БЕБЕТА ЮНИ 38 ;)

  • 18 746
  • 290
# 135
...един тъп въпрос: Вие къде усещате беб4ето да хълца-горе или долу ниско
Аз моя бебешок го усещам от ляво    Shocked Демек, въпроса ти, хич не е тъп.
Виж целия пост
# 136
...един тъп въпрос: Вие къде усещате беб4ето да хълца-горе или долу ниско
Аз моя бебешок го усещам от ляво    Shocked Демек, въпроса ти, хич не е тъп.
И аз отляво по-скоро горе.
Ето малко история:
Според една от често срещащите се етимологически версии, името Цезар е свързано с хирургическата интервенция, приложена при неговото раждане, която е позната в медицината като “цезарово сечение”, но това е погрешна етимология, тъй като по онова време този вид медицинска техника е била прилагана само след смъртта на майката, за да се спаси детето, а добре известен е фактът, че той не е бил сирак, тъй като майка му е умряла през 58 г. пр. Хр. Според втората етимологична версия името му е свързано с латинската дума caesaries (“коса”) , тъй като според нея детето се е било родило с много коса. Третата етимологическа версия е свързана с пуническата дума, означаваща “слон”, при което е обосновавана тезата, че един от предците му бил убил слон по време на войните срещу Картаген.
Виж целия пост
# 137
Здравейте момичета  Hug

maia_a честит рожден ден! Да си здрава и много щастлива и в четвъртък горда мама на здраво и красиво бебче   bouquet

ЧРД и на съпругът на Бюти   bouquet

panterkata аз моето бебе го усещам ниско долу като хълца  Simple Smile

Лека вечер от мен  Hug
Виж целия пост
# 138
А възможно ли е да не хълца никога или аз не го усещам мойто? Само за един път се съмнявам, ама изобщо не съм сигурна, че е било хълцане.
Виж целия пост
# 139
Абе Офиоли, то не че е важно ама ей така ми светна в бременния мозък - нямаше ли някакви царски особи дето за да е сигурно че бебето ще оцелее раждането режели корема на майката? Изобщо незнам откъде го знам това, ама имам някакъв такъв спомен... newsm78...
Ами да ти кажа и на мен така ми се върти. Почти съм убедена, че ставаше дума за Цезарите в древния рим. Но нещо не намерих информация в гугъл... ще потърся пак, че ми стана интересно. Вероятно се е прилагало и в много други династии Simple Smile  Иначе наскоро даваха по history channel, че дължим развитието на обезболяващите средства по време на раждане на кралските дами... Понеже те са имали средствата и влиянието да поттикват медицината напред в тази посока. Но са били и първите "опитни мишки" т.е. нещо съвсем ново и неизвестно са го изпробвали на себе си директно при раждането.

мдаааа. Хайде лека нощ.
Олеле жегата е убийствена...  Tired

ПП: а, аз мойто бебе напоследък го усещам да "хълца" долу ниско в ляво. Първоначално си мислех, че съм си притиснала някой кръвоносен съд при седенето, точно такова е усещането, и е почти на самата гънка между бедрото и корема.
Виж целия пост
# 140
Пантерке, значи термина ми си е 29ти, изчисляван от първия ден на последната ми менструация. Линийката показваше една седмица назад от действителните ми, та затова я преместих. Значи според ЖК съм вече 35та седмица Simple Smile
Мойта беба доскоро хълцаше горе до пъпа, но сега от скоро я усещам ниско долу в ляво, затова си мисля, че се е обърнала, но ще разбера чак другата седмица. Thinking

Катенце, тия пъпчици са наистина гадни, но незнам дали бих отишла сега да се подложа на тази процедура. Naughty Имай предвид, че след това трябва да се мажат по два пъти на ден - сутрин и вечер, с различни кремове.. След като се роди бебето и започнеш да кърмиш ще бъде опасно за бебето да не погълне от този крем (ако имаш такива по гърдите, разбира се)... Аз от такава гледна точка не отивам сега, после незнам кога ще е подходящо да се извърши това горене, пък за заразяване на бебето честно казано незнам.. Абе, много гадна работа... ooooh!
Виж целия пост
# 141
А възможно ли е да не хълца никога или аз не го усещам мойто? Само за един път се съмнявам, ама изобщо не съм сигурна, че е било хълцане.

Marvele
, и аз моята бебка не съм я усещала да хълца. Май в последните седмици най-често хълцат, защото тогава упражняват белите си дробчета мъничетата.

Мен, днес ми беше майка ми за гости за малко. И ми донеси дрешките, които сме носили като бебета ние със сестра ми. Толкова мило ми стана да ги гледам тези плетени дрешки  Heart Eyes (тогава нали е нямало полар и подобни материи) - по-плътните ританки и жилетки са били плетени. Поне за вкъщи се събраха сума ти и дрешки за малката муцунка.

Приятна вечер, сладуранки  bouquet
Виж целия пост
# 142
Благодаря ви за отговорите моми4ета Simple Smile
Аз миналата седмица си усещах беб4о ниско долу като хълца и док ми каза 4е е надолу с глави4ката,а сега го усещам горе в дясно и затова си мисля 4е пак се е завъртял седалищно..........ще се побъркам ве4е .....  Cry
Виж целия пост
# 143
Цитат
Абе Офиоли, то не че е важно ама ей така ми светна в бременния мозък - нямаше ли някакви царски особи дето за да е сигурно че бебето ще оцелее раждането режели корема на майката? Изобщо незнам откъде го знам това, ама имам някакъв такъв спомен... newsm78...
Ами да ти кажа и на мен така ми се върти. Почти съм убедена, че ставаше дума за Цезарите в древния рим. Но нещо не намерих информация в гугъл... ще потърся пак, че ми стана интересно. Вероятно се е прилагало и в много други династии Smile  Иначе наскоро даваха по history channel, че дължим развитието на обезболяващите средства по време на раждане на кралските дами... Понеже те са имали средствата и влиянието да поттикват медицината напред в тази посока. Но са били и първите "опитни мишки" т.е. нещо съвсем ново и неизвестно са го изпробвали на себе си директно при раждането.

А пък аз имам някакъв спомен, че наименованието идва точно от раждането на Гай Юлий Цезар. И аз да се почеша newsm78 , защото не го знам точно как е ,ама от там идва...
Още като беше споменала Офиоли щях да пиша, ама бях забравила. То толкова много неща искам да напиша и даже като се излегна и чак тогава започвам да  се сещам Joy
Ох, май и аз ще полягвам, трябва и да се мажа . А и вече станах много досадна. Извинявайте. Утре по-малко ще пиша- повече ще чета Embarassed
Виж целия пост
# 144
Можете вече да ме отлъчите спокойно, с толкова включвания днес... ето тук историята на секциото на Ингилизки , от wikipedia  Peace за любознателните и скучаещите Wink
Виж целия пост
# 145
rallii, значи и аз да ходя ва дерматолог още от сега newsm78 Ще питам утре лекарката ми. Уф, че неприятно.
Я разкажи какво ти каза лекаря по-подробно, че ми е интересно и доста ме интересува- за жалост  Confused
И как ще го заразиш?
Не е ли само ако ги имаш генитално и раждаш нормално? Сега ме притесни..........

Много съжалявам, че съм те притеснила   bouquet
да си призная не съм разпитвала дерматоложката с подробности, а и тя като ме гледа една такава ошашкана не й се дава много инфо. Само каза, че трябва да ги премахнем преди да дойде бебето. Не ми е изписвала нищо за мазане, само веднъж седмично да ходя и да ми ги гори. Не съм търсила инфо в нета, за да не се стряскам, но си мисля, дано не е така, но... т.к. са вирусни, а са разположени на гърдичките ми (някои дори са на ореола), а може да си представиш как суче бебето - главичката му е почти "залепена"... ОФФФФФФФ Но доки ми каза да не се притеснявам и, че ще се справим с проблема - повтори ми го няколко пъти, а аз и това исках да чуя........
Съжалявам, че отговорът ми не е пълен с информация  Embarassed Гледам да не мисля много за това, въпреки че като разбрах ми се дорева и малко ми остана да изпадна в нервна криза... Сега съм се "мобилизирала", но май само външно, вътре ми е едно ревливо и уплашено...
Дано да се оправим и да не навредим на малките съкровища  Praynig
Виж целия пост
# 146
С това цезарово сечение си припомних две неща - как гадно ме скъсаха по латински на времето  Joy и, че си имаме и нашенско обяснение на случката /което пак се оказа, че произлиза от латинския де/ - а именно за неродената мома. Но имало и светец Nonnatus - нероден. Сигурно някой лекар трябва да е учил история на медицината. Да взема да ги поразпитам докато ме порят - да си имаме тема за разговор Laughing
Виж целия пост
# 147
... нашенско обяснение на случката /което пак се оказа, че произлиза от латинския де/ - а именно за неродената мома.
Aaaaaaaa..... това ли било за неродената момаааа....  ooooh! чак сега загрявам! Ми да, логично е! Тя винаги живее в нетрадиционна обстановка, няма родители... Ха! Гледай каква работа!  marvele, благодаря за тази информация  Peace
Виж целия пост
# 148
абе моми4ета..ин4ока нещо ми се губи  Peace
Виж целия пост
# 149
Можете вече да ме отлъчите спокойно, с толкова включвания днес... ето тук историята на секциото на Ингилизки , от wikipedia  Peace за любознателните и скучаещите Wink

С други думи, идва от Римски закон - не със сигурност написан от Цезар, но все от някой император - според който ако родилката умре по време на раждане, детето трябва да се извади с операция.
(Пояснявам за който не говори английски  Peace)

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия