Климатици - обсъждане на всякакви въпроси - част 3

  • 61 458
  • 281
# 180
Въпроса ми може да не е съвсем за темата обаче пък е за климатиците.....така че....1-во Има ли климатик само за охлаждане...понеже мои познати имаха преди години и си го ползваха дълго време а дори беше втора употреба, въпроса ми е дали се произвеждат и сега?

Произвеждат си се такива климатици, само дето разликата в производствената цена е 5 долара май, което едва ли повишава крайната цена на произведените климатици и затова никой не си прави труда да внася такива.

Виж целия пост
# 181
KATI Z, купи си някоя измислена марка, напр. Чиго, Техникер, Елит и от сорта. Гарантирам, че на отопление няма да можеш да го подкараш Peace Laughing
Виж целия пост
# 182
Чиго-то може и да тръгне Wink
Вени*  - не знам нищо за Хюндай.
Виж целия пост
# 183
В тема 2 исках съвет за климатик.Благодаря на Stra4iatela и Шани за съветите-избрах Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 25 ZG-S-1450лева.
Проблемът е,че за този климатик са искали на мъжа ми 2050 лева заедно с монтажа,това не е ли много висока цена?В друг магазин имат 12-ка от същия-1700 лева без монтаж.Какво ще ме посъветвате-да взимам ли 12-ка,защото според изчисленията сме за 9-ка?
Виж целия пост
# 184
erota,  не помня какво съм те посъветвала, но си вземи климатик за р-ра на помещението, не по-малък, нито по-голям. И наистина е лудост 500 лв. монтаж  Shocked Или нещо не са ви разбрали кой модел искате или монтажът е хипер сложен  Thinking или искат да ви одерат кожите Whistling
Виж целия пост
# 185
ерота, според мен, за 2050 лв. са ви предложили серия ZGX-S. Демек Hi COP серията + монтаж.
Иначе повече от 1400-1500лв. за 25-та среден клас на МХИ не може да ви се иска.
Към 1700лв. е 35-та, пак среден клас (серия ZG-S).
Виж целия пост
# 186
въобще не ме учудва тази цена за монтаж. ужасно е висока, но - ако искаш.
ако искам да си взема смотан климатик от фирмата на монтажниците, ще дойдат след 3 дни да го монтират срещу 100 лв. ако си взема нормално качество от голяма търговска верига, същата фирма монтажници приема заявки за след 30 !!!!! дни... за 250лв. ей така е.
Виж целия пост
# 187
--------------------------------------------------------------------------------

Здравейте!Може ли да ме посъветвате какъв инверторен климатик да си вземем за хол 18 м2,таван 2.60м,ПВЦ дограма/отваря се само вратата към терасата,прозорците са неотваряеми/,южно изложение с тераса неостъклена,само с ролетни щори,панел,3етаж,външна изолация на терасата,около нас се топлят само на тръбите от ТЕЦ-а,не пускат парното.Тази зима най-ниската температура беше около 17-18 градуса в стаята.Ще се ползва за отопление и охлаждане и най-вероятно ще  направим хола на спалня за нас и бебето тази зима.Пари-1500-2000лв. най-много.Благодаря предварително за отговоритe. Hug
Копирах си старият пост.Написала съм на мъжа ми на едно листче точният модел,върнал се е в двата магазина това е цената за 9-ка-2050 лева,за 12-ка-2300 лева.Предложили са му друг модел MSZ-GC 35 за 1710 лева с монтаж-какъв е,нищо не ми говори.Казали са му,че ги зареждат от София и това е цената.Направо съм бясна,иска ми се да отида и да ги питам какви са тези цени,луди ли са,но бебето няма кой да го гледа.
Виж целия пост
# 188
А, имате ли инфо/опит с Хитачи?
Отказаха ме се от Хюндая, ето този май ще бъде за детската (14 кв.м.) HITACHI RAS/RAC-10EH1
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09026211
Виж целия пост
# 189
Здравейте, както вече писах се отказахме от мобилен климатик и сега пак изпаднахме в дилема Thinking Отгоре на всичкото бюджета ни за климатик се смали рязко до 1200 лв Sad Дали е възможно да си намерим нещо хубаво за тези пари Sad

Помещението е 15 кв. м. като височината на тавана е 2, 60. Дограмата е PVC и има външна изолация. Блокът е панелен, Има прозорец - 5 кв.м. Помещението е с източно изложение. съседните помещения се отопляват. Много ще съм ви благодарна ако ме упътите Hug
Виж целия пост
# 190
Здравейте,

много ще се радвам ако можете да ме посъветвате какъв климатик да си купя.

Помещение хол (без кухня), площ 17.8 кв.м (3.53 х 5.04). Височина 2.55, обем 45.4 куб. м.
Тухла, ет 4 от 12. Изложение югозапад, остъклен балкон със стабилен парапет.  (става за монттаж). Вътрешна стая с външна стена само 2 м (от ЮИ), изолация вътрешна  - няколко сантиметра гипс по всички стени. Дограма стара пластмасова (балконът е остъклен и не е проблем), отваря се само балконската врата.

Трябва ми климатик само за охлаждане, но да работи и при високи външни температури.. Помещението е топло през зимата, отопление пускам най-много за 2-3 дена на сезон, а лятото е изключително горещо, вероятно заради остъкления балкон. Съседните стаи са със същото изложение, но в тях е 4-5 градуса по-хладно. 

Благодаря ви предварително
Виж целия пост
# 191
Здравейте,

много ще се радвам ако можете да ме посъветвате какъв климатик да си купя.

Помещение хол (без кухня), площ 17.8 кв.м (3.53 х 5.04). Височина 2.55, обем 45.4 куб. м.
Тухла, ет 4 от 12. Изложение югозапад, остъклен балкон със стабилен парапет.  (става за монттаж). Вътрешна стая с външна стена само 2 м (от ЮИ), изолация вътрешна  - няколко сантиметра гипс по всички стени. Дограма стара пластмасова (балконът е остъклен и не е проблем), отваря се само балконската врата.

Трябва ми климатик само за охлаждане, но да работи и при високи външни температури.. Помещението е топло през зимата, отопление пускам най-много за 2-3 дена на сезон, а лятото е изключително горещо, вероятно заради остъкления балкон. Съседните стаи са със същото изложение, но в тях е 4-5 градуса по-хладно. 

Благодаря ви предварително
Така е долу-горе и при нас, затова и аз ще се вкюча към питането за подходящ климатик за охлаждане. Дали ще се намери при цени около 600-700 лв?

И още един въпрос: Какво ви е мнението за климатици GREE?
Виж целия пост
# 192
erota, MSZ-GC 35 - е Mitsubishi Electric , Heavy са по-добри според мен. Цените, които са ви дали за 9-ка ( MITSUBISHI HEAVY/ INVERTER (ВИСОК КЛАС) SRK / SRC 25 ZGX-S ) и 12-ка ( SRK / SRC 35 ZGX-S ) са такива, защото са висок клас инвертори. Моделът за среден клас са SRK / SRC 25 ZG-S ( 1450 лв. ) и SRK / SRC 35 ZG-S ( 1680 лв. ), въпросът най-вероятно е в това, че ги нямат в наличност и искат да си продадат високия клас. За 18 кв. можете да потърсите и други модели - FUJITSU / INVERTER ( СРЕДЕН КЛАС) ASYA / AOYR 9 LCC ( 1370 лв. ), TOSHIBA / INVERTER (СРЕДЕН КЛАС) RAS SAVE / SKVE 10 ( 1340 лв. ), SHARP / INVERTER (СРЕДЕН КЛАС) AY - XP 9 HR / AE - X 9 HR (Plasmacluster) ( 1450 лв. ), DAIKIN / INVERTER (СРЕДЕН КЛАС) FTXS 25 C / RXS 25 C ( 1500 лв. ) Peace
brazilka, за 1400 лв. можете да си купите страхотна машина, максимумът ли ви е 1200 лв. ( това е точно за китайски клиамтик ) ? MITSUBISHI HEAVY SRK / SRC 20 ZG-S ( 1340 лв. ) и най-близкото до вашия бюджет е FUJITSU / INVERTER ASYA / AOYR 7 LCC ( 1250 лв. ) Peace
biborana, поздравявам те за описанието на помещението   bouquet За вашето помещение подходящи са : MITSUBISHI HEAVY/ INVERTER (СРЕДЕН КЛАС) SRK / SRC 25 ZG-S , FUJITSU / INVERTER ( СРЕДЕН КЛАС) ASYA / AOYR 9 LCC, TOSHIBA / INVERTER (СРЕДЕН КЛАС) RAS SAVE / SKVE 10, DAIKIN / INVERTER (СРЕДЕН КЛАС) FTXS 25 C / RXS 25 C
Виж целия пост
# 193
Отидох вчера в магазина и най-накрая се разбрахме-наистина са предлагали високия клас ZGX-S/буквата Х я нямат за нищо/.Но нямаха нашия модел,обадиха се в София и ни казаха,че и там няма и ще дойдат чак към 20.07.Помислихме и решихме да вземем хиперинвертора за 2050 лева.Мисля че направихме добър избор.Още веднъж искам да благодаря на Шани и Stra4iatela-момичета златни сте и съветите ви ми помогнаха много в избора на климатик. newsm51
Виж целия пост
# 194
erota, страхотен избор   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия