За изхождането (ЕБХ) - част 6

  • 23 910
  • 367
# 255
Ми трябва да споделя,че и аз не съм голям фен на изхождането на децата навън.Все ми се струва,че това има опасност да им въздейства на самочувствието.Но най-голямата ми болка е,че дори да ми се искаше да изпишкам Калина навън-тя не би го направила,та все по-тъжно впечатление ми правят мръсните тоалетни за заведенията,търговски центрове и прочие.При това женски тоалетни.Не искам да обидя никого,ама понякога просто не мога да дишам в иначе лъскава на вид и скъпа тоалетна на престижно заведение.Как да очаквам Калина да се изпишка в такава?
Виж целия пост
# 256
Здравейте мамчета.
Благодаря за отговорите досега. честно казано, не зная как ще се справя, но имам голямо желание да опитам. Първоначално мисля да ползвам памперси, за след около 2-3 седмици след раждането, след това -мнoгoкратните бабешки, едновременшни пелени- тензух и квадрати от хавлия (за англоговорящите –terry squares)с непромокаеми гащички отгоре- те не са найлонови, а от някаква синтетична материя, която им позволява да дишат.. Постепенно смятам да следя за сигнали и да махам пелените когато ми е възможно.
Питам за гащички, защото тези бодита с тик-так копченцата ми се виждат много неудобни. С поличка действително изглежда че ще е добре за лятото, но не и за заимата.

Тези гащички от сайта са пелени за мнoгoкратна употреба. Перат се и се ползват също като памперс.

Този размер 26-28 за колко голямо детенце е? Вещичке, благодаря за пожеланията!

Виж целия пост
# 257
Момичета, до сега се смях на това изказване:
Не бих му сложила жива ваксина против диария... Вярно, че в БГ, уви, е прието за нормално и естествено децата да серат и пикаят където сварят, само и само родителите да спестят някой и друг лев за памперси, та майките да има с какво да им купуват зрънчовци и др. боклуци, за да ги оставят на мира да клюкарят по градинките, та вероятността за среща с човешки лайна на детските площадки никак не е за пренебрегване... Не знам, предлагам да инициираме акция - със сериозни глоби - срещу така нареченото "изпишкване" на деца извън специално предназначените за целта места, вместо да натоварваме децата си с живи ваксини срещу вируси, с които в нормални, цивилизовани общества не би следвало да се срещат изобщо.
Тъй де, да знаете, че ние сме виновни за вирусите причиняващи диария в световен мащаб Grinning Ей, хубаво е винаги и за всичко да знаеш кой е виновен...

Аз бих носила с мен гърне или някакъв пласмасов съд с капак за акането. Иначе за пишкането и майките непрактикуващи ЕБХ го правят в градинките. (има хора, които даже пият урината си:))
По принцип не мисля, че е много здавословно детето ти да загуби всякакви рефлекси за ходене по нужда или да стои в собствените си изпражнения.
Виж целия пост
# 258
   Бисерите на katiABV-то трябва да ги съберем. Laughing Laughing Laughing
Виж целия пост
# 259
е това за пишкането е направо прекалено. Кучетата могат да пикаят на всякъде, но децата не може да ги изпишкваме навън. Да си карат с памперси до 5-6 години, за да е сигурно, че ще се стискат достатъчно дълго време. От такива "изкривени" разбирания направо ми призлява. Naughty За акането е нормално да се вдигне и изхвърли от майката, но за другото ще ме прощавате. Днес в една тема здраво ме оплюха, че казах на майката, че малко късно се е сетила да слага детето на гърне на 2г 1м и се чуди защо пикае само в гащите и по земята. Но всички други майки и казаха, че си е нормално дакъм 3 години на си е с памперс и тогава да се сваля и да се учи. Много бързо и безпроблемно ставало.
Виж целия пост
# 260
Момичета, до сега се смях на това изказване:
Не бих му сложила жива ваксина против диария... Вярно, че в БГ, уви, е прието за нормално и естествено децата да серат и пикаят където сварят, само и само родителите да спестят някой и друг лев за памперси, та майките да има с какво да им купуват зрънчовци и др. боклуци, за да ги оставят на мира да клюкарят по градинките, та вероятността за среща с човешки лайна на детските площадки никак не е за пренебрегване... Не знам, предлагам да инициираме акция - със сериозни глоби - срещу така нареченото "изпишкване" на деца извън специално предназначените за целта места, вместо да натоварваме децата си с живи ваксини срещу вируси, с които в нормални, цивилизовани общества не би следвало да се срещат изобщо.
Тъй де, да знаете, че ние сме виновни за вирусите причиняващи диария в световен мащаб Grinning Ей, хубаво е винаги и за всичко да знаеш кой е виновен...
Ужас! Наистина е прекалено... Да си държиш детето с памперс, докато е на разходка, за да не напишка пълните с кучешки изпражнения градинки... Нямам думи.
Виж целия пост
# 261
Момичета, до сега се смях на това изказване:
Не бих му сложила жива ваксина против диария... Вярно, че в БГ, уви, е прието за нормално и естествено децата да серат и пикаят където сварят, само и само родителите да спестят някой и друг лев за памперси, та майките да има с какво да им купуват зрънчовци и др. боклуци, за да ги оставят на мира да клюкарят по градинките, та вероятността за среща с човешки лайна на детските площадки никак не е за пренебрегване... Не знам, предлагам да инициираме акция - със сериозни глоби - срещу така нареченото "изпишкване" на деца извън специално предназначените за целта места, вместо да натоварваме децата си с живи ваксини срещу вируси, с които в нормални, цивилизовани общества не би следвало да се срещат изобщо.

   Joy  Joy  Joy  hahaha искам да кажа само, че и тази женица се е поизложила с изказването си. Ама и на вас да се поскарам. Защо давате пример само с кучетата? Нима лееееко подпийналите чичковци и "по-културните" граждани не го правят? Ама защо не попитате и нея нима е пикала в памперс като малка или като вече пораснала жена не и се е наложило нито веднъж да ..... на природа. Оффф, много се ядосвам на такива. Ама няма смисъл....

 И да ви благодаря за отговорите... А днес и аз незнам как, ама да ви се похваля, как го усетих малкото, че ще пикае. Майка ми ни беше дошла на гости и го държеше в ръце и по едно време не знам какво точно направи Кръсти, просто непомня какво стана точно /за което ме е яд, но не унивам/. Та след като забелязах нещото й казвам на майка: "Отдалечи го, че ще те напикае". А тя: "Няма, бе то детето .... опааааа..... мамаааа те усетиииии..., чее щее пишкааш.".
 Цял следобед се опитвам да си спомня и да си възпроизведа случилото се, ама не става и не става  Crossing Arms  да си спомня как го разбрах. Не знам вече си мисля, че просто съм налучкала момента и си въобразявам. Защото не е възможно просто да ми се изплъзне от ума ей така....

 Айде, че се улях, пък и с едно око гледам вече... Приятни сънища

 
 
Виж целия пост
# 262
Не ви е срам да спестявате от памперси, че някои и от АМ спестявате...  Crossing Arms
Виж целия пост
# 263
anilinda, аз споделях вече, че като че ли имам усет кога ще се изпишка Филип. Разбира се, не винаги познавам, но в повечето случаи не ме разочарова. Ядосвам се на себе си, когато си мисля да го взема за да изпишка, но в същия момент нещо върша и си казвам, че ей сегичка ще го занеса до тоалетната, а той след малко е изпишква без да ме изчака да довърша почнатото Rolling Eyes
Така че и ти си го познаваш вече детето, не е нужно да се сещаш за знаците, майчиния инстинкт за детските нужди е това Peace

И не мога да не се похвалим аз и моя Фил. Днес ни беше първата нощ без памперс. Съвсем спонтанно бях решила да го оставя да спи по гащьони само. Понеже каката беше болничка и реших Филип да си остане в неговата си кошарка (че иначе спим целия катун всички заедно), постелих му непромокаемия чаршаф и така... В 24 и нещо се размърда за цица и го изпишках веднъж, после в 3 часа пак яде и не пожела да пишка, но след час се размърда и тогава се изпишка, а след това чак в 7.00 за всички екстри заедно се събуди.

По-трудно е да се решиш, отколкото да го направиш Grinning
Виж целия пост
# 264
Всъщност урината на малките деца е стерилна и в едни по-далечни времена са използвали това и качество за промиване на рани. Така че мисля, че урината действително не е проблем. Виж, с акото въпроса не стои точно така - в изпражненията при наличие на диария има огромно количество вируси, но не мисля, че основният механизъм на заразяване е от градинките. Да не говорим, че тези диарии са най-опасни за съвсем малките бебета, които реално са в контакт почти само с мама и количката...не че другите трябва да се заразяват...
Виж целия пост
# 265
   Бисерите на katiABV-то трябва да ги съберем. Laughing Laughing Laughing

Точно това си помислих и аз  Laughing.
anilinda, направо настръхнах като ти четох поста  Grinning
Вещшчка, наистина по- трудно се вземе решението  Wink
Моля ви, успокойте ме, че не са съвсем ненормални нещата при нас. Не съм се поддавала на нито една от мислите, които мъчат майките за това дали суче достатъчно детето или каквото и да било, но сега от време на време яко притеснение ме тресе. За цял след обед пишка 3-4 пъти, последно пишка между 10 и 12 и после чак на разсъмване е пишнала малко. Сутринта видях и беше много мъничко и доста наситена урината. Вече е 10 часа, а тя е пишкала само 2 пъти. Извинете ме за подробностите, но не е ли твърде малко? Не мога и да я науча да пие вода. Мъжът ми ми обяснява как при тази температура у дома нямало как иначе да бъде.
Виж целия пост
# 266
chiges, бебетата пишкат много по-малко през лятото. Отсега да ви предупредя-ако се случи по-хладен ден бебоците ще ви опикаят тотално Grinning То затова лятото е толкова подходящ сезон за махане на памперс-хем малко дрехи и бързо съхнат, хем и по-рядко пишкат децата. Сутрешната урина е нормално да е по-концентрирана, аз правя аналогия с възрастните. Доколкото знам е важно да има повече от 6 пишкания за деня за да е всичко наред. Ако искаш за твое лично успокоение прегледай си и другите признаци за обезводняване и цяло лято си карай на повишено внимание Grinning

Виж целия пост
# 267
То и аз уж с това се успокоявам- видът на кожата е добър, фонтанелката е добре (мъжът ми вече ми се подиграва като протегна ръка към главата и, че пак я проверявам  Blush), от някъде намира вода и за някоя сълза от време на време  Laughing. Със сигурност има 6 пишкания за деня обаче. Благодаря ти, yanast! И честит имен ден  Heart Eyes.
Виж целия пост
# 268
Мерси, всъщност сега разбирам че имам имен ден.
Офф, момичета, ще се пръсна ако не ви кажа-снощи си направих тест за бременност и ми излязоха 2 чертички newsm44
Нали няма как да има грешка? Може ли теста да е положителен и да не съм бременна? Не ми се иска да търча на доктор веднага, все пак би трябвало да е станало съвсем скоро.... Ама ще умра от нетърпение да съм сигурна и да кажа на всички....
Виж целия пост
# 269
yanast, честито  preggo  Не е лошо да отидеш на лекар все пак да те погледне. А щом има 2 чертички си си бременна.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия