Името Андреа за момче или за момиче?

  • 15 228
  • 237
# 180
Името е супер и си ми звучи чисто женско.
Виж целия пост
# 181
Ние казваме нашата Андреа - Анди. В началото каката все забравяше как и казваме и и казваше Ани  Laughing
Виж целия пост
# 182
 Познавам и момиченце и момченце с такова име,на мен обаче ми звучи повече като женско. Confused
Виж целия пост
# 183
В България е много модно за момиченца, напоследък, но доколкото знам в Италия си е 100% мъжко име.  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 184
Дъщеря ми е Андреа.Ако беше момче,щеше да е Андрей.
Хубаво име,хубави деца са Андрейчетата  Grinning
Виж целия пост
# 185
Дъщеря ми е Андреа.Ако беше момче,щеше да е Андрей.
Хубаво име,хубави деца са Андрейчетата  Grinning
Женско, моята дъщеря също е Андреа и много се радвам, че избрахме това име, и както казва ЛилаС са не просто хубави деца, а най-хубавите  4470
Виж целия пост
# 186
Кръстих дъщеря си Андреа, но точно това беше и името на свекър ми. Така, че за мен е универсално и мъжко и женско име.

Трансформацията Андреа - Андрей, като и Никола - Николай май се дължи на руско влияние.

П.С. Започвам да мисля, че името е много разпространено. Също като Александра преди 2-3 години... При все това е хубаво име и не бих се замислила за друго.
Виж целия пост
# 187
за момиче
Виж целия пост
# 188
ето ни и нас бебка се казва Андреа и определено името много ми харесва ... произлиза наистина от мъжко име ...но в днешно време се води универсално и познавам само момичета с такова име
Виж целия пост
# 189
в Гърция е мъжко име,но всъщност пълното име е Андреас.Просто гърците премахват с-то на края  и така се получава Андреа,Захариа(с) и тем подобни гръцки мъжки имена.За България звучи като за момиче.
Виж целия пост
# 190
Андреа е за момИче, а Андреас за момче според моите разбирания.  Grinning
Виж целия пост
# 191
Много благодаря,за споделените мнения newsm51
Виж целия пост
# 192
Определено Андреа си е за момиче познавам точно две кукли около нас с това име ! Поздравление за избора страхотно е името !!!
Виж целия пост
# 193
Peace
Виж целия пост
# 194
за мен е име за момиче  Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия