Ех,ваканция голяма как те чака.......мама 2!

  • 41 495
  • 284
# 105
Радостина, да ти дам ли акъл за диктовките - ако имаш възможност, записваш на касета с първи прочит и проверка, така става и за многократна употреба. Wink
Виж целия пост
# 106
Аз си мислех да изшмекерувам, защото досега не е допускал грешки при диктовките  Embarassed. Мислех си, вместо да диктувам, защо не му дам да препише по няколко абзаца от някоя книга и да приключи. На мен ми е ясно, че диктовките и таблицата за умножение не са му нужни, защото ги знае, а са дадени по-скоро заради другите деца. Ама нещо ме изби на съвест и ще му подиктувам малко. За последен път съм правила диктовка вкрая на първия срок на първи клас. Малко странно е сега точно да му диктувам, ама като е казала учителката ще го направя.
Виж целия пост
# 107
Леле,момичета, като ви случам - много са се разучили юнаците. Май още по инерция го карат Laughing
Моят на лагера го е ударил на купон. Всяка вечер дискотеки. Като му се обадя, около него все е лудница и не се чуваме. Вчера ходили на плаж, къпал се два пъти #Crazy (само като си помисля за студената вода ...бррррр)
Никой ли не си е купил сборници за упражнения за лятото???
*Inspiration*, а твоят син откъде е толкова напред с компютърните умения? Ти ли го учиш? Моят много иска, ама мен хич ме няма....освен да си тракам по форумите Rolling Eyes


Той не е моят син. Брат ми е.  Laughing Иначе на Пауърпойнта се научи да работи, докато правех една презентация, която ми беше за домашно. Фотошоп - гледал ме е пак като обработвам снимки. И долу горе знае това, което знам и аз (а то не е много  Laughing ). Мъчи се да чете и от една книга, която имам вкъщи - къде разбира, къде не и постоянно ме изнудва да му казвам какво пише в книгата, че не разбирал...
   А за HTML - отдавна проявява мераци и един ден му тръшнах един интернет самоучител. Та си чете там...ама от месеци насам нищо ново не е научил. Тъпче като гледам едно и също, явно защото не разбира всичко.  Rolling Eyes

Интересува се от компютри, но явно е твърде малък за по-сериозни занимания и той го вижда и се ядосва, че мога повече от него.  Twisted Evil
Виж целия пост
# 108

Той не е моят син. Брат ми е. 

 ooooh!......... Stop въздържам се от коментар
Виж целия пост
# 109
В края на учебната година имало пуснати въпроси до децата какви допълнителни предмети имали желание да изучават. Моят си написал "Информатика" и "Екология" /в училището имат специално обзаведен кабинет по "Екология"/. Би било интересно да се въведат до година, на него ще му представлява интерес.
Вълничка, понеже си питала, второ лято ползвам сборниците по математика на "Слово", като през лятото решаваме от сборника- малък формат, а през учебната година за допълнителни занимания от сборника- голям формат. Само че моят син има интереси в областта и сам си иска сборника със задачи. Лятото решаваме обаче за следващия клас /сега сме на ІІІ клас/- задачите са същите като през годината, само че до хиляда, което за едно дете, научило материалът от ІІ клас не е никакъв проблем. Освен това за него не е интересно да тъпче на място и да преповтаря научен материал, трябва да има и нещо ново. В І клас г-жата ни препоръча всеки ден да им даваме по десетина задачки за тренировка. За да не си ги измислям предпочетох професионално изпипани неща и преминах на сборници. 
Виж целия пост
# 110

Той не е моят син. Брат ми е. 

 ooooh!......... Stop въздържам се от коментар

Какво ще рече това, не схващам, какво лошо казах?!
Виж целия пост
# 111

Какво ще рече това, не схващам, какво лошо казах?!

*Inspiration*, нищо лошо Hug Но очаквам тук да си общувам с родители, а все по-често попадам на децата им. И на лични ме засипват детски съобщения за стикери на Шрек Shocked Нещо много ми се събра! Sunglasses
Виж целия пост
# 112
 Привет!
 Ние продължаваме да сме на футболна честота. Моят даже спи следобед Shocked за да издържа и късния мач. Моята задача е да осигурявам по купа пуканки.
 Четем приказки,пишем диктовки-всеки ден по малко.
 Задължително си оправя сутрин леглото( за разлика от през учебната година) .Помага ми в домакинстването и забавлява сестра си-което ми идва супер. Малкото е лудичко и често се стига до писъци,ама..
 Ще потърся сборник на Слово,за който е писала Джуди.
 Колелото ще чака Петровден-дотогава стискаме зъби.

 П.С. Харeсва ми,че Inspiration пише тук (при това отдавна )
 А за Шрек нямам думи-имам чувството,че това симпатично чудовище ме преследва навсякъде из вкъщи.
Виж целия пост
# 113

Какво ще рече това, не схващам, какво лошо казах?!

*Inspiration*, нищо лошо Hug Но очаквам тук да си общувам с родители, а все по-често попадам на децата им. И на лични ме засипват детски съобщения за стикери на Шрек Shocked Нещо много ми се събра! Sunglasses


Обещавам, че няма да те засипвам с лични съобщения за стикери на Шрек!  Joy
Виж целия пост
# 114

Обещавам, че няма да те засипвам с лични съобщения за стикери на Шрек!  Joy

 Joy Peace
Виж целия пост
# 115
"Ние" пък четем "Ян Бибиян",само когато трябва да пази тишина , за да заспи сестра й.От 1 седмица сме при родителите ми на гости и на двора е доста забавно.Даже в момента се е опнала на шезлонга и плажува.Към август ще я "натисна" да си поприпомним учебния материал,сега -ваканция в пълна сила!
Виж целия пост
# 116
Днес ме уведоми,че е приключил с Лукчо и Басните на Езоп. Чете без подканяне. Натрупала съм на камара литературата за лятото. Остана да търся Книга за джунглата и Приключенията на Лиско.
Виж целия пост
# 117
Здравейте! Дани беше на училище до 15 юни, понеже все още наваксва с немския /повечето деца са били в предучилищната с немски, а ние се записахме в това училище в първи клас/.
Миналата седмица бях на закриването на учебната година ,  нещо като демонстрация на втори и трети клас съвместно. Дани беше разказвач в драматизацията на "Косе-Босе", имаше и други от този сорт, песни и стихотворения на немски. Върхът на открития урок по немски-литература-музика беше едно парче на Рамщайн, което пяха на немски в съпровод на електронни китари. Половината родителство ревна...
Днес пък беше закриването на учебната година за училището, даване на дипломите на 7 клас и прочия, както и футболен мач родители срещу деца. Мъжете бяха ужасни - паднаха от големите и си го изкараха на малките с 6:2, коте изобщо не ми се стори честно, но както се знае мъжете са още непораснали деца...
Лятото  се чудя какво ще го правя- не мога да си взема отпуск, освен за морето, а на него не му се ходи на  школи или други занимания...
За съжаление, с бебето имаме проблеми, откриха и рефлукс на пикочните пътища, пие лекарства и след 6 месеца ни чака нова ренгенова снимка, про която ще решат дали се налага операция...
И аз ще търса сборника на Слово, за което инфо благодаря.
Виж целия пост
# 118
veleva, явно тържеството е било страхотно. Всичко друго- както и да е, ама Рамщайн  superuu направо ме разби   Mr. Green  Поздравления за творческия поход на учителите  Hug
За футбола- мъжка им работа  Crossing Arms
Съжалявам, че бебето боледува, дано да се оправи проблема с лекарства и не се наложи операция  Praynig

Имам една питанка... Вчера Георги ми разказва,  че едно момче на неговата възраст  карало бъги в парка. Виждала съм още едно тук , у едни съседи. Мислите ли, че  е редно? На тази възраст ми се струва повече от достатъчно да имат прилично колело, направо  се ужасявам от мисълта какви поразии могат да натворят с тия бъгита, при това в парка, пренаселен с малки деца, и на улицата, па макар и там движението да не е особено активно Sick
Виж целия пост
# 119
elia_gg доколкото знам, това е абсолютно забранено.



Велева, дано се оправите, нали знаеш че д-р Бранков пише във форума.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия