За ПАП 3 *Б*

  • 271 096
  • 1 295
# 525
Здравейте и от мен, аз писах отдавна за моето положение, но накратко
пак. Имах ПАП 3д до преди няколко месеца, които се потвърди 3-4 пъти,
не искаха да ми правят биопсия (тук в Германия вече не се правело,
питах няколко лекари), през ноември претърпях конизация с ток, казаха ми че
са изрязали много малка част, не беше открит карцином, но наличие на
силно изменени клетки. Три месеца след горенето цитонамазката ми
е  втора група, не ми казаха точно коя , но се опсявам че видях 2
група-3-4, което май е края навтора група и отново ме е стах. Пих след
операцията и имуностимулатори- Ехинацея (билкови, тук не изписват силни
имуностимулатори) и на своя глава една опаковка Изопринозин, който май
не свърши много работа, точно тогава се разболях. Сега март месец
започнах и ваксината срещу ХПВ , аз имам щам 16, но се надявам поне да
ме предпази от другите 3 щама, а и някъде бях чела че е възможно да има някакъв
ефект дори и при наличието на вируса, но много не ми се вярва. Нямах някакви
странични ефекти след първото инжектирване. Дано да излзе  и
терапевтичанта ваксина скоро, но сега се страхувам дали мога да се
ваксинирам и с нея , при положение че сега имам превантивната.Четох
също, че след конизация е вероятно и да сепремахне вируса, но не знам
доколко това е възможно, някои ако има информация, да каже. Сега вземам
и витамини постоянно, Q10, витамин Е, каротин, за тези четох че са били в по-малки количества, при наличието на такива дисплазии. Сега ще правя и акyпунктура за
засилване на имунната система. Но в същото време много ме е страх от
повторна конизация, защото следващите години планувам да имам дете,
вече ще стана на 27. Надявам се да ми се размине, както и на вас
момичета, ще стискам палци на всички. Това е накратко, ако има нещо ново,
въпреки че нямам много време, ви обещавам да пиша.




















Виж целия пост
# 526
Zdraveite i ot mene,
za  sujalenie i na men mi se sluchi da imam HPV virusa na shiikata na matkata,i da vi kaja chestno strashno mnogo sam se stresnala.
 Vupreki uspoeniata na moita lekarka D-r Ilieva ot bolnica Vita, vse oshte se pritesniavam.

Pri men Hpv-to se otkri ot nalichieto na kondilomi pri men i moia priatel,no neznam poradi kakva prichina kondilomite ot vreme na vreme mi se poiaviavat ot vunshnata strana.  Vzimam imunostimulatori pia isoprinozin poemam super mnogo vitamini.................prosto neznam.Dali imunnata mi sistema e tolkova slaba che da ne moje da se prebori s tezi kondilomi.

Shte se radvam da spodelite mnenieto si:)
Виж целия пост
# 527
Какво имаш предвид под външната страна? Има вътрешни кондиломи, има и такива по външните полови органи.
Имунитетът, както знаеш вече, е много важен и е възможно дълго да се бориш с гадините. Има момичета, при които лечението е по-продължително. При мен се махнаха с едно мазане.

Това е вирус, който си остава в тялото и само от имунната система зависи дали няма да се развие. И нали знаеш - по време на мечението без секс, леченеито е симултанно и при двамата, защото иначе само си го прехвърляте.

На самата шийка има ли поражения?

Въобще не се бави, а действай и упорито!!
Успех!!!!!!!! И стискам палци!
Виж целия пост
# 528
, но се опсявам че видях 2
група-3-4, което май е края навтора група и отново ме е стах.


Не ти ли дадоха изследванията? Терапевтичната не я чакай скоро.
Виж целия пост
# 529
Da znam che po vreme na lechenieto ne triabva da se pravi sex, no lekarkata mi kaza che moje s prezervativ. Da ti kaja chestno ne znam ve4e kakvo se sluchva s men.Praviha mi i biopsia i lekarkata kaza che ne e dobra, kaza che ima niakavi nachalni obrazovania na ranichka na shiikata koeto ne mi stana mnogo iasno kakvo oznachava. Dali puk ranichka na shiikata ne znachi che e nachalen stadii na zaformil se rak?

Vse oshte ne da mi pravili elektrokoagulacia nadiavam se da s tane drugata sedmica.
Виж целия пост
# 530
Супрема, нищо не ти дават тук, изледванията от лабораторията
пристигат директно в кабинета на лекаря, аз бях при него и го питах,
каза, че е наред, дори не ти казва коя група си, освен ако не го
попиташ, просто тук всички гинеколози са ужасни, никаква информация
не ти дават, най-вероятно защото си мислят, че нищо не разбираш,
както повечето немци вцъшност,  дори ми се скара че гледам в
картона ми, нямам думи просто.  SadПоследния път го разпитвах доста и ме
попита, защо съм питала толкова, та се наложи да обяснявам че се
занимавам с биохимия и чета статии. Embarassed Намерих и по-учтиви доктори, но
стоя при този, защото работи с добри хистолози, винаги  изследванията се оказват вярни. Следващия път ще разпитам по подробно и ще искам пак изследване за вируса. Надявам се при теб всичо да е наред? Wink



Виж целия пост
# 531
Питай си ги, пък те да гледат на криво, в крайна сметка това е нашено здраве!! През колко време ти казаха да ходиш на контролен? Може просто да ги правиш по-често и така да си по-спокойна. Не се притеснявай, ако беше нещо притеснително, щеше да предприеме нещо. Но все пак си ходи по-често на контролен. Аз ходя на 3м, въпреки че ми казват на 6.
При мен нещата уж са добре, стискам палци за април, когато съм на цито. Мерси, че се сещаш.
Успех и горе главата!!!
Виж целия пост
# 532
Привет момичета мили!

Имам хубава и не много лоша новина!
Първото ми цито след конизацията е ПАП 1-ва група! Не мога да повярвам но е така!  #Crazy

Обаче болките които имах преди последната ми менстр. си имат причина - възпалена ми е лява тръба и яйчник и ще пия Азатрил и ще слагам Полижинакс.

Ох, малко ми поолекна, как се бях побъркала от това цито.... някои ме разбират!
Желая Ви здраве и хубави резултати!
emoli Hug   bouquet

Виж целия пост
# 533
Браво бе, сладурка Hug Grinning
Тръбата лесно ще я оправиш, споко Heart Eyes

Аз малко така неподготвено ще питам, ама...бях сега на проф. преглед - всъщност, отидох с оплакване, но както и да е, не ми взеха цитонамазка, пуснаха ми микробиология. Имам обикновенни гъбички всъщност и ще ги лекувам с Ломексин 2-3 месеца подред. Въпросът ми е: да изчакам ли да приключа с лечението и после да ходя за цито или може и сега...?
Виж целия пост
# 534
Стеф, сега резултатът от цитото може да се повлияе, по-добре изчакай. Поне при мен така ги взимат - когато вече е свършило каквото и да е лечение.

Браво на алфа_бета!! Бързо оправяне и с тръбата и край на терзанията! Това последното е пожелание за всички!
Виж целия пост
# 535
Ами първата 1 година през 3 месеца, после май на 6. Suprema, pазбира се, че се сещам, ти беше тази която ме успокои в началото на лични с едни дълги постинги, няма да го забравя, така бях стресната, не че сега не съм де.  Стискам ти палци за април, на мен следващата ми е през май, дано всичко е наред, че вече ще се побъркам, само такива материали и статии чета, не мога да работя понякога.  Praynig
Виж целия пост
# 536
Мерси много, Супрема Blush
Миналата година, когато ми взеха цито, имах и гъби - резултатът беше ПАП2, с раничка, която горихме.
Затова не знаех дали тази година трябва да се натискам да ми я вземат сега, или да изчакам... Simple Smile
Виж целия пост
# 537
момичета ще ви пиша другата седмица-тази я отдадох на почивка
никъде няма да хода просто ще си почина
а колкото до приказката че:имунната система се е сгрухала-не вярвам,тези три месеца  дъщеря ми премина през всики видове грипове вируси и мъжът ми също----а аз не,
защо? ако е отслабнала до толкова колкото ми внушават ,защо не вдигнах поне температура,хрема,кашлица
нищо ама абсолютно нищо
но за това което ще направя ,ще разберете другата седмица
сега идва петък след това почивни дни и мисля да си отпочина от всичко
на всички желая здраве,и повече усмивки-всичко се преодолява особено с толкова много приятели
благодаря на всички ви
целувки
Виж целия пост
# 538
Гледам във форума,доста се пише за д-р Кърлов от онкологията.Може ли някой да посочи координати за връзка с него?Дали има кабинет извън онкото,че там трудно се стига до него.Ако не искате да го публикувате във форума,моля изпратете го на tssb@abv.bg  !!!
Виж целия пост
# 539
Шефа на Ганчева е д-т Кърлов.Частния му кабинет е на ул."Милин камък"56.Това е блокче, кабинета му се намира в 1-я вход на 1-я етаж вратата в ляво.Приема само в четвъртък от 13:00 до 17:00 часа. Прегледа при него е само 20 лева.......нищо в сравнение с човешки живот.
Телефона му е:0887 782660

Емоли вече ги посочи Simple Smile
При мен всичко е наред и след последния преглед. Стискам ви палци и ще продължавам да ви чета. Знам, че сте силни и ще се преборите с трудностите. Успех и никога не губете надежда   bouquet   bouquet    bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия