Февруарки на отчет, трупат темички наред

  • 13 432
  • 303
# 270
hetera Здравей!!! Спокойно мацките тук са много гостоприемни и ще те приемат с отворени обятия Simple Smile и аз съм новачка- от вчера съм част от февруарските мами  Wink моя термин е за 7-ми 02 така че сме близичко Simple Smile и аз имах като твоя проблем тъйкато аз съм първата бъдеща мама от моите аверки и познати и никоя от тях не може да ми бъде полезна с някаква информация за това и дойдох тук Simple Smile
Така че мила hetera желая ти леко и безаварийно бременеене и едно  здраво бебче на финала   bouquet
Виж целия пост
# 271
siqnie честито, да сте здрави и много да се обичате  bouquet
hetera добре дошла Hug

Прити, дано всичко бъде наред Praynig
Виж целия пост
# 272
sinigue честито. Хубав и изпълнен с емоции семеен живот ти желая. Аз при мия лекар съм на 3D видеозон /в Младост ходя при Мичев/. Освен това се записах на ФМ при Белев другата седмица, само че не в Темелков, защото не ми се ходи в петък рано сутринта да вися пред болницата, а просто се обадих по телефона в Терапията. 60лв е прегледа. Опитай там
Виж целия пост
# 273
siqnie честито,  само хубави неща!   bouquet
hetera добре си дошла  Hug

момичета много ме разстроиха в работата ама ще пиша след малко, че сега не мога дълго
Виж целия пост
# 274
siqnie, честито! Дълъг и щастлив семеен живот и много деца! Hug

hetera, привет! И аз, засега съм с този термин, така че ще се "следим" отблизо! Laughing

Що се отнася до движенията на бебо - и аз не ги усещам еднакво всеки ден. Мисля,че на този етап е нормално. Спомням си, че накрая на първата бременност като не усещах ритане повече от час и започвах да се притеснявам, побутвах си корема и събуждах горкото бебе. То естествено, после ми го върна, не спейки по цяла нощ.  Laughing
Виж целия пост
# 275
 Hetera добре дошла!
 Signie аз ходя при Цветкова и тя  има 4D, но за него съм се записала за следнащия си преглед на 01.10. и все още не знам точно колко ще ми струва. Ако искаш ми пиши на лични да ти дам телефон, на който да се обадиш и да питаш каква е цената и за записване.
Виж целия пост
# 276
     Здравейте! Добре дошли на новите мами vivi mm и Хетера! Леко и безпроблемно бременеене и на вас! Тайфата е голяма и задружна  Laughing
Толо, Naiema дано при вас всичка да е наред! Чакаме да кажете резултатите.
Честити розови гащи на Zabche и Daya9! Отбора на момиченцата също расте, но ние с момченцата сме повече /засега/  Laughing
Десика, и мойто бебоче не е от най-активните, но какво от това, по-нататък ще има да надават къчове здраво.
      Ние понеже правим ремонт на банята и свекър ми онзи ден като взел някаква машина и пили и чегърта, а бебо направо щеше да "отхвърчи" от корема ми - толкова се уплаши от шума горкото, че вчера като трябваше да пилят пак аз поизлязох, за да не тормозим бебчо.
На мен доки ми препоръча да пия витамини Центрум Матерна, но най-много 2 опаковки през цялата бременност. Аз изпих едната, другата ще я почна в 7-8 месец, мисля, че това не ми се е отразило на килограмите.
Във вторник сме на ЖК, ще видим какво ще кажат. Дано вдигнат малко "ембаргото" върху разходките   newsm78
    Хубав ден от мен, приятна почивка събота и неделя ииии много усмивки!!!


Виж целия пост
# 277
Мили мами аз имам едно въпросче  Rolling Eyes не съм си правила БХС- голям проблем ли е това и въобще задължително ли  е  Thinking нз какво да правя пък и времето тече
Виж целия пост
# 278
hetera добре дошла, лека и безпроблемна бременост ти желая  Hug

vivi
БХС не е задължително и поради тази причина не се поема от ЗК. Твое е решението дали ще го направиш или не. Според мен една ФМ е много по-говоряща от това БХС. Поне така си мисля.

Момичета, аз аз не мога да се похваля със силни ритчниета от бебо. Едвам са доловини движенията и се надявам да е то, защото усещането е едно и също всеки път, но не мога да го опиша на какво ми прилича.
Нека по запознатите мами да кажат колко чество трябва да се усещат движенията на бебчо по нататък. Аз знам че има нещо ама въобще не съм запозната  newsm78

tortuga дано всичко да се оправи в работата и не им се връзвай много. Мисли за бебко. той е по-важен сега от някакви злонамерени хорица

Момичета имам и още едно питане - какво става с Pretty? Нещо явно съм изпуснала newsm78 На някакво изследване ли е или нещо свързано с работодателя?
Виж целия пост
# 279
 Добър ден и от мен и добре дошли на новите бъдещи мами  Hug
 
vivi_mm  БХС мисля,че не е задължително да го правиш/освен ако не си над 35г./, но се надявам и другите да се включат с повече информация.Аз лично ще ходя другата седмица.
 Аз искам и друго да попитам.Напоследък много ме болят краката, не се подуват, но имам чувството ,че тежат тонове.  Понякога едвам си ги "нося"....
Някоя сблъсквала ли се е с такъв проблем и какво прави в такива случаи?   
Относно килограмите съм +2 отгоре /56кг./ т.е. рано е да се каже , че теглото е причината.
Виж целия пост
# 280
добре дошла на новата мама   bouquet

vivi_mm темата за БХС е дъвчана в почти всяка февруарска тема и основният извод е, че това е личен избор.
Аз не съм и не бих си правила, защото и каквито да са резултатите не бих се подложила на амниоцентеза, нито пък (не дай боже  Praynig) на прекъсване на бременост. Въпреки че след два месец ще направя 32г. въобще, ама въбще не се чувствам в т.нар. рискова бремениост. Да, ще си правя 4Д след 2 седмици, но не разаради ФМ, а за да си видим бебчо и да се подтвърди пола...

Елисана, и мен ме наболяват краката, и е без значение сутрин ли е или вечер.
Затова си взех на МУСТЕЛА 9 Месеца*  - гел-крем за незабавен комфорт на крака.
Така пише на опаковката. Ефективен е. Дъщеря ми и сутрин и вечер (все още не е тръгнала на училище) ми разтрива крачетата до колената и се чувствам пърфект. А то на детето му е интересно и приятно да ми помага и да съм уж безпомощна...и иска във всичко да ме замени.. Heart Eyes
Виж целия пост
# 281
здравейте,
Signie честито,дълъг и щастлив семеен живот   bouquet
Марго,Signie аз ходих При Цветкова предната седмица мн.е мила жената,обяснява всичко.Останах мн.доволна извика ме пак 28-30г.с за да ме види като ми обеща да ми пусне и 4д,но да си запиша час за нормален ехограф.4д при нея е 60лв. със включен диск.Една моя позната беше на ЖК при нея и тя е мн. доволна.За давидков съм чувала че взема пари спрямо това как изглеждаш.
hetera  welcome   bouquet лека бременност и здраво бебче февруари.
чао момичета    love001
Виж целия пост
# 282
hetera добре дошла!
  bouquet
Виж целия пост
# 283
Момичета, благодаря много за бързите отговори   bouquet Не попадам в рисковите групи, за които се препоръчва (на 22 съм и ми е първа бременност), така че мисля да не го правя Simple Smile но ще направя ФМ!

Elisana и на мен ми направи впечатление, че и от кратка разходка ме болят краката а съм 45 кг, така че явно е общо явление и не е от килограмите. Чела съм, че по време на бременността се обострят ставни проблеми Sad

А относно усещането на бебето- моето е голям дивак  Laughing За първи път го осетих на 24-ти авг. и от тогава големи ритници, голямо чудо  Hug усещането е невероятно !!!  Heart Eyes
Виж целия пост
# 284
Благодаря ви на всички за топлото посрещане, наистина сте страхотни:)
За БХС, аз го направих миналата седмица и съм съгласна, че това е личен избор. Ако резултата е добър, то той не е 100% сигурен, ако е лош също не е задължително да има проблеми с бебето. Ако един евентуален не дотам добър резултата ще ви притесни много може би по-добре да не се прави.
Желая на всички ви бебчетата и вие да сте живи и здрави и нека мислим позитивно, не е хубаво да се мисли за болести.

за мърдането на бебо мога да се похваля, че на моменти ние сме много активни Laughing Но имам и едно притеснение вчера бях много уморена и вечерта усетих леки болки ниско долу, където е бебо, днес отново ме заболя малко няколко пъти, това дали е нормално?
Другата седмица ще съм на 3Д и ще питам, но се притеснявам. По повод 3Д-то, колко е прегледа ако някой е ходил?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия