Oт чаканите ЮЛСКИ рачета, излюпиха се вече три близначета :) (тема 66)

  • 16 097
  • 296
# 120
Ей ,не тормозете Ине! Wink Ще качи снимките,но каза че има проблем с юсб-кабела и затова се бави!Тя затова не смее да влезе във форума, щото знае че ще я линчувате Grinning Wink
Виж целия пост
# 121
Добро утро Hugкакви хубави бебенца си имаме Heart Eyesсладурки...ние онзи ден сменяхме дограма в хола и спалнята,слагахме врати на банята и на спалнята,че нямахме/от пожара изгоряха../в резултат на което до снощи всичко беше нагоре с краката...но нещата се понредиха и вече изглежда мнооооооооооого по-добре,а и съм поизчистила Simple Smile...Щях да пиша някви неща newsm78за кърменето,аз имам лош опит..преди 14 години,докарах си мастит след 2/3месеца кърмене и под мъдрите напътствия на свеки и педи-Да дохранвам,бебчето съвем спря да суче от мен Shockedмисля сега изобщо да не слушам никой,освен собствения си инат Peace
За килограмите,аз също последните 2 месеца не съм мрънала-74/75...доки каза,че това е добре newsm78 сигурно имаше впредвид,че достатъчно съм качила и няма нужда повече JoyА з тоновете аз също ходя всяка седмица и то от 32седмица,явно при всеки е различно.
Ние вчера взехме още едно комплектче чаршафки...и сега трябва да ги перна и тях и вече съм готова с всичко,ще взема през уикенда да поснимам малко да ви се похваля.
Току що ми се обади една позната,бременна е в ..20-та седмица някъде,ходила при Марков и и кзл,че едното краче му е криво #Crazy #Crazyи е по-късо #Crazyкажете къде да я пратя за 2-ро мнение???
Виж целия пост
# 122
Добро утро и от мене!
Спах така хубаво тази вечер.. Даже не помня будих ли се да посетя вц-то? newsm78
Да кажа на варненските мами, че Фрош има в Пикадили и е доста заредено - има за бяло и цветно пране, има омекотител, гел... Аз си взех гел и съм мн доволна. Изпрах и някои бебешки неща с него.
На Шмилианка бебките са мноооого сладки, не им личи, че са били мънички, а мамата изглежда страхотно!
За подутите крака - аз нали получавам сто нюзлетъра със съвети за бременността, поне от две седмици ми набиват мейли как да си вдигам краката нависоко, ама аз ги подценявам. Снощи така бях отекла, че едвам можах да си закопчея лепките на сандалите. Като се прибрахме легнах на дивана и си сложих две възглавници под краката - докато изгледам един филм, отоците се бяха махнали, направо не мога да повярвам, а и днес сутринта краката ми си стоят така. Тъй че настанете се удобно някъде и вдигайте краката! Joy
Да ви кажа, че Самуил вече е добре. Утре карантината свършва и ще ходим на разходки! Въобще варицелата е едното нищо на фона на шарки като скарлатината, например.
За тоновете - на мен никога не са ми ги слушали и не знам въобще дали ще го направят. В понеделник съм пак на преглед - викат ме на всяка седмица - и ще питам, ама явно наистина са по преценка на доктора... Thinking
За присъствието на бащата - разбрах, че тук във Варна, в Майчин дом позволявали бащата да присъства дори по време на секцио (инфото е от колега на моя мъж, чиято жена е раждала там, тъй че е леко апокрифна) и моя мъж много се зарадва - той иска да сме заедно по време на раждането. Има ли и друг такъв смелчага? Mr. Green
Имам си официална дата за секцио 7 юли - Майчин дом, Варна - модераторката може да ме впише, когато иска.
Само да добавя за кърменето - и според мен желанието е водещия фактор. Кърменето не е просто начин, по който по-лесно и евтино си храниш детето, или пък по-здравословно. За мен то е особен вид връзка, която успокоява и зарежда майката и бебето. Знаете ли колко ми беше мъчно като се отби Сами? Ревах няколко дни. Все едно ми се откъсна нещо.
Виж целия пост
# 123
Ей ,не тормозете Ине! Wink Ще качи снимките,но каза че има проблем с юсб-кабела и затова се бави!Тя затова не смее да влезе във форума, щото знае че ще я линчувате Grinning Wink
Че кой я тормози, чакаме си я най-кротко и търпеливо, с радост в сърцата  smile3508

Измих прозореца на стаятаааа Simple Smile То не било толкова времеемко и трудоемко, колкото очаквах. Сега ще мина и пода там, после балкона, ще простра, изобщо бригада първенец!  newsm53
Донке, кажи как се уреди с такава хубава дата, 7 юли  Heart Eyes Ха честито! Вече ще чакаш по-"датонасочено" Wink Много хубаво и за Самуил, изобщо днес имаме доста добри новини във форума Grinning
За подутите крака - аз нали получавам сто нюзлетъра със съвети за бременността, поне от две седмици ми набиват мейли как да си вдигам краката нависоко, ама аз ги подценявам. Снощи така бях отекла, че едвам можах да си закопчея лепките на сандалите. Като се прибрахме легнах на дивана и си сложих две възглавници под краката - докато изгледам един филм, отоците се бяха махнали, направо не мога да повярвам, а и днес сутринта краката ми си стоят така. Тъй че настанете се удобно някъде и вдигайте краката! Joy
А аз пък през нощта повдигам - спя с дебелата завивка на леглото, сгъната и краката (поне най-долната част, под прасците) върху нея. Струва ми се, че също помага. Предполагам, че и едно одеало под краката ще върши същата работа. Който иска, да пробва Simple Smile
kali-76, а на обикновен ехограф няма ли да се види пак тази особеност? Ако не, тогава някое от другите "светила" в 3D, Мазнейкова например?  newsm78
Виж целия пост
# 124
За присъствието на бащата - разбрах, че тук във Варна, в Майчин дом позволявали бащата да присъства дори по време на секцио (инфото е от колега на моя мъж, чиято жена е раждала там, тъй че е леко апокрифна) и моя мъж много се зарадва - той иска да сме заедно по време на раждането. Има ли и друг такъв смелчага? Mr. Green
Има -ама тук не дават дори и срещу заплащане-просто няма такъв вариант и това е.Тук дори мъжо ти ти "праща" храна по една чанта закачена на кука в тоалетната( разбирате се с мъжо ти кога е под прозореца,отиваш, пускаш куката и въжето и си качваш храната,бориш се с мухите от тоалетната да не ти я дигнат и си я криеш в шкафчето) , защото болничната храна не искам и да я описвам, а е забранено внасянето на храна. Да не говорим, че в родилно няма баня, а се миеш криво лява със шишенце от чешмите налято, като топла вода има сутрин в 7 и 30 за един час и вечер пак така Peace
Мила родна картинка.
Виж целия пост
# 125
Denica, за кърменето абсолютно подкрепям Астарта, Майра, Донка..../и който друг писа, че малко ми бяха паметта напоследък/
Няма такова нещо, като предопределеност и каквото му е писано на човек. Всичко зависи от желанието на майката, а при наличие на проблеми - от информираността как да се справя с тях. Аз минах също един много труден период в началото, с половин рода,начело със свеки, която казва, че е гладно детето щом плаче, с майка, която не може да ми помогне с нищо, не е имала моите проблеми, с педиатърка, която ме успокоява с - ,,днешните жени нямат кърма, ето дори аз като мед. работник кърмих 20 дни и кърмата просто ми спря, така че спокойно - взимаш си едно адаптирано и си ок, детео ще спре да плаче Sick.....И с един страхотен мъж, който не знаеше след работа бебето ли да подруса, че плаче от колики, а и от глад наистина или мен....След като в преддепресионна фаза четях и плачех пред компютъра се оказа, че никак не е толкова страпно положението и с малко спокойствие и инфо какво да правя вичко се оправи за много кратко време. И така 2 години  Laughing Сега гърдите и бъдещите ,,цокита,, са завещани с много любов на бебето.  Laughing /защото когато няма мляко са гърди, а като има са сладки цокита или цокинца Laughing Mr. Green Laughing Това да го знаете от Йоанка Wink

2. Да се похваля и аз вече с покупките - легло и скрин, което значи, че започвам с прането и подреждането. Малко неща ми останаха, така че съм спокойна вече. Снимки....малко ме мързи, но ако ме удари музата ще снимам да покажа малко розови придобивки. Купихме и комплект за изписване. Аз исках зелен - много свежо, леко електрик, но не много. По-скоро като свежо листенце. Още повече, че количката ни е такава от вътрешната страна и щеше да е супер. НОоо таткото искаше твърдо розово да е, да се разбирало, като го изписват /разбирай него - таткото с бебето  Mr. Green/ че е баща на момиче Hug Милия ми.... Сега само ако се объркал доктора ще видим какво ще правим. Нямам нито една дрешка, която да стане за момченце....

Джули - как ще стане да ти върна книгата. Утре няма да мога да дойда на у-ще, че съм без кола пак.  Cry Дадохме я на заем на брата на мъжа ми и сега ми е свито сърцето, че е голям душманин...Ама само да и направи и една резка на боицата ще я пребоядисва цялата Confused Ааааа ма ха.....много ми е свито. Може да звучи малко тъпо, ама така си е  Crossing Arms
Аз се надявам да дойда другата седмица във вторник, за да ме нарисува малката....ама тогава ти е секциото  Laughing Стискам палци...
Виж целия пост
# 126
За присъствието на бащата - разбрах, че тук във Варна, в Майчин дом позволявали бащата да присъства дори по време на секцио (инфото е от колега на моя мъж, чиято жена е раждала там, тъй че е леко апокрифна) и моя мъж много се зарадва - той иска да сме заедно по време на раждането. Има ли и друг такъв смелчага? Mr. Green
Има -ама тук не дават дори и срещу заплащане-просто няма такъв вариант и това е.Тук дори мъжо ти ти "праща" храна по една чанта закачена на кука в тоалетната( разбирате се с мъжо ти кога е под прозореца,отиваш, пускаш куката и въжето и си качваш храната,бориш се с мухите от тоалетната да не ти я дигнат и си я криеш в шкафчето) , защото болничната храна не искам и да я описвам, а е забранено внасянето на храна. Да не говорим, че в родилно няма баня, а се миеш криво лява със шишенце от чешмите налято, като топла вода има сутрин в 7 и 30 за един час и вечер пак така Peace
Мила родна картинка.


Леле, simpatiuh4e, за кой родилен дом става въпрос?  Shocked
Виж целия пост
# 127
Ловеч  bowuu
Виж целия пост
# 128
Дуци  Simple Smile аватара е снимка от мин. година с носталгия по морето. Много ми се ходи, мисля, ЖЗ, да отскочим септември.


Аз снощи направо се побърках от страх. Появиха ми се едни много силни менструални болки, които се появяваха и изчезваха на интервали от 5-10 минути, точно както контракциите #Crazy.

Цяла нощ бях така Rolling Eyes

А за изследванията, така се ядосах, не са ми направили ПКК, а аз им дадох направлението, сега хем пак ще ме бодат, хем ще си плащам  #2gunfire Лабораторията е Сантелаб .
И един въпрос, СПИН и хепатит Б къде правят по здравна каса?

Астарта , и това за кърменето все едно аз съм го писала. С тази разлика, че педито не ме караше да давам АМ. Но това за повръщането на кръв е ужасно. Като ни се случи, звъняхме в 4 през нощта на педиатърката, бяхме се шашнали доста.  #Crazy



Виж целия пост
# 129
Аз твърдо съм решила да кърмя и яко се информирам и подковавам с материали напоследък. Купих си две книжки, страхотни са! Много добре ми въздействат като си ги чета. Едната е "Книга за кърменето" на Хана Лотроп (мисля, че вече е споменавано за нея), другата е - "Близо за бебето "  на Василена Доткова (тя е една от мамите във форума). И двете книги са невероятни, препоръчвам ви ги! Hug
Виж целия пост
# 130
Да  Peace Книгите са страхотни!!!! И аз ги препоръчвам Simple Smile
Виж целия пост
# 131
Обаче нещо взема да ме хваща яд на моя доктор и то на финалната права, защото щеше да ме праща на кардиолог и "забрави", изследванията ми ги отложи, а като го попитах за алерголог заради упойката, ми каза, че нямало нужда #Cussing out. Пък вече е късно за "развод" Crossing Arms.
Как така да няма нужда от мнение на алерголог??!?!?  #Crazy Дори и нормално да раждаш, те нали пак упойки слагат, така, че пак е нужно да се направи тест за алергии. А за секцио си е задължително. Кой лекар ще се навие да слага упойка без да знае дали ще ти понесе?? Това си е голяма отговорност.  Naughty
Аз си правих вчера текъв тест в Тина Киркова. Май е с направление от лекаря, иначе струва 30лв, не съм много сигурна, щото аз като осигурена в Закрила минах безплатно.

saxophone теста за алергии от предишни раждания не важи. Алергиия може да придобиеш по всяко едно време и затова се изисква до месец преди раждането да се направи нов тест. Т.е. теста за алергии е валиден само в рамките на 1 месец.

Дуци васермана има давност 6 месеца. Аз тази бременност не си бях правила и затова сега ми ги включиха в изследванията.

Днес ходих да ми мерят тоновете на бебока. Държа се изключително прилично. Никакви контракции, само от време на време поритваше.  Mr. Green Добро детенце. Явно ще си дочака датата и няма да има изненади. Ох дано дано.
Виж целия пост
# 132
Таблетките Малтофер Фол могат да бъдат сдъвкани или да се смучат цели и трябва да се приемат по време или веднага след хранене.
За комбинацията с различни видове храни нищо не е споменато.
Ох не знам вече, надявам се да има ефект от цялото това дъвкане на гадните таблетки. Другата седмица за последно преди секциото ще си правя изследвания. Дано да са добри. 

Kokolin@, не се притеснявай за изследванията - аз сам на желязо през цялата бременност и нищо не повлия така добре както капсулите Тотхема и Малтофер-а. Последните ми изследвания бяха с 18 желязо! като започнах да го пия бях с 11. Дано и на теб ти подейства добре. Но аз преди изследвания - поне 3 дни спирам да пия (по заръка на майка - тя е мед. лаборант) защото апаратите отчитали приетото количество желязо, а не усвоеното от организма. За 9 мес. успях да си направя експеримент и се уверих в това. Успех!
Виж целия пост
# 133
За присъствието на бащата - разбрах, че тук във Варна, в Майчин дом позволявали бащата да присъства дори по време на секцио (инфото е от колега на моя мъж, чиято жена е раждала там, тъй че е леко апокрифна) и моя мъж много се зарадва - той иска да сме заедно по време на раждането. Има ли и друг такъв смелчага? Mr. Green
Аз питах моята лекарка преди няколко месеца дали може да присъства бащата и тя ми каза, че не може. Нито на секцио, нито на нормално. Мислех следващия път да я подпитам пак де, дано все пак се окаже, че може, защото ние много държахме на това.
Виж целия пост
# 134
Elen@,ето ти един сайт... http://www.ramus-lab.com/ аз тук ги правих,но ти трябва направление Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия