Номинация за най-абсурдна реплика, свързана с кърменето!!!! - 6

  • 27 980
  • 455
# 330
Съвсем прясно чута реплика от вчера, по повод цеденето.Позната мама, на която друга позната я посъветвала след сутрешното кърмене да се изцеди,"за да се превърти кърмата"!!!!
Каквото и да означава това....
И моята позната цеди,без самата тя да знае защо...
Виж целия пост
# 331
Страшни са всички тези нелепости, които се говорят за кърменето. Аз отдавна процедирам така - щом някой ми каже някаква такава измишльотина веднага искам да се аргументира и да ми даде научно обоснован отговор на въпроса "ЗАЩО". В повечето случаи се започва едно примигване, опулване, и най - честия отговор - "Ами така!" или пък "Ами защото еди кой си така бил направил...!"Ама мен кво ме интересува как прави баба ти Пена, която никога през живота си не е прочела толкова обща литература, колкото аз съм изчела само за кърменето, в стремежа си да кърмя възможно най - дълго и правилно.
Абурдни реплики, колкото щеш - чета ги за удоволвствие, а до някъде и от любопитство, за да проследя до къде ще стигнат хората във вярванията си!
Виж целия пост
# 332
A аз като питам "Защо?", получавам :"Еее, добре! Аз не съм била майка, не съм гледала деца. Аз нищо не знам. Нямам интернет и не съм могла да си отгледам децата!"(сещате се от коя роднина). И така не само, че не получавам отговор, но и нямам право да обясня защо правя това, което правя.
Виж целия пост
# 333
Преди няколко дни сина ми беше със запушен нос, от време на време спираше да суче  и започваше да плаче. Аз упорито се опитвам да го успокоя и да продължа да го храня, когато моя близка нахлу в стаята и каза "Явно детето има нужда от друга храна вече".  #Crazy
Виж целия пост
# 334
Най ми е тъпо някоя майка като каже,че няма да кърми,за да не си развали бюста.
То не е далече от акъла,че ако изведнъж спреш в първите месеци когато гърдите ти се пълнят много,ще увиснат повече отколкото ако го направиш когато вее са се върнали в нормалната си форма.
Виж целия пост
# 335
 Вижте на какво се натъкнах днес :http://www.evropea.com/feed.html.И после  що майките некърмели?! newsm78 Ами ако продължават да пускат такива нелепости из пространството,на много майчета кърменето ще им бъде провалено.Добре ,че аз се бях подковала доста добре тука от библиотеката,че за малко да им се поддам на гадовете #2gunfire( имам предвид педитата в болницата)"!Ама ти кърмиш?!Посред нощ!Ами кога ще почива това дете!" и "как така на поискване?!"Още куп глупости дето неискам и да си ги спомням!
Нямах време да разгледам другите раздели в този сайт,но като прочетох това съвсем ми се отщя инфо от там по който и да било въпрос! Sick
Виж целия пост
# 336
"Стомахчето на бебето се изпразва след около 2 часа и половина от поетата кърма"  #Crazy И за това се налага кърмене през минимум 3 часа  Tired
 Ако бебето плаче, можело да са колики, а не глад и за това се дава вода със захар. Мхм, то от водата коликите минават... или от захарта  Rolling Eyes
 Проф. Хр. Михов, дали вместо на лекции си бил на купон? И колко телета е дал баща ти, за да станеш професор?
 
Виж целия пост
# 337
Най ми е тъпо някоя майка като каже,че няма да кърми,за да не си развали бюста.
То не е далече от акъла,че ако изведнъж спреш в първите месеци когато гърдите ти се пълнят много,ще увиснат повече отколкото ако го направиш когато вее са се върнали в нормалната си форма.
Факт е, че при мен се получи точно обратното Laughing
Големият ми син го кърмих 2-3 месеца, със заместване с адапте отбих и гърдите си ми бяха както преди. Сега след отбиването никакви ги няма.....се едно се стопиха и се смалиха.....кошмар Whistling
Виж целия пост
# 338
Мисля, че е нормално, ако си отбила съвсем скоро. След определено време ще си възвърнат големината.
Виж целия пост
# 339
Аз да се включа пак с най-новото покрай моето кърмаче- съвет от баба ми, която е кърмила и трите си деца до естественото им отбиване:
"Защо, бе баба, я кърмиш?! Едно време нямаше на мен кой да ми каже, че след годинката е вредно да се кърми, та затова така съм кърмила, ама ти трябва да слушаш лекарите и да я отбиваш вече?Много е вредно!!" #Crazy
Виж целия пост
# 340
Цитат
Думите на наблюдателните баби "Пийни си булка, че да ти е кротко бебето", показват, че кърмачето се опива, когато майка му консумира алкохол.

 Joy

Виж целия пост
# 341
"Ако бебето предпочита по-сладко или по-солено, можете да добавите захар или сол според вкуса му.По принцип обаче се доверявайте на готовите детски храни - те са изготвени по лекарски рецепти и са преминали много клинични изпитания. Затова не се страхувайте да дадете на шестмесечното дете пюре от телешко месо."  newsm12 Тоя професор ми зае едно от първите места в класацията "Кой е по-по-най" Ето още малко:
"Бебетата ги приемат и понасят още през втория - третия месец след раждането.Подбирайте ги според -сезона - сокове от домати, череши, вишни, ябълки, моркови, кайсии, праскови и др."
"Само през първия месец бебето суче 7 пъти на денонощие, от които последния път в полунощ."  newsm20
Спирам, че да осъзнаете информацията и да си посипете пепел по главите
Виж целия пост
# 342
Профито просто е перфекциозен....
Кой и кога му е дал диплома не знам,но трябва да се забрани на всички бъдещи и настоящи майки да припарват дори  до трудовете му!!!
П.п.И на свекитата също!!!!
Виж целия пост
# 343
Текстът от линка е от "Книга за майката" на въпросния професор. Имам я от първата ми бременност, но отдавна не съм я прелиствала да видя колко безумия има още вътре.
П.П. хаха сега погледнах какво пише като рекламка горе на сайта-"Блог за паническо разстройство"
Виж целия пост
# 344
Все пак въпросният професор е от съвсем старата школа, има над 50 години стаж като педиатър. Мисля, че преди време Асенцето беше споделила впечатления от него в една тема, и те не бяха отрицателни.Човекът си е писал нещата, характерни за неговото време. Нека не го обвиняваме в немарливост, шуробаджанащина и т.н. Просто в сайтовете е време да се слага адекватна информация.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия