Бебета ЮНИ 49

  • 13 968
  • 311
# 240
Здравейте, нахлувам в темата за да ви съобщя, че снощи в 21,22 часа мама бебешор роди своята прекрасна дъщеря МАРИАНА, мома голяма/4 кг./ и двете се чувстват добре ....... а аз съм щастливата леля Grinning
Виж целия пост
# 241
ЧЕСТИТО БЕБЕЧЕ НА МИМЧЕНЦЕ   bouquet ДА Е ЖИВА И ЗДРАВА МАЛКАТА ЙОАННА ЛУСИЯ   bouquet

ЧЕСТИТО И НА МАМА БЕБЕШОР   bouquet ДА Е ЖИВА И ЗДРАВА МАРИАНА    bouquet
И моето бебе хълца след хранене. Аз също стерилизирам като се изпразни шишето, т.е. сутрин.
Виж целия пост
# 242
Честито на новите майчета.
Днес при нас е ден за повръщане. Докторката ни каза да се кърмим около 20 мин и аз си го спазвам общовзето. Но явно млекцето ми е повече.
Виж целия пост
# 243
Честити бебчета на ЕлинаМД и на Мимченце ,нека са живи и здрави   bouquet

Аз съм си все така шкембелийка,днес ще ходя след 7 ч. в болницата да се преглеждаме за последно и да решаваме как ще се действа.Надявам се всичко да е ОК.

Не съм сигурна дали няма да остана направо там и затова пожелавам на всички тумбаци - успех и нека леко да минат ражданията . После ще има да разказвамеееееееее
  Hug . На мамите с бебки,успех в новите изпитания и после да споделят тайни за укротяване на зверчетата  Hug

Не знам дали съм готова,ама повече от това ...едва ли.

Успешен ден на всички и до скоро
  Hug
Виж целия пост
# 244
Честито на новите мами, да са им живи и здрави бебчетата,    bouquet
Миша и моята бебка много хълца, след всяко хранене, нито водичка и помага нито нищо (тя и отказва да пие  вода) от хълцане и повръща...изобщо сме чудо....с това повръщане незнам как да се справям,не смея да я оставя за секунда защото чак се дави,много се плаша

Успех на всички които още чакат,стискам палци,всичко да минава бързо и лесно  Hug
Виж целия пост
# 245
Честити рожби на новите мами  bouquet. На нас днес ни е термина , ама нъц за сега . Утре сме при доки и тогава ще видим . Много ви се радвам майчета , на вас и бебоците и започвам вече да ви завиждам  love001. Ние на опашката после ще ви догонваме  . Хайде още хубави новини да имаме и днес  Flowers Sunflower   .  smile3549 по един морси полъх за разхлада .
Виж целия пост
# 246
За мазилата - причината да не препоръчват слънцезащитни средства при много малки бебета е, че кремовете с много висок фактор не позволяват производството на витамин Д. Затова се препоръчва, вместо да се ползват мазила, да не се излагат малчовците на пряка слънчева светлина. Аз не мажа Диди, но я изнасяме след 19ч.  Peace

И ние хълцаме много често и много продължително /5-10 минути всеки път/.

Маргарете, ЕГН-то не е с произволни цифри. За да се различава от ЕГН на родените 1908, към цифрата на месеца се прибавя числото 40, т.е. за юни 46, всички останали цифри си се запазват, както и при нашите ЕГН-та.

Моята поспаланка се събуди, ще тичам Party
Виж целия пост
# 247
честито обебване на мимченце! голяма принцеса е родила, бързо възстановяване на нея, а йоана лусия да расте здраво и усмихнато дете за радост на всички   bouquet
честито и на бебешор   bouquet всичко най, много здраве, щастие и късмет!

рали и маргарете - мерсаж за инфото за мзането и разходките Hug и аз имам лекичка слънчева алергия (ако попрекаля тогава чак ставам на петна и пламвам, иначе не е чак така остра) и съм се зачудила
защото хубаво ще го държа на сянка дребо, ама все някой слънчев лъч ще го хване, а той без слънце си се бели, какво остава иначе  ooooh!

дари75 - добре си се обадила на офиоли, че да кажеш и на нас какво става
дано при тях влезе всичко в релси скоро
а вие как сте? освен, че има силен глас младежа Simple Smile

дари7 - аз пък откровено казано не съм фен на кучета Sad в смисъл не че кой знае какво против имам домашните, обаче не са ми на сърце, не мога и не бих гледала куче вкъщи  Confused та в този ред на мисли те разбирам много добре...

марвеле - честита месечинка Simple Smile и ние теди го къпем кога как свари Simple Smile рано е още за режими, само смятам от хранене до хранене и повече не го мисля Wink

коон - успех! бързо и леко!

за къпнаето - теди го къпем в такава анатомична ваничка, обаче го държа с ръка през гръбчето Simple Smile
иначе се клатушка насам-натам и ще потъне  Crazy  Simple Smile
обикновено привечер или по-късно вечер я правим тази процедура

за хълцането - теди хълца буквално след всяко хранене  Crazy обаче пък не се оригва почти никога и аз все си мисля, че е затова
имаше теория, че хълцат от преяждане, не знам колко е вярно  Rolling Eyes

ЕГН-тата се образуват като към месеца добвавят 40 (не знам как са го избрали това 40 изобщо)
например на бебе родено на 1ви юни ще е 084601ХХХХ
Виж целия пост
# 248
а, докато напиша за егн-тата и галя ме изправарила  Hug
Виж целия пост
# 249
4естито на Мим4енце да и е жива и здрава Йоана и много да ви радва на теб бързо възстановяване  Hug  bouquet
4естито на Бене6ор да и е жива и здрава Мариана и много да ги радва не мама бързо възстановявеане   bouquet Hug
Koon, стискам палци дано вси4ко да е ок при теб и леко раждане Hug  bouquet
Късмет на вси4ки мамаи   bouquet Hug
Виж целия пост
# 250
Уф, ами защото мъж ми звънна от общината да ми каже,че е с 40 ЕГН-то... Ако го бях погледнала щях да се сетя за какво става въпрос... Embarassed

[ЧЕСТИТО Мим4енце , БЕБЕШОР честити бебоци да са ви здрави и много да ви радват       bouquet
Виж целия пост
# 251
Ето, че най-сетне мога и аз да се отчета. На 19.06 се роди и моето момиче - Сияна, 3000гр. 49см  Laughing
Виж целия пост
# 252
Забравих да ви питам,ваите бебчета хълцат ли???Моя бебка много често!Какво означава това newsm78 newsm78 newsm78???
Нормално е да хълцат бебоците. Имах един клип как хълца Алекс. Сега ще го намеря Simple Smile

http://www.zdrasti.net/staff/1/video-0005_NEW.avi

Качеството е ужасно, защото снимах с телефон в болницата, и сега го конвъртнах от 3gp на avi.

Абе нашето ЕГН не е с датата на раждане а с произволни цифри... При вас така ли е?
Гледам, че вече са ти отговорили, не са произволни цифрите.
Дияна - 08.02.2001 - 014208
Алекс - 30.05.2008 - 084530
Последната цифра, нечетна за момичета, и четна за момчета.
5 в месеца се пише на децата родени през октомври, ноември и декември, т.е. както е писала
ЕГН-тата се образуват като към месеца добвавят 40 (не знам как са го избрали това 40 изобщо)
например на бебе родено на 1ви юни ще е 084601ХХХХ

Алекс съм го къпала и сутрин и на обяд, разхлаждам го.
Виж целия пост
# 253
mimchence, да ти е жива и здрава принцесата Йоана Лусия   bouquet  bouquet  bouquet
Изпревари ни! Браво!  Heart Eyes

Честито на мама бебешор   bouquet много да се гушкат и да се слушкат с голямата мома Мариана   bouquet  bouquet  bouquet

Koon, късмет!  Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed Praynig Чакаме те да се завърнеш с вързопче   ylinfant

zlob4o, живи и здрави бъдете! Добре завърнали се   bouquet

Да се отчета набързо, нали бях на ЖК - мерене, теглене, кръвно, албумин - нямам, тонове - добри, гледкахме се на видеозона - още сме си височко и не сме заели правилната поза (още сме накриво - главата е долу, гръбчето минава в ляво и крачетата са в ребрата ми в дясно), но си растем - мериха му главичката - 100мм, доки сподели, че е около 3500-3600. При условие, че не съм родила до понеделник ме вика пак и така няколко дни, а после ще ме препрати към болницата, там да ме следят. Това е в общи линии... Чакаме си  Mr. Green

Тази вечер пристига майка ми с племенникът ми - малко да ми помогне да поизчистим, че аз с този гооолям тумбак (всявам страх и ужас като си го покажа по скайпа на мама, че и сестра ми се поупули  hahaha) нещо ни е трудно. А и в неделя имам рожден ден - да видим къде ще го празнувам  Mr. Green

Сега си лягам, че Станислав определено ще иска внимание от леля си  Laughing

Хубав ден ви желая   bouquet
Виж целия пост
# 254
Успях да я приспя - геройство просто. Полежа ми на корема и отнесе плувката, а аз се бях приготвила за истерии като вчера Shocked Може би Инфакола действа?! Дано.

А аз нито смея да я къпя, нито да и мия дупето - страх ме е да не я изтърва. И затова през деня на кърпички караме, само баща и я мие като си е тука. Но трябва да изтренирам, че срамота така.

Хайде някой път да спретнем среща с количките в Борисовата градина например. Сигурно ще е трудна организацията, но ако има желаещи и можещи да пробваме. Иначе ние обикновено сме в Заимовата градина или в Докторската или в Борисовата - който е наблизо да сигнализира
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия