ЯНУАРЧЕТО е весело дете, през юли иска да е на море! :)

  • 14 849
  • 287
# 90
Ооох, Ели, дано се оправите по-скоро! Стискам ти палци Praynig Човек никога не знае откъде ще му дойде на главата Sad И аз тази сутрин установих, че Стела киха доста често и се притесних. Сега се чудя - да излизам ли, или да си стоя в къщи newsm78 Лошото е, че в тези жеги е най-опасно и най-лесно да се простуди човек (а какво остава за малко човече Simple Smile).

Браво на всички мами, чиито дечица папкат така добре  Hug
Виж целия пост
# 91
Ели, дано Мими да оздравее по-бързо Hug
При нас нищо ново, аз все още не съм заместила хранене Simple SmileКъм годинка може и това да стане Grinning са моето темпо Grinning
Отивам малко да освежа косата си Simple Smile
Виж целия пост
# 92
Ели, много съжалявам, че така се е разболяла Мими  Cry
Много ти се събра на теб притеснения .. Бързо да оздравява и вече всичко да е наред  Praynig  Hug

gab_i, аз имам такова детско килимче, но то е по-скоро постелка и се пързаля.
Днес постелих едно одеално на пода и я пуснах - на земята е значително по-лесно да се тътри Simple Smile
Пълзи си направо ... мести краката, избутва с ръцете, остава дири от лиги, но се докопва до дистанционното и го захапва, естествено  Laughing И аз и направих клипче  Simple Smile Обаче както си играе по корем и нали си се врътка  по гръб, много и дрънчи главата на този под  ooooh! Незнам ... Май няма да я пускам още, че да не се нарани ...
Atti, много ми хареса това килимче ... За съжаление тук нямаме ИКЕА  Crossing Arms
BORQNA ERININA, доста си хапва Галка  Simple Smile
микки, браво на вас, че успявате да хайманосвате  Laughing


Виж целия пост
# 93
Здравейте и от мен!
Ние с Тони погостувахме две седмици при родителите ми. Добре ни се отрази, като изключим адската жега в Северна България. Освен това на таткото много му липсваше малкият, така че повече такива дълги гостувания май няма да правим  Simple Smile .

Иначе от последната консултация мерките са ни 7600/69. Беше наддал само 250 гр. Изследвания също пуснахме и всичко е ОК. И нашият хемоглобин е нисък, но след като започне с местните пюрета, педи каза, че ще се оправи. Тони хапва 190 гр. зеленчуково пюре на обяд, а следобед - каша или кисел (редувам ги). Киселът сама си го правя, че готовият е страшна химия. Рецептата: В 130 мл. вода разтварям 1 с.л. с връх царевечно нишесте. Слагам на котлона да се сгъсти и след това добавям 3 лъжички АМ и 1/2 бурканче плодово пюре. Става страхотно кремче и Тони много го харесва.

Стискам палци на Беа! Тя е силно момиче  Heart Eyes!
Виж целия пост
# 94
Честита половин годинка на Ивелина,Александър,Емо,Костадин и Боян

Ели,дано Мими се оправи бързо.

И Илия на обяд изяжда 190 г зеленчуково пюре,другата седмица мисля да започна с месните,за да мога да ги редувам двата вида.Следобяд хапва през ден каша,днес за първи път ще му правя кисел.
Асиди,благодаря за рецептата за кисела,тъкмо се чудех как да го правя.В готовия има овесени ядки,а те съдържат глутен.
Виж целия пост
# 95
Ели, стискам палци скоро да си отдъхнеш, много е страшно така като  не можеш да му помогнеш на мъничето.  Hug

Atti, много ми хареса това килимче ... За съжаление тук нямаме ИКЕА  Crossing Arms

Ханна
, аз съм чувала, че много хора ходят до Икеа в Гърция и затова реших да го постна това килимче, ако някой има път така и така натам. Simple Smile

Ние започнахме най-накрая захранването, тъкмо се чудех кога ще видя този прословут интерес към яденето и о, чудеса. Онзи ден както си ядяхме и той започна така да ме зяпа и всеки път да посяга към това, което се опитам да си вкарам в устата. Simple Smile А иначе го взимаме с нас на масата от 3-4 седмици някъде, но до сега само нас ни гледаше, храната не толкова. А сега няма начин трябва да му дадеш и ако само малко му дам, а му е харесало пищи за още. Започнахме с малко картоф на фурна, давам му малки парченца и той ги дъвче все едно е пържола.  Joy След това му дадох малко варен сладък картоф, но гледах да му го предлагам, ако иска той да го вземе и така да си го слага в устата. Подавам му по едно кубче и той като го стисне и се размазва между ръцете му и успява да вкара само някакви трошички в устата. Оказа се, че и диня му харесва много. Първоначално само я смучеше, но после почна да отхапва и му я дръпнах, защото ме хвана страх да не се задави. Сега вече трябва да започна да следя начето меню, за да са подходящи за него нещата, че не знам как ще го върдържам. Лошите работи, шоколад и пр. май ще си ги ям по нощите, че да не давам лош пример. Laughing

Виж целия пост
# 96

Ние започнахме най-накрая захранването, тъкмо се чудех кога ще видя този прословут интерес към яденето и о, чудеса. Онзи ден както си ядяхме и той започна така да ме зяпа и всеки път да посяга към това, което се опитам да си вкарам в устата. Simple Smile А иначе го взимаме с нас на масата от 3-4 седмици някъде, но до сега само нас ни гледаше, храната не толкова. А сега няма начин трябва да му дадеш и ако само малко му дам, а му е харесало пищи за още. Започнахме с малко картоф на фурна, давам му малки парченца и той ги дъвче все едно е пържола.  Joy След това му дадох малко варен сладък картоф, но гледах да му го предлагам, ако иска той да го вземе и така да си го слага в устата. Подавам му по едно кубче и той като го стисне и се размазва между ръцете му и успява да вкара само някакви трошички в устата. Оказа се, че и диня му харесва много. Първоначално само я смучеше, но после почна да отхапва и му я дръпнах, защото ме хвана страх да не се задави. Сега вече трябва да започна да следя начето меню, за да са подходящи за него нещата, че не знам как ще го върдържам. Лошите работи, шоколад и пр. май ще си ги ям по нощите, че да не давам лош пример. Laughing

И аз така се опитвам. Ама с такава ПЗ скорост кога ще заменим хранене?


[/quote]
Виж целия пост
# 97
Току що разбрах за конкурса на Гого и гласувах. Утре пак, а ще впрегна и мъжът ми да гласува от работата с колегите. Кога изтича крайният срок?
Дано спечели НАШЕТО ЯНУАРЧЕ!
Виж целия пост
# 98
а, не само в чата е пустош, и тук няма и една стр. за едни ден, личи си че е отпускарско време.
Виж целия пост
# 99
мдаааа отпускарско време. Laughing
Да ви кажем...ние днес ходихме да се поклоним на трите чудотворни икони. Simple Smile Усещането е невероятно. На втората вече бях готова да се разплача.  Praynig Дай Боже да са живи и здрави децата ни. Praynig
Виж целия пост
# 100
Ехооо, отпускаркииии????
Как сте? Благодаря за всеки пуснат глас, конкурса е до 15-ти юли.

Аз съм на вълна Кръщене - ще е на 13-ти, когато Гого става на 6 м.

Ханна, вчера видях едно бусче на Аико - копират цветовете и логото на Икеа отвсякъде, няма да се учидя и в асортимента да е така.
Ели, бързо оздравяване, чакаме хубави новини. Поне оченцата оправиха ли ви се?

И ние захранваме, мажем, давам каши, каши Лека нощ на хипп - много ги харесва, пюрета - голямо мазало. Ще вкарам още 1-2 зеленчука и мисля да му давам и плодови.

Питанка - колко хранения може да са заместени, тоест не мляко, при 6-месечното бебе? Какво мислите за схемата Мляко - плодово пюре - зеленчуково пюре - каша - мляко?
Виж целия пост
# 101
Валя, дори и по старата бг-схема на захранване плодовото пюре не се брои за хранене, в смисъл дава се между две хранения. И би трябвало в този случай да е: мляко-мляко /+плодово/-зеленчуково-каша-мляко.
Виж целия пост
# 102
Добро утро!

Пак сме се наддигнали в ранни зори  Crazy
Е, някои си заспаха, други ще мислим неделна закуска Simple Smile
Но първо реших да се отчета тук  Mr. Green

Atti, nivear, споделяйте как върви ПЗ при вас, че ми е любопитно  Simple Smile
Представям си момента, в който детенцето ще стои на столче, ще протегне ръка съм примерно задушено грахче, ще го сложи в устата си и ще го изяде Grinning Пък ние да се мъчим с тези гадни пюрета  Crossing Arms

Как разбирате колко каша като грамаж давате? Пише, че 1 супена лъжица е 7гр брашно .. Аз давам 4 с.л. + 90мл мляко (много по-лесно я яде като е гъста) - Това колко прави като грамаж и колко по принцип трябва да се дава? Аз имам чувството, че колкото и да и давам все ще я яде  Crazy После не отказва и да суче. И това онази, същата оризова каша дето ви показах как се мръщи на снимката  Laughing
Виж целия пост
# 103
И аз така се опитвам. Ама с такава ПЗ скорост кога ще заменим хранене?

Нивеар, не знам да ти кажа, но и аз не искам да замествам до годинката някъде. До колкото знам обаче ти работиш и предполагам ти е по-сложна ситуацията. Аз ако трябваше да се цедя сигурно щях да искам по-скоро да замествам хранене, защото ми е голям зор това цедене. На мен ми харесва скоростта за сега, наддава си добре малчо и мисля, че му е голям кеф да се храни сам.  Laughing
Виж целия пост
# 104
Привет и от мен. Не е толкова лошо, че темата върви бавно, щото така по-лесно се чете Simple Smile

Валя, ако гониш 5 хранения, ще трябва да е както Микки е обяснила (мляко-мляко /+плодово/-зеленчуково-каша-мляко), но ако гониш 4 хранения, то става и по твоята схема. Анджи беше писала, че храни 4 пъти мисля. За заместването на хранене - май на повечето места пише да се замества едно хранене за около месец поне. Значи ако си започнала захранване 5-ти месец, то 6-ти можеш да имаш само едно заместено хранене (теоретично).

И аз да попитам нещо - знам, че количествата храна са относително нещо... Някой беше писал някъде, че достатъчното количество за едно хранене е месеците по 10 плюс 100, т.е. ако бебето е на 5 месеца, това прави 150 милилитра. Така ли е или нещо бъркам. Всъщност чуденето ми е колко милилитра каша могат да ми заместят едно пълно хранене? А колко милилитра пюре?
Знам, че теоретично трябва да следвам детето. Тя Джулия май си хапва добре. Отваря широко уста... За 8 дена стигнахме до около 90 милилитра каша и се чудя до колко да увеличавам и с какво темпо. До сега съм давала 8, 15, 25, 50, 60, 70, 80, 90 милилитра. Ще се радвам, ако някой ми каже така добре ли е като темпо или да забавя. Искам да заместя хранене, но с този темп ще достигна 150 мл след 6 дни и излиза, че ще заместя за 2 седмици, а това май е бързо... Малко хаотично се изразявам, но ще ме извините.

EleoHopa, дано бързо се оправи малкото ти момиченце!

Ханна, писала си докато и аз съм писала. И аз имам подобни чуденки за кашите - по колко да давам, щото Джули все отваря уста, а после и сукане не отказва.  В грамове - нямам представа, за това гледам милилитрите. Иначе аз 4 дена разреждах около 2 равни лъжици в 60 мл вода, а вече сгъстих малко и разреждам 5 равни лъжици в 100 мл вода. (Аз давам млечна каша)
За ПЗ-то - мисля да го карам паралелно с другото захранване от момента в който Джулия може да седи стабилно сама.

Сега пак си чета въпроса и виждам, че не е както трябва зададен... Всъщност за кашите май трябва да питам по колко равни супени лъжици суха каша заместват едно хранене (теоретично)? Пък всеки ще разрежда според детето.


Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия