е по-лесно лечима, при жените просто се заглушава...
Просто първо трябва да премахнеш тази висока група, както и съпругът ти да се лекува.

Suprema, това много ме обърка.  newsm78  #Crazy
Как да се лекува съпругът й? - Нали няма лечение за мъжете? А и те няма какво да лекуват, защото нищо не им става. Според мен всякакви спекулации на тази тема опират до пари (които вие трябва да дадетена лекар, лаборатория, аптека и прочие...)
И как да се премахне високата група? - Имаш предвид криотерапия, лазер или горене с високочестотен ток или...?


Здрасти, при мъжете тук изписват Изопринозин - силен имуностимулатор, на мъжете също иначе може да им се появят кондиломи, но просто те се справят по-добре с вируса поради липса на женските хормони, които вируса толкова обича. Моят приятел също мина курс с Изо, без да има вируса, просто профилактика. Ако при мъжа няма паралелно лечение, може само да си го прехвърлят.

За сваляне на групата - да, това имам предвид - да се види защо е по-висока и да се премахне причината. Дори с инфекция от ЧПВ, група 3А така да си стои не е добре.
Виж целия пост
# 576
 Grinning  Kакто винаги досега синтезираните познания поднесени ни от cubbit ме кефят максимално!
Да не е посмял някой да трие нечии постинг! Аз си ги искам всичките! Браво cubbit!

cubbit - Изопринозина са скъпи "бонбонки" (мощен имуностимулатор), създадени от фармацефтичната промишленост с цел забогатяване - това е мое мнение. Не помага при ЧПВ за голямо мое съжаление, но поне от грип предпазва.
Виж целия пост
# 577
cubbit  ми тя все някъде я има тази терепевтичната ваксина, но нали още една година ще продължат да наблюдават пациенти, на които я прилагат преди да я пуснат на пазара. В лабораториите на фирма Transgene - Франция е разработена. При нас в България по БТВ-то, официално учените от БАН го съобщиха - до края на годината ... ще има ваксина, която да лекува рака на шийката на матката. Някой наема ли се да им пише един имейл, да ги попитаме дали това е вярно?
Виж целия пост
# 578
Инфекцията при мъжете е по-лесно лечима, при жените просто се заглушава...
Просто първо трябва да премахнеш тази висока група, както и съпругът ти да се лекува.
Suprema, това много ме обърка.  newsm78  #Crazy
Как да се лекува съпругът й? - Нали няма лечение за мъжете? А и те няма какво да лекуват, защото нищо не им става. Според мен всякакви спекулации на тази тема опират до пари (които вие трябва да дадетена лекар, лаборатория, аптека и прочие...)

Здрасти, при мъжете тук изписват Изопринозин - силен имуностимулатор, на мъжете също иначе може да им се появят кондиломи, но просто те се справят по-добре с вируса поради липса на женските хормони, които вируса толкова обича. Моят приятел също мина курс с Изо, без да има вируса, просто профилактика. Ако при мъжа няма паралелно лечение, може само да си го прехвърлят.

Първо искам да предупредя Suprema, че не се заяждам. Не тълкувай думите ми по долу като повод за флейм.
Учудвам се на лекарите и оставам с неразбиране за някои от нещата, които назначават като лечение.

Доколкото разбирам, Изопринозин се изписва не за лечение [дефиницията за "лечение" гласи (цитирам по памет):
Лечението е оздравителен процес, в края на който първоначално диагностицирани симптоми на дадено заболяване са сведени до минимум или напълно изчезнали.
], а като плацебо - пия някакви хапчета, следователно ще се излекувам (в случая: ще ми се махне ЧПВ).
Търсих доста из интернет и никъде не се споменава дори, че Изопринозин влияе терапевтично в такава ситуация. Всички възможни ефекти са резултат от нагласата на съответния човек.
Със същия успех мъжът може да пие мултивитамини (принципно съм против витамините, ако няма медицинска индикация за приемането им), да се храни по някакви правила, да спре да пуши и да пие алкохол - всичко това също ще доведе до укрепване на имунната му система, но няма да е гаранция, че ще го предпази от заразяване с ЧПВ.

Иначе казано: ако мъжът ми има ЧПВ, каквото и да пие, ако правим секс без презерватив, има много голяма вероятност да ми прехвърли отново вируса.
Дали това ще се случи и какви ще са евентуалните последствия за мен е друга тема.

Имам чувството, че задълбавам ненужно в темата, но начина на работа на лекарите в България е не само по-различен, ами направо противоположния на този тук. Изписват скъпи медикаменти на поразия и се съмнявам, че някой от тях е седнал да прочете поне една нова студия по този въпрос.
Това си е направо легална корупция.
Спирам, защото започнах да се ядосвам.
Виж целия пост
# 579
Танина, има я, да! И е във третата, последна фаза на изследване. Тази фаза трае около година в най-добрия случай (това го знам от личен професионален опит).
Затова и в по-предния си постинг написах: "(Все още) няма терапевтична ваксина срещу ЧПВ.", имайки предвид, че я няма на пазара за простосмъртните.

А ти предлагаш да пишем до БАН или на Transgene? Не разбрах точно.  Blush
Аз писах на Transgene преди известно време, но досега не съм получила отговор.
Виж целия пост
# 580
Здравейте.
Съгласна съм с cubbit
Скоро писах по въпроса за имуностимулаторите и мнението на точните лекари за тях.Оказва се, че това си е начин производителите да си продават стоката.И от грип едва ли могат да предпазят.
За мъжа като вирусоносител: Той не може да се разболее от рак на маточната шийка просто защото няма такава НО е приносител и това при него не се лекува защото не е болен.
Колкото и да не е приятно наистина презерватива е най-сигурното средство за предпазване и защита.Ние се предпазваме с мъжа ми така.И така ще е ЦЯЛ ЖИВОТ.Не се оплаквам, важното е, че съм жива!
Свиква се Simple Smile
Аз нямам ЧПВ и се надявам да се предпазя до колкото ми е по силите.
Следя темата с интерес.
Виж целия пост
# 581
Колкото и да не е приятно наистина презерватива е най-сигурното средство за предпазване и защита.Ние се предпазваме с мъжа ми така.И така ще е ЦЯЛ ЖИВОТ.
Аз нямам ЧПВ и се надявам да се предпазя до колкото ми е по силите.
А как забременя?Или по това време не сте знаели за заразата на мъжа ти с ЧПВ?При мен има наличие на следи от вируса в цитонамазката-тоест ако го имам да се пазим ли или не ???newsm78 Сега нямам видима ранича,защото я горихме,мога ли да забременея с група 3А?Или най-добре биопсия и поне да е ясно за какво става въпрос,макар че моя гинеолог смята,че няма нужда.
Виж целия пост
# 582
Колкото и да не е приятно наистина презерватива е най-сигурното средство за предпазване и защита.Ние се предпазваме с мъжа ми така.И така ще е ЦЯЛ ЖИВОТ.
Аз нямам ЧПВ и се надявам да се предпазя до колкото ми е по силите.
А как забременя?Или по това време не сте знаели за заразата на мъжа ти с ЧПВ?При мен има наличие на следи от вируса в цитонамазката-тоест ако го имам да се пазим ли или не ???newsm78 Сега нямам видима ранича,защото я горихме,мога ли да забременея с група 3А?Или най-добре биопсия и поне да е ясно за какво става въпрос,макар че моя гинеолог смята,че няма нужда.



Mоята бременност беше МНОГО планирана.Купихме тестове за овулация и работихме точно когато си му беше времето за бебеправене.Това са единствените 4 дни в които сме го правили без презерватив.Явно съм забравила да спомена, че мъжа ми няма ЧПВ.Когато ми излезна хистологията от конизацията, д-т Милев който е изследвал материала ми каза, че ако искам да не се върна в изходно състояние задължително презерватив и ми препоръча да обмислим една евентуална бременност, защото бременноста ще повлияе много благотворно на целия ми организъм.
За заболяванията на нашите си женски органи играе голяма роля това, че не се използват по предназначение.В смисъл:Родила съм 2 деца но когато съм била много млада и тъй като вече не ги използвам за това, организма ги смята за ненужни и започва да ги атакува с болести.
При мен се оказа, че това е вярно.По време на бременноста с Вики бях с ПАП 1, а сега съм с ПАП 2.Ако не беше навиването от страна на д-т Милев и д-т Кърлов НИКОГА на тези години нямаше да ртъгна да раждам 3-то дете.
Не съжалявам дори и за секунда, че се реших на това.
Забременях септември а юни същата година имях цито ПАП 2 към ПАП 3 А.Лекувах проблема и когато я свалих на ПАП 2 тогава започнах бебеправенето.
Виж целия пост
# 583
Ох,мами пак съм аз,сигурно сте го коментирали,но дали някоя може да ми каже,нормално ли е след конизация МЦ да дойде по-рано, на 05.03 ми беше последната, на 14.03 конизацията,след това имах слабо кървене 4-5 дена и почти беше изчезнало и от снощти ярко,но все още слабо кървене,много ме е страх, а докато излезнат резултатите ще превъртя!
Виж целия пост
# 584
при мене беше по същия начин
когато мислех че е свършло кървенето след конизация,дойде по ярка кръв,но казаха че организма ще се върне чак след три месеца ,до тогава ще има разни аномалии и до три месеца раната от операцията ще заздравее
не вдигай абсолютно нищо тежко другото което ми каза лекарката когато се получи при мен е да пия много течности и да взема витамин  "с" и да лежа два часа това беше при мен дано другите да напишат нещо защото при всеки е различно
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия