Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Как мога да помогна на детето си да научи английската азбука?
Какви са преживяванията на други родители с уроци по английски извън училище?
Какви са очакванията за изучаването на английски език в училище?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Как мога да помогна на детето си да научи английската азбука?
Един от начините да помогнете на детето си да научи английската азбука е чрез използване на песнички, които могат да направят ученето по-забавно и лесно. Освен това можете да използвате интерактивни учебници или игри, които подпомагат усвояването на буквите и техния звук. Важно е да създадете стимулираща и подкрепяща учебна среда, като насърчавате детето си и го окуражавате да практикува новите си знания.
-
Какви са преживяванията на други родители с уроци по английски извън училище?
Някои родители споделят, че не са много доволни от обучението по английски в училище и затова са записали децата си на частни уроци при учител. Това може да бъде ефективен начин за подобряване на владеенето на езика чрез предоставяне на индивидуално внимание и персонализиран подход спрямо нуждите на детето.
-
Какви са очакванията за изучаването на английски език в училище?
Родителите изразяват разочарование от обучението по английски в училище, тъй като децата им започват да пишат думи и изрази на английски, без да знаят буквите. Това ги изненадва и смятат, че е абсурдно. Освен това има загриженост относно прекомерното натоварване на учениците с високи изисквания и стремеж към ранно усвояване на материала.
-
Какви са очакванията за учебната програма по математика и български език?
-
Какви са някои методи за дисциплиниране на децата за ненаписано домашно?
наистина трябва да се въоражиш с огромно търпение .И ние в първи клас ходихме на занималня но сега няма( има само за най-нуждаещите се деца ).И сега като се прибере от училище сядаме да пишем заедно
.
Да поясня, в преразказите им няма нито една правописна, стилистична или пунктоационна грешка.Проблемът е в това, че госпожата го е диктувала в занималнята и всички деца, които посещават последната, са със съвършено еднакъв преразказ.Видях това у дома като проверявах домашните им, но умишлено оставих нещата непроменени, за да стане ясно на госпожата в у-ще за естеството на подготовка в занималнята.А тя пък май взела и се накарала на децата, независимо от това, че за всеки е абсолютно ясно, какво всъщност се е случило..За целта им забраних при писането на следващия преразказ в занималнята да преписват готов такъв или пък продиктуван от госпожата.Да си го напишат самички, а пък аз вечерта ще поправям..Дано ме послушат!Ако имах опция, съвсем чистосърдечно си признавам, че бих ги махнала от занималнята и бих ги оставила да се готвят у дома под контрола на баба си.Така беше с каката и нещата вървяха по-бързо и гладко.Но ми е съвестно да натоварвам майка ми с толкова ангажименти, сутрин ги води на у-ще, после препитва и контролира каката,изпраща я на у-ще, занимава се с готвене, чистене и пр. домашни задължения, а към 17,30 ги прибира от занималня.Как да й добавя още един ангажимент, при това сериозен, какъвто е подготовката на две ученички едновременно?!
Ама, това си е истината, откъдето и да погледнеш- с 3 деца в училищна възраст си е бая трудничко! 




