Идват ли ви гости без да сте ги канили?

  • 11 709
  • 186
# 90
Adriana, Grizanka, то и аз туй се чудя ама така съм ги научила. Като кажат, че ще идват на море и аз кво да направя-на улицата ли да ги оставя Rolling Eyes Не са братовчеди и пр., ами сестри на мъжа ми и племенници.  То някой ако трябва да им каже да се усещат е баш той, на най-близките се ако не можеш да кажеш, че прекаляват, егати отношенията.
Amelia, искрено ти съчувствам hug
Ами, миличка, говори с мъжа си, друго не знам какво да ти кажа. Аз лично такова нещо няма да търпя, пък каквото ще да става и да ме мислят за егоистка колкото си искат, хич не ми дреме. Пак казвам, за стотен път сигурно, говоря за самонатрисащи се гости, не за такива, които си решила да поканиш, подготвила си се и, разбира се, ще им се радваш и ще ти е приятно. Някъде в началото на темата бях описала какво се случи при мен - самопоканили се роднини на мъжа ми, че си имали работа в София, разбираш ли! Ясно заявих какво е отношението ми към подобни визити и смятам, че мъжът ми разбра добре. Живеем в неговия дом но въпраки това - не ме интересува, ако иска да съм там, ще се съобразява с мен. Моите никога няма да се натресат по такъв начин, няма и да си помислят даже. Така че това е положението. Разбирам, че на някои такива неща не им правят впечатление, но - хора разни. Не знам ти как търпиш, аз досега да съм направила много по-сериозни стъпки от оплакване във форума. Всичко си има граници и май се налага да ги посочиш по-ясно, защото така все ще си си обзаведена с неканени гости......
П.П. На който му се ходи на море - хотели бол!!! Е га ти муфтаджиите!!!
Виж целия пост
# 91
.... и не мога да повярвам, че търпя вече благотворителния пълен пансион почти месец, но вече съм на предела и на нервите си и силите си.
Сутринта преди работа пак се карахме с моя жестоко в колата.
И полудявам като ми мълчи насреща... и аз се навикам, и така до следващия път

Едната техника, която изпробвах пък аз е, че може би ще идва моя приятелка и се обяснявам вече... Отговора беше - ми аз ще се прехвърля в хола ...

А това, че смятам да ходим на почивка, май също не се възприе както аз смятах  Rolling Eyes

Я се вземи в ръце. Има решение на проблема. Обявяваш, че започвате ремонт и не търпиш възражения. Пращаш го твоят да купи там някакви кофи, бои, шпакловки, теракол. Едно жилище винаги има нужда от ремонт, та било то и освежителен. Може да се прави и вътрешна топлоизолация например. Може и ремонт на банята или остъкляване на терасата, може и пребоядисване на антрето и т.н., каквото си решиш ти, зависи от какво имаш нужда. Обявяваш, че така и така има още един мъж в къщи, значи ще помага да се свърши по-бързо ремонта. Като се прибере от работа (разбрах, че е започнал работа там), направо му връчваш стълбата и четката (или шпаклата или каквото там има) и задаваш работа. Ама работа, да има да маже поне до полунощ  Twisted Evil Хващаш го и твоичкия да му помага. Уплътняваш с ремотните работи и почивните дни също. Никакъв въздух за дишане. Работа, работа и пак работа. До откат. Така де, на мъже се дава работа и им се искат пари, иначе започват да мислят за глупости и стават непотребни. Като свърши някой материал, пращаш ги да докупуват от магазина  и ти не даваш пари, да си му мислят и да плащат. Междувремнно правиш манджа само за децата, мъжете да си мажат филии. Ако искат нещо по-така, пращаш ги да купят едни пържоли, че стават бързо. Ако започнат нещо да ти бучат, заставаш на буква Ф и мълчаливо гледаш лошо на кръв и кебапче  Twisted Evil  След едното свършено нещо, следва друго. Твоята задача е да бъдеш източник на творчески идеи и да осигуряваш непрекъсната работа.  Никакви скандали, никакво повишаване на тон.
Едва ли навлека ще издържи за повече от 2 седмици. Едва ли и твоят човек вече ще кани някого за неопределено време у вас.
При мен това е лично изпитана формула срещу подобни от нищо не разбиращи  индивиди, тип гьонсурат - даване на работа и набутване с пари. Действа бързо, отрезвяващо и ефикасно. И гарантирано помага  Peace Иска се само малко време, търпение и последователност  Peace И още веднъж - никакви скандали! Само работа.
Дръж се, не падай духом, пожелавам ти успех и после да кажеш как е  Hug
Виж целия пост
# 92
Не ни идват гости без покана. Няколко пъти сестра ми се самопоканва за съвсем малко изневиделица, но не и за пренощуване просто защото няма как и къде... Но аз и не бих изтраяла де... А това, което описващ за сестра ти ми звучи просто ужасяващо! Е, и аз каня гости да се възползват от морето, но пък и те не иддват, ако не ги поканим!
Лично аз не бих оставила да ми се качат така на главата, а за хора, които си позволяват подобно отношения нямам особено високо мнение!
Лично аз директно бих заявила, че не ми е удобно да идват. Нарушават ми спокойствието, аз съм преуморена от работа и не успявам да си почина. Така че, ако им се ходи на море да отседнат някъде (има изгодни оферти на бунгала тук таме), а на мен да ми се обадят да се видим няколко пъти и това е!
Виж целия пост
# 93
Имам такива гости от Велико Търново и от София. До болка ми е ясно всичко. Най- много ми тежи това, че аз съм се върнала от работа, бързала съм като луда да направя вечерята и оправя масата, а те решили след плажа да се спуснат по алеята и да отседнат в някой капан да вечерят. Нямам нищо против, но поне да ми кажат.
Виж целия пост
# 94
А бе много си зависи,какви са гостите,ако са весели и приятни хора, които с нито не те задължават, нямам абсолютно нищо против. Ние обожаваме гости. Било то и неканени. Случвало ми се е, братовчедка на мъжа ми да се обади, че сме им по маршрута и са се сетили за нас и пристигат след няколко часа. Ей така. Страхотни хора,изкарахме си една супер вечер и си заминаха. Но ако гостите са адски досадни, скучни и те мислят за личната им камериерка, да ме прощават, не им минава номерът при мене: мога да бъда неприятно директна.
Виж целия пост
# 95
Unknown_lady , респект!  newsm20
Виж целия пост
# 96
Колкото и да са близки и приятни гостите  в повечето случеи те идват на плаж и не за ден два а за седмица че и повече .Представете си мила картинка в дома ви като се върнете уморени от работа.Освен това не всички живеят в големи жилища. Абе направо си е ужас от всякъде.Затова приемам само поканени гости без преспиване, аз също никъде не ходя без покана.
Виж целия пост
# 97
На мен никой не ми досажда.Ако се появи непоканен и нежелан,казвам,че съм хванала въшки,сервирам някаква ужасна манджа,лягам да спя,не давам да се пуши никъде.Ако и това не помогне-излизам и не се връщам,преди досадните подетители да са си тръгнали.А най-обичам да ме питат какво правя по цял ден.Ами почивам си и чакам мъжа ми да се прибере.Някой обаче направо ме питат какво ще правим с мъжа ми.Аз нали все измислям някоя шега,казвам,че ще правим секс и публика не ни е нужна.Ама на-роднините не се избират,все налитат да те видят и като се замисля какво толкова ти гледат......На нас тримата си ни е супер да сме си сами.
Виж целия пост
# 98
Mr. Green
А какви идейки пък имам и за времето, когато ще стана проклето свеки ... мале, мале ...  Mr. Green
Виж целия пост
# 99
Ама на-роднините не се избират,все налитат да те видят и като се замисля какво толкова ти гледат......

О, това ми е любимо!  Mr. Green "Дойдохме (да дойдем) да ви видим какво правите." Как пък никой не предложи: "Елате да ни видите какво правим"? или "Да излезем някъде да се видим?" Laughing
Благодаря на такива загрижени роднини и приятели, ама няма нужда!  Stop
Виж целия пост
# 100
Не идват. Дори на най близките съм казала да предупреждават ( е, верно, така се случи че най близките в тоя град са родителите на мъжа ми Mr. Green). Не съм образец за домакиня и се е случвало да нямам нищо, ама нищичко в хладилника. Случвало се е да съм разхвърляла всички гардероби и шкафове в огромното ни двустайно жилище и буквално да няма къде да се стъпи. В такива моменти, а и не само в тях не ми е до гости. Имахме еднократно спречкване със свекървата, която е от по старо поколение и е свикнала на " минавах и си рекох да ви видя какво правите".
Виж целия пост
# 101
Не, пък и аз не отварям вратата. Ако на някой толкова му е притупало, че не отварям, ще ми звънне по телефона, аз ще преценя дали съм в банята, спя ли или пък мога да отваря.

Напатила съм е навремето с роднини на баща ми, едните от Германия, другите от провинцията, които ни гостуваха по за един месец лятото.

Никогда в жизыни опятъ!
Виж целия пост
# 102
Има разлика от гости до гости...
Моите близки приятелки идват естествено без покана, но това не ме задължава да им слагам софри!
Роднини също понякога идват без покана - например братовчедките ми, но пак не слагам пищни софри - а каквото имам под ръка като нещо за пиене, кафенце, нещо сладко...
Но за празници например - естествено , че лично каня и съответно се подготвям!
Никога не ме е притеснявало да кажа "съжалявам, че нямам с какво да ви почерпя, ама не знаех че ще идвате" или нещо от сорта. Близките хора не се обиждат от такова нещо.
А за парите вкъщи или на заведение - далеч не е еднаква сумата! Пример - домати кило е средно 1.50 за сметка на салатата в заведение, която е под 200гр и е на цена 2 лв и повече...Друг е въпроса за хамалогията по приготовлението!

Все едно аз съм го писала........

Гости, които се заглеждат в обзавеждането ни и чакат да видят до колко кг. храна може да побере масата ни - у нас не идват. Защото просто нямаме такива.......

У нас хората, които идват, гледат нас,а не къщата ни!

Няма злоупотреби, защото все пак се зачита личното пространство на всеки....Но пък и не се оставяме дълго без емоции.......

Междудругото...от известно време имаме възможност да гостуваме на момичета и семействата им и те да ни гостуват, тук , от форума.... - ами яденето и пиенето ни е последната грижа.......
Виж целия пост
# 103
Ами случвало се е,но обикновено е за по едно кафе.За вечеря или гости с преспиване,задължително се обаждат предварително.Съответно и аз се обаждам,дали е удобно или не да отидем на гости.
Но пък ако дойде някой без покана,няма да го върна.
Виж целия пост
# 104
Не, пък и аз не отварям вратата. Ако на някой толкова му е притупало, че не отварям, ще ми звънне по телефона, аз ще преценя дали съм в банята, спя ли или пък мога да отваря.


Сякаш аз съм го писала. Мразя досадни навлеци.
Обаче майка ми живее още в 'онова време'. Значи, случката се развива през 97г. Някаква бивша колежка от ВИНС-а на маман от Враца /апропо, майка ми е завършила през 1975г./, която от тогава дори за Нова година картичка не е изпратила, изведнъж се присеща, че има познати във Варна. И цъфва. Заедно с двете си дъщери-близначки, за да участва в някакъв тъп конкурс.
И тук за убиване е вече майка ми, защото освен, че не им е казала, че няма място в 2-стаен апартамент, в който вече живеят 3 души за още трима, но и за капак е взела пари назаем, за да не 'изложи' пред гостите.
Всички помнят, надявам се, каква бе 97г. Та моята майка 4 дни сервира и вдига маси. А 'гостите' дори букет цветя за домакинята не донесли. Ми 'що да се харчат, милите.
П.С. Все още не получаваме картички от тях.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия