Мама ДЕКЕМВРИйка колички я вълнуват, и коремчето все повече надува

  • 18 680
  • 286
# 90
За чистенето ползвам ръкавици само за банята, в първите месеци редовно си слагах и маска, но сега вече пропускам, а за всичко използвам различни препарати.
За погледите, не усещам да ме гледат, но на мен и не ми личи още, даже се притеснявам, че ми е малко коремчето. Но като го нахраня вечер (особено с диня Embarassed) става двойно, даже ми се опъва кожата вече  Confused
Виж целия пост
# 91
Привет на всички Simple Smile

ето ме и мен след преглед Simple Smile
Малкото човече е станало 467 грама, отговаря си точно на седмиците и всичко е наред Simple Smile
НО пак ни беше обърнал гръб Simple Smile И видяхме главичка, 2 ушлета, тила и гръбчето, a като се завъртя в профил, си сложи ръчичките пред муцунката... В общи линии като на предния преглед и в крайна сметка не го записвахме на диск (ще взема да кача снимките в албучето, нищо че са по-раннички). Но затова пък си показа щедро дупето и мъжките атрибути, голям смях. Не може да се каже, че е точно срамежлив...  Laughing Rolling Eyes
А сутринта ме събуди в 6 с подскоците си, дори сега буйства активно, но на преглед сме много кротки  Grinning

Иначе изследванията са ми ОК, хемоглобина ми е 'пораснал', вече е 120. Както ми каза лекарката, неприлично висок за бременна, много съм доволна. Затова на мамите с по-нисък да споделя - последния месец голямо ядене на месо и супички от коприва, спанак и киселец падна... Много се радвам, че е помогнало, засега няма да пия желязо като добавка.

И да споделя нещо - в неделя бяхме на концерта на Лени Кравиц. Малко с епритеснявах дали ще съм ок, защото нали бебочковците вече трябва да чуват. Преди да започне концерта беше голямо ритане/бутане, после като започна - нямаше как да го различа заради силните басове, но ми беше супер, защото концерта беше уникално добър, решихме че и на бебето му е харесал, защото бях екстра след концерта Simple Smile
И вчера прибирайки се от работа, слушаме радио и пускат една от песните на Лени от концерта. Е като се разскача това човече...  #Crazy Голям смях Simple Smile Вече стана ясно, че му е малък фен... По-вероятно да е просто съвпадение, разбира се, но ми стана много весело и реших да споделя  Laughing
Виж целия пост
# 92
Елмина, честита ти принцеска   bouquet
Абел радвам се и за твойто момченце, от сега проявява характер  Laughing  Hug
Моето коремче личи още от 3-тия месец. Може би защото съм слаба.И от тогава всички ми се радват.Харесва ми да ме гледат в коремчето и да ме галят.Това е еден вед жест и към бебо. Усещам как се върти из корема даже от време на време и деформира корема ми  Laughing
Май само аз не си знам пола  Cry
Виж целия пост
# 93
здравейте ето ме и мен.да се отчета ходих до мд и говорих с лекарката която чете резултатите от амниото.и вторите са добри момиченцето ни е генетично здраво.  newsm44 newsm68 newsm44
после бях при мазнейковаи  какво да ви кажа запис не ни направи каза че било рано направи ни снимка.но вкъщи нямам интернет да я кача но ще се постарая.прегледа беше 5 мин.мога да кажа че наистина марков е по добър .при него съм септември.
тежи 320 гр.точно за седмиците си и едълга около 23 см.само че пак ни е обърнала гръб не иска да си показва лицето.чухме и сърчицето вярвам че ме разбирате колко бях щастлива вчера.и нещата започнаха да се нагласят и бебка е добре и в работатта постигнахме консенсус.
о забравих да кажа че не издържах вчера и си купих първото нещо за принцеската купих и шапчица нал било хубаво първото нещо да е шапчица.за сега това е от мен.
Виж целия пост
# 94
Ох това за втренчването и на мен не ми се нрави много. Онзи ден като бях в магазина, продавачката докато ми говореше не ме гледаше в очите, а в корема. Все едно не разговаряше с мен, а с корема ми Thinking То да си призная и аз като видя бременна мама и аз леко поглеждам, като че се опитвам да позная в кой месец е. Но бързо отмествам поглед, не го задържам, знам колко е неприятно. Аз за пипането на корема - само най-близките ми си позволяват да го правят.
Виж целия пост
# 95
Liliiv, добре дошла в отбора на мамите с принцеси, май ще догоним юнаците Simple Smile Радвам се, че резултатите ти са добри, сега спокойно отдъхни и се наслаждавай на хубавите моменти  Hug  Как така ще е рано за клипче  newsm78, на мен ми направиха още в 17 г.с.
Виж целия пост
# 96
Лилиив радвам се за теб.Не съм се и съмнявала, че ще бъде по-различно.  Hug
А това за шапчицата за първи път го чувам  newsm78
Има ли и други неща, които първо тях трябва да си купиш? Аз още нищо не съм купила, въпреки, че много ми се иска, но ще си почакам.
Виж целия пост
# 97
  Как така ще е рано за клипче  newsm78, на мен ми направиха още в 17 г.с.
И на мен тогава ми го направиха.
Виж целия пост
# 98
Привет, бърборинки!

Много се радвам за хубавите новини около мамите с амнио! И гледам, че отборът на момичешките мами се увеличава!    bouquet

По темата за чистенето - аз у нас само прах бърша. Моят мъж откакто сме заедно (вече 7 години) не ми е дал да хвана прахосмукачка или моп.  Naughty Приел е чистенето за негов дял в домакинството, за което всеки път му благодаря!!!

На мен коремът ми много личи, то си е в реда на нещата. Моите колеги все ме галят и на мен ми е хубаво. На улицата ме заглеждат, но аз си казвам, че е защото съм хубава.  Blush  А и толкова бременни има, че свят да ти се завие ако гледаш всяка.
Виж целия пост
# 99
еми не знам и аз се учудих а при марков само ми каза  че не е застанала както трябва.а тя направо рано е. ще я видиме пак чак на 15,08 при кирякова колко много време  #Crazy
 предполагам като всички и на мен ми се иска всеки ден да я виждам  Hug
Виж целия пост
# 100
Здравейте мамчета!

Гевито това за шапчицата и аз скоро го разбрах, поверието гласи, че трябва първо да се купи шапка за да излезе бебчето с главата напред!!

И аз съм решила да си купя шапка, ама искам с татето да ходим заедно. Силно съм притеснена, че той е излязал с краката напред и ако това помогне, се надявам да предотвратя наследствеността Laughing

Иначе толкове вече ми писна да бездействам, че се изкушавам да направя някоя дивотия, от понеделник ще сме  в ремонт, и има толкова работа за вършене, ама ще чакам таткото след работа да действаме Laughing

При мен коремчето стърчи от месец вече и има всякакви и зяпащи и пипащи. Някои ме дразнят, други не.... то зависи от моето отношение към тях! Чувствам се малко неловко като усетя, някакво снизходително отношение, особено когато става въпрос за хора, с които работя.... малко се чувствам извън борда Sad  Винаги съм била на първа огнева линия и може би и затова отложих толкова човечето.... но знам, че това ще ми бъде най-ценното постижение Laughing

Поздрави и лек ден!!

Виж целия пост
# 101
дами да ви питам като чистите вкъщи слагате ли домакински ръкавици, че аз малко след дъжд качулка направих  ooooh! първо изтърках къщата и после си купих ръкавици  Rolling Eyes



Аз винаги чистя ( или мия) с ръкавици и вече си ми е навик. а иначе като чистя с Доместос или по- агресивни препарати с остра миризма, сега карам мъжа ми да го прави hahaha

Относно Стволовите клетки....много ме вълнува въпроса, но се оказва, че до момента в БГ никой никога не е използвал замразените такива newsm78 ... защо ли?

Скоро четох поста на една от майките във Форума" майки преживели Загуба"  ..Бебчето и било с болно сърчице и след серия от операция, някой и казал, че е възмовно лекуване със Стволови клетки.  С най- голяма надежда жената почнала да чете, как точно се прави, къде и т.н ...проучила всички чуждестранни списания,  медицински сайтове....

Като отишла при детският хирург  и др. известни лекари да говори  за тази ( единственнА) възможност, те и се изсмели и и казали че това със стволовите клетки е бла- бла история. И е общо взето " за лапни шарани".    Изобщо нямало компетентни лекари в БГ а и в Европа , с достатъчно стаж и опит в това ноу-хау. Всичко било на теория.

Детенцето и  сега е ангелче baby_neutral baby_neutral  но тя се беше включила точно в темата за Стволови Клетки...за да разкаже своя опит.

Всеки може сам да си прави изводите.

Честито на мамите с принцеси!
Виж целия пост
# 102
Тези, които ходят в Токуда - добър ли е според вас видеозона? Последно като ме гледа Евтимова нищо не видях, тя също  Laughing Каза, че все по трудно щяло да й става с мене прегледа с УЗИ и направо ще й го спестя.  Whistling
Виж целия пост
# 103
на мен също ми е приятно като ми гледат коремчето но когато някй се засили да го пипа дори и майка ми аз някакси инстинктивно веднага го хващам и се дърпам просто така ми идва от вътре.
 Снощи излизах малко край морео и ипих една чаша бяло вино ама само една чаша и днес така ми тежи главата направо не мог да я вдигна ,а виното беше хубаво
Виж целия пост
# 104
Браво  liliiv  Hug!Много се радам за теб и бебето,още веднъж се убеждавам,че БХС е доста безмислено изследване.
Повдигнах въпроса за втренчването в коремчетата,защото вчера освен,другите,а ми и един циганин-черен и мръсен,така се беше опулил,че ми стана много неприятно.А иначе в автобусите нищо и никой не вижда,особено бабите Crossing Arms
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия