Салмонела

  • 105 218
  • 267
# 225
Педиатърката ни настоява за АБ, според анбиограмата или каквото там беше, не можем да ползваме бисептола. Изписа ни Зинат....Нейната идея да даде АБ на здраво дете, е че в противен случай ще се наложи да си остане доста време в къщи. Ако сега дадем положителна проба след това трябва да имаме три последователни отрицателни през 5 дни Tired, и чак тогава може да посещава детско заведение.
За диета не е ставало дума, както споменах детето е напълно здраво, по-принцип се опитвам да го храня здравословно доколкото е възможно. Приемаме и хранителни добавки....
Много ама много ме е яд Close, че съм пренудена да дам АБ, който ще прецака всичко Close. Ясно е че след това ще приема пробиотици, но като знам колко време ще трябва да се възстанови пак организма.
Много ми е гадна цялата история Sad
Днес като се обадих в яслата, мед.лице ме пита какъв АБ сме почнали, казвам и още нищо, не сме сигурни че трябва да дадем, и тя-ама как така, как ще се излекува, педиатъра трябва да изпише, задължително е, иначе ще пламне епидемия Shocked Shocked Shocked. Изслушах е любезно и с последни сили и пожелах лек ден.
Виж целия пост
# 226
Въпрос!!!!
Как се взима пробата? За ако ли става въпрос , или онази история с тиксото, извинявам се за обясненията, но така поне разбрахте за какво питам?
Идеята ми е да не си разкарвам детето по ДКЦ-та, да висим по кабинети ooooh!, да взема ако в къщи, да го сложим с стерилно контейнерче и така.....
Виж целия пост
# 227
Проба се взема директно от акото, смятам, че може и в къщи да я вземеш или ако е на памперс още и ти е удобно и на близо да го занесеш / аз така правех / ....
Поне на мен така ми казаха, когато давах на малката, а и ние когато се изследвахме / занесох си го в стерилизирано бурканче от къщи /.

Може би ти настояват за АБ, защото ходите на детско заведение и да може по - бързо да се преустанови.

Защо не се обадиш за консултация и на д-р Мангъров, аз лично съм доволна. Дори и само по телефона е доста любезен. Ако искаш ще ти пратя на лични номера му.

Виж целия пост
# 228
Педиатърката на детето ми каза - изписвам АБ защото съм задължена да го направя според изискванията на ХЕИ Shocked, не мога да ви задължа да го давате, вие решавате. Имам чувство, че ако могат и за настинка и хрема ще изписват АБ, както и да е. Като ми обясни, че трябва да минат 24ч, от последния прием на АБ и тогава да дадем проба защото иначе винаги била отрицателна newsm78. Е питам се аз, как точно ще контролират това, ако съм родител който иска детето максимално бързо да се върне на ясла, ще направя така, че да пие АБ в деня на пробата, и всичко ще е ОК. И и казваме всичко това, тя вдига рамене и .....такива са правилата ooooh!. Абсурдистан.
А ако сте прави, че проба може да се занесе от къщи става още по-абсурдно. Как ще разберат, че тази проба е наистина на детето а не на някой друг newsm7?
maminnkata, ще съм благодарна за телефона на споменатия доктор  bouquet.
Виж целия пост
# 229
Педиатърката на детето ми каза - изписвам АБ защото съм задължена да го направя според изискванията на ХЕИ Shocked, не мога да ви задължа да го давате, вие решавате. Имам чувство, че ако могат и за настинка и хрема ще изписват АБ, както и да е. Като ми обясни, че трябва да минат 24ч, от последния прием на АБ и тогава да дадем проба защото иначе винаги била отрицателна newsm78. Е питам се аз, как точно ще контролират това, ако съм родител който иска детето максимално бързо да се върне на ясла, ще направя така, че да пие АБ в деня на пробата, и всичко ще е ОК. И и казваме всичко това, тя вдига рамене и .....такива са правилата ooooh!. Абсурдистан.
А ако сте прави, че проба може да се занесе от къщи става още по-абсурдно. Как ще разберат, че тази проба е наистина на детето а не на някой друг newsm7?
maminnkata, ще съм благодарна за телефона на споменатия доктор  bouquet.

Абсурдно е да се дава от друг  човек проба само за да се вземе резултат отрицателен. Всичко това нали се прави за да се излекува детето. Малката беше болна от салмонела и с антибиотик бързо се възстанови. Peace
Виж целия пост
# 230
Aбсурдно е, че се изписва АБ на здраво дете. Всеизвестен факт е че при диагностицирано заболяване салмонела по цял свят се лекуват само симптомите ако има такива. Абсурдно е, че в БГ се лекува с АБ.
Ако за голяма част от родителите даването на АБ, не е проблем, за мен е, и то много голям Crossing Arms.
Не съм писала, че аз ще подменя пробите...но мога да се обзаложа, че има хора които ще го направят, само и само да се върне детето по скоро в детското заведение.
''Всичко това нали се прави за да се излекува детето'', както споменах не веднъж детето е здраво, носител е на бактерия, с която очевидно организма му си съжителства в хармония Peace.
Виж целия пост
# 231
Grace m, благодаря ти за данните на лекаря. Аз съм от Казанлък, но ако се наложи ще отидем и до София.Съпруга ми се зарази от малката и лежа в болница, но вече е излекуван и пробите са му отрицателни.Той поне имаше симптоми(висока температура и разстройство), а малката нито един, просто пробите постоянно са положителни, дори вече има запек.Аз също нямам никакви симптоми и затова не се бях изследвала(не ми остава време-ходя и на работа,гледам и болно дете), но реших утре да го направя.При нас пробите се носят в Ст.Загора и стават за около 7 дни(много чакане), а няма друга лаборатория, дори и частна.
След като детето няма симптоми, значи е само носител и не трябва да се трови.
Братът на моя мъж е бил така като дете и не са го тъпкали с антибиотици, сега е голям и здрав мъж Simple Smile
Виж целия пост
# 232
Grace m, благодаря ти за данните на лекаря. Аз съм от Казанлък, но ако се наложи ще отидем и до София.Съпруга ми се зарази от малката и лежа в болница, но вече е излекуван и пробите са му отрицателни.Той поне имаше симптоми(висока температура и разстройство), а малката нито един, просто пробите постоянно са положителни, дори вече има запек.Аз също нямам никакви симптоми и затова не се бях изследвала(не ми остава време-ходя и на работа,гледам и болно дете), но реших утре да го направя.При нас пробите се носят в Ст.Загора и стават за около 7 дни(много чакане), а няма друга лаборатория, дори и частна.
След като детето няма симптоми, значи е само носител и не трябва да се трови.
E това се опитвам да обясня и аз , но май повечето хора отказват да го приемат. Все едно да кажеш на ХИВ позитивен - не можеш да работиш, не можеш да общуваш с други хора понеже си носител... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 233
Здравейте отново от мен, сега искам да ви попитам за захранването, до колко време бяхте на диета, в само изчистващия се период, как започнахте захранването и най-важното с какво започнахте.
Кога започнахте да давате на детето от общата храна, също така млечните продукти кога ги включихте???
Ние вече 10 дена от както са ни изписали и продължава да яде ту обикновен хляб, ту препечен, два пъти й правих варени и печени картофи и един път и сготвих картофи, моркови и пилешко бяло месо, като месото го варих повече от 2 ч. / така ми каза лекарката от болницата /.
Акото ни / да чукна на дърво/ е нормално и си ака един път на ден.
Направо изпитвам ужас да се престраша да й дам друго.... защото ние направихме и рецидив на салмонелата.
Та ще ви бъда безкрайно благодарна да споделите, какво и кога сте започнали да давате.
Виж целия пост
# 234
  Моето момиче беше болно от салмонела септември месец, като ни исписаха казаха  10 дни строга диета и след това постепенно захранване.Аз давах макарони обикновени , в които няма яйца и може по малко обезсолено сирене и захар към тях, препечени филии, супа от картофи с моркови и малко сол и така първо въведох сирене и постепенно за около 4-5 дни и обща храна.
Виж целия пост
# 235
Тъй като 3 пъти ми показа + на синът ми(дадох зинат,но без резултат),днес решихме да посетим лекар от Инфекциозна.Прегледа ни др.Иванова.Тъй като детето  ми е без усложнения,а само носител и си качва килограми,развива се добре ,ни изписа за лечение: по 1 капсула вит.Ц на ден,Мезим форте 1 на ден,но натрошено и на 3 пъти ,също и Имунобор биотик.Препоръча ни и прием на ябълки,банани,моркови.
Според нея е важно да се подсили киселинноста в червата за да се изчисти.Не е нужен антибиотик.
Виж целия пост
# 236
Тъй като 3 пъти ми показа + на синът ми(дадох зинат,но без резултат),днес решихме да посетим лекар от Инфекциозна.Прегледа ни др.Иванова.Тъй като детето  ми е без усложнения,а само носител и си качва килограми,развива се добре ,ни изписа за лечение: по 1 капсула вит.Ц на ден,Мезим форте 1 на ден,но натрошено и на 3 пъти ,също и Имунобор биотик.Препоръча ни и прием на ябълки,банани,моркови.
Според нея е важно да се подсили киселинноста в червата за да се изчисти.Не е нужен антибиотик.

Браво на дамата  bouquet. Жалко, че напразно сте пили Зинат. С огромно съжаление трябва да кажа, че се подадох и дадох да пие АБ-тика Tired. Резултатите ще са готови във вторник, ако са положителни обаче категорично ще откажа втори АБ Naughty. Само пробиотици и нищо друго няма да дам за салмонелата повече, ако трябва и 3 месеца да сме в болнични.
Виж целия пост
# 237
Аз не съжалявам,4е дадох Зинат,защото го пи когато имаше симптоми-температура,разстройство,подут корем.

В такива случаи(като салмонела) по-добре да се прегледа от специалист,а не педиатъра да изписва лечение.
Инфекционистката подробно ми обясни какво е нужно за да се изчисти и също че АБ които биха подействали сега са венозни и 80% ще се усвоят от черния дроб и няма да са толкова ефикасни и по щадящ начин за организма ще се излекува  Praynig
Виж целия пост
# 238
Въпрос на гледна точка мила Peace, аз за подобни симптоми бих се двоумила дали да дам АБ. Защо дадох на малкия АБ е съвсем друга тема ooooh!, към която хич не ми се връща.
Радвам се, че при Вас всичко вече е ок.
Виж целия пост
# 239
Права си.Всеки сам взима решения за себе си и децата си  Peace
Важното е крайния резултат.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия