Пренаталното възпитание или как формираме детето си

  • 24 734
  • 349
# 345
Да смятам, че вътреутробният период на развиващият се човек има влияние на по-късен етап върху формирането на характера му. Защото характера не е само ген и възпитание на родителите след раждането.Има не едно и две доказтелства , че след 5-ти месец плода реагира доста адекватно на външният свят т.е. на шум, адреналин/т.е. отразяват му се емоциите и реакциите на майката/. Затова добре ще е да се говори и да се подготвя някак бъдещето дете за заобикалящият го свят. Затова се говори и за пренатално възпитание, а не точно за възпитание , което всеки разбира в буквалния контекст. След определен етап от развитието си, плода се превръща оформено човече , което чувства чрез майката и реагира на нейните мисли и емоции.... тогава дали наистина няма смисъл да се постарем да му "закодираме" по-добра основа на която да "стъпи" след като се появи на бял свят.
Също не трябва да се забравя, че пренаталния период е сфера в която все още се работи и развива,което не пречи на нас майките да се информираме за тези  т.нар. "новости" за БГ , но не и за Франция , където цели конгреси правят хората по темата.  Laughing
Но ние тук не  вярваме.... Mr. Green, защото не е "око да види , ръка да пипне". Mr. Green Laughing Mr. Green
Виж целия пост
# 346
Едно време до последно са работели на полето и вкъщи, сега са на работа и после пак вкъщи.
Много е важно работата да носи морално удовлетворение на бъдещата майка и да й доставя удоволствие да я върши. Аз работех до последно почти, пътувах всеки ден до другия край на София с градски транспорт, но се чувствах щастлива на работа, а не вкъщи. Колежките ме смятаха за "луда" да се натоварвам така физически, не било добре за бебето, ама аз се чувствах прекрасно. Резултатът също е едно прекрасно бебе. Не беше нито много тихо, нито ревящо. Едно нормално развиващо се бебе.
Виж целия пост
# 347
Дори да има някакво зрънце истина (която много по-напред обясних на какво може да се дължи), то по-скоро се вдига гобяма шумотевица. Според мен това си е едно лигавене като прехласването по новата мода обувки. Все едно гледам две блондинки да си говорят на "миуо". Със сигурност доказателствата могат да бъдат оборени едно по едно. Ако майката е спокойна всичките й хормони са в норма това влияе по химичен път на бебето. Естествено, че големият стрес, някое нещастие или неприятности не са полезни нито за майката, нито за бебето. Но една млада, здрава жена е достатъчно заета преди раждането, за да се занимава с глупости като пренатално възпитание. Прекалено се захаросва положителната емоция от очакването на детето и обичането му още преди да се роди. Разбирам, че има връзка между майката и бебето още преди раждането, но няма нужда да се пудри толкова.
Естествено, че привържениците на пренаталното възпитание няма да кажат, че има много неясноти в тезата им и че доказателствата не са еднозначни. Човешко е, но също толкова човешко качество е и глупостта да се вярва на всякакви фантасмагории. Всичко опира до вяра, която не се нуждае от доказателства. Че и с пренаталното възпитание е същата работа.
Виж целия пост
# 348
Преди няколко месеца бях на лекция за пренатлното възпитане - гост-лектор беше една гъркиня на завидна възраст, от френската школа. За мое учудване, извади доказателсва за всичко, направо развенча всякакви прехласвания по темата. Всичко са изследвали и документирали на ниво клетка! Как мислите влияят не само върху образуването на хормони, но и на куп други вещества, беше умопомрачително и съвсем научно доказано. Как емоциите преминават на физическо ниво в тялото, кои системи по какъв начин засягат - страшно подробно.
Та, няма никакви фантасмагории - биохимия и много физика (тук-таме и квантова  Wink)
Виж целия пост
# 349
http://blog.9m-bg.com/?p=136
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия