НОЕМВРИ идва, наближава, коремчето на мама расте, а тя все повече надебелява!

  • 13 821
  • 300
# 180
Здравейте и от мен
Днес спах до 12.15h. Embarassed и като видях колко е хладно навън,хукнах по кафетата,та чак до сега
За килограмите съм + 6 и се чувствам добре
Аз другата седмица в събота ще ходя на шопинг в Гърция(нали ще сме кумове на наши приятели) и трябва да се издокараме с милото,та няма да пропусна да купя и на бебо нещо и ще ви кажа дали е по-евтино или не.Сега с намаленията по магазините и при нас не е скъпо.В неделя бях в Пловдив и от Фокса за 60 лв.купих доста бебешки неща.За Гърция знам ,че от 17.07 започват намаленията и са до края на август
Виж целия пост
# 181
Преди малко разглеждах сайта на Вис Виталис, има много сладки неща, но съм си обещала че до деветия месец нищо няма да купувам, а влезна ли в бебешки магазин, просто съм неудържима.Преди пет години цените им бяха много нормални, даже евтини на дрешките тяхно производство и си пазарувах от там даже и пюрета,сега колежките казват че вече не е евтино, но като дойде времето ще го посетя.
Виж целия пост
# 182
Аз също съм решила преди да се роди бебо нищо да не купувам. Но все пак имам и доста неща от каката, но и за нея нищо не бях купувала дори и дрешки за изписването.
Виж целия пост
# 183
Еййй - на всички пожелавам като моите шефове... (пу пу - да не им е уроки). От другата седмица съм пусната на училищата на девет месеца - вторник и четвъртък до обед...  Sunglasses
Виж целия пост
# 184
Алюююю мамите за срещата - за кой Дон Вито говорите :hug
Сиси кво да ти кажа - късметлийка си ти - моя шеф само се чуди как да ме върже в офиса Crazy
Виж целия пост
# 185
Сори за офф-а: Денчо, писах ти на лични - май дори два пъти!
Виж целия пост
# 186
Алюююю мамите за срещата - за кой Дон Вито говорите :hug
този в Красна поляна, бл.329, по пътя на авт. 11, 83 и трамв. 22
ще дойдеш ли? Flutter
Виж целия пост
# 187
Здравейте всички,
Аз от много работа пак късно се включвам, но пък се опитвам да ви чета редовно... Simple Smile
При последното ми включване имах проблеми с киселините и послушах всички, които препоръчаха Талцид и съм много доволна-благодаря!!! Hug
Да добавя ,че и аз ходя на консултации при Д-р Евтимова в Токуда, но за раждането се колебая...
Лайтблу, един въпрос: Първият път при Д-р Валери Нецов ли си раждала? Защото чувам много добри неща за него и знам, че е бил в Шейново преди да отиде при Мазнейкова...
Хубав ден ви пожелавам!   bouquet
Виж целия пост
# 188
Anikamenisto, първия път раждах при д-р Румен Велев.Те много лекари от Шейново са отишли при Мазнейкова, както разбрах скоро.Велев е страхотен специалист, за Нецов нямам впечатления.
Виж целия пост
# 189
...
Вчера бях на информационната сесия за кърменето и ми беше страшно интересно. Тук твърдят, че няма нужда от помпи и други подобни, освен при пътуване или отсъствие. Кърмилите мами какво мислят по въпроса?
...
В моя случай беше точно така - пробвах 3 вида помпи и така и никаква не ползвах - едно, че можех само на ръка да изцеждам, друго - кърмех на поискване /толкова често и толкова дълго, колкото Щурчо искаше да суче/, та кърмата се регулираше и нямаше нужда да изцеждам, за да се изпразвам или за да я стимулирам за увеличение на количеството.
В тази връзка бих посъветвала мамите, които са решили да кърмят да не бързат с купуването на стелизатори, шишета, биби, неразливащи чашки и т.н., защото могат да се окажат излишни. Аз тека и не си купих шишета за Константин - подариха ми 2, които почти не използвах. А като захраних и започнах да предлагам вода се научи безпорблемно да пие от обикновена чаша.

За покупките - и аз като Лайтблу ви обръщам внимание на тензухените пелени. Оказаха се много полезни - освен за банята, ги ползвах много и при смяна на памперса, като застилах повивалника с тях.

vita, на Вис Виталис съм им голяма фенка, защото бебешките им дрешки са качествени и добре изглеждат. Цените са като навсякъде, май  newsm78 а ако пазаруваш на едро по 5 бр. имат и намаление.

Сиска, бравос на шефовете  Peace Аз ще гледам да се класирам на лекциите следващата седмица, че ми се сториха интересни като заглавия. А във вторник има ден на отворените врати в МД, ако не е жега ще ходя, че ми е интересно какво се е променило, а имам и въпроси за условията там.

Виж целия пост
# 190
Лайтблу, може да обменим информация при следващата среща в Лозенец...аз съм под Японския хотел Wink ...Сега ще тръгвам, че работното ми време приключи. Лека вечер на всички!  Hug
Виж целия пост
# 191
Здравейте и от мен! Simple Smile

Не е ли много рано за пазаруване? Аз по принцип не съм много по пазаруването, а и чесно казао нямам време да ходя по магазините, ама и аз като много мами не знам какво точно да купувам и засега не съм купила още нищо. Така че ако има списъче ще сме много благодарни ::   bouquet

За раждането и аз мисля, че е по добре нормално да е, стига разбира се обстоятелствата да го позволяват. Лично аз ще раждам в Шейново при д-р Валери Иванов, с епидорална упойка ако се налага.
Качила съм 2.5 кг за цялата бременност, но почти всички в последния месец и сестрата ми каза, че са много  newsm78 #Crazy
Направо останах стресирана. Дано не започнем рязко да качваме от тук нататък, че и такива неща чувам...

Що се отнася за работата, тук има нещо, което май не отчитат повечето от вас а може и да не се налага, но моя случай е следната ситуация:
- Както знаете парите за майчинството ни се определят на база последните 6 месеца на осигурителната ни сума. ю
Съответно работната заплата и осигурителната сума поне при мен са много различни! Мен ме осигуряват на пълна заплата, на всички бонуси, на парите за храна и т.н В повечето случай взимам по-малко пари от колкото е осигурителната ми сума. Ако излезна сега в болничен, ще ми превеждат само заплата, без допълнителните за храна и тн. Това автоматично ми намалява парите за майчинство, като в моя случай излиза около 1000лв раязлика! Тоест за мен ще е по-добре да работя до последно за да взимам повече майчинство. Има ли и други като мен? Направо е лудост, ама...

Що се отнася до срещата утре с удоволствие ще се включа, молбата ми е само моля ви някой от вас да ми пише на лични къде точно се намира, защото изчетох 10 страници и вече забравих  Blush кой го организира...  Blush

Ще дойда !

Поздравявам всички!





Виж целия пост
# 192
Момичета, благодаря за отговорите!  Hug Hug Hug

В събота ще има пак покупки за бебо.  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Въобще не е рано за покупки. Naughty Чувствам се толкова добре след всяка покупка за бебо.  bowuu До сега гледах основно бодита с дълъг ръкав(вече купих 10-тина), но сега ще разширя търсенето. Joy
Виж целия пост
# 193
Аника, ще се радвам да се запознаем.Ти си ми доста близо като местоживеене  Wink Вече станахме три, ще се виждаме на кафенце.И задължително ще обменим информация  Wink
Стелита, всеки сам решава кога да започне пазаруването.Принципно не е рано  Simple Smile А списъчета има много, аз съм пуснала едно в предния си пост  Peace

СПИСЪК С ПОКУПКИ ЗА БЕБТО : http://www.bg-mamma.com/site/content/view/613/63/

Виж целия пост
# 194
Здравейте и от мен, мамита  Hug
Аз още нищичко не съм купила. Пък и, честно да ви кажа, не се чувствам готова някак си да пазарувам. Имам си само количка приготвена и нищо повече. Само си говоря, че трябва да се направи разместване в спалнята, за да се види колко място остава за креватче, за да се знае какво се купува, ама никой не ме чува. Crossing Arms
За срещата - надявам се да мога да се присъединя към групата ви към 21 часа, ако сте още там. Може ли някоя мама, която ще ходи и няма нищо против, да ми пусне мобилния си номер на лични, за да звънна дали сте все още там, а да не се разхождам напразно?
Благодаря ви.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия