ЯНУАРЧЕТО е весело дете, през юли иска да е на море! :)

  • 14 849
  • 287
# 165
  Ханна, страшна е малката Миша Heart Eyes  много е пъргава и жива, да ти е жива и здрава Simple Smile

  Любов също пълзи, но много по-бавно и трудно Mr. Green

 Аз съм се спряла на дървено столче Сток (много съм доволна от леглото и ще им се доверя за столчето), но ще го поръчаме от Германия. Много по-евтино излиза. Тук в магазина го гледах с всички принадлежности от 6 месеца -  511 лв., а от Германия 205 Евро.

 За къпането - от раждането си я къпем в банята Peace
Виж целия пост
# 166
Така и така се включих в темата та да ви питам- в статията за задължителните прегледи при оропед на д-р Рами Хазбун  (между другото линка на 1 стр. вече не се отваря) пише, че втория преглед е при навършване на 5-ия месец:
"Прегледът е по това време, защото тогава се появяват ядрата на вкостяване на бедрената кост. Целта е да се провери дали ставата се развива нормално."
Някой от вас води ли бебчето си на такъв преглед? Аз много се чудих, но в крайна сметка го пропуснах.
Виж целия пост
# 167
Здравейте!
Браво на Миша,голяма е сладурана и каква е пъргавелка. Хана с какво го храниш това дете Hug
Моят шишо само се върти по корем в кръг като пингвин на сухо и по скоро ще придърпа това дето иска да се докопа до него като притегли килимчето отколкото да направи някакво усилие.
Вече освен морков ,хапва и тиквички, но двете в комбинация ги плюе и сякаш целия се тресе от погнуса /поне така изглежда/.
Стискам палци на Беа и Криско!
А по отношение на списъка по ми харесва да е отворен и да не се трият мамите, които вече не влизат, може по някаква причина да нямат възможност, но някога пак да се включат.
Виж целия пост
# 168
Здвейте момичета!
Аз от вчера вече съм сама с децата, майка ми си замина благополучно в събота след като и бяха отменили веднъж полета от сряда, защото самолета закъснчваше и щеше да си изтърве връзката за софия. И добре се получи че нали точно тогава беше този зрив в София и самолетите казаха в Пловдив. Та, още на пъвия ден се провалих в гледането на децата и безмалко да намаля броят им наполовина. Направо не ми се мисли какво можеше да се случи, но Симона направи най-ужасната каскада от всички досега, това на никого нетрябва да се случва, нито бебетата нито майките да го изживяват. Но грешката и вината си е само моя. Вдигах я с кар сита да я сложа в количката като слизахме на един паркин и за нещастие съм забравила да я закопчея с каишките. При вдигането и тя е тръгнала да се надига и да сяда и в момента в койно леко навеждам седалката да я защактна на количката тя полетява надолу с главата и се заби на асфалта с лице от около метър височина. Такъв трясък се чу че първото което ми мина в главата е че си счупи главицата и едва не припаднах от ужас. За щастие обаче тя ревна веднага и аз разтрерана я грабнах на секундата и почнах да я разглеждам какво и има. и гледам кръв по пръста си което съвсем ме хвърли в паника и викам на мъжит ми веднага да кара към спешното. Почвам да я гледам от къде тече кръв и виждам че е от моят пръст, но как и какво е станало нямам на представа. Успокоих се малко че не е от нея, а тя милата се дере от рев. Горкото какъв ли ужас е изживяво заради разсеяната си майка. Пътуването до болницата и докато ни приемат ми се стори цяла вечност, макар че беше само 10 мин, а малката почна да намалява рева и ми се стори че се отпуска и още повече се паникьосах исках веднага да ни погледне лекар. То обаче е процедура и се мотат. Явно не бяхме толкова спешни, защото тя беше адекватна и ревеше. на 10-ата минъта ни прие триаж (сестра, която преценява степента на спешност). Мони като я видя се успокой и млъкна, дори почна да посяга с ръчички да я закача, а на мен всичко ми трепери. Сестрата само се смееше и викаше че нищо и няма ще се оправи. А аз като си представях как се изтърси и като знам какво вътрешни поражения може да има направо избивах на рев. Та почакахме още около 1 час докато ни види и доктор, а тя вече беше се успокоила и се опитвашеда заспи, което още повече ме претесняваше. Пациент с черепно-мозъчна травна не трябва да се оставя да заспива. Ама то образованието понякога много ти пречи да прецениш трезво ситуацията, особено когато се отнася за твоето дете. Какво ли не ми мина през главата и хем я вихдам че няма признаци на травма, резгира адекватно, мести очи, зениците и резгират адекватно на светлина...и още куп тестове, които и правих постоянно. Горкиат ми мъж, сигурно и той се изпопретесни покрай мен, ама се държа мъжки и не реагира. А аз в противовес на моето хланокръвие е страсови ситуации, бях сдала багажа. Ами да си претрепеш сам бебето не е шага работа. Лекарката я погледна и ме накара да я нахране и ни остави. Каза че височината е много сериозна за толкова малко бебе и че трабва да стоим поне 4 часа за да я наблюдават. Не правели скенер и ренген ако не е животоспасяващо на бебета, заради радиацията и само следяли поведението. Тези 4 часа върваха толкова бавно за мен, независимо че Мони изглеждаше много добре и си се държеше както преди, като изключим охлузванията които има по лицето, по точно по бузката и веждичката. Дори не я почистиха и примиха с нещо. Питах една сестра, тя каза че нямало нужда, било само ожулено и ще мине за няколко дни.Може и да излязат прави - тази сутрин по веждичката почти не се забелязва, само на бузката. Накрая ни пуснаха след като лекарката отново и провери рефлексите, каза че е супер и е извадила късмет, както и ние разбира се че всичко е минало само с една уплаха и леко ожулване. Тя предположи че нещо я е предпазило да не се удари лошо, но аз като си спомням как се издумка на земята...само това ми е в главата. Нощес почти не спах ставах на всеки час да я гладам как е и сега само си я гушкам и цункам и чак немога да повярвам че всичко е наред. Такъв ужас преживях че си претрепах хубавото детенце, а по принцип съм много стриктна с тези неща. Винаги я вързвам дори и в количката, в столчета навсякъде. Досега никое от децата ми не е падало, все внимава за това, защото знам колко е опасно. а ето на на мен ми се случи и то толкова глупава ситуациа, заради моето невнимание...УЖАС....
Хайде стига съм ви занимавала с моите истории, че бая дълго стана, ама нямаше на кого да се оплача. майка ми още не знае, не сме се чували откак е пристигнала. Тя сигурно още се чуди защо не сме и се обадили вчера, не сега звънях да и се оплача, но я няма...
Виж целия пост
# 169
Здравейте, да се включа и аз преди темата да е изписана:)
Нели си яде добре. За момента от зеленчуците съм въвела тиква, морков, картоф и тиквички. От тиквичките изпита невероятна погнуса и затова и ги смесвам с пюрето от тиква и така ги понася. Иначе се храни така - в 7.00-кърма,10.00-кърма, 11.30-60 гр. плодово пюре, 13.30 - 60 гр. зел. пюре+кърма, 17.00 - кърма, 20.00 - кърма. Но  стигнах до 60 гр. зел. пюре и спрях да увеличавам количеството, ще ми се да си дояжда с кърма. Не знам обаче дали е правилно така или трябва да гоня по-голямо количество. Може би успоредно със зеленчуците ще въведа и кашичка, но не знам след обед или на обед трябва да я давам.  В смисъл дали да я давам вместо зеленчук или вместо хранене с мляко. Не знам и с месните пюрета какво да правя. Дали да изчакам да направи 6 месеца newsm78 .
Днес Нели падна от дивана, докато се приготвяхме за излизане ooooh!. Влязох в банята за минутка само и докато си пееше, чувам едно ТУП, следва тишина и изведнъж адски рев. Изтърчах и я намирам под масата. Изкарах си акъла, гушнах я и я успокоих.  #Crazy Полудях от притеснение, разгледасх я внимателно навсякъде, но няма нито червенини, нито цицини. Господи, ами ако се беше тряснала в масата ooooh! Толкова съм глупава, това ще ми е за урок, вече нито за секунда без надзор. Ако трябва да я оставям - само в креватчето и! Naughty
Виж целия пост
# 170
Nevenska, направо ми се насълзиха очите като те четох Cry Добре, че всичко е отминало и детето е наред!!! Дано никога и на никого не се налага да преживява подобни емоции Praynig
Виж целия пост
# 171
Малеее Невенска,Герито- много кофти преживявания....
Бико- направо ти завиждам, ние все още не можем да се престрашим да я къпем в банята...все си мислим, че е студено, а то в нас под 26-27 градуса не е падало...е само като пусна климатика де.. Peace
Ние уж не ядем не ядем ...па днес между двете хранения изяде цяло плодово пюре от тези на Хипп 125мг.-Плодов десерт ..някакъв микс от плодове...много и допадна ...отваряше си устата като гардже..и чака да и дам ..много ме зарадва милата Simple Smile Иначе на обяд хапна само половин зеленчуково пюре и 30 мл мляко ...то сигурно заради това си изяде цялото плодово .. Simple Smile
Виж целия пост
# 172
Ле-ле, nevenska, Gerit0! Добре, че се е разминало всичко само с уплаха!

А Мишата е много сладинка като пълзи!!! Много й се радвам!  Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 173
Олеле, Невенска много страшно го описваш, дано си ти е добре детенцето - милата тя!
И аз се включвам да се оплача: малкия Митя е с температура от Събота и само спада до 37.5 и пак на горе по скалата до 39 градуса. Събота вечер се обадих на педиатъра какво да го правя мишлето да не е настинало, щото бяхме на вилата в Бойково, а там е доста хладно, дори лятото в жегите. Та тя каза че било от зъбките и ми каза: свещички за дупе и гелче за венците, да ама пак не спада и днеска вече като слязохме от там го заведох да го види, щото мене от вътре ме човърка, че не е само това, а тя като го видя като взе да й гука да й се усмихва.., а иначе с 38.2 гореше милото ми то има и зачервено гърло(да му се невиди) има и разсторйство и прахчета за него му изписаха, спа неспокойно тази вечер, сега ми гука-събуди се, маклия пухчо отслабна поне на мен така ми се струва Sad Ще се радвам да ми споделяте опит със зъбки! оф ано да спада вече тая смотана температура! Дано останалите бебоци са добре!
Виж целия пост
# 174
Невенска,Герито това,което сте преживели е ужасно.Дано повече няма такива инциденти и всичко с децата да ви е наред.

Ханна,Миша е невероятно сладка,само как пълзи.Много е пъргава.
Виж целия пост
# 175
Момичета, извинявам се, ако питам нещо, което някой вече е задал като въпрос, но излизаме и не мога да дочета до край, много сте бързи, а уж било отпускарско време....

Та:

За кисела става дума, как така слагате АМ във врящата смес - сгъстено нишесте, не е ли опасно от високата температура да се разградят ценни вещества от АМ? Знам, че някои витамини не деянат на висока температура... Или пък слагате АМ като се е охладило това?

Много моля някоя да се изкаже компетентно, защото малчо всеки ден яде каша, а пък е в горна граница на нормата и ще трябва да го слагам да диета, пък сменихме педката и още не мога спокойно с новата да седна да си поговорим за храненето

Усмивки и щастливи моменти с бебетата на всички!
Виж целия пост
# 176
nevenska, Gerit0, много кофти случки, дано да не се повтарят. Макар че каквито са подвижни вече...?!

Ханна, много е пъргава Миша. Grinning Ние този период с влаченето по корем го минахме, сега сме на колена, но много странно се клати - все едно имитира  с...кс  Joy  Joy
http://video.neogen.bg/user/gab_i_k/9qt4b0nn1wcq3qbgik12t52hftbnutf4/  (попревих го, но не знам дали е ок)

Виж целия пост
# 177
невенска изживяла си голям стрес,слава богу,че сте се разминали самос  твойте притеснения.Герито трябва непрекъснато да сме до мишоците,че вече  много шават.

Асиди имам въпрос към теб за кисела който приготвяш сама,съдържа ли глутен тази "манджа"

Габи филмчето не се отваря Sad

Стислам палци на болните дечица бързо да оздравяват!
Виж целия пост
# 178
Невенска, Герито  Sad Дано няма повече такива каскади  Hug
*dega*, ние имаме пречистваща кана - не е Брита, от по-евтините е, но ни върши идеална работа  bowuu
gab_i, мноого еротично го дава този твой Крис  Joy  Hug Нека, нека  Flutter

Относно списъкът - Моето мнение е да си остане. Към есента, зимата обаче да се редуцира малко. Съдя по себе си - във форуми, в които съм се регистрилала отдавна пък не влизам вече няма да искам да ме обновяват във всяка нова тема. Някоя мама дори и да не пише, само да чете, ще се отчете с мерки и теглилки на 6 месеца. То нали затова сме Отчетени Simple Smile Та по този повод - Пращайте мерките на лични на този, който е пуснал темата  Peace

Слънчи, доколкото знам киселът се прави с царевично нишесте, я в него няма глутен.

mirka76, ние не ходихме на ортопед  Confused Все се каня да запиша час ..

Болните дечица да оздравяват скоро!  Praynig  Hug
Виж целия пост
# 179
Невенска, това наистина е някакъв кошмар...дано не се случва на никого и слава Богу, че всичко е наред! При Герито по-малка каскада, ама пак си е "скок". Изобщо какво ни готвят тепърва дечицата ни - само Господ да ги пази, че то лошото става за един миг.

Миша е голяма пъргавелка, А Крис имам чуството, че с клатенето се засилва, за да отскок - като някоя пантера е   hahaha Моят мързеливец, за сега се придвижда с търкаляне  Joy
Ама нещо дясното го влече и все надясно се търкаля. Днес се хилехме, че стигна чак до хладилника и взе да рови отдолу, вмести да си се затъркаля наобратно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия