На есен с песен в 5ти клас, ще е набор '97г.

  • 15 919
  • 305
# 180
Потръпнах, Шани, добре все пак че девойката е жива и здрава, не мога да си представя как ти се е обърнало сърцето.... Предполагам щерка ти беше засрамена от конфузната и опасна ситуация. Някак и за двете ви не е била лесна ситуацията. Разговори и емоции със сигурност е имало, дано не ви се случват повече подобни неща.

Не знам за успокоение или за сравнение ще ти кажа, че и аз съм правила подобни неща - на възрастта на децата ни, или 1-2 години по-рано. Прескачала съм у съседите - 20-25 годишни хора по онова време - даже май ме придържаха. Същият съсед при едно наводнение на по-горен етаж след спиране на водата ме прехвърли, за да вляза през отворен прозорец у други съседи и да спра водата... Няколко години по-голям батко прескачаше като нинджа от тераса в тераса, за да ни вземе перцето за федербал от съседските тераси. По странната ни логика е било по-безопасно да прескочи, отколкото да звъннем и да си го поискаме  Embarassed

 Hug Стискам палци, нищо подобно да не ви се случва повече Hug
Виж целия пост
# 181
Здравейте и от мен, момичета.
Агли, честито на рожденничките newsm51. Ние не можахме да ги нагодим на една дата и са през ден Laughing. Видях, че си писала за "Клъц". Аз се отказах от тях. Нали бях записала Дани на приложни изкуства( 15 лв за 2 часа.) Е, последният път се върна нарисувал пистолет с химикалка. Попитах го защо е рисувал , а той каза че Госпожата им е казала да рисуват който -каквото иска. Е, не смятам да давам пари за да си рисува каквото си иска безконтролно. Това и у дома може да го прави Crossing Arms.
За оставянето сами: не смея да ги оставям сами децата за повече от час. А като беше малък Косето, нямах и шанс. Не приемаше друг, освен мен. Дори баща си и брат си Sad.
Преди време бях писала за злополучното зелено училище в Елдород. Вижте това:

През седмицата са регистрирани два хранителни взрива на територията на страната.    Първият от тях е възникнал сред група участници в пленер на територията на туристически комплекс „Устойчиво село”, гр. Севлиево, обл. Габрово. Групата е съставена от ученици от Общообразователно училище „П. Р. Славейков” – Варна, придружавани от 6 възрастни лица.
За периода 12.06. – 14.06.2008 г. със субективни оплаквания от коремни болки, повръщане и разстройство заболяват 12 лица, от които 7 са деца на възраст от 11 до 12 години. След назначено рехидратиращо лечение от екип на Център за спешна медицинска помощ – Севлиево, състоянието на заболелите е било стабилизирано. На 15.06.2008 г. ученическата група е отпътувала за гр. Варна.
Взети са проби за микробиологично изследване от съдове за хранене, вода и др. Връчено е предписание на кухненския персонал на ТК „Устойчиво село” за изследването му за заразоносителство. Издадена е заповед за спиране на комплекса. Издирени са всички лица, участници в пленера. Взети са материали за микробиологични изследвания на 24 лица от групата. Към настоящия момент, резултатите от микробиологичните изследвания не са готови.
http://www.mh.government.bg/7_pressoffice/20_news/2471_article/

Шани, готова е за алпинистка твоята щерка  ooooh!. Изстръпнах като видях височината и си представям на теб какво ти е ooooh!.
Виж целия пост
# 182
Щани, много неприятна ситуация, добре че всичко е минало добре.
Малката преди няколко години на морето си счупи ръката като падна от височина 1 метър, та белите и от малко стават.
Виж целия пост
# 183
Момичета  Hug

Знам, че и аз като дете не съм била от най-кротките..., но някак преценявах риска (по-скоро брат ми го преценяваше и ме възпираше. Аз си бях щура, та щура...). А тя - не. Това ни вбесява с баща й...

Но вижте и ситуацията...  Thinking
Ние спасяваме едно дете, а в същия миг нашето е било в огромен риск.

Както и да е.
Дано повече не се случва никому.  Praynig
Виж целия пост
# 184
Ситуацията е просто ужасяваща Шани!
Дето казват старите хора "Да не те стигат страховете на близките ти!"
Сега като се замислих за нашите лудории като деца и косите ми настръхват. А и мойте не са от най-кротките  ooooh! ooooh! ooooh!, както знаете.
Надявам се сте имали сериозен разговор и това няма да се повтори!
Виж целия пост
# 185
Гадна работа, направо си представям какво си почувствала!Но най--важното е благополучната развръзка.Затова има една приказка - Господ да ги пази децата, че ние не можем. Смели са ,и не разсъждават какво би могло да се случи. За тях всичко е игра, и не преценяват реално нещата.
Най-важното е ,че всичко е завършило добре! Колко ли още пъти ни чака да изтръпваме пред нещата, които ще правят децата ни...
 Това е родителската орис!
Виж целия пост
# 186
... Надявам се сте имали сериозен разговор и това няма да се повтори!

дори получи първия в живота си шамар от баща си...
Макар тоновете конско и разговори, не виждам да има поука от цялата история.
Тя не осъзнава огромния риск, който е поела и най-вече, че е нямало реална (животоспасяваща, примерно) причина за да се подложи на него.  Confused

Хора, кажете ми: кога ще се осъзнаят нашите деца?  Thinking Или моето, ако вашите са реалисти?
Виж целия пост
# 187
За жалост смятам, че точно в тази ситуация шамара изобщо не е решение. Трябва да разбере - че риска на който се е подложила е огромен и наистина след като не е имало причина за това е непростимо да се повтаря.
Оххх ужассс, настръхвам още като те чета.
Само да ти  кажа, че всички са един дол дренки, и нашите в никой случай не са различни. Sad За жалост!
Виж целия пост
# 188
Ми не знам, моят не е имал чак такива опасни приключения, но когато направи нещо опасно ,следва сериозен разговор.Обяснявам надълго и широко, какво ще се случи ако стане най-лошото. И то го разказвам с такива подробности /даже цветно/,че обикновено настръхва. Другото ,което правя е,че повтарям конското всеки ден, или когато се сетя доста дълго време,за да му напомням колко лошо е това,което е направил.
 Уф, то така отстрани е лесно, ама децата са различни .За съжаление има деца /които не изпитват страх/, които така и неуспяват да осъзнаят какво всъщност е толкова опасно,след като затях е толкова лесно да го направят.
Виж целия пост
# 189
Точно там е разковничето Ali_sun децата са различни. Моите и двамата са буйни и не особено кротки. Но големия е доста по-страхлив. Всъщност страхлив не е точната дума - по-скоро предпазлив понякога прекалено дори за моите разбирания. Докато малкия изобщо няма чувство за страх, рецепторите му за болка също са с друга настройка така да се каже и е много търпелив и опасен сам за себе си.
Що конски съм чела - питай ме има ли ефект!
Виж целия пост
# 190
Точно защото конското няма ефект, аз съм за шамарите в тази ситуация. След като детето се поставя в положение,  застрашаващо живота или здравето му и е достатъчно голямо да го осъзнае, но отказва да го стори - един хубав бой ще свърши по-добра работа. Или някой от родителите трябва да получи инфаркт, за да го стресне. Освен това сега физическото наказание / на което по принцип не съм привърженик, особено след навършване на 7 години/ все още може да подейства, докато след още годинка - две  ще е немислимо. Така че, Шани, добре сте я шамаросали, щом и се случва рядко, би трябвало да има ефект.
Виж целия пост
# 191
Със сигурност шамарите от тати ще запомни, а конското от мама - знаете колко дълго се помни.

Не ме разбирайте като привърженик на боя - редовното му приложение надали води до нещо добро в днешно време, но ситуацията е била повече от инфарктна.

Шани, може би разбира всичко детето и сега осъзнава риска, но милото няма друг ход освен да отрича доколкото му стигат силите. Все пак ако беше с по-лежерен характер нямаше да прескача тераси  Simple Smile Дано ви е поразминало на всички.
Виж целия пост
# 192
Шани, радвам се, че това което се е случило е завършило с щастлив край! Със сигурност дъщеря ти няма да повтори опита, защото вашият ужас я е накарал да осъзнае колко страшно е можело да приключи това...
На нейните години аз прескачах редовно терасите на 8 Shocked етаж, когато си забравях ключовете... родителите ми така и не разбраха. Сега като погледна само от тази тераса, се парализирам от ужас, по-скоро ще умра, отколкото да прескоча! Децата обаче са смели и безразсъдни, защото не предвиждат евентуалните фатални последствия...
Представям ти какво сте изживели и ти съчувствам искрено  bouquet
Виж целия пост
# 193
Шани, добре че всичко е завършило благополучно и за вас и за другото семейство! Децата нямат страх или поне повечето! Нашият батко е много предпазлив / да не кажа страхлив/ и никога не е правил подобни щуротии. Виж малкият е друга работа и не ми се мисли как ще го опазвам да не литне от 20 ет! Дано девойката си е взела поука и повече да не ви кара да изтръпвате така  Praynig!
Виж целия пост
# 194
запис ..дълго време не бях на линия..сега ще прочета цялата тема и тогава ще се включа адекватно Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия