За Гергьовден ЯНУАРСКОТО човече пюренца почва да опитва вече!

  • 15 054
  • 297
# 75
Не мисля, че съм рискувала като и дадох пюре в третия месец. Не бих я насилвала ако на нея не и харесва. Дори напротив, радвам се, че свиква с лъжичката, радвам се че свиква да я изчурквам и изаквам и въобще не се притеснявам , че прибързвам Grinning
Виж целия пост
# 76
И ние сме от НЕакащите така че спокойно.Аз като мине 5 дена на 6 давам сиропче Лактулоза и до 4 часа имаме резултат.С него не се свиква,така че,който се притеснява заради повечето дни да дава.По 5 мл.се дава. Peace
Виж целия пост
# 77
Благодаря на всички за съветите. Като ви чета, ще взема да почна и аз пюретата. Но може би готови ли? В какво се проявява евентуална алергия от овесената водичка? Не съм забелязала никаква реакция за сега. Батковците като бяха бебета си спомням, че слагах в киселото мляко овесена вода, за да не се запичат. И затова сега почнах пак с овесената вода. Пък и личната ни лекарка не се възпротиви като й казах. Но ще ви послушам и няма да давам повече, а ще опитам с пюретата.
Виж целия пост
# 78
Vania_84-а това сиропче хомеопатично ли е ,че не се привиква към него?Чудя се дали да не взема да купя и аз ,че вечно чакам и се надявам да се изака това човече ooooh!, толкова рядко сменям наакани памперси Cry
Виж целия пост
# 79
~Тониси~ и аз сменям много рядко наакани памперси.Сиропа съдържа различни захари,затова не се привиква-лактулоза  и др.Давам го по 5 мл.през 6-7 дни,ако не се изака сама.Разреждам го в малко водичка.Сиропа е 250мл. и е около 10 лв.По-добър от Дуфалака е Peace
Виж целия пост
# 80
Здравейте момичета, има ли бебче на което да го дразнят тези пухчета дето летят от тополите, при нас днес много хвърчат и ме е страх да я изведа, защото преди две седмици нещо прегракнахме и доктора каза че може да е алергия към тези пухчета.
Виж целия пост
# 81
Ние също имахме проблем с акането,когато спряхме капките за колики-Деян не акаше по 3-4 дни.Заведох го при един възрастен професор-педиатър,който също ми каза да давам овесена водичка(а бяхме още на 2мес и 1/2).Резултат имаше на следващия ден,след като давах водичката и проблеми не е имало от глутена.По принцип се оказа ,че капките за колки за омързеливили червата и когато ги спряхме,трябваше перисталтиката да започне да работи сама .Отне някъде около 1 мес и половина.Сега вече Део ака почти всеки ден
Виж целия пост
# 82
Мерси,чакам го днес,ако стане ...купувам тежката артилерия Crazy
Чета че си говорите за кг... Rolling Eyes,и аз какво се заковах на една цифра която не ми харесва ooooh!,трябва да взема мерки някакви,че лятото идва и се чудя какво ще обличам.Проблема е че като намаля храната, намаля и кърмата Sad
Виж целия пост
# 83
Може и аз да пробвам с тези капки. Наистина и ние спряхме капките за колики и сега акото е на рядко.
Виж целия пост
# 84
Здравейте и от мен Simple Smile

Бяхме на консултация и всичко е ОК  bowuu Притесненията ми за вратлето се оказаха напразни ..т.е. с масажи съм помогнала да са раздвижат мускулчетата и сега е добре.
Наддала е чудесно, пак не усети ваксината ... Доволна съм Simple Smile

Значи да кажа нещо - Педито ми е за късното захранване. Препоръча по-нататък да дам оризова каша или зеленчуково пюре. До тук добре, но ...
Каза че е чела много неща и все пак според личните и наблюдения като педиатър към края на третия месец е добре да са дава малко плодов сок  Rolling Eyes Децата, които не приемали сокчета, при изследването което се прави в 6-тия месец най-често имали анемия заради липсата на желязо. Та препоръча ми за изчакам със захранването, но да давам по млако сокчета.
Взех да се чудя малко  newsm78 

Какво мислите вие по този въпрос?
Виж целия пост
# 85
Привет!  Hug

И ние бяхме на консултация - 5650 г (+500 г) и 62 см (+2см). Дадоха ни направление за невролог заради главата. Ще ходим другата седмица. Освен това, има някаква костичка на опашната кост, която странно стърчи, повече от едната страна, но отказах рентген за сега  Sad Аман, значи, само да има какво да мисля  Cry

Нашата докторка ни споменава за сокчета още от втория месец, но не противоречи, че не давам, а сега се разбрахме, че започвам с ориз и картофи към края на 4 месец. Сокчета няма да давам до 8-9 месеца  Peace За анемията не знам дали е вярно, желязото не е приоритет на плодовите сокове. Peace Мисля, че вредите от тях са повече  Peace

Ханна, браво за вратлето на Миша! Hug

Виж целия пост
# 86
Ханна, не се притеснявай. Приемането на сокчетата няма нищо общо с анемията. Постъпи така както  смяташ, че е най-добре за твоето дете Simple Smile
Между другото да ви се оплача тази нощ беше ужасна.  ooooh! Енрико се събуди към 1 часа, след това след 1 мин се събуди и Енцо, незнам дали заради Енрико или защотото и него го мъчат зъбките, но във вкъщи стана страшно!!! цяла нощ аз и мама се опитвахме да ги преспим ама........... опитите ни останаха напразни.... Заспаха чак кам 5 часа... Сега сам като умрял лебед  Joy  мама също.
Маниците май са изморени защотото в момента спят и се УСМИХВАТ даже !  Thinking
Виж целия пост
# 87
Ханна, браво на вас за вратлето и зад  другите неща!
Аз вече купих пюренца - сини сливи, круша , ябълка и тиква - интерсното е, че всичките пише след 3 месец, само на тиквата след 4-ти странно newsm78Искаше ми се и дюля и грозде, но няма чисти пюрета, има смеси с мъхести, което не ми харесва.
Аз наситина нямам мнение за сокчетата, може да пробвам, стига да проумея каква е разликата между пюре и сокче от едн плод...но ние ще трябва да го ядем с лъжица, понеже ни е много трудно да приемаме каквото и да е от шише, използва го за играчка и ми се хили и нищо не гълта. Все пак ако реша да давам ще си приготвям сама.
За кашата и нашта педи каза след 5-ти месец.
За кг. - аз съм 70 о т вече 2 месеца и не мърдам, иначе от 92 до тук много лесно ги спаднах, даже не усетих кога, но сега съм в застой.
Мисля Мариянчо да навърши поне 6 месеца и да почна някоя по-сериозна диета, сега още не смея.
Но с кг. съм по-лесна, трябва повече упражнения при мен, че бедрата, дупето и ръцете ми са се поотпуснали, а лято идва.
Та да ви питам какви дрехи ще купувате за лятото, то за цветовете ясно, че жълто и зелено ще са на мода, но като видове. То с тия колички и пюрета не сме много за тоалети, за това си мисля да си взема 1-2 полички до коленето по-тънки и спортни и някои летни дънки, и блузки повечко и така да го изкарам.
Виж целия пост
# 88
здравейте - само се записвам, че сиянка ми е в ръцете и нещо протестира.
Само да ви благодаря за милите пожелания.
 Hug Hug Heart Eyes

много ми липсвахте. Hug

ханна колажа е страхотен.Още веднъж браво. Hug Simple Smile
Виж целия пост
# 89
Здравейте мацки и бебоци.
Кофти време,отново. Sad Сега пак сме вкъщи.
Аз за захранването казах,че ще захранвам най-рано от  средата да не кажа края на пети месец.
Желязото и плодовете нямат нищо общо.Сокчета ще дам накрая към 10-ти месец.Няма за къде да бързаме.
Зимна приказка дано всичко при Бети е ок. Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия