Вече сме в 5-ти клас

  • 42 997
  • 292
# 240
женицата пак добре, че само от една страна я атакуват ooooh! Нас и двете са ни подкарали Tired Само че отговора е - "Ами омръзна ни да си играем с нашите кукли..." ooooh! Joy

За подредби на стая, бюро и играчки не ме подкачайте, че няма да можете да се включите и в следващите теми  Laughing
Давай! Hug Може пък дружно да измислим начин за справяне с ...опърничавите Crazy

Хи хи Вейдър и аз на мойте ще им скроя капа, ако даде господ де! Поне за година две да настане смут и объркване кой с кого да се бие и кара, та да рахатясаме и ние малко  hahaha hahaha hahaha
Шегата настрана, но при две деца винаги е така - двубой и конкуренция до дупка, освен ако някое не е много по-свито и тихо от другото. При три обаче модела вече е друг и нещата изглеждат различно - това на теория де  Laughing
Иначе за подредбата и аз не искам да отварям дума, защото току виж ме баннали за логорея  Sick Twisted Evil Tired Tired Tired
Няма такава неразбория като в тяхната детски - никога нищо не се намира, когато е нужно. Но пък като не ти трябва изскача изневиделица. Боби е толкова отвеян милия - дрехите му са в пълен безпорядък, учебниците също, книги има в леглото, около него .....
За малкия пък не ми се говори, добре че природата се е погрижила главиците им да са здраво закрепени, защото иначе всеки втори ден ще я забравя #Crazy #Crazy #Crazy. Онзи ден си беше забравил якето в училище, днес добре че ходих аз да го прибирам пак излезе по суичер  ooooh! Но е лек ъпгрейд на брат си де - понякога си сгъва дрешките на стола и като се развикам си събира играчките  Crazy Flutter
Виж целия пост
# 241
То май не само на теория е така Wink Голям кеф ми прави да чета темата на многодетните мами - много неща могат да се научат от там. А и моят мъж е третият син в семейството  Mr. Green - разказвал ми е за какво иде реч. Няма я тая конкуренция  Peace Някак дружно си се гледат и си помагат повече.
Да вземем да им скроим капи,а? Mr. Green  Hug
Виж целия пост
# 242
Лени, детето искало само трето. МоЙта щерка иска едно сестриче за себе си и едно братче за брат си.

Шани, хубав е лафа на комшийката ти за оцеляването - един познат казваше в сходни ситуации, че ще си направят ново.
Виж целия пост
# 243
 Хе,хе ,искат си децата ,пък и някои майки  Wink.А моят малчо скоро рева ,защо си няма...кака, и не мога ли да му родя  Joy Joy Joy
 Я кажете, вашите 5-токласници четат ли по разказвателните? Защото моя си мисли,че още може да мнава само с наученото в час. Вчера имали тория, предната вечер казах няколко пъти ,поне веднъж да се прочете урока. В часа нашият взима участие,както всеки час, и г-жата решава да зададе само на него допълнителен въпрос / от урока/.Моя - мълчи.Г-жата :"Май не си си прочел много задълбочено урока!?",той :"Г-жо ,аз изобщо не съм го прочел!", на което тя  Shocked.Постоянно обснявам, че критериите вече са разлини, големи са ,ама...Вчера ,например, на входното по литература носи 5.50, и това само за  1 грешка.Следващата оценка е 4.50, и всичко друго е надолу. Не знам, не мога да го уедя,че ако не чете уроците ще изгуби основата, иначе ако е дъопълнително по темата - знае много ,ама учителките изпитват на уроците.
 Та кажете ,само ние ли сме така? newsm78
Виж целия пост
# 244
Не, не сте само вие Tired
Смятам да предприема крути мерки за въвеждане на някакъв ред, че вече не се трае Crossing Arms Блее по цял ден, разсейва се ...ужас. И това, че са една смяна с малката допълнително усложнява нещата. Една друга се разсейват, измислят си игрички разни и ....остават учили-недоучили. Tired
Ще им изпраскам такива дневни режими, че свят ще им се завие Twisted Evil
За неизпълнена подточка от режима - санкция.  Twisted Evil
За слаба оценка породена от чиста проба блеене - санкция  Twisted Evil
Ха хаааа.....ще ги изцеря аз тях:xarms: Mr. Green
Виж целия пост
# 245
Съвета ми е да не се отказваш да им обясняваш, че най- ценното, което имат е сестра им и не бива да се държат с нея като с враг!

Преди време афектиран от баталните сцени между двамата братя (големият тихо и настоятелно дразнеше малкия и си мислеше че не чуваме), мъжа ми го наказа да напише 100 пъти - "Брат ми не ми е враг!" Joy Държа му влага 2-3 седмици...

За подредбата на стаята - от Янис не мога да се оплача, номалкия прави буквално кочина като се прибере от градина. Обича да реже хартии, да лепи, да оцветява, сглобява си разни лаптопи, фотоапарати, камери и др. подобни от листи, прави им зарядни и ги лепи със скоч по стените...и това всеки ден в огромни количества. Естествено, нито едно от съкровищата не дава да изхвърля и в неговата част на стаята вечно нещо прескачаме, заобикаляме и внимаваме да не разместим.... отвреме- навреме някои заминават в печката, а той междувременно бълва нови и нови...така.
Мили - това с хапчето ме остави без думи направо Shocked Не оставяй нещата така!
Виж целия пост
# 246
Съвета ми е да не се отказваш да им обясняваш, че най- ценното, което имат е сестра им и не бива да се държат с нея като с враг!

Преди време афектиран от баталните сцени между двамата братя (големият тихо и настоятелно дразнеше малкия и си мислеше че не чуваме), мъжа ми го наказа да напише 100 пъти - "Брат ми не ми е враг!" Joy Държа му влага 2-3 седмици...
ХА! Ето още една подточка в моят план за действие Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Виж целия пост
# 247
Не знам, не мога да го убедя,че ако не чете уроците ще изгуби основата, иначе ако е дъопълнително по темата - знае много ,ама учителките изпитват на уроците.
 Та кажете ,само ние ли сме така? newsm78

напълно съм съгласна, че
Все още нямам ясна идея как ще се преборим, но трябва да се промени нещо защото с тази блейковщина нищо добро не очаквам Tired
И при нас има временно примирие до към 15 - 15.30 - върне ли се Боби от училище и го обръщат на Бейрут ooooh! Thinking Naughty
Това със 100 - те пъти написване май ще го пробвам Close
Виж целия пост
# 248

Все още нямам ясна идея как ще се преборим, но трябва да се промени нещо защото с тази блейковщина нищо добро не очаквам Tired
Аз имам идея , и започвам прилагането от понеделник. Веднъж седмично /без предупреждение  Twisted Evil/ отварям учебника по някой от разказвателните и започвам да проварявам какво точно знае .Аз не изпитвам на разказване , а задавам въпроси, и то от целия учебник. Отварям някъде  и питам , ако не знае - ще пише по 100 пъти Naughty. Минахме по тоя път в началото на 3 клас , и досега нямаше проблеми.Но материала се задълбочава и трябва да се постегнем. Надявам се в рамките на 1 мес. да е напълно наясно с картинката! 
 Мили, какво става с вашия проблем, има ли развитие?Ей, не мога да се примиря с такова отношение към децата ,и това е!
Виж целия пост
# 249
Това, че те се дразнят, наистина ми действа много изнервящо  Sick, но сега съм доволна, поне през деня няма война. Учат в различни смени и се разминават. В началото на годината бях разочарована от това, но сега разбирам, че е по- добрия вариант. Всеки си учи, колкото трябва, а не се занимава с другия, супер е!
Виж целия пост
# 250
Здравейто момичета.  bouquet
Чета за проблемите ,свързани с играта брат-брат ,сестра-брат и разните други вариации.
При нас слава богу ,може би от по голямата разлика няма боричкане и пречкане на учебния процес.То не ,че "учебния процес" у дома е кой знае колко продължителен ,но важното е ,че досега всичките ни оценки са 6-ци. Simple Smile
Във Варна времето е супер кофтарско.Сутринта един дъжд плюшеше ,едно тъмно и мрачно-направо да не ти се става за школо,а да си останеш гушнат в топлото легленце.
Като цяло съм доволна от дисциплината ,която успяват да поддържат в нашето школо,няма сбивания ,няма проблеми-тук винаги се е държало изключително много да няма спречквания и какъвто и да било вид тормоз !!Дано и занапред е така Praynig
Виж целия пост
# 251
Мили, какво става с вашия проблем, има ли развитие?
Два пъти ходя да е търся тази госпожа и все не мога да е хвана в училището. Пък и като не е познавам може и да се разминем, но да не знам че е тя. Обаче днес срещнах бившата класна на Илияна до 4-ти клас и като ме видя в училището, ми каза че знае за проблема и лично е разговаряла с историчката. Била се извинила, чувствала се виновна за дето разтроила така детето, ама и тя се била притиснила за дневника и за това така реагирала. Казала че през следващи час с техния клас, ще поговори с детето да му се извини и ще е изпита заради теста. Това е за сега.

Иначе по въпроса за сестринските разправии мога роман да напиша. Пречат си, дразнят се, понякога се посбиват, а за стаята да не говорим ooooh!
Виж целия пост
# 252
Аз имам идея , и започвам прилагането от понеделник. Веднъж седмично /без предупреждение  Twisted Evil/ отварям учебника по някой от разказвателните и започвам да проварявам какво точно знае .Аз не изпитвам на разказване , а задавам въпроси, и то от целия учебник.

Ali_sun   и мояметод е подобен по принцип, но смятах / явно лекинко съм се объркала/ че вече имам голям разумен човек пред себе си и не се налага. Явно е обаче, че е голям само за определени неща и когато му изнася, така че ще върнем старите изпитани методи. Аз също не изпитвам "пеене на урока", а задавам въпроси по материала. Апропо миналата седмица добре че го препитах по Информационни технологии, защото той си мислеше че знае ooooh! Thinking. Да ама се оказа, че чисто теоретично не е особено подкован в определенията и го накарах да ги научи - на другия ден го изпитали и само благодарение на моето настояване се беше представил добре. Явно така ще е!
Виж целия пост
# 253
Леле, много сме разсеяни, хич не му се внимава! Чел, недочел условието- Мамо, помощ, тука нищо не разбирам, или тая задача е сгрешена!  ooooh!
Виж целия пост
# 254
Нееее, по-разсеяни от нас няма.Вчера правили входно по математика.21 задачи ,напечатани на лист , условието не се преписва , а решенията и отговорите - на лист от тетрадка. Днес им ги връщат, на нашия му лиспсват 3 точки, грешки-няма. Когато поразгледах задачите , едната въобще я няма.Просто зад.8 - няма ,нито №, нито решение. Пропуснал я е  Crazy.
 Лени , и аз се мислех ,че вече е пораснал, и той е пораснал, де.Просто още не е влязъл в ритъм. Не е осъзнал, че вече е на съвсем различно училищно ниво. За него всичко е още забавление. Май му е трудно да се възприема като петокласник  Laughing.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия