За първа година в детската градина! - 4 част

  • 16 892
  • 394
# 90
Явно е практика в някой градини  най- малките деца да са на последния етаж. В нашата също децата от най-малките са на третия етаж. Стълбите са стръмни, но това не ме притеснява много, важното е останалото да е наред.

Аз я оставям от днес цял ден. Принципно в градината така практикуват от първия ден да е цял ден! А и според мен така е по добре, още повече, че няма и кой да я вземе на обяд. С нейната приятелка са в една група, много е доволна от факта.

На всички бърза адаптация и никакви болести!
Виж целия пост
# 91
Да се включа и аз при вас. Дъщеря ми започна ДГ на 18 август с такова желание, че даже когато отидох да я взимам вечерта тя не искаше да си тръгва, а беше последна(а аз цял ден я мислех и се притеснявах). И така няколко дена всичко ок, обаче изведнъж една сутрин не и не-  някаква леля я била била, че със сто зора накрая се разбрахме че ще я взема след като се наспинка и така. След като изкарахме цяла седмица хоп първо разболяване - една седмица в къщи, пак една седмица на градина - сега две в къщи(пневмония), направо ме хваща страх.
Виж целия пост
# 92
Чета ви редовно, за да знам какво да очаквам Wink-нашият син е на градина от 23.09..
Групата му също е на 2-ия етаж, и също недостъпен за нас, родителите #2gunfire
Виж целия пост
# 93
Ниюнци се събуди със запушен нос. Останахме си вкъщи. Confused
Виж целия пост
# 94
Вижте какво прочетох в един друг форум, относно адаптацията на дечицата и подхода на персонала в детските градини. Не е зле да се поучим от някой по-напреднали страни:

"....В Англия има много строги закони за защита на детето и родителски права се отнемат дори за минимално насилие над децата. Съответно, аз съм се интересувала и там каква е практиката за детската. И да ви кажа, подхода е коренно различен и почти няма деца, които да са изживели неприятни емоции при тръгването на градина. Там на родителя се позволява да стои с детето си първите 2-3 дни. Само това, но не маловажно нещо е по-различно, защото детето е с майка си и се чувства защитено, то играе и опознава възпитателите и другите деца без негативни емоции и страх от изоставяне. То вижда, че майката е спокойна и се доверява на хората наоколо и приема, че всичко е наред и самото то им се доверява. Дори не усеща, когато на 4-тия ден майката го оставя и си тръгва, защото вече е приело, че на сигурно място и му е забавно там.

Доводът на тукашните възпитатели е, че и другите деца като видят, ще искат и те да са с майките си, но това е неоснователен довод, защото децата вече са свикнали с обстановката и понякога дори не искат да си тръгнат вечерта. Плюс това, ако те самите са минали по същия път на въвеждане няма да считат, че някой друг получава някакво специално отношение. А и персонала винаги може да обяснява с каква цел се прави това и че не е постоянно положение, а само за първите няколко дни и за по-малките деца, които са още бебета (т.е. да се апелира към гордостта им, че те не са бебета...)."
Виж целия пост
# 95
MamaGalka-абсолютно съм съгласна с това Peace
И си мисля че е крайно време да се изхвърлят от употреба учебниците по които учат педагозите-просто са отдавна морално остарели...
Виж целия пост
# 96
И да ви кажа, подхода е коренно различен и почти няма деца, които да са изживели неприятни емоции при тръгването на градина. Там на родителя се позволява да стои с детето си първите 2-3 дни. Само това, но не маловажно нещо е по-различно, защото детето е с майка си и се чувства защитено, то играе и опознава възпитателите и другите деца без негативни емоции и страх от изоставяне. То вижда, че майката е спокойна и се доверява на хората наоколо и приема, че всичко е наред и самото то им се доверява. Дори не усеща, когато на 4-тия ден майката го оставя и си тръгва, защото вече е приело, че на сигурно място и му е забавно там.

Доводът на тукашните възпитатели е, че и другите деца като видят, ще искат и те да са с майките си, но това е неоснователен довод, защото децата вече са свикнали с обстановката и понякога дори не искат да си тръгнат вечерта. Плюс това, ако те самите са минали по същия път на въвеждане няма да считат, че някой друг получава някакво специално отношение. А и персонала винаги може да обяснява с каква цел се прави това и че не е постоянно положение, а само за първите няколко дни и за по-малките деца, които са още бебета (т.е. да се апелира към гордостта им, че те не са бебета...)."[/i]

Ето това се опитвах да обясна в градината миналата седмица на една от госпожите. Но не постигнахме съгласие и извика охраната за да ни изгони........... Close
Все пак успях да я заведа два дни за по едни час, защото все пак някои от госпожите бяха благосклонно настроени.
Виж целия пост
# 97
При нас падна голям рев сутринта.От вкъщи тръгна добре,обеща да не плаче,държа се до там,но за късмет пред групата заварихме 3 ревящи деца.И като ревна и като започна да се дърпа,сърцето ми се сви.Иначе като си я прибирам следобед,не изглежда разстроена.Даже един ден изобщо не ми обърна внимание ,а продължи да си играе,нооо сутрините са голям проблем
Виж целия пост
# 98
На моят син днес му е шести ден в градината.Към края на миналата седница госпожата каза 4е детето почти е свикнало и няма проблеми,само дето още не се вкючва много много в игрите с децата.Днеска очаквам да му е много трудно и стесово,първо след събота и неделя с мама и тати в къщи,сега пак сам в градината,а и като види всички плачещи дечица.........Сигурно ще е много неспокоен и несугурен,а и госпожите са други. Много се притеснявам,едва ще дочакам да стане 5 часа че да си го взема.Пожелавам на всички деца барзо адаптиране и се надявам много да им хареса в градинката.
Виж целия пост
# 99
За първи ден на детска.
Голям рев голямо дърпане.
Постоях половин час с него в стаята.А той залепен до мен. Tired
Когато тръгнах ревеше и се тръшкаше .Звънях в детската и казаха ,че от напъване е повърнал.
След малко отивам да го взема.
Вървя по улиците и нищо не виждам.Много ми е притеснено. Cry Cry Cry

Сутринта закуси в нас.Казах на лелките да не му дават да яде.
Те казаха,че е хубаво там да закусва с другите деца.
После пак ще пиша.
Виж целия пост
# 100
Вижте какво прочетох в един друг форум, относно адаптацията на дечицата и подхода на персонала в детските градини. Не е зле да се поучим от някой по-напреднали страни:

"....В Англия има много строги закони за защита на детето и родителски права се отнемат дори за минимално насилие над децата. Съответно, аз съм се интересувала и там каква е практиката за детската. И да ви кажа, подхода е коренно различен и почти няма деца, които да са изживели неприятни емоции при тръгването на градина. Там на родителя се позволява да стои с детето си първите 2-3 дни. Само това, но не маловажно нещо е по-различно, защото детето е с майка си и се чувства защитено, то играе и опознава възпитателите и другите деца без негативни емоции и страх от изоставяне. То вижда, че майката е спокойна и се доверява на хората наоколо и приема, че всичко е наред и самото то им се доверява. Дори не усеща, когато на 4-тия ден майката го оставя и си тръгва, защото вече е приело, че на сигурно място и му е забавно там.

Доводът на тукашните възпитатели е, че и другите деца като видят, ще искат и те да са с майките си, но това е неоснователен довод, защото децата вече са свикнали с обстановката и понякога дори не искат да си тръгнат вечерта. Плюс това, ако те самите са минали по същия път на въвеждане няма да считат, че някой друг получава някакво специално отношение. А и персонала винаги може да обяснява с каква цел се прави това и че не е постоянно положение, а само за първите няколко дни и за по-малките деца, които са още бебета (т.е. да се апелира към гордостта им, че те не са бебета...)."

Направо ми взе думите от устата. Не знам от какви учебници учат днешните педагози, но са доста остарели. Аз редовно си купувам разни книжки за детска психология и там пише същото, независимо дали французин, англичанин или американец е авторът. Даже един препоръчваше до към пет години да не се дава детето на дет.градина.
Днес ни е четвърти ден в дет.градина. На ясла не е ходила. Предишните три дни беше ок, водя я без проблеми, само на третия малко се е разплакала/не я водих аз/. Днес обаче още от сутринта като ревна - не искам, не искам  и нищо не може да я убеди. Как да е, отидохме. Последва обаче невиждана съпротива. Като я питам защо, само казва - така и нищо не обяснява. Аз отговорът го зная, поне подозирам какъв е - какъвто при всички деца. Почна се едно плачене, вкопчва се в мен, "искам да те гушна", "вземи ме", "не ме оставяй", нарежда ми ги като възрастен човек, на пресекулки, хълца. Учителката обаче е много внимателна и въобще не я пипна: "Аз деца не дърпам", каза, за което я поздравявам. Стояхме с малката в коридора, докато се успокои, после влязохме вътре уж да търсим нещо/учителката нямаше нищо против, просто се удивих/ и там постоях малко и се тръгнах. Не казах чао, за да не се разстрои пак. Това обаче не е решение. Тя ме караше "наистина да обещая", че няма да си тръгна и че сме там за малко. След като си тръгнах, почна пак рев. Просто не ми се мисли как ще свикне. Утре е друга учителка обаче и тя не дава, както нялко майки са писали тук, да се качвам горе и въобще не е привърженик на миротворното,  а  по-скоро на безкомпромисното откъсване. Стискам палци на всички майки адаптирането да мине безпроблемно.
Виж целия пост
# 101
Звъннах преди малко да попитам как е Мария и дали да я взема на обяд и ми отговориха, че е много спокойна и мога да я оставя Grinning. Надявам се да не ме лъжат за да не се притеснявам newsm78.
Виж целия пост
# 102
Аз пък да ви кажа какво още искат в нашата градина:

- Белина и Препарат за стъкла. Shocked
И при вас ли искат тези консумативи, бе хора?
Тоалетна хартия и мокри кърпички пак добре до някъде,
ама всичко останало не се ли осигурява? Tired


Шоши, няма защо да те лъжат.
Ако плаче или е неспокойно детето и за тях ще е
по-добре да го вземеш. Така, че спокойно! Heart Eyes

priveleged, с най-добро чувство към ситуацията искам да споделя моето мнение и скромен опит. Не мисля, че е решение да се остава с детето и да се дават обещания, които няма да се изпълнят.
Да обещаем, че ще се върнем и ще го вземем ДА, но че няма да си тръгнем НЕ. Не трябва да се пазарим и да даваме опция на децата де се пазарят. В градината сме, мама отива на работа детенце на градина. Разбирам, че е в противовес с цитата който е даден, но да остават родителит с децата лично за мен не е необходимо.
Според мен учителката е било по-добре да се намеси по някакъв начин, а ти да кажеш довиждане и да си тръгнеш.
Никой не казва да дърпат детето!!! 
Знам, че  е тежко, тъжно, неприемливо и трудно и наистина е безкомпромисно, както ти самата си го определила , но това е 
единствения почти начин по който ще покажем на детето, че правилата са такива и няма място за компроиси.  Peace

Желая на всички ви бърза адаптация на дечицата и повече усмивки!

И още нещо, което сме казвали и писали хиляди пъти...Но колкото сме по-спокойни ние и колкото по усмихнато и спокойно приемаме "раздялата"  толкова по-лесно и дечицата ни ще пиемат промяната.    bouquet
Виж целия пост
# 103
На нас ни искат само пласмасови чашки за вода, с автомати за вода са.
Абсолютно нищо друго не искат. Има ли си спонсори за всички консумативи!
Виж целия пост
# 104
Ден първи в детската градина  Laughing
Отидохме със страхотно настроение и радост, оказа се обаче, не я няма в списъка  ooooh! Както и да е, всичко се оправи, ноооо...аз бях на ръба на нервна криза. Добре, че това не повлия негативно на детето.
Качихме се при децата, които си чакаха вече закуската. Имаше ревящи, но бяха 1-2. Стелла седна на столче и беше доста спокойна, аз постоях малко, можеше и още да остана, не ми правиха проблем учителките. Може би защото се познаваме от преди - бяха и на баткото учителки преди години.
Току-що се обадих - спокойна е и нямало причина да си я вземам сега. Предупредих, че спането ще е трудно, не се е делила до сега от мен, а и по принцип си има проблеми със заспиването. Госпожата каза, че са поизморени от емоции и сигурно ще заспят лесно (дано!)
Пожелавам много здраве на всички дечица и лесна адаптация в градината  Heart Eyes Hug

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия