Работна тема "Детските площадки в България"

  • 29 528
  • 374
# 225
Не, не успях и днес, а лаптопа точно днес не хваща wireless и не мога да се пробвам от там.  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 226
Изи, пратих ти писмото като текст, а не като прикачен файл, на пощата ти в gmail.  Peace
Виж целия пост
# 227
Получих, мерси.  Hug

За корекциите - съгласна съм с тях, само не с тази:

"скейтбордисти – предлагам ви този текст да отпадне, тъй като скейтбордистите също са деца, само че по-големи и ако вършат безобразия, то е, защото и за тях няма осигурени подходящи места" - съгласна съм, че нямат подходящо място, но затова съм написала, че не е нормално да съжителстваме всички об-вени групи накуп вместо да има подходящи зони. Ето тук идва ролята на стралище-грозилище (разбирай паметника), който ако бъде съборен, ще се превърне в едно страхотно място за скейтбордистите напр.  Simple Smile Вярвайте ми че всички, които отглеждаме децата си в НДК сме в постоянен шок откъде ще се натресат хвърчащи скейтове, падащи велосипеди и т.н. Нито за миг не сме имали спокойствие в тази градинка! Бих перефразилара текста, така че да няма обидени родители или възрастови групи деца, но държа този проблем да си остане в писмото.

Ако нямате против този текст да остане, ще се обадя на Цвета да й обясня и ще перефразирам изречението.  Peace
Виж целия пост
# 228
Получих, мерси.  Hug

За корекциите - съгласна съм с тях, само не с тази:

"скейтбордисти – предлагам ви този текст да отпадне, тъй като скейтбордистите също са деца, само че по-големи и ако вършат безобразия, то е, защото и за тях няма осигурени подходящи места" - съгласна съм, че нямат подходящо място, но затова съм написала, че не е нормално да съжителстваме всички об-вени групи накуп вместо да има подходящи зони. Ето тук идва ролята на стралище-грозилище (разбирай паметника), който ако бъде съборен, ще се превърне в едно страхотно място за скейтбордистите напр.  Simple Smile Вярвайте ми че всички, които отглеждаме децата си в НДК сме в постоянен шок откъде ще се натресат хвърчащи скейтове, падащи велосипеди и т.н. Нито за миг не сме имали спокойствие в тази градинка! Бих перефразилара текста, така че да няма обидени родители или възрастови групи деца, но държа този проблем да си остане в писмото.

Ако нямате против този текст да остане, ще се обадя на Цвета да й обясня и ще перефразирам изречението.  Peace

ОК.  Peace
Виж целия пост
# 229
Живея в квартал Модерно предградие в София.  Само името му е модерно. За детски площадки не можем и да мечтаем. Всичко е лунен пеизаж. Все едно не сме в столицата а в някое изоставено място. Децата ни играят в прахоляка на сокаците, кой знае защо наречени улици.Кога ли ще имаме щастието да ги видим,играещи близо до домовете ни на чисти и оформени детски площадки? newsm78
Виж целия пост
# 230
Изи, чули се с Цвета за писмото?  Hug
Виж целия пост
# 231
Вчера й писах набързо с линка към петицията ни, а за писмото - най-късно утре сутрин, обещавам.  Blush


zoivka, имам приятелка, която живее в Модерно предградие, не съм ходила скоро в квартала, но по спомени, положението ви е трудно не само откъм детски площадки.  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 232
... за писмото - най-късно утре сутрин, обещавам...

Обещание изпълнено!  Peace Ето предложения от мен корегирантекст:

* скейтбордисти – поради липса на подходящо място за практикуване на младежкия спорт, момчетата и момичетата са принудени да заемат алеите. Също така необходимите елементарни съоръжения са заменени от общинска собственост – кофи за боклук, отчупени части от настилката и т. н.
Виж целия пост
# 233
Да разбирам, че си се чула с Цвета?  Hug  Heart Eyes Ако е така, "ръгай" направо текста в писмото (мога и аз да го направя, ама не виждам особен смисъл) и направо Цвета и Доли да разписват и да са внася заедно с малко снимки.  Peace
Виж целия пост
# 234
Ок, сега ще го направя..  Simple Smile Искаше ми се да принтираме на цветна бланка, но всички останаха в Надето, а пък тя е в командировка.  Rolling Eyes

Последно кой телефон ще даваме за контакт?
Виж целия пост
# 235
"Служебния" на СНБМ?  Peace
Виж целия пост
# 236
Мацки, днес излъчиха репортажа по БТВ за Плевен, но според мен кореспондентката не се е справила добре. Им го в сайта им - в обедните новини, изказванията на майките са съвсем орязани, не се споменава СНБМ и комуникацията с Общината.
Виж целия пост
# 237
Деси, вече няколко седмици се опитвам да открия приятелката ми, както ти бях обещала, но тя постоянно пътува в командировки и не можем да се засечем.  ooooh! Сега я виждам в скайп и веднага ще я атакувам, та дано до края на седмицата да успеем да ти дадем инфото.  Blush
Виж целия пост
# 238
Здравейте момичета,
от скоро влизам във форума, но инициативата ви е похвална и реших да се включа. Аз живея във Владя, където няма нито една детска площадка. За съжаление ако ние не предприемем нещо вероятно след някоя година само ще разказваме на децата си къде някога е имало детски кът. Ако мога по някакъв начин да съм полезна на каузата , ще се радвам .       
Виж целия пост
# 239
Сия, получих отговор от Цвета. Тя има дребни корекции в текста и молбата й е след като пускаме писмото на наша бланка, да има и тяхното лого с данни на Асоциацията. Редно си е.  Peace

Не виждам обаче как ще стане в header и footer, ако се запази вида на бланка - вчера пробвах няколко варианта, но не стои добре. Мисля си само да сложим логата от ляво и дясно на листа, както бяха поканите за кръглата маса. Ако трябва да се добавят мейли на двете сдружения, да се мушнат след подписите на председателите. Какво мислиш?

Ще пусна писмото в пощата след малко.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия