за бебетата от 0 до 6 месеца, съвети за бъдещи мами - 2

  • 46 053
  • 961
# 675
А ти сега гледай от притеснение да ти спре кърмата Stop Пий повечко течности, хапвай си бадеми, овесени ядки и всички там необходими работи. Най важното е да си спокойна, сигурна в себе си и здарв сън разбира се. Използвай всяка свободна минутка да си почиваш. Предполагам, че след седмица отново ще ви претеглят и искренно се надявам да има с какво да се похвалиш. Стискам палци  fingerscrossed
Виж целия пост
# 676
момичета, а преди да цедите масажирате ли гърдата и опитвате ли да я затоплите- с компрес/душ?
пробвайте и след това опитайте отново и упорито. не е възможно с помпата на авент да не успеете. другия вариант е помпа тип спринцовка, макар че с нея е по-трудоемко и аз не се справих например.
на ръка също е ок като вариант, ако не се получи разбира се.
а за дохранването- аз лично тежко го преживях, но така или иначе детето е по-важно от всичко и факта че изобщо е кърмено и че имате желание е най-важен.
успех Peace

за бадемите- внимавайте с количеството, при по-големи количества може да се получии цианидово натравяне и това е съвсем сериозно.  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 677
Аз пък изобщо не можех да изцедя и капка, но докато той сучеше от другата изтичаше като чешма по 20-30 мл.....
та това с цеденето не винаги е показателно....пък и мен супер ме изнервяше...предполагам и това е имало своя принос....
Виж целия пост
# 678
Моля ви помагайте. Вече не знаяь какво става Cry  Сега пък акото ни е зелено. #Cussing out Какво и е на беба. Ще се побъркам  Sad
Виж целия пост
# 679
За зелените акита, възможни причини:
- претопляне
- колики, дори слаби
- временна настинка
- ако кърмата е престояла в стомахчето
- ако акото е престояло в памперса (окислява се)
- храната на кърмачката
- АМ (ако се предлага добавка)
- памперса (гелът може да променя цвета)
- при здраво бебе е възможно изпражненията да са си просто зеленикави за определен период


Това беше няколко страници назад в темата Wink
Виж целия пост
# 680
Т.е. да не се шашкам толкова ли  #Crazy
Виж целия пост
# 681
Общо взето - ДА Simple Smile
Освен ако няма и нещо друго, което да те притеснява....
Ние сме имали и черни акита, когато пиеше Малтофер Simple Smile))

Естествено, винаги можеш да се обадиш да подосаждаш на педито ви с такива въпроси Simple Smile)) то ако е от настинка или грип няма да е приятно....например....също и от претопляне....
Виж ако се появи слуз и кръв, вече е доста по-притеснително.
Виж целия пост
# 682
И на нас често са зеленикави, споко. Понякога дори стават ярко зелени Sick, бързо преминава, въпрос на часове и дни. Ще видиш, че още утре отново ще са си в нормалния цвят Peace
Не се шашкай толкова. Angel_Dust е цитирала причините, акто всяка една от тях може да доведе до зеления цвят.  Щом беба е спокойна всичко и е наред. Използвай момента да и се радваш, че това са най хубавите ни моменти и трябва да не ги изпускаме
Виж целия пост
# 683
е няма да се поФтарям и аз- имаше го в темата по-назад Peace
стеле, я седни и се поуспокой че ще направиш някоя беля с кърмата. Hug

намерих тука и една тема специално кръстена зелено ако:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=287309.0
Виж целия пост
# 684
Не зная какво ще правя без вас  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Виж целия пост
# 685
Отдавна се канех да пиша, имам много неща да споделям,дано съм полезна.
За секциото (аз така родих)- след ставането много трябва да се внимава, боли си. Ако има кой да помага и да мие бебо, още по- добре. Но това са глупости, че не можеш сама да си го вдигнеш- а в родилното да не би някой да ти помага. За белега- много помага Мадекасол.
Като се прибереш с бебето-много внимавай! Сюрия доброжелателни роднини ще гледат да те отменят като ти вземат бебето- не им го давай! Първо, до 40-я ден бебето е с неукрепнал имунитет, така че колкото по- малко гости, толкова по- добре. Второ, колкото повече си с бебо, толкова повече кърма ще имаш. И това е така!
Какви мазила и гелове-аз ползвах и досега ползвам Гел за душ на Мустела (става и за коса) за новородени, олио и Спешъл крем за малки ранички на Бюбхен.
Ядене-все още съм привърженик на максимата, че не трябва да се буди спящо бебе (впрочем и спящ човек) ,било то за ядене. Роси спеше непробудно през деня, а през нощта- през 3 часа се будеше. Направо да полудее човек. В един момент нещата се нормализираха- просто докато тя спеше, аз цедях. Няма как.
Пелени-за момичетата най- добри до 10 кг. са Памперс, но неслийп енд плей, нито тия с лайката. За момчета- Либиеро. След 10 кг.- само Хъджис. Ако нямате толкова пари, Пипи вършат работа.
Играчки- идеалната до 6 месеца е въртяща се музикална за легло- нашата първо беше с риби, после- с мечета. На 2 месеца се захласваше по тях.
Най- необходими вещи- ако си с опрерация- преповивалник (нашият стои на леглото още) и бебевон, по възможност с видеонаблюдение. Нашият е на В-бокс, изплатил се е стократно. И помпа за кърма, естествено.
Най- необходими дрехи на първо време- 4 чифта бодита( с къс, дълъг ръкав или потник според сезона), 2 пижами, ританки или панталони и чорапи, 3 жилетки,яке, космонавт..
Ако се сетя още нещо, ще допълвам
Виж целия пост
# 686
Не зная какво ще правя без вас  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
стеле, как е акото днес? Peace
Виж целия пост
# 687
Пелени-за момичетата най- добри до 10 кг. са Памперс, но неслийп енд плей, нито тия с лайката. За момчета- Либиеро. След 10 кг.- само Хъджис. Ако нямате толкова пари, Пипи вършат работа.
Интересно ми стана защо е това разграничение и как стигна до извода, че точно изброените са най-добри за съответните полове и кг  newsm78
Виж целия пост
# 688
За акото-и аз ще кажа,ако няма никакви други неща,които те притесняват,просто не го мисли.
Питала съм различни  педиатри,никой не може да ти каже със сигурност,важното е  иначе да е наред.  Peace
Аз за  марки козметика и памперси не се изказвам категорично,всяко дете си е различно,налага се да се пробва и да се наблюдава.
Виж целия пост
# 689
Акото се оправи, стана жълто зелено, но от сутринта, откакто напълни памперса,  вече нищо. На 2 пъти само като зацапване. Иначе го мокри.
Та така взех решение, че не си дояжда, и и купих АМ. Още не съм го отворила, но съм на път. Опитвам се да се цедя, а тя пак спи  #Cussing out
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия