Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви са първите впечатления на родителите от първия учебен ден на петокласниците?
Какви са профилите на учебните класове в 5-ти клас?
Какви са изискванията за учебни материали за пети клас?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви са първите впечатления на родителите от първия учебен ден на петокласниците?
Родителите споделят различни впечатления от първия учебен ден на петокласниците. Някои родители смятат, че децата им са доволни от новите си учители, докато други изразяват загриженост относно програмата и учителите. Освен това има споделени очаквания за предстоящата учебна година и надеждата, че децата ще се адаптират успешно към новите условия.
-
Какви са профилите на учебните класове в 5-ти клас?
Профилите на учебните класове в 5-ти клас могат да варират в зависимост от училището. Някои ученици учат в класове с акцент върху определени предмети, като математика, български език, английски, руски или немски. Освен това има споменати и профили с изучаване на втори чужд език, като немски или руски, както и избираеми предмети като френски шах и други.
-
Какви са изискванията за учебни материали за пети клас?
Изискванията за учебни материали за пети клас включват различни тетрадки, учебници, атласи, сборници, дискове по информатика и други помагала. Родителите споделят, че имат списъци с необходимите материали, които трябва да закупят за учебната година и някои от тях споменават разходите за тези материали могат да бъдат значителни.
-
Какви са впечатленията от изучаването на втори чужд език в пети клас?
-
Какви са изискванията за учебни помагала и екипировка в училище?
! Много се радвам да разбера, че в подрастващите се среща любов, доброта и разбиране, а не само подигравки, злоба и агресия! Браво на децата, но най- вече на родителите им
!
поради споменатите от теб причини, имам чувството, че Джетикс повече ставаше. Марта имаше и ограничение за времето, прекарано пред телевизора. Сега вече не мога да наложа цензура - тя се чувства израснала и така би се чувствала ограничена.
/, но за Сашо определено не са. Каза, че за децата, които не ходят по състезания и т.н. също им се струвал труден. Днес се върна с първа оценка- от входно по литература, само той и още едно момиче имали 5.50, другите били с по-ниски оценки. Докато ме е нямало е правили входно по история и български, резултати още няма май. Баба му доста е работила с него цяла седмица, тя е пенсиониран учител по математика, тъй че имам голяма помощ от нея.



въпреки това, аз смятам, че с общи усилия ,макар и след много време, ще осигурим за децата ни , нормални условия за обучение, спорт и забава!
Не е лесна учителската професия, знам и го разбирам. Чувала съм една подобна сцена и за бившата класна на сина ми, която смятам за прекрасен човек и учител. Аз като родител също съм си изтървала нервите с децата. И въпреки всичко ме е яд, че живеем в култура, в която децата се газят и достойнстовото им не се уважава.
. И за останалото поведение
.ярвам, защото бях свидетел как се държаха с първолачетата
, а децата наистина нищо лошо не правеха
..
