Синдром на раздразненото дебело черво

  • 31 392
  • 19
# 15
Здравейте Simple Smile.Днес водих малката на лекар и донякъде съм успокоена.Не и правиха никакви изследвания(което въпреки увещанията на лекарите ме притеснява),казаха,че при повечето малки деца след прекарване на  запек се получава това на психична основа.Засега и изписаха мезим форте(за газовете) и едно сиропче Алора.Казаха ми да и ги давам две седмици.Надявам се  всичко да отшуми Praynig
посявка? подсетете лекаря че мезим форте е вече само от 10 000 единици. /не от 3500/. аз не ползвам такива неща за деца. други неща вършат повече работа. http://en.wikipedia.org/wiki/Irritable_bowel_syndrome
Виж целия пост
# 16
На мен при подобни симптоми също ми изписваха дуспаталин, мезим форте - без никакъв успех. Спасение намерих в таблетки с чесън и мащерка, пробиотик, започнах да се храня много бавно и по-малко. И мога да кажа че болките в ляво, газовете и подуването на стомаха значително намаляха.
Виж целия пост
# 17
привет на всички. аз имам оплаквания от 5 години - ужасно подуване на корема, много газове, направо ставам балон и докато не ги изкарам ме боли, имам чувството че е надут с въздух, защото нямат миризма, но са адски много, имам и запек, от него още повече се подувам. ходила съм на гастроентеролог, лежала съм в болницата, диагнозите се сменяха от колит на синдром на раздразненото черво, изписва ли са ми дуспаталин, креон, квамател, мезим форте и кво ли не. никанва полза общо взето. наскоро ходих и на китайска медицина, където имах малко подобрение на запека, но пак се появи. вече не знам какво да пробвам и къде да ходя. все едно и също всеки ден - подуване, газове, запек и не минава, не е свързано с храната, просто през деня съм горе долу добре и след 4,5 часа се почва се същото. не мога да намеря лек. казват, че е на психична основа, явно не мога и да се успокоя, имам пулс 100 през повечето време. не знам как да си помогна. ако някой намери лечение да го сподели. останалите освен да се молим  Praynig
Виж целия пост
# 18
Ами момичета моята диагноза се подтвърди - дразним колон. Гледа ме на ехограф, разпита ме обстойно и след цялостния преглед каза, че няма нужда от никакви лекарства и изследвания, защото не виждала проблем. Това било някакъв вид функционален проблем, когато се наруши моториката на червото, натрупат се газове и фекалии и докато не се изхвърлят не отминава. Дори докато чаках пред кабинета и ме достраша нещо и драснах към тоалетната . После през смях й казах на докторицата за това и тя каза -ами да, подтвърждава се диагнозата. Слава богу не е нищо сериозно, при болки ми каза да вземам обезболяващо, а най-важното ,което ми каза е да закусвам.
Виж целия пост
# 19
Хомеопатията страшно помага- LICOPODIUM 9или 15CH по5 гранули 2,3 пъти дневно са за подуване, балониране и газове Rolling Eyes Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия