Името Андреа за момче или за момиче?

  • 15 228
  • 237
# 45
Андреа, поне у нас е женско име, мъжкото е Андрей. И двете са много хубави.
Peace
Виж целия пост
# 46
За мен е женско име Peace
Виж целия пост
# 47
Не намерих подобна информация на български, но горе- долу става ясно
http://en.wikipedia.org/wiki/Andrea

в дясно ясно е систематизирано- пол: унисекс, значение- мъжествен, произход- гръцки
Като гледам известните имена надолу, ми се струва, че съвременната тенденция е да се използва повече при жените

Иначе името е хубаво, поетично ми звучи  Peace
Виж целия пост
# 48
Според мен е за момиче.
Виж целия пост
# 49
За мен е женско.

Но в "Пътят към София" има  мъж с това име - Андреа Будинов
Виж целия пост
# 50
Женско е Peace
 Познавам момиченце с такова име.
Виж целия пост
# 51
Дамско е  Wink поне такави асоциации си правя
Виж целия пост
# 52
Според мен името определено е мъжко, ако питате по- възрастните хора и те ще ви отговорят така, преди време имаше една тема, жената така си беше кръстила сина и й  беше омръзнало да обяснява , че името е мъжко, ако не се лъжа се бяха допитали даже и до БАН или Института за български език, не си спомням точно. При нас определено навлезе в последните години от чужбина, да не забравяме все пак култовия сериал " Андреа Селесте", по който въздишаха много бабки в началото на демокрацията Simple Smile А иначе всеки познава момиченце с това име, но това не означава,че името е за момиченце, друг е въпроса, че днес толкова са размити границите на всичко, че всеки къде от незнание, къде заради красотата на дадено име, кръщава децата си така както си иска, което всъщност е и негово право Peace
Виж целия пост
# 53
В България повече се среща като мъжко, в другите страни- като женско, но мисля, че може да се използва и за момче ,и за момиче.

 Peace
Виж целия пост
# 54
За мен е женско име.
Виж целия пост
# 55
И за мен е женско и много ми харесва
Виж целия пост
# 56
Познавам момченце с това име. Чувала съм го и като женско.
Виж целия пост
# 57


  Все едно питаш Алекс дали е мъжко, или женско. Simple Smile
Виж целия пост
# 58
Според мен е женско. Аз не съм срещала мъж с това име.
Виж целия пост
# 59
Според мен е женско и много ми харесва!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия