"Бебочета красиви, ритат и играят, но до ФЕВ&#

  • 16 167
  • 288
# 270
Ей момичета страхотни новини  Hug

tutubutu голямо щастие е да видиш малкото човече как мърда и се движи. Моя мъж също се вълнува много от прегледите и държи да идва с мен. Всеки път ми казва "Мило ние кога бяхме на преглед или Мило утре сме на преглед"  Hug Голям е сладур.

А онзи ден обясняваше на една наша приятелка, че сега още повече се вълнувал, защото виждал и коремчето, което расте, усеща бебо и всичко му се струва реално вече  Laughing Много си ги обичкам и двамата аз (тати и бебо  Heart Eyes)

k.penkova къде се позагуби? Колко питанки имаше за теб, а теб те няма. Но все пак се появи с едни прекрасни новини. Честити ти  сини гащурки stork-boy  Hug

Момичета аз съм женена от две години и все още по никакъв начин не се обръщам към свекъра и свекървата. А са много добри хора, но не мога да им кажа майко и татко. А и всеки казва, че не си ли почнал от началото после става още по-трудно. За сега това, което ме спасява е, че се виждаме суупер рядко с тях. Ама все пак се чуваме доста често по телефона и като искам да говоря с другия става малко сложно и сконфузно.
А пък на мен ми е неудобно да им каза и по име, а и те не са предложили до този момент въпреки, че знаят отношението ми към казване на майко и татко. Абе страшна работа е. И е много неприятна ситуацията.

Carbo чакаме записките от училището за бременлийки  Wink
Виж целия пост
# 271
 Повече няма да се губя обещавам, малко по болници насам натам но вече всичко е ОК (след случката с Прити няма да ви говоря за кофти неща само ще кажа че моята история е с хубав край), а и доста работа имам немога да насмогна но за напред ще се чуваме редовно надявам се
Виж целия пост
# 272
Здравейте момичета! Сега се връщам от ФМ при Цолова и всичко е наред с бебка. Тежи 376 гр. и по изчисления трябва да съм в 20 седмица и 5 дни , но тя отговоря за 21 седмица. Толкова се успокоих,че всичко е наред!
Прегръдки на всички:)))
И усмихнат ден Hug
Виж целия пост
# 273
Здравейте! Whaasup
Добре дошли на новите мамчета! Желая ви една много лека бременност и накрая едно сладко бебче! Hug
Честито на узналите цвета на гащите Simple Smile Голяма мъжка група се събира, ама по-добре така за малките мадами - ще се радват на голямо ухажване, а както всички знаем това е мнооого приятно! Колкото повече, толкова повече!  Mr. Green
Нашия батко днес е по-добре Simple Smile Страшен е за гледане, но е добре!  Praynig Ще го държат обаче 1 седмица, за да го наблюдават...
Момичета, стискайте палци за ФМ днес! Таткото май няма да дойде с мен, защото е в командировка, а не искам да кара като луд за да се върне навреме, че и него да го мисля... Надявам се всичко да е ОК и този преглед да ми донесе много положителни емоции! Praynig Ще докладвам после. Ще ходя във Фемина при доц.Димитрова. Дали можете да ми кажете спазват ли се часовете, защото ми е много сложна програмата след това и да си направя сметката за времето...
А по темата за свекъра и свекървата - моите са мнооого готини и много се разбираме! Казвам им на име и нямаме никакви проблеми! А по въпроса за "мамо"и "татко" - така казвам само на моите мама и татко и отказвам да наричам така който и да е друг! Naughty Няма и да се сърдя някой ден и на моите снахи Simple Smile
Dorabella, k.penkova, много се радвам за добрите новини!!! smile3525
Пожелавам хубав ден на всички и до после! Hug
Виж целия пост
# 274
Ехо, Пенкова, добре си се завърнала, аз също се бях притеснила къде се изгуби   bouquet
Гейа, добре дошла, мила  Simple Smile
Имаме си и още една госпожа  newsm44 при мен "мамосването"  Mr. Green много леко стана. С моят мъж бяхме гаджета повече от 8 години преди да се оженим и аз все се обръщах с "лельо, чичо"  Embarassed Добре, ама кат се бракувахме и това звучи тъпо, та на шега започнахме "оо, майко" и къде на шега, къде на майтап, сега вече ми е много лесно. Пък като се родят бебоците, ше минете на "бабо и дядо"  Mr. Green така че няма място за грижи.

Cutesmallcat много емоции са ти се събрали  Confused как мразя и аз Пирогов. Даже като ми казаха че чакаме отново момченце и се замислих, че трябва да си резервираме място там  Sad щура работа  ooooh! Само дано все леко да минават щуротиите на хлапаците  Praynig

Вие за сънища ми говорите, а аз тая нощ не можах даже и кошмари да си посънувам, защото малкият лепна онзи вирус с повръщането и ми се разгони фамилията  Crazy Сега съм тотално зомбирана и милото ми детенце бая се измъчи.

Някой питаше за предменструалните болки по-долу - аз ги имам почти постоянно, предимно като се преуморя или притесня - пък аз съм все в едното от двете състояния  Crazy пия Но-шпа 3х1 за всеки случай и гледам да застана в покой, докато поотмине. При мен новото 20 е, че ме налегнаха едни ужасни бодежи в сърдечната област (появяват се от години) нещо невралгично е, но сега не мога да пия нищо от сорта на валидол или валериан или аспирин .... и се сковавам яко Outta Joint  


 
Виж целия пост
# 275
ЗДРАВЕЙТЕ БРЕМЕЛИНКИ!!!!!!

ДОБРЕ ДОШЛИ НА НОВИТЕ МАМИТА!!! welcome
ЧЕСТИТО НА ГОСПОЖИТЕ!!! newsm18
ЧЕСТИТО И НА НОВИТЕ НИ ЦВЕТНИ ГАЩИ!!!  stork-boy  stork-girl

Първо, китайският калкулатор, на мен не ми показа вярно. Отчете момиченце, а пък ние си имаме пишка на снимката.
Второ - за сънищатата -ами то Хич Кок сигурно сценарий ще ми иска, ако му кажа какво сънувам - абе смахнат аработа, ама казват че било нормално при бременност.  Grinning
Трето - нека някоя мама ми пише на ЛС, как да сидобавя данните на първата страничка. Въобще не знам как да работя с този общ профил.Даже и албумчето не мога даразгледам.  newsm78

Чао от мен, до след 13 - часа.

Виж целия пост
# 276
мамки аз пак имам питане: споделете  (тези от вас, които са в болнични) какво казвате на работодателя, че се изморявате, че работата не ви понася?аз скоро няма да мога да изляза, понеже колежката излиза отпуска 4 седмици и оставам сама,пък съм и от скоро сравнително тук Sad 
много ми се иска да не ми се налага да ставам рано и по цял ден да съм на стол (станала съм мн мързелива  Rolling Eyes ) искам да се наспивам да си ходя по разходки  Whistling ама поне засега  Naughty
Виж целия пост
# 277
Здравейте! За всички бъдещи мами,които се чудят за феталната ехоКГ- в бившата Трета градска болница, Д-р Велковски или Д-р Павлова. Това са правилните лекари за това изследване според мен.Работила съм с тях и лоши отзиви в направлението фетална ЕхоКГ за тях няма. Това е единственото отделение, специализирано в България, за деца и фетална ехоКГ. Срещу 60лв, естествено. Аз ще си го направя, само защото съм работила в Детска кардиология и съм виждала как един такъв преглед спестява много мъки след това и на родители, и на деца. По принцип обаче го препоръчват на наследствено обременени и/или на тези, които при феталната морфология са изказали някакво съмнение. Прави се след 20 г.с., но до коя седмица се прави, не знам... Thinking  Това беше само инфо от мен, защото съм работила там и познавам лично екипа на детска кардиология. Всеки си преценява къде да се изследва и какво да изследва.
 Hug и хубав ден!
Виж целия пост
# 278
мами, тук съм  Simple Smile

ПИС, ЧЕСТИТО Simple Smile
Чакам снимките с нетърпение Simple Smile


^desika^ , нося си записките Simple Smile
толо,  и за Катарино ще ви разкажа...

Но вчера ми се караха малко... та днес трябва преди всичко да работя.. Дори още не съм успяла да ви прочета...

Най-вероятно в началото на другата тема ще се включа...  newsm78
Виж целия пост
# 279
Здравейте и от мен! Hug
Имаме си още нови мамита-това е супер  newsm44 newsm68
Честито и на бракуваните  newsm51 newsm51 newsm51
И на мен трудно ми се обърна езика,но в крайна сметка вече им викам "мамо" и "татко".
Аз също си направих първа поръчка от Ла Редут,та сега я чакам с нетърпение.Поръчах си едни панаталони и една туника за бременни от Cocoon.Дано ми станат,че малко на изуст ги поръчах.
Сияние,ако ме питаш мен гледай първо себе си ,ако не се чувстваш добре на работа не го мисли,ами си вземи болничен.Сега ти и бебето сте най-важни  Peace
Аз поне за себе си съм решила,че ще работя докато съм добре,после да ме няма.В крайна сметка за мен е по-важно всичко да е наред с бебо и мен.Ще се получи доста сътресение в офиса,но това малко ме интересува.
На мен китайския калкулатор не ми позна.Моето бебе е с рокличка ,а той ми показва панталонки  Laughing
Относно сънищата - не се спрях да сънувам простотии,и даже се стряскам на сън  #Cussing out smile3515.Всяка нощ нова глупост и като се събудя не мога да заспа дълго време след това  smile3511
Ами за сега това е от мен.
Хубав ден на всички  Hug
Виж целия пост
# 280
Siqnie, защо трябва да даваш обяснение на работодателя? Всеки болничен лист има диагноза, а и това са прекалено лични неща. Ако все пак е нахален и пита, можеш да кажеш много неща - имаш болки, ниско/високо кръвно, препоръчано е да лежиш и т.н.
Топло, щом ще ходиш до Солун, ако имаш време и желание, отиди до магазина на Zara, има серия за бременни, доста хубави неща на хубави цени - дънки, поли, панталони, туники....
Krassina, да направим един едрогабаритен отбор, нашето момче е 500 гр. в момента....! Живот и здраве, хубаво е че ще се родят с размерите на 2-месечни, ама докато се родят...  #Crazy Да се готвят фините дами, които харесват здрави мъже  smile3525
Честито на госпожите, много радостни мигове ви желая и дълъг, хармоничен семеен живот!
Моята доки също каза, че ще ме праща на май в 3-та градска за сърчицето на бебо, защото там били специалисти, а и в последно време най-често срещаните проблеми при бебоците били със сърцето. Но ще е след 15-ти октомври, явно няма да е късно.
Виж целия пост
# 281
Mecholana,мерси за идеята!

k.penkova,нали затова сме в този форум-да си споделяме и хубаво и лошо!Стига да не ти тежи на теб(все пак ти си преживяла трудност) можеш да споделиш перипетиите си с нас... Hug

desika,по моето скромно мнение ти си права-за антитела се изследват майки с Rh (-),при положение,че бащата е Rh(+).Ako и двамата родители са с Rh(-),то няма проблем със сигурност!А за несъвместимост на кръвни групи...тук става въпрос за някакви други фактори...(имам предвид кръвни фактори)
Виж целия пост
# 282
Мами,срам не срам, аз пиша тук май само да се оплаквам.Мина толкова време, а на мен все още почти непрекъснато ми се гади, добре поне, че не повръщам всеки ден. Това гадене много ме тормози, а докторката ме успокояваше, че до 13-14 седмица ще ми мине. Най-добре ми действа хапването на плод или на нещо киселко, но като цяло съм доста депресирана от гаденето. Има ли все още и други като мен?
Виж целия пост
# 283
Здравейте мамчета  bouquet
Днес денят е прекрасен и може да разходим коремчетата Grinning
Лек ден на всички  Hug
Виж целия пост
# 284
Здравейте и от мен, докато ви изчета то мина цял ден, ама по- добре така активни !
Geia i Violetlilac, добре дошли! Лека и безпроблемна бременност!
PIS74f, честито! Желая ви безкрайно щастливи дни! И успех на ФМ!
Svetla70, cutesmallcat и малката бухтичка, на вас също ви желая успех! Само добри да донесете!
k.penkova, честити сини гащи, а на tutubutu, честита принцеска!

 Ами при мен няма нищо ново, освен, че след като бебо не се обаждаше два дни от вчера ритка и много ме радва! Надявам се занапред да да напомня за себе си все по- често и по - често!
 Много усмивки и много цунки по коремчетата  love001

PS. Може ли и на мен някой да ми разясни как да си вкарам и аз данните на 1 стр.  Предварително благодаря!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия