Участвали ли сте в лотарията за Зелена карта

  • 20 558
  • 244
# 135
Ти сигурна ли си, че говорим на един и същи език? Нещо не се разбираме.

Естествено, че Индия не е включена в дайвърсити лотарията, точно затова дадох пример с нея.
Дано е полезен сайта за другите, на мен ми е до болка познат.
Това, че зелената карта не ти дава право на гражданство ме уби, нямам повече въпроси. Може би туристическите визи дават, знам ли. (Естествено, че не ти я снася наготово, но ти позволява да задвижиш нещата след определен, обикновено петдесетиседем месечен период. Три месеца гратис, не се хващай за думата, моля те).
Виж целия пост
# 136
http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.eb1d4c2a3e5b9ac8 … 0000045f3d6a1RCRD

Я вземи да прочетеш наистина

Постоянно пребиваващ е разлиочно от гражданство. За да получиш гражданство трябва да си бил  минимум 5 години
 с перманент ресиден ( съгласно N-400 Aplication for Naturalization). Мисля с това да приключа спора.

Извинявам се за разводняването на темата.
Виж целия пост
# 137
Моля или да ми посочиш къде твърдя, че постоянно пребиваващ е равносилно на гражданин, или да спреш да си пишеш свободните разсъждения по думите ми. Зелена карта - пърмънънт резидънт - процедура по придобиване на гражданство (или подновяване на ЗК). Пет години са точно 60 месеца, но тъй като документите могат да се задвижат 90 дни преди изтичане на срока, изрично казах, че са 57 по-горе. Да не говорим, че при подходящо попълнени форми, половината от това време (до 182 дни годишно) могат дори да не се прекарат в САЩ. Нещо неясно остана ли?
Виж целия пост
# 138
Това, че зелената карта не ти дава право на гражданство ме уби, - това са твоите думи
Зелената карта ти дава право да кандидатстваш за граждансто.(процедура по придобиване на гражданство (или подновяване на ЗК)- так твои думи. , но не ти дава гражданството. Ще пропусна другите изисквания- това не са вече мои разсъждения.

Меджу другото индийките пак са от теб.Първо - ако вече имаш ЗК чрез компанията и си придобил гражданство междувременно.. никой и с топ не може да те помръдне; второ - индийките раждат на поразия.. Тъй като темата е за ЗК и ти ги цитираш с първо и второ, нормално е да си помисли човек , че и тшх включваш в процедурата.

Мисля че спора е безмислен
Виж целия пост
# 139
Мисля, че спорът е безсмислен

И аз така мисля.  Очевидно няма да се получи диалог.
Лека вечер и много зелени карти за всички, които ги искат!  Hug
Виж целия пост
# 140
Мацки, аз само да попитам някой вече има ли познати дето да са ги изтеглели сега /за заминаване 2009 г./ ?  newsm78
Виж целия пост
# 141
Прочетох темата много внимателно.
Доста се е изписало и то най-много за някакви подробности.

Ще помоля хората, които вече са там или които имат представа да ми помогнат с тези въпроси
Кога се активира сайта за следващото теглене на ЗК?

Как избрахте града в който отидохте? питам, защото по-горе баше написано че от щат до щат има огромна разлика...

На каква средна работна заплата може да се надява човек със средно образование в началото?

Особено последния въпрос е доста глупав, но не питам за себе си, а от името на човек, който не е регистриран.
Благодаря предварително ако на някой му се занимава да отговори  Peace



Виж целия пост
# 142
Мацки, аз само да попитам някой вече има ли познати дето да са ги изтеглели сега /за заминаване 2009 г./ ?  newsm78

Преди седмица получих писмото, попълнихме го и им го върнахме.
Виж целия пост
# 143
Не съм писала, че си казала това. Само уточних , защото хората си мислят че веднъж влязъл в САЩ и вече се надпреварват да ти предлагат работа.
Получаването на работна виза не ти дава никакви предимства за зелената карта, това са съвсем различни процедури, които нямат връзка една с друга. Много по лесен вариант е ако си канадски гражданин и образованието ти е включено в един списък към НАФТА споразумението. Но тогава пак си с работна виза и те разиграват като маймуна. Честно казано много много нашето образование не ги интересува, държат си на такова получено в Северна Америка.

Които не е търсил работа и не се е сблъсквал с изискването за тукашен опит (от къде да го имаш е интересния въпрос) не знае какво го очаква.
Болднатото категорично не е вярно!
Има си процедура, всички служители на големи компании, пристигнали с работни визи, получават ЗК по ускорена процедура (без лотариен принцип, далеч преди да покрият стандартните срокове за получаването и). Интересно как става това-не е незаконно,  значи е възможно.  Wink

Често евалюейтнътите (приравнените) дипломи се признават. Понякога дори стигат за намиране на що-годе прилична работа (специализациите и надграждането са тема на друг разговор).


Ева не си права. Процедурата за изкарване на зелена карта чрез фирма е много бавна, тромава и скъпа (адвокатски услуги). Няма такова нещо като си с раб. виза автоматично да вземаш зелена карта. След 6 години с работна виза трябва да напуснеш щатите за 1 година и след това може да се върнеш пак с работна виза ако имаш съответните документи.
Не всеки може да вземе работна виза, инженери и компютърни специалисти нямат проблем, но един завършил примерно политология няма как да вземе такава.
Съпругът на този с работната виза няма право на работа, но ако образованието и специалността му позволяват може да си намери фирма, която да му изкара собствена работна виза.

В заключение ще кажа, че по-лесен и евтин начин за зелена карта от лотарията НЯМА!

Виж целия пост
# 144
Цитат
Процедурата за изкарване на зелена карта чрез фирма е много бавна, тромава и скъпа (адвокатски услуги). Няма такова нещо като си с раб. виза автоматично да вземаш зелена карта. След 6 години с работна виза трябва да напуснеш щатите за 1 година и след това може да се върнеш пак с работна виза ако имаш съответните документи.
Не всеки може да вземе работна виза, инженери и компютърни специалисти нямат проблем, но един завършил примерно политология няма как да вземе такава.
Съпругът на този с работната виза няма право на работа, но ако образованието и специалността му позволяват може да си намери фирма, която да му изкара собствена работна виза.


С доста неща не съм съгласна (като това, че политолог с Пи Ейч Ди например се реализира доста успешно с подходяща работна виза, и че квалифицираните фирми изобщо не чакат толкова години, а отдавна са задвижили нещата за ЗК), но болднатото е най-невярно. ГАРАНТИРАМ, че има такова нещо, и то за по-малко от ДВЕ години, но всичко зависи от компанията.  Wink  Опит с роднини и близки приятели имам-  вярно, че фирмата е по-специална, но фактите са си факти. Повече инфо - на ЛС.

Ще помоля хората, които вече са там или които имат представа да ми помогнат с тези въпроси
Кога се активира сайта за следващото теглене на ЗК? Активацията е есента (обикновено от октомври до декември, трябва пак да проверя)
Как избрахте града в който отидохте? питам, защото по-горе баше написано че от щат до щат има огромна разлика... - Гарантите са адски важни за избора, но в нашият случай М$ има само в един щат, та изборът бе наготово. Вземете под внимание климата на щата, цените на недвижимото имущество, крайм рейт-а, средната РЗ за областта  и т.н.
На каква средна работна заплата може да се надява човек със средно образование в началото? - Зависи от щата, от нивото на владеене на езика, от това какво точно ще работи и дали ще учи допълнително. Не очаквайте 100К, но не се давайте и за $5/час. Особено последния въпрос е доста глупав, но не питам за себе си, а от името на човек, който не е регистриран.
Благодаря предварително ако на някой му се занимава да отговори  Peace

Във форумите на ол бг има подфорум зелена карта - там има доста инфо.  Wink

Виж целия пост
# 145
Виж сега тя една фирма ако иска и веднага може да задвижи нещата, но какво от това продължителността на процедурата си зависи от други институции, преди 10 години скоростта е била една сега друга. Освен това адвокатските разходи (които не са малки)за кого са? Някоя супер мега фирма може и да иска да даде парите, но повечето не. Възникват проблеми и ако искаш да си смениш работата а си в процедурата...по-добър вариант от това да ти излезе картата от лотарията просто няма и не се опитвай изобщо да ме убеждаваш.
Има процедура за ЗК за особено ценни научни кадри, може и да става по-бързо, аз лично незнам, ти знаеш ли със сигурност?

А това болднатото си е вярно на 100%, защото ти самата казваш че има процедура и тя не е лека.
Виж целия пост
# 146
Говоря за Майкрософт.

Повече няма да се намесвам, явно нещата тук са доооста по-различни.
Виж целия пост
# 147
 Мога да приема че подават веднага документите и евентуално поемат разноските, но дали dept. of labor ще им придвижат приоритетно документите примерно за 4-5 месеца вместо за 1-2 (недай боже повече)години, може пък да зависи от сектора? Дай ми конкретен пример, виждам че имаш такива познати.
Виж целия пост
# 148
Моля, ако има други въпроси, да ми пишете на лични, защото не ми е приятно да изнасям лична информация тук. Изтрих си поста.
И не разбирам защо така се получи, че вместо хората да се окуражат, че винаги има начин (и аз реших да споделя един малко по-нетрадиционен), се наложи да се обяснявам като шестокласничка в час по химия.

Късмет на всички отново!
Виж целия пост
# 149
За канадски граждани с работна виза процедурата в големи  фирми трае между 8-10 години. Но предварително трябва да си взел работата и фирмата решава дали да ти подаде документите за спонсориране. Не мисля, че коя да е фирма ще го направи за когото и да е в първите дни на постъпването им на работа, особенно Майкрософт, като знам какви са заплатите на инженерите там.

Опита е на съпруга ми, а не съм чула от този и онзи.Обикновенно в емигрантските общности се разказват едни истории, но реалността е съвсем различна.

И моля без квалификации
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия