На училище или в ДГ, все с тетрадки ний ще сме - родени 2002

  • 16 855
  • 301
# 105
totomaniak, да ти е жива и здрава рожденничката! Тортата е много нежна и симпатична!
Виж целия пост
# 106
ЧЕСТИТ   bouquet Рожден   bouquet Ден   bouquet на
Константин  Hug и

Даниел  Hug!!!

Да растат здрави, силни и добри деца!



 smile3525 newsm59  bigdance2  party023  bigdance2 newsm59 smile3525


За Дебора, също много усмивки и здраве!!! newsm51 Tada newsm51
Тортата е страхотна!  chef


Ние започнахме училище с голямо разочарование.... Sad Набутали са ни в групата деца родени 2004 год., защото от нашият набор са само 10 деца в предучилищната и трябва да се допълнят по някакъв начин! Rolling Eyes Това става в училище, но поради липса на места в ДГ и липса пък на деца 2002 са направили смесена група! Как ще се провежда обучение - незнам.... Една г-жа за какво по-напред, да учи нашите деца или да обръща внимание на малките. Направо е някакъв пълен хаус! Цари едно напрежение във въздуха от недоволни родители .! На 15. 09. нямахме никакво тържествено посрещане. Седнахме и започнаха с искане на пари, защото лятото са откраднали телевизора, касетофона и т.н...... Мед. сестра пак ни иска за пореден път изследвания от ХЕИ #2gunfire И изобщо се започва голяма игра на нерви!
При вас как протече първият учебен ден? Искат ли ви изследвания? Какво ще учат наборчетата?

Успех на всички бъдещи първолаци!!! Peace
Виж целия пост
# 107
И аз съм от невротичните майки.... hahaha
Попрочетох по-назад какво сте писали та да споделя и аз!
При нас учебната програма тази година е на Просвета - "Ръка за ръка". На мен лично не ми мн. допадат, но това е. Учебниците са безплатни, а закупуваме само допълнителните материали като боички, блокчета, тетрадки, фулмастри, пластелин, моливи, химикал и т.н. Два пъти в годината носим тоал. х-ия, сапун и кухненска ролка за бърсане на ръцете. Миналата година Яна пак беше в тази предучилищна, но учеха по-програмата на "Моливко", която е мн. по-хубава, но и определено е по-трудна. Не я дадох в първи клас, защото е родена мес. декември и все още си е на 5 години! Laughing Миналата година беше мн. хубава групата, за разлика от сега/ вече споделих  проблема в предния постинг/.
Тази година са им монтирали от апаратите за мин. вода и пак е някакъв хаус, защото им дават по една пластмасова чашка на дете. След като пият вода, за да не си объркат чашките, отиват и ги хвърлят по шкафчетата си, а когато им се припие пак , ходят да си ги вземат от там. В шкафчетата няма рафтче,а едно шкафче понякога се дели от две деца..... newsm78 Мн. стерилно и хигиенично..! #Cussing out
За първи клас и аз съм с големи колебания къде да я пусна да учи. На мен ми се иска да е в по-елитно училище, а съпруга ми настоява да я запишем в кварталното. Дилема - в кварталното, едната г-жа която ще вземе 1-ви клас е мн. добра, амбициозна и т. н. , а другото у-ще е с голяма репутация..... newsm78, но пък незнам нищо за г-жите там!
Та така, ще го умуваме! Сега Яна е с хрема и няколко дни няма да ходи на училище!
Виж целия пост
# 108
Честито на рождениците! Да са живи и здрави!

Ние имаме голям проблем-едната госпожа напуска ДГ. Дария е много тъжна. И точно последната година ли трябваше да се стане! SadСега с нова учителка, докато ги опознае, децата да свикнат с нея и тя с тях... Една от причините да оставя детето в ДГ за предучилищна беше, че се притеснява от новите учителки, които заместват титулярките.
Виж целия пост
# 109
Честито на рождениците и от мен!   newsm59 Дебора е прекрасна на снимките, приятелчетата и тортата също  Grinning
Иржи, много интересна, да не кажа странна ситуация. Как изобщо са решили така да смесват децата  newsm78. Дано все пак да потръгне. Ще кажеш по- нататък как върви.
Виж целия пост
# 110
Здравейте момичета,

Честит рожден ден на всички, които празнуват тези дни!!!

Иржи, това наистина е доста неприятно и притеснително. Дано да успее госпожата да отделя достатъчно внимание на всички. Сподели после как вървят нещата.
Виж целия пост
# 111
Благодаря ви за разбирането! Ще споделям как се развиват нещата по-нататък! Дано да се уталожат страстите!
Виж целия пост
# 112
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ВСИЧКИ РОЖДЕННИЦИ.С пожелания за много здраве,усмивки и едно много щастливо детство.
Виж целия пост
# 113
Здравейте!
Искам да споделя за сборните групи: Ние сме в такава сборна група от началото на приемането ни в гарадината. Първо беше с много по-големи деца, сега те са най-големите. Видях някои от по-малките. Аз бях зле настроена в началото има ли сме някои проблеми, но сега не мога да кажа, че ситуацията е трагична. Добре се справят и децата и госпожите. Категорично мога да заявя, че госпожите обръщат повече внимание на предучилищната група и подготовката на тези деца. Абе споко, много е важно какви са ви учителките.

Вие ми напомнихте да попитам за програмата, по която ще работим в сряда на родителската среща.

Честит рожден ден на всички празнуващи!
Виж целия пост
# 114
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН на Йоанна  bouquet
 и Александър  bouquet!




  bouquet Бъдете весели, здрави, много щастливи и винаги усмихнати!  bouquet


Елспет , съгласна съм с теб, но при нас просто групата не е в ДГ за да бъде смесена, а си е група  за предучилищна подготовка в училище. То и по закон не е редно в такава група да има деца 2-3 години по-малки от необходимата възраст. Но аз по принцип съм си оптимист и съм сигурна, че нещата ще се поуспокоят и нормализират при нас!
Правите ли всеки път изследвания в ХЕИ след приключване на ваканцията и преди започване на училище?
Виж целия пост
# 115
Честито на рожденниците Hug Hug Hug

Да ви се оплача ooooh!
Днес отивам в градината да занеса торта за почерпката и направо останах шашната -в групата са 36 деца,е кажете ми вие това нормално ли е?Истинска лудница,и сигурно приемат още направо нямам думи. ooooh!Миналата година по списък бяха 30 броя,и госпожите ревяха че са много ,а таз година понеже наплива е голям и предучилищната е задължителна може и 40 да ги направят.Така и ще се подготвят, не виждам как една госпожа и една леличка ще се справят с толкова много деца.Те за един час докато бях там да снимам не спряха да бърборят и да викат та камо ли повреме на занимание,просто нямам думи................
Виж целия пост
# 116
Честито на всички рожденници и всички, които са имали поводи тези дни   bouquet

Шашнах се като ви чета... Как така предучилищна заедно с 2004  newsm78 Това хич не ми се връзва...
Иначе, ние в училище сме сред най-активните. На всеки въпрос се вдига ръка, винаги знае отговора (все още се отплесва и отговаря без да е посочена, но все по-рядко  Wink ) Днес за първи ден ще обядва на стол... Ще разбера довечера какво е станало. Иначе вече две "отлично" донесе в къщи - едното с усмихнато цветенце, а другото съчетано с "Браво". И последният зъб който се клатеше падна (шести подред) - този дори почти сама си го извади
Виж целия пост
# 117
Току що открих темата и се разписвам, за да я следя.
Петър е роден на 15.10.2002. Предучилищна е в 108-мо СОУ в жк. Дружба. Засега ходи с желание, но да видим до кога. Оставила съм го на занималня с първокласниците, защото от януари ЖЗ се връщам на работа и да свиква.
Иначе е безумно разсеян и разпилян и което ме дразни напоследък - много ревлив. Иначе е умно дете, ама явно аз не съм достатъчно търпелива......
Виж целия пост
# 118


Да ви се оплача ooooh!
Днес отивам в градината да занеса торта за почерпката и направо останах шашната -в групата са 36 деца,е кажете ми вие това нормално ли е?Истинска лудница,и сигурно приемат още направо нямам думи. ooooh!Миналата година по списък бяха 30 броя,и госпожите ревяха че са много ,а таз година понеже наплива е голям и предучилищната е задължителна може и 40 да ги направят.Така и ще се подготвят, не виждам как една госпожа и една леличка ще се справят с толкова много деца.Те за един час докато бях там да снимам не спряха да бърборят и да викат та камо ли повреме на занимание,просто нямам думи................
Shocked Много деца са наистина. Нашата група са 33 по списък. Е има пари за пенсионерите за море, но за децата ни няма. Това е България- децата са на заден план.
Виж целия пост
# 119
здравейте и от мен.честито на всички рожденници.в нашата детска си е сьщото.няма разлика от миналата година.още не са започнали да учат.но веднага ни сьобщиха да носим по40лв.на родителската среща в петьк.абе вьобще.......ще видим какво ще научат за 1 година.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия